Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 Formula 1 UBS Chinese Grand Prix (Shanghai International Circuit)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Sada je definitivno jedinstven...

    Sponzori su upropastili trofeje. U pola Evrope dobijes Santanderov logo, u Madjarskoj Agipov (koji je istina, jako stilski uradjen)... Meni su trofeji u Teksasu bili jako zanimljivi...

    Comment


    • #92
      Kada vec regulise sve, od zadnjeg krila do pis pauze, mogli bi to realno. Hebali ih sponzori.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • #93
        "Nije jednostavno odgovoriti sa par recenica u jednom postu . Ako budemo isli u Brno ispricacemo se o tome . A sad ipak da probam ovako . Najprostije, ne smeju gume ovako naglo i drasticno da izgube prijanjanje . Ako je predvidjen stint od 15 krugova treba da budu solidne i posle 20. Mora biti malo vise slobode u strategiji , iz raznoraznih razoga ne moze se otici uvek u boks kad je planirano , gume oslabe i vrhunskog vozaca pocnu da pristizu ili obilaze osrednji ili vozaci iz druge lige , na to mislim. Jasno je da su uslovi za sve isti ali vozac F1 treba da bude trkac a ne neki "cuvar guma" . Oduvek su gume imale veliki uticaj , secam se jednog teksta iz 83 godine ciji je naslov bio " Da li pobedjuju judi ili gume ". Secam se F1 sa pocetka 80-tih kad su se gume menjale samo kade se ostete ili padne kisa , pa posle Prostove pobede posle zamene redovno menjale u toku trke , pa bilo zabranjeno menjanje ali ovo je nesto najgore sto sam video za svojih 30 godina pracenja Formule 1 . Cinimi mi se da bi Berni Ekleston bio spreman da na daljinski busi gume samo da bi trke bile zanimljive i privukle sto vise gedalaca . Uf , mozda sam samo ljut sto Hamilton jos nije pobedio il je nostalgija za 80-im za duelima Lauda -Prost-Sena ."


        Napisa neko posle Kine prosle godine.

        Comment


        • #94
          Fredi, rekao bih... Steta sto je covek zaboravio pass i mrzelo ga da trazi od admina da mu posalju na mejl...

          Comment


          • #95
            Posto nemamo jos temu (nisam u mogucnosti da otvorim do sutra uvece, ako neko drugi zeli, znate moj stav) za Bahrein, postavicu ovde, jedna ovako, sramna odluka...

            http://www.pirelli.com/corporate/en/...ess+Release%29

            Promenjene su smese i bice donete najtvrdje gume. Trebalo je da budu donesene zute i narandzaste (Hard i Soft), bice donete bele (srednje) i narandzaste...

            Zute su inace i predvidjene za toplije uslove, bele su za hladnije, imaju preko 10 stepeni nizu nominalnu radnu temperaturu. Ovo mi deluje kao rezultat pritiska Mecke i Red Bulla... Kako ono, nece biti nikakvih promena do nakon Bahreina? Kofa pomija, nista vise...

            Nepotrebno je reci da ovo pre svega ide u korist Red Bulla, cak vise nego Mercedesa, rekao bih. U nedelju se pokazalo da nije isplativo preskakati kvalifikacije, Red Bull sad ne samo da nece to pokusavati, bice podstaknuti da ih izvezu ljudski. I onda standardan rasplet...

            Lotus bi ovim mogao biti ozbiljno ostecen, mada verujem Kimiju da je krstario u Australiji i mislim da mogu da pojacaju tempo i da budu konkurentni, a i dalje sa boljom degradacijom od ostalih...

            Dovoljno je pogledati Maleziju da bi se videlo sta i kako ce najverovatnije biti, mada se ne zna kako je Alonso mogao da ide, posto je Massa u ove 3 trke pokazao tendenciju da pada kroz poredak nakon prvog stopa. Drugo, iskreno se nadam da ce Lotus biti mnogo bolji nego u Maleziji, ono je bilo kriminalno... Da li do guma ili do tih novih delova koji Kimiju mozda nisu legli, to su bila 2 sasvim razlicita bolida u subotu/nedelju i u petak.

            Da se razumemo, ne bih imao nista protiv ove odluke, da je doneta u vreme kad su izasli sa gumama za ovu trku.

            Comment


            • #96
              Sramna odluka ako su prvo najavili soft pa promenili.
              Koju god smešu da doneseš u Kinu uvek će ti prednja leva biti očajna.To je do staze a ne do guma.Setite se Indianapolisa 2005. Pročitajte na netu šta se i zašto tada desilo.

