Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 Formula 1 Rolex Australian Grand Prix (Melbourne)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46


    Ovo je i moja faca svaki put kad njega vidim...

    Comment


    • #47



      Live timing na sajtu nije radio, pa ostavljam screenshotove... RB u treninzima ne pokazuje sve, a Vettel je prvi. Mada, ruku na srce, ni drugi nisu delovali kao da se ubijaju od truda. Osim Lewisa, ogromna posvecenost.

      Svidja mi se ovo A Sutil sa svega 1.2s zaostatka nakon godinu dana pauze... McLaren sporiji nego sto sam mislio, ali ajde, tek smo poceli. Isto za Hulka.

      Williams i sa Pastorom dosta iza FI, neocekivano. Esteban dosta iza Hulka...

      Toro Rosso... Da, deluje da cemo ih gledati jako, jako retko u Q2. Marussia, narocito Bianchi, deluje mnog, mnogo bolje od Caterhama. A Cat ima Renaultove motore i Red Bullove menjace i vesanje.

      Toliko za sad, FP2 necu ispratiti posle 7, nadam se da nekog nece mrzeti da malo otkuca sta je video u FP2 za to vreme...

      Comment


      • #48
        Red Bul izgleda smesno jak, hajde dok je samo Seb na vrhu, kada mu je ubedljivo najblizi Veber sve je jasno. Mercedes me pozitivno iznenadio tempom, ali se nastavlja nepouzdanost, Rozbergu otisao menjac pred kraj treninga, a Luis ocigledno jos uci koliko moze sa bolidom pa je zavrsio u zidu. Ferari je bolji nego prosle sezone, ali se nisu nesto ubili od posla. Lotus veoma stabilan, dobra vremena, i ono sto sam video mi se svidja, najblizi Red Bulu po ponasanju u krivinama. Meklaren izgleda ocajno, vremena mozda i mogu da se promene, ali taj bolid fizicki izgleda veoma zabrinjavajuce. Tvrd, nestabilan, bez prave brzine, podseca na neke slabije timove. Hulk ce biti Zauberov Perez ove godine, odlicna vremena. Sutil se vratio kako dolikuje, mnogo bolji od Di Reste. Vilijams ocajan. Bjansi pozitivno iznenadjenje.

        I jos jedna stvar. Ovo sa gumama me sada vec ozbiljno nervira. Niko je moze da pumpa uzastopne krugove, pogorsanje vremena je kriticno na obe mesavine. Ne razumem stvarno, zasto unistavaju sport? Ovo izgleda kao da neko gleda pravila basketa i kaze: E ovo je dosadno, neki timovi su uvek bolji od drugih, hajde da to izjednacimo tako sto ce se kos klatiti levo desno pola metra. Bice zanimljivije. Timovi ce prvih 5 trka potrositi na ucenje ponasanja guma. Ostatak sezone ce potrositi na spremanje sledece.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • #49
          Red Bull je mnogo, mnogo bolji nego sto je iko ocekivao, nema razloga da budu toliko bolji i od koga... Rampom se ne moze postici tolika prednost, stavise prednost se gubi u drugim segmentima, tako da rampa nije nadmocna u odnosu na izbocine a la Ferrari/McLaren. Nema DDRS-a, ne koriste DRD, prednje krilo im nije na drugoj planeti u odnosu na druga, sve i da koriste neke ekstremne mape motora to nije ovolika prednost... Osim igranja sa mesavinom, cini mi se da Pirelli vec pocinje da pravi cirkus sa gumama.

          Comment


          • #50
            FP1 sam gledao, a za FP2 sam se probudio u ofsajdu (zaspao sam). Istina je da su rezultati takvi kakvi jesu, ali prošla sezona je dokaz da ovi rezultati nisu toliko relevantni koliko se čine.

            1. Staza jeste tek sad "utabana". Nisam pratio FP2 pa ne znam ko je kad postavio vremena a i sa koliko goriva. Treba još gume da se nanese. Videli smo kako je Ferrari proklizai sa oba bolida, kao i Mercedes. To bi trebalo da se popravi.
            2. Pitanje je koje rutine su timovi sprovodili. Nije ovo mnogo relevantnije od predsezonskih testiranja. Prošle sezone je sve do FP3 išlo OK, onda su McLareni izdominirali u kvalifikacijama. Neki timovi imaju drugačije navike tokom treninga petkom. Setite se kako je Mercedes umeo da pritiska petkom više od ostalih pa na kraju jedva uđu u Q3, dok je Lotus na primer uvek završavao treninge oko 10-12 mesta a budu 6-7 u Q3.
            3. Setupovi i dalje mogu da se dorade.

