Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 Formula 1 Petronas Malaysia Grand Prix (Kuala Lumpur)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Meni je jedino zao Batona.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by NebojsaNS View Post
      Ferari je sve to uvek cinio sa mnogo vise ukusa.
      Da da to sigurno. A tebi je to kao bitno kad svi znaju da su naredjenja izdata i da trkanja nema? Meni je cak postenije ovako, ako se vec neko sprda sa trkama, navijacima i izdaje ovakve naredbe, neka one budu javne, u cemu je tu problem? Ovo ja govorim vec godinama da je odvratno ali posto uvek i svuda ima dosta navijaca crvenih onda krecu opravdanja, to je deo sporta, to je normalno da se radi, to svi rade... e pa godpodo ako je tako, onda sad nema pljuvanja, kukanja i laznog gadjenja i moralisanja. Ili mozda za Ferari opet vaze drugacija pravila od svih ostalih, pa kad oni to urade vrlo suptilno (onaj place, i brzi je od tebe), to je prosto divno za gledanje, a kad to isto uradi Red Bul, McLaren ili Mercedes, to dovodi do gadjenja. Setite se Sene protiv Prosta u istim bolidima u zenitu dominacije jednog tima, e da vidim i jednog pravog ljubitelja trkanja, a koji nije zaslepljen timskom opredeljenoscu, da kaze da to ili ovo danas izmedju Fetela i Vebera nije lepse od ovog drugog nacina koji forsira Ferari??? Oni su ti koji od prve trke imaju prvog vozaca, tako da sto bi drugi cekali deset trka da se opredele i time verovatno izgubili gomilu bodova na jednoj strani dok onda Alonso izgleda velicanstveno (izgleda kao da vozi ko vanzemaljac). Ali meni je tu Alonso ok, on radi sto voli i jos su mu sve prepreke iz samog tima uklonjene, ja sazaljevam ljude kao sto je Masa i slicni. Ti si bato trkac, ucestvujes u trkama, radis nesto sto volis, sto mali % ljudi na svetu ima uopste sanse, ali ne nekima je ocito vazniji ugovor od karaktera koji bi trebalo da taj poziv nosi. Moze da prica ko sta hoce, da ali on se trka i radi sto voli, ok ali on naposletku nije trkac. Fetel je danas, pored svega, ma kako to ruzno zvucalo iz perspektive navijaca Vebera, ispao jedini trkac. Na pokvaren nacin, da, ali mislim da radi tih par trenutaka svi ustajemo i cekamo da gledamo, nazovimo jos uvek radi takvih kao sto je Fetel, taj F1 "trkacki sport"! Vozic mozemo i sami kupiti i sastaviti kuci, pa koga postavimo da bude ispred on ce to biti do kraja, dok god nam ne dosadi voznja u krug. A ja to ne zelim. Mislim ni niko od vas, koji jos ovaj sport posmatrate kao trkanje, a ne samo iz ugla timske opredeljenosti. Recimo ja navijam za McLaren ali i ako su oni ocajni, ostajem da gledam trke. Mada moram priznati da mi je i pored svih desavanja, bez crvenih bolida pri vrhu, bilo mnogo lepse za gledati.
      Last edited by salesam; 24-03-13, 19:29.

      Comment


      • Slazem se sa Vanjom i mislim da je Nando ostao na stazi jer je mislio da ce brzo promena guma pa bi odradio o tom trosku, a dokazao je da moze da drzi Vebera iza sebe. Verovatno bi u 4 ili 5 krugu u boks i bio bi u borbi za podijum bez obzira.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • Tu je jedini problem sto ja javnim porukama RBa nista ne vjerujem. Oni su trebali danas da daju prednost brzem i boljem vozacu, da on ide prvi u boks kod poslednje zamjene pneumatika. I on je bio na tvrdim na kraju, a Fetel na srednjim gumama.
          sigpic

          Comment


          • velika steta za ferrari ali nadam se da za dvije nedelje ce biti mnogo bolja situacija !!!
            www.balkansimracing.com/forum

            Real cars. Real racing. Dobrodosli

            Comment


            • Originally posted by Iceman View Post
              bruka svega mi .. . webber je zasluzio pobjedu i rosberg 3 mjesto..
              Na osnovu cega?
              sigpic

              Comment


              • Tim nikad nije stao iza Vebera, a i Fetelova poruka spor je, sklonite ga jasno govori ko je ko u RBu. Povratna informacija je bila strpljenje Sebastijan. Meni se svidjela njihova borba i volio bih kad bi stalno onako na noz bili dueli timskih kolega ali je jasno da su ga isforsirali i omogucili mu borbu kod zadnjeg stajanja.
                Ako su sceli da Veber stvarno pobijedi i da ne dodje do duela ne bi uopste dozvolili da dodje do borbe, a svjesno su dozvolili.
                sigpic

