Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 Formula 1 Rolex Australian Grand Prix (Melbourne)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Mislim da ste prebrzo otpisali Pereza, dobro mozda se nece boriti za titulu, ali iskreno ja ocekujem da ce biti bolji od Buttona, bez obzira sto je ovaj duze u McLarenu. Prvo, McLaren nikad nije razdvajao na prog i drugog vozaca, kao npr. Ferrari, tako da ne verujem da ce Button imati nesto vecu podrsku ekipe od Pereza, drugo zasto bi McLaren doveo mozda najtalentovanijeg mladog vozaca i onda dao podrsku Buttonu, koji tesko da moze da se izbori sa Vettelom, Alonsom i Lewisom. I taj Button bi realno uvek vazio za prosecnog vozaca da ga nije usrala ona titula sa Brawnom... A i prosle sezone je bio katastrofalan, pogotovo kad ga uporedimo sa Hamiltonom, koji se skoro uvek borio za pobede...
    sigpic

    Comment


    • #32
      Originally posted by Vanja #66 View Post
      Red Bull, Brawn GP su imali DDD, Williams neku dosta ekstremniju varijatnu toga, ali malo im je pomogla... Bez DDD-a najbolji timovi su bili, ako se dobro secam, Toyota pa Ferrari, pa Renault, BMW i McLaren su pocetkom godine gadno tavorili... McLaren je ulozio novac za 2 pobede, BMW je polako pravio planove za izlazak, nazalost... Steta sto dr. Mario Thiessen nije ostao u F1, tim u koji bi otisao bi prilicno profitirao...

      Klinac je (Perrez), ponela ga prica i paznja koju je dobio. Vettel bi bio isti takav 2008, da je znao da ce RB biti drugi najbolji tim na pocetku godine...
      Pomešao si. Brawn, Toyota i Williams su imali. Red Bull i Ferrari nisu.

      Originally posted by Uros94 View Post
      Ма џабе ми да читам све кад пола нећу да скапирам, још те ваше скраћенице DRS, DDRS, па коме је широк ауспух, ко има бољи волан, ко воли меко ко тврдо ( ). То ви стручњаци читајте. Ја прочитам о Ред Булу, Ферарију, Пастору (ако уочим прво да има) и мени доста.
      Има ко чита, нема да бринеш.
      Obrati pažnju i na Lotus a pogotovo na Kimija ;)
      Last edited by MarkedOne8; 12-03-13, 23:22.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • #33
        Originally posted by MarkedOne8