Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 Formula 1 Petronas Malaysia Grand Prix (Kuala Lumpur)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Ovo je bio screenshot sa sajta FIA, uspeli su da zeznu ponovo... Izmedju 10 i 11 se zavrsava 2. sektor, sasvim si u pravu. Iskreno, ni ne obracam paznju na te stvari vise, poceo sam da otvaram teme po automatizmu.

    Red Bull je svestan koliko im ovo ne valja i to samo potvrdjuje moju tezu da ce trebati mnogo vise od pukog podesavanja bolida manje za kvalifikacije, vise za trku... Da ne znam bolje, rekao bih i da su zabrinuti, ali u ovoj situaciji, ovo je nista vise od pukog politikantskog pritiska. Cekam samo da procitam sta Marko Doktor Helmut ima da doda na tu temu. I dalje mislim da ce u Kini vec biti u boljoj situaciji...

    Nisam ni zbog cega nabacao brojke za broj krugova u repu, Kimi je proveo najmanje vremena u toj poziciji. Nema tu ni govora o kakvoj sreci, videlo se sta mu je taktika. Isto se videlo da je drugi stop za Alonsa bio iznenadan i skok u nepoznato, kao sto je bila i reakcija sa pozivanjem Masse. Proveli su svega 11 i 13 krugova na tim setovima, to je premalo. I da, to su bili setovi korisceni u Q1 i Q2, otud i kraci zivot i slabije performanse, ali dosta krace i pored toga. Ne samo za njih, za sve kad su obavljali kraci stint na Medium gumama. Ako neko moze da pokrije tu taktiku sem kombiancije Lotus/Kimi, to je Alonso i od svih timova to je Ferrari, potpuno sam ubedjen da ce to i biti taktika uz pretpostavljeni razvoj pocetka trke.

    Ali, nikako ne treba zaboraviti kisu, zato sam prilicno skeptican da ce to biti slucaj...
    Last edited by Vanja #66; 22-03-13, 20:03.

    Comment


    • #47
      Naravno, monsun potpuno menja stvari. Marked reče da u drugom delu P2 nije bila jaka kiša, što nije baš uobičajeno. Međutim, ovi sa SK-a prekinuše reprizu baš tad.



      off-topic: Vanja, jesi li primetio da Alonso uopšte nije koristio DRS na stratno-ciljnom pravcu u poslednjem brzom krugu Q3 u Melburnu?

      Comment


      • #48
        Nije bila na mnogo mesta, ali tu gde je padala posteno je padala. Da je bila takva po celoj stazi, djavola bi mogli da voze na Inter gumama...

        Da, mislim da sam to napomenuo sam u chatu pre trku, tad sam i ja tek video tu informaciju... Izgubio je oko 0.2-0.3s tako sigurno, zato i nije bio previse razocaran tim kavilifikacijama...

        Comment


        • #49
          Što se tiče poslednje krivine na Sepangu, u jednom delu u zoni kočenja nema ivičnjaka već pomoćne putanje koja vodi na drugi kraj staze. To vozači koriste da imaju širi ulazak u poslednju krivinu. Ako ne umire bolid lepo, onda se prednji kraj ,,zaglupi" i moraju da kontriraju. Mnogi su to koristili, ali Kimi nije uopšte. Nije ni prošle godine koristio. I bez korišćenja tog dodatnog asfalta mnogi su i dalje nestabilni. Dal' prekasno koče ili šta već...
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • #50
            Ferrari i Red Bull nisu menjali motore iz Australije, svi ostali jesu... Tesko da ce to biti presudan faktor, ali jednu stvar garantujem - da misle da su u mogucnosti za pobedu, u Red Bullu se ne bi libili da menjaju motore i tako ucine svoj deo posla da to osiguraju.

            Comment


            • #51


              Interesantna sesija... Drugacija od proslogodisnjih FP3.

              Kimi pati od "WTF-happend-last-night?" sindroma... Bolid nije onaj od juce je bio njegov komentar trkackom inzenjeru... Preko noci se promenilo prednje krilo i pod koliko sam razumeo, izgleda da mu ne lezi. Moguce da ce vratiti na varijatnu od juce pred kvalifikacije. Vettel i Red Bull iako najbrzi sad, ne deluju zadovoljno. U Mecki izgleda nije lose, verovatno ce ponovo imati dobre kvalifikacije...