                Comment


                • Zasto se svaka prica na kraju zavrsi na Ferrari-ju? Ajde, sta je danas bilo? Sto kaze Nebojsa, Ferrari to radi sa mnogo vise ukusa, mnogo normalnije, a ne da Vettel na pola trke, kao neki klinac od 13 godina kad mu drugar uzme loptu, kresti iz bolida. Znaci i Rosberg je ispao samo takva pi*ki*a. Polako F1 odlazi u pm. Ovo treba poceti kaznjavati, ovakve poruke, postupke, jer trkanje gubi smisao. Ako ce vec da favorizuju 1 vozaca, neka to urade kao Ferrari, a ne da Rosberg pita sme li da prodje Hamiltona. Mislim smesno. Odavno nisam gledao goru trku, ocaj! Mehanicari FI i Mclarena treba da dobiju otkaz, idioti glupi, vozac grize, da bi mangas dosao tu i usporavao ga. Od danas nisam samo navijac Alonsa nego i navijam da Vettel ne zavrsi vise ni 1 trku do kraja karijere. Sve najgore mu zelim u smislu plasmana ;)

                  Comment


                  • Ja ako sam dobro razumeo Vebera, rekao je da je isao na to da stedi gume i da je dogovor bio da on trku mirno privede tu trku kraju.Fetel se nije drzao tog dogovora.

                    Vettel said he made a "big mistake today". And adds he should have stayed in position but didn't do it deliberately. "Apologies to Mark".

                    Marko: We told the drivers to stay in position because we were worried about tyres but it got out of control
                    Slika dana

                    Spoiler

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Tim nikad nije stao iza Vebera, a i Fetelova poruka spor je, sklonite ga jasno govori ko je ko u RBu. Povratna informacija je bila strpljenje Sebastijan. Meni se svidjela njihova borba i volio bih kad bi stalno onako na noz bili dueli timskih kolega ali je jasno da su ga isforsirali i omogucili mu borbu kod zadnjeg stajanja.
                      Ako su sceli da Veber stvarno pobijedi i da ne dodje do duela ne bi uopste dozvolili da dodje do borbe, a svjesno su dozvolili.
                      Poenta je u tome da nisu nista hteli, pustili su da se stvari same rese...
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Tony_G View Post
                        Na osnovu cega?
                        bio je bolji od vettela u trci
                        www.balkansimracing.com/forum

                        Real cars. Real racing. Dobrodosli

                        Comment


                        • Originally posted by Tony_G View Post
                          Poenta je u tome da nisu nista hteli, pustili su da se stvari same rese...
                          Ali sudeci po onome sto smo culi, sto je receno Veberu i sad ovoj izjavi Fetela nije bilo tako. Zato i rekoh nista ne vjerujem njihovim pricama, jasno je da su na kraju ipak isforsirali Fetela. Prvi je isao na zamjenu, dobio srednje gume, pa odma po Markovom izlasku mu je bio na repu maltene, da je Mark prvi otisao u boks imao bi minimum 3 sekunde prednosti, vjerovatno i vise.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by salesam View Post
                            Da da to sigurno. A tebi je to kao bitno kad svi znaju da su naredjenja izdata i da trkanja nema? Meni je cak postenije ovako, ako se vec neko sprda sa trkama, navijacima i izdaje ovakve naredbe, neka one budu javne, u cemu je tu problem? Ovo ja govorim vec godinama da je odvratno ali posto uvek i svuda ima dosta navijaca crvenih onda krecu opravdanja, to je deo sporta, to je normalno da se radi, to svi rade... e pa godpodo ako je tako, onda sad nema pljuvanja, kukanja i laznog gadjenja i moralisanja. Ili mozda za Ferari opet vaze drugacija pravila od svih ostalih, pa kad oni to urade vrlo suptilno (onaj place, i brzi je od tebe), to je prosto divno za gledanje, a kad to isto uradi Red Bul, McLaren ili Mercedes, to dovodi do gadjenja. Setite se Sene protiv Prosta u istim bolidima u zenitu dominacije jednog tima, e da vidim i jednog pravog ljubitelja trkanja, a koji nije zaslepljen timskom opredeljenoscu, da kaze da to ili ovo danas izmedju Fetela i Vebera nije lepse od ovog drugog nacina koji forsira Ferari??? Oni su ti koji od prve trke imaju prvog vozaca, tako da sto bi drugi cekali deset trka da se opredele i time verovatno izgubili gomilu bodova na jednoj strani dok onda Alonso izgleda velicanstveno (kako on vozi kao vanzemaljac). Ali meni je tu Alonso ok, on radi sto voli i jos su mu sve prepreke iz samog tima uklonjene, ja sazaljevam ljude kao sto je Masa i slicni. Ti si bato trkac, ucestvujes u trkama, radis nesto sto volis, sto mali % ljudi na svetu ima uopste sanse, ali ne nekima je ocito vazniji ugovor od karaktera koji bi trebalo da taj poziv nosi. Moze da prica ko sta hoce, da ali on se trka i radi sto voli, ok ali on naposletku nije trkac. Fetel je danas, pored svega, ma kako to ruzno zvucalo iz perspektive navijaca Vebera, ispao jedini trkac. Na pokvaren nacin, da, ali mislim da radi tih par trenutaka svi ustajemo i cekamo da gledamo, nazovimo jos uvek radi takvih kao sto je Fetel, taj F1 "trkacki sport"! Vozic mozemo i sami kupiti i sastaviti kuci, pa koga postavimo da bude ispred on ce to biti do kraja, dok god nam ne dosadi voznja u krug. A ja to ne zelim. Mislim ni niko od vas, koji jos ovaj sport posmatrate kao trkanje, a ne samo iz ugla timske opredeljenosti. Recimo ja navijam za McLaren ali i ako su oni ocajni, ostajem da gledam trke. Mada moram priznati da mi je i pored svih desavanja, bez crvenih bolida pri vrhu, bilo mnogo lepse za gledati.
                            Prvo, posto si me okarakterisao kao navijaca Ferarija, da te tu ispravim, ne navijam ni za jedan tim, vec samo za vozace gde god vozili, tako je i sada sa Alonsom. (da ne ispadne da sam kontradiktoran, jedno je za koga ja navijam a drugo kako timovi funkcionisu)