            Ono što je otprilike za sada utvrđeno:
            - Caterham je najslabija šasija koju izvlači Renault motor sa RB menjačem.
            - Marussia se poboljšava iako zimus (i dalje je zima, jebem ti sneg više! ) nisam uviđao smisao tog tima.
            Da li hvaliti Marussiu ili grditi Caterham? Oba tima ne mogu da spuste ispod 4 sekunde zaostatka po jednom krugu.
            - Torro Rosso je 9. tim po snazi.
            - Williams nastavlja lošu formu od sredine prošle sezone. Mislim da su realno 8. tim.
            - Nižu sredinu grida sačinjavaju Torro Rosso i Williams
            - Gornju sredinu sačinjavaju Force India i Sauber i potencijalno McLaren
            - Viši deo grida, kao što je i očekivano sačinjavaju McLaren, Mercedes, Ferrari, Lotus i Red Bull. Na prvi pogled rezultata čini se da je ovo odnos snaga, ali ne želim da demantujem sam sebe. Treba biti oprezan i strpljivo sačekati barem FP3.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #51
              Rezultati treninga od prethodne sezone:
              P1 -> http://www.formula1.com/results/season/2012/864/7169/
              P2 -> http://www.formula1.com/results/season/2012/864/7170/

              Sami zaključite koliko Vama rezultati od ove sezone predstavljaju realnu sliku.

              Di Resta treba da se ozbiljno zabrine. Sutil onoliko brži od njega... tj. mislim da nije Sutil toliko brži koliko je ovaj sporiji. Ja mislim da je Hulkenberg još bolji od Pereza.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • #52


                Mich Doohan - Mercedes AMG SLS
                Casey Stoner - V8 Supercar
                David Coulthard - F1 Red Bull RB7
                Last edited by MarkedOne8; 15-03-13, 13:21.
                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                sigpic

                Comment


                • #53
                  36 krugova da izdrže medium gume?
                  Posle je valjda Paul Hambrey rekao da se očekuje nekih 24 krugova. Zašto prave tako irelevantne videe?

                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Gde se skupljamo ujutro ?
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by Mr.M View Post
                      Gde se skupljamo ujutro ?
                      Ja neću biti tu. Sva sreća pa mogu da gledam sve uživo na SK.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by MarkedOne8 View Post
                        36 krugova da izdrže medium gume?
                        Posle je valjda Paul Hambrey rekao da se očekuje nekih 24 krugova. Zašto prave tako irelevantne videe?

                        Jos gore mi je kako lazu za SS, vecina predvidja da ce trajati jednocifreni broj krugova. Ako su oni racunali do tacke kada ce puci onda ok.
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • #57
                          Dajte pišite nešto... Dajte utiske, predviđanja itd...

                          Kimi je zadovoljan gumama, kaže da su zadnje dosta dobro držale dok je imao malo povećano degradiranje prednjih.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Kakav je to sistem aktivnog vešanja sa kojim Mercedes petlja? Zar to nije zabranjeno Lotusu pred početak prošle sezone?!


                            Samo da se ne ponovi sezona 2011. iako sinoć rekoh ( i dalje tako mislim) da će Fetelko da osvoji 4-tu za redom. Sve ukazuje da će RedBull opet harati kvalifikacijama, iako su pričali da će pravila o korišćenju DRS-a kao i zabrana DDRS-a najviše njih pogoditi. U trkama će se ta razlika dosta smanjiti, ako ništa drugo ono zbog Pirelija.


                            Prognozu za Albert Park i sezonu ostavljam za poslednji čas, posebno me za Australiju buni neuzvesnot oko vremenskih uslova.

                            Comment


                            • #59
                              Nemam pojma za taj sistem kod Mercedesa. Samo znam da ga neko naziva "Fritz". Ono Lotusovo prošle godine je bilo 100% legalno. Kako sad ovo nije movable aerodynamic?!!! To je vrlo mutna rabota. Što se tiče Red Bulla i kvalifikacija, mislim da nisu toliko jaki. Sve zavisi od programa koje su pratili tokom treninga.
                              Last edited by MarkedOne8; 15-03-13, 16:48.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Ne bi bilo prvi put da se nesto proglasi nelegalnim nekom drugom, a da Brawnu prodje. Zapravo, po mojoj evidenciji bilo bi negde stoti put. Ima on neke dokumente o Berniju cim mu se onoliko dozvoljava da se glupira.

                                Inace, razumem sto niko jos nista ne predvidja. Jos ako sutra padne kisa pa bude grom i pakao od kvalifikacija i wet setapa, tek tada necemo znate gde nam je rep gde glava.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X