              Ferrari nije impresionirao, ali opet su odvezli jako malo krugova, opet Massa ispred Alonsa (opet Alonso u problemima sa sporijim vozacima u vreme kad je postavljao poslednja i najbolja vremena)... Od pocetka prosle godine (izuzeva problema sa novim delovima u drugom delu sezone) deluju da znaju sta rade, tako da necu sumnjati u to. Jos uvek...

              Force India opet odlicna, Button izvukao nesto iz tog McLarena... Williams truncicu bolje nego juce, Sauber u problemima. Toro Rosso tu negde, zadnja dva tima se opet izmesala... Hm, odakle Picu tempo za ovakvo vreme? Gume? Povezano sa problemom za Kimija, povezano sa dobrim krugom Buttona? Stay tuned...

              Comment


              • #52
                http://us10.chatzy.com/23633478726143

                Samo za iskusne...

                Comment


                • #53
                  Odlicne kvale , bice zanimljivo sutra , extra zanimljivo (ako Vettel ne napravi razliku odmah)

                  Q1 nista posebno , najbolji odvezli na pocetku i do kraja bili u boxu , Sutil zavrsio prvi Q1 Vergne i Bottas ispali , Bottas opet blizu , opet bez Q2. Vettelu se drmalo ali opet prosao. U Q2 ko je odvezao na pocetku prosao je , ko nije nije ni imao sansu , cari kise... Grozan 11-ti , za dlaku , di Resta pokusavao ali preklizavo bilo.
                  Na kraju u Q3 Fetel dominirao celo vreme i dosao do pole positiona , drugog u nizu. Ferrari maestralan , Masa drugi , Nando treci , Masa je konstantno danas bio bolji od Nanda , ne mnogo ali opet dovoljno bolji za odlicnu drugu poziciju u kvalama , bez obzira sto sam navijac Nanda , volio bih da puste Masu da se trka sa njim bar do polovice sezone i do kraja ako ne bude imao preveliki zaostatak u prvenstvu. Webber nista specijalno , morao je do druge pozicije ovde , pogreska u taktici po meni. Raikonen 7-mi , solidno. Rozberg je verovatno mogao bolje ali i njih je mozda kisa smela , Hamilton vrlo dobar 4-ti. Perez tek 10-ti , Sutil ce pokusati nesto. Baton i McLaren i dalje nastavljaju da tonu duboko.
                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Mr.M View Post
                    Odlicne kvale , bice zanimljivo sutra , extra zanimljivo (ako Vettel ne napravi razliku odmah)

                    Q1 nista posebno , najbolji odvezli na pocetku i do kraja bili u boxu , Sutil zavrsio prvi Q1 Vergne i Bottas ispali , Bottas opet blizu , opet bez Q2. Vettelu se drmalo ali opet prosao. U Q2 ko je odvezao na pocetku prosao je , ko nije nije ni imao sansu , cari kise... Grozan 11-ti , za dlaku , di Resta pokusavao ali preklizavo bilo.
                    Na kraju u Q3 Fetel dominirao celo vreme i dosao do pole positiona , drugog u nizu. Ferrari maestralan , Masa drugi , Nando treci , Masa je konstantno danas bio bolji od Nanda , ne mnogo ali opet dovoljno bolji za odlicnu drugu poziciju u kvalama , bez obzira sto sam navijac Nanda , volio bih da puste Masu da se trka sa njim bar do polovice sezone i do kraja ako ne bude imao preveliki zaostatak u prvenstvu. Webber nista specijalno , morao je do druge pozicije ovde , pogreska u taktici po meni. Raikonen 7-mi , solidno. Rozberg je verovatno mogao bolje ali i njih je mozda kisa smela , Hamilton vrlo dobar 4-ti. Perez tek 10-ti , Sutil ce pokusati nesto. Baton i McLaren i dalje nastavljaju da tonu duboko.
                    Ma nema sta Masa da se trka sa Fernandom, zna se sto je Masa tu i zna se ko je broj 1. Masa samo treba da koliko toliko pomaze Fernandu, i da se trudi da uzima sto vise poena. Nije mi jasno sto je Williams toliko los.I da je do kraja bilo po suvom, Rosberg bi zavrsio u top 3

                    Comment


                    • #55


                      Zanimljive kvalifikacije, tacno sto se i ocekivalo... Kisa je morala pasti (jel tako Miko? ) i malo zabiberiti... Slican zavrsetak kvalifikacija kao prosli put, Seb dao sve od sebe, sa novom starom kacigom. U Red Bullu su ocekivali kisu i ranije, tako da - da, jesu bili na nazovi kisnom podesavanju. Dobro primeceno, Vlado... Webber frustriran sto nije zamenio gume kad i Vettel, s obzirom da su i on i Massa i Alonso zamenili, jasno je da je to dobra odluka. Bilo je znacajno pre svega jer prvi deo staze nije bio tako mokar i tu su se brzo trosile.