                            Vi kao da zaboravljatr da je F1 i timski sport. A kada imas tim, zajednicu ljudi, onda postoji i hijerarhija. Pominjes Senu i Prosta. To je potpuno druga prica, Meklaren je tada bio dva tima u jednom. Nije bilo razmene podataka, cak ni mnogo rasporeda, postojao je zid. Ali je tada McL imaotri puta vise ljudi nego drugi timovi. Danas je tako nesto neodrzivo. Kao i svakom biznisu, jedan od puteva je miimalizacija rizika. To u ovom slucaju radis tako sto odaberes boljeg vozaca i forsiras ga. I naravno da je bitno kako ce se predstaviti ono sto rade. Onakvo kukumakanje preko radija, a znas da se snima i ide u milionski auditorijum, je neodgovorno i klinacki.

                            A sto se tice ostalog, bas me briga sta vole i kako vole. Najbitniji su rezultati. Zato dobijaju milione.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Mark Webber said there will be no repercussions for Sebastian Vettel after disobeyed an order not to pass him during the Malaysian Grand Prix.
                              Vettel was running behind Webber in the final stint of the race when he passed Webber for the lead, going on to win.
                              “I was controlling the race and getting everything in place really towards the back end of the race. Obviously I had to make Lewis off a little bit in the middle there.
                              “After the last stop obviously the team told me that the race was over and we turn the engines down and we go to the end. I want to race as well but in the end the team made a decision which we always say before the start of the race is probably how it’s going to be. We look after the tyres, get the car to the end.”
                              “In the end Seb made his own decisions today and will have protection as usual and that’s the way it goes.”
                              Christian Horner said: “I’m not quite sure what he means by that,” when asked about Webber’s remarks.
                              Horner confirmed the drivers had been told to hold position after the final pit stop: “For us the most important thing for us was to win this race. We’ve done that, we’ve achieved a one-two finish. We gave strict instructions to both cars after the final stop.
                              “Of course Mark’s going to be aggrieved by it but the instructions were clear, they were clear for all to hear, and the drivers have taken it into their own hands.”
                              Vettel refused to be drawn on the subject following the podium ceremony, saying: “I think obviously it’s very hot today and if there’s something to say we need to talk internally.
                              “For sure I think we both enjoyed that. Of course I’m standing in the middle now so I enjoyed the podium a little bit more. But I think we have plenty of time to talk about.”
                              Team advisor Helmut Marko said the situation “got out of control”:
                              “It was Christian [Horner] who said we have to look after the tyres and stay in position,” he added. “But then I don’t know how… he was immediately behind him and then there was a race and at this stage you can’t talk to race drivers.”
                              “The team will have a word because we have to control the drivers. It’s not like at Mercedes where it’s clear number one and number two, basically we treat the drivers the same.”
                              Kako je gadan Horner.
                              sigpic

                              Comment


                              • „Rekli smo vozačima da čuvaju svoje pozicije. Sve se otelo kotroli i sada moramo da sednemo i prodiskutujemo sa njima. Nismo kao Mercedes gde je jasno da postoje prvi i drugi vozač“, rekao je Marko.
                                www.balkansimracing.com/forum

                                Real cars. Real racing. Dobrodosli

                                Comment

                                Working...
                                X