Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 Formula 1 Petronas Malaysia Grand Prix (Kuala Lumpur)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MarkedOne8 View Post
    Neko je uputio pitanje navijačima Ferrarija da li im se dopadaju ovakve trke. Dobro pitanje. Neka sami daju odgovor. Fetel umesto da ima 33 poena, sada ima 40 poena. Jel osećate sad kako boli tih dodatnih 7 poena? Alonso sad ima 18, a Fetel 40. To je 22 poena razlike, a moglo je da bude svega 15.
    Hvala na pitanju, osećam se odlično i trka mi se dopala i ne bole nikakvi poeni zarad satisfakcije koja je danas dobijena.. Jedni su se trkali, drugi kalkulisali, jedni slušali naređenja, drugi nisu... Ali, sve u svemu, zanimljiva trka koja mi je došla kao kec na jedanaset da se potvrde neke stvari.

    Jer kao što rekoh na chat-u maske su konačno pale. Svi smo znali da timovi (osim, ponavljam McLarena) favorizuju jednog vozača. Rekao bih da sada čak osećam neku vrstu olakšanja.

    To je moj pogled na ovu trku. Uopšte mi ne smetaju današnji događaji jer su šefovi timovi pokazali da su svi ista govna kao i u Ferariju. Ovakvu trku sam čekao.

    Inače, kako komentarišeš Lotusovu trku? Gde je Lotusov tempo, sa jednim zastavljanjem manje na 40 sekundi zaostatka za vodećima. Neočekivano, ali u F1 se stvari izgleda menjaju na dnevnoj bazi.

    Comment


    • Interesantan komentar sa B92:

      Posle tri godine pauze, odlučih da opet gledam trke Formule 1. Bolje da nisam. Potpuno razočarenje. I ranije je bilo mućkanja, ali ovo sad je sramota. Mislim da ću ponovo napraviti jednu duuuuugačku pauzu. Javite mi kad u Formulu 1 ponovo uvedu trke.
      (Hvala lepo i do viđenja, 24. mart 2013 12:50)

      Mozda vise nije potrebno nista komentarisati.

      Comment


      • Meh, mrzeti Ferari je deo folklora. Timskih naredbi je uvek bilo i bice u F1, ali ovakvo ponasanje u drugoj trci sezone je presmesno.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • Ferrari - OK
          Red Bull - OK
          Mercedes - OK
          McLaren - ne spada u tu grupu
          Lotus - ne spada u tu grupu*

          *Delove tokom slobodnih treninga prvo dobija Kimi. Ako rade, naprave kopije i za Romana do kvalifikacije ili trke. U trci još uvek nisu tražili da rotiraju pozicije.

          Originally posted by 3 sekunde u reketu View Post
          Inače, kako komentarišeš Lotusovu trku? Gde je Lotusov tempo, sa jednim zastavljanjem manje na 40 sekundi zaostatka za vodećima. Neočekivano, ali u F1 se stvari izgleda menjaju na dnevnoj bazi.
          Početak trke je bio po vlažnoj stazi. Lotus zaostaje u vlažnim i kišnim uslovima, a ni Kimi nije najbolji po takvim uslovima. F1 se uglavnom vozi po suvom tako da to nikoga ne zabrinjava. Slični uslovi takođe nisu pomogli u kvalifikacijama, kao ni kazna od +3 mesta.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • Moram da prokomentarišem idiotski potez Alonsa da ne ode na zamenu krila u prvom krugu. Pit crew je bio spreman, što znači da je tim procenio da je situacija kritična, što opet implicira da je Alonso radio stvari na svoju ruku. Od jednog oportuniste i krajnje pametnog vozača koji uvek ističe kako je najbitnije završavati trku dobijete junačenje u stilu Žila Vilneva.

            Kad se na kraju sezone budu zbrajali poeni, baš ova trka će ga koštati još jedne titule. Već vidim taj scenario. Ali, za razliku od Suzuke i Spa prošle godine, ovde će krivica biti isključivo njegova.







            Edit: Jergović Mladen

            http://mladenjergovic.com/korporacijski-autogol
            Last edited by 3 sekunde u reketu; 24-03-13, 12:37.