                      Ferrari kao i prosle godine jako dobar na kisi, Alonso nesto slabije prosao zadnju krivinu, Massa nastavlja u izuzetnoj formi... Niko zadovoljniji zbog toga od Domenicallia. Dobar start sutra i zauzece prva dva mesta do 4. krivine...

                      Lewis je odjednom napravio fantasticno vreme, koje su jako brzo oborili i Alonso i Vettel, na kraju nije mogao. Opet, ni on nije imao nove Interke... Rosberg je prosto sporiji od Hamiltona, Mecka nije losa generalno. Nico je bio odlican u Q2, ali eto...

                      Kimi ponovo na Lucky 7 mestu. Odatle je pobedio u Australiji, tek da podsetim... Nije izgledao Lotus tako dobro danas ni po suvom ni po kisi. Pitam se da li je po suvom bilo sve do novih delova koji nisu legli Kimiju ili do jos neceg... Khmgumakhm, oprostite...

                      McLaren nije imao prednsot po mokrom, iliti - nije sve do vesanja. Aludiram na moje proslogodisnje misli da je Ferrari odlican po kisi zbog pull-roda, ocigledno da sam taj koncept nije "odgovoran" za to.

                      Sutil na kraju takodje lose prosao, kao i Rosberg. Steta, ali biti u Top10 nikad nije lose.

                      Bianchi ponovo impresionirao, svega pola sekunde do Q2, Gutierez u Q1 je bio izuzetan, losa procena u Q2 nazalost...

                      Originally posted by KERSDRS View Post
                      Ma nema sta Masa da se trka sa Fernandom, zna se sto je Masa tu i zna se ko je broj 1. Masa samo treba da koliko toliko pomaze Fernandu, i da se trudi da uzima sto vise poena. Nije mi jasno sto je Williams toliko los.I da je do kraja bilo po suvom, Rosberg bi zavrsio u top 3
                      Felipe je emotivac, klasican latino, skodilo mu je kad ga je tim jasno postavio iza Alonsa 2010. od Nemacke nadalje. Oporavio se od toga i ne treba ni njemu ni timu da ponovo to dozivi. Realno, nema ni potrebe da propusta Alonsa, na losijoj je strani za start.

                      Comment


                      • #56
                        Može li izvor informacije o promenama motora?
                        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          SkyF1, kao i prosle godine... vivaf1.com jos nije napravio korekcije. Mozda ja nisam cuo za jos neki tim, ali jesam za ova dva...

                          https://twitter.com/F1PitRadio/statu...87922469773313

                          Se ovo desilo u Q3, Marked?
                          Last edited by Vanja #66; 23-03-13, 09:48.

                          Comment


                          • #58
                            Bravo ! Massa 2nd , Alonso 3rd ! Ajmoo sjutra pobjeda ! 1-2
                            www.balkansimracing.com/forum

                            Real cars. Real racing. Dobrodosli

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by KERSDRS View Post
                              Ma nema sta Masa da se trka sa Fernandom, zna se sto je Masa tu i zna se ko je broj 1. Masa samo treba da koliko toliko pomaze Fernandu, i da se trudi da uzima sto vise poena. Nije mi jasno sto je Williams toliko los.I da je do kraja bilo po suvom, Rosberg bi zavrsio u top 3
                              Pazi tek je pocetak sezone , ne mozes deliti vozace tako , jebemu previse potcenjujete Masu , 2008-e je izgubio titulu u poslednjoj krivini , 2007-e je isto imao 3-4 pobede i bio blizu Alonsa,Kimija i Luisa, u 2009-oj je isto bio bolji od Kimija dok se nije desilo ono sto se desilo u Madjarskoj. Po meni je velika greska sto se Masa stavio kao sluga Alonsu , shvatam da ga je propustio 2010-e kad je trebalo Nandu , isto je to radio i Raikonen za Masu 2008-e , medjutim da Masa propusta Alonsa u 2-oj trci sezone a Masa moze da bude itekako konkurentan kandidat za svetsku titulu , to Ferari ne sme da radi ,bez obzira koliko i oni i ja gotivili Alonsa
                              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                              Comment


                              • #60
                                https://twitter.com/F1PitRadio/statu...87922469773313

                                Problem u Q3 za Kimijev Lotus.
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X