              Sve više mi je zanimljivije kako Mercedes tako naglo može da napreduje, pa onda Hamiltona usere da ode u u stvari u bolji tim, pa sad i gume.

              Što kaže Vanja, ako jedne gume bolje čuvaš onda Možeš i ostale.
              Zanimljivo, taman je Horner juče rekao kako su gume iste za sve i ok.Joj joj joj... srce moje nevino i pošteno.

              Sad sam pročitao Pirelijev tekst i odluka se čini opravdanom. Nadam se da se ne mulja ništa.
              Last edited by MarkedOne8; 15-04-13, 22:12.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • #97
                Ma sve bi bilo super da su odmah odlucili tako...

                Comment


                • #98
                  Moj lični izbor za spoljnje analize o F1 je James Allen.
                  Evo jednog teksta o gumama.

                  http://www.jamesallenonf1.com/2013/0...ula-1-paddock/

                  James Allen - strateška analiza trke u Kini.
                  http://www.jamesallenonf1.com/2013/0...gies-in-china/

                  Vrlo interesantnaa taktita Lotusa da preteknu Hamiltona. Odredili su maksimalni broj krugova koliko smeju da provedu na medium gumama bez rizika da se ponovi 2012. Čim je Kimi došao do tog kruga, otišao je u boks jer su znali da Mercedes ne može toliko da drži što je iziskivalo da Hamilton ostane nešto duže na stazi sa starim gumama. Doveli su ih na svoj teren. Tu strategiju mogu da primenjuju i na Red Bullu. Za Ferrari nisam siguran.

                  Strategists say that in terms of energy damaging these tyres, between running a stint in clear air compared to behind another car the difference is as much as 20%. So you can see how vital it is to find the gaps.
                  Last edited by MarkedOne8; 16-04-13, 16:18.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    Razmišljam sad čitajući F1 vesti, zašto se iko uopšte žali što je Baton pitao da li treba da brani poziciju? Ljudi, dajte, hteo je da ide čitav pit-stop manje u trci. I u Bridgestoneovo vreme smo imali konstantno 2 zaustavljanja, a neko bi pokušao sa jednim i bio bi ili lak plen ili se ne bi ni trudio da brani poziciju. Ako je Hamilton poznat kao agresivan vozač, a Baton kao štedljiv vozač, mogu slobodno da kažem da ne volim ni jednog ni drugog u tom pogledu. Hamilton se promenio u poslednje 2-3 sezone, ali ono pre nisam voleo. Smatram da su Fetel, Alonso i Kimi između te dvojice po stilovima. Takvu vožnju volim.
                    Čak i da imamo samo jednu jedinu smešu guma koja može da izdrži pola trke, neće svima odgovarati ista taktika. Manje-više mislim da Pirelli potrefi smešu za svaku stazu koliko je to moguće. Ali uvek postoje nepredvidivi faktori koji mogu da utiču na potrošnju guma ili performanse kao što su kiša, temperatura, vetar, prljavština na stazi... to ne može da se predvidi.
                    Treba napomenuti veoma bitnu činjenicu a to je da za sada u sezoni nismo imali Safety Car uopšte, a u SC periodima gume mogu da se dosta uštede.
                    Last edited by MarkedOne8; 16-04-13, 16:29.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • Ma da, to je glupost... Nije realno ocekivati da McLaren sad moze da se trka sa ostalima i sasvim je logican njihov pokusaj. Button je u tom pogledu odvezao idealno i pokazao zasto je sampion. Na snimku intervjua za Sky posle trke se vidi koliko je to bio veliki mentalni zamor, morao je da drzi koncentraciju dosta duze i dosta vise nego inace. Nema refleksnih radnji, jedno blokiranje tocka znaci ispadanje iz strategije, gubljenje vremena u borbi moze biti pogubno...

                      Ovom boldovanom recenicom se pokazuje ono sto sam tvrdio odmah posle Australije - Kimi je dosta dobio time sto se drzao podalje od ostalih. Alonso je to isto sad uradio, bezmalo - nekih 47-48 krugova je proveo na + 2s od bolida ispred. Nisam gledao Kimija, ali pored duela sa Lewisom i jos nekih momenata, sumnjam da je prebacio 30-35...

                      Comment


                      • http://www.f1fanatic.co.uk/2013/04/1...ix-lap-charts/

                        Kimi 20 koliko sam ja izbrojao.

                        Lotus se trudi da koristi DRD od Evrope (Španije).
                        http://www.f1fanatic.co.uk/2013/04/1...ble-drs-spain/
                        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                        sigpic

                        Comment


                        • evo ih minidriversi,uzivajte
                          If the police cant stop you you must be on the dust

                          Comment

                          Working...
                          X