            Comment


            • O boze sto ste smorili vise sa RB i Ferrariem .. meni je drago sto je Mark pokazao zube jos da su se sudarili eto jos vece srece
              Generalno msm da RB kao tim je klasican tim varalica tipa Ferraria u Sumijevoj eri.
              Zao mi je sto je Kimi bio prilicno los danas sa dosta nervoznim bolidom ,mada ja jos nisam video taj snimak gde on navodno blokira Rosberga pa ako neko moze da postavi..?
              A sta bi sa Hulkenbergom?? Em je izleteo pred Kimija u boxu a posle ga skoro izgurao sa staze??
              Sve u svemu ako u Kini bude dry all out , moje pare opet idu na Lotus!
              Kačar: "Trčeći bih došao u Vojvodinu, za triput manje para"

              Comment


              • Originally posted by NebojsaNS View Post
                Meh, mrzeti Ferari je deo folklora. Timskih naredbi je uvek bilo i bice u F1, ali ovakvo ponasanje u drugoj trci sezone je presmesno.
                Nebojsa, mislim da niko ne mrzi neki tim kao tim, to cak ne bi ni imalo logike, nego ne voli ono sto taj tim predstavlja. Mene recimo Ferari i Junajted asociraju na protekciju, nepravdu. Sta su one godine radili sa Hamiltonom i Masom, to je za anale anala. Tada je Ferrari International Assistance (FIA) bila na pragu da pobednika sampionata odluci za zelenim stolom. I neverovatno je da nikom nije bilo cudno sto je Glok uradio ono sto je uradio, i kome je to jedino islo na ruku?

                http://www.bbc.co.uk/dna/606/A40740185
                Last edited by salesam; 24-03-13, 12:59.

                Comment


                • Ovda se zaboravlja najvaznija stvar, da imamo normalne gume Vetel bi bio podosta brzi od Vebera, verovato i Hamilton od Rozberga pa nebi ni bilo timskih naredbi. Ovako neznamo dali je neko brzi ili ima bolje gume.
                  I nijednog trenutka nisam cuo da je Hamilton trazio da ga Rozberg ne obilazi, odluka je bila Rosa Brauna.
                  Ja sam za to da postoji 1 i 2 vozac i timske naredbe, F1 je i timski sport. Vilijams 86, Meklaren 2007 odluka da nema timskih naredbi je kostala titule.
                  Neko je pomenuo Senu i Prosta, to su druge okolnosti Meklaren je bio toliko nadmocan 88 da su to mogli sebi da priuste, nesto slicno je bilo i Prost Lauda 84. I Sumaherove titule bi imale vecu tezinu da je imao boljeg timskog kolegu mada ruku na srce nevidim ko je mogao da mu parira tih godina.
                  Last edited by Alan; 24-03-13, 13:04.

                  Comment


                  • Mika u odgovarajucem bolidu?

                    Comment


                    • Ok, Hakinen imali bi bolju F1 2000-2004

                      Comment


                      • Sa ove distance zaboravljate na sta je licila F1 tih godina. Nije tu bilo ni k od konkurencije, nazalost. Pa Ferari obicno do trece, cetvrte trke sezone bio sa proslogodisnjim bolidom i opet dominirao, a jos imao realno najboljeg vozaca. Da nije bilo promena pravila i stravicnog pada gledanosti prenosa, ne bi Nando video one dve titule, ja sam toga savrseno svestan.
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • Slazem se, ne slazem se. Odakle da pocnem, Alonsove titule su zasluzene na stazi , potukao je Sumija, a i Kimi je bio na nivou. A taj period jeste bio jedan od naj gorih u istoriji F1. Ja ga zovem Sumaher era. Zato sam i rekao da je Sumaher imao dostojnog klubskog kolegu titule bi bie vrednije i F1 bolja.

                          Comment


                          • Ma osvojio je na stazi, ali realno, i pravila o gumama i tankovanju i odnosi Bridzston/Miselin, sto sitnica je napravljeno tako da neko sustigne Ferari. Reno i Alonso su bili najbolji, nema price, ali da se nastavilo istim tempom, blo bi mnogo teze.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Originally posted by 3 sekunde u reketu View Post
                              Moram da prokomentarišem idiotski potez Alonsa da ne ode na zamenu krila u prvom krugu. Pit crew je bio spreman, što znači da je tim procenio da je situacija kritična, što opet implicira da je Alonso radio stvari na svoju ruku. Od jednog oportuniste i krajnje pametnog vozača koji uvek ističe kako je najbitnije završavati trku dobijete junačenje u stilu Žila Vilneva.

                              Kad se na kraju sezone budu zbrajali poeni, baš ova trka će ga koštati još jedne titule. Već vidim taj scenario. Ali, za razliku od Suzuke i Spa prošle godine, ovde će krivica biti isključivo njegova.







                              Edit: Jergović Mladen

                              http://mladenjergovic.com/korporacijski-autogol
                              http://f1-serbia.com/najnovije/ferra...sovo-izletanje
                              sigpic

                              Comment


                              • Ocekivano!Alonso je vrlo mudar vozac i znao sam da ovo nije bila njegova greska.
                                Originally posted by Casiraghi
                                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                                Originally posted by Casiraghi
                                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                                Originally posted by Casiraghi
                                Srecan Mane svima koji slave.

                                Comment

                                Working...
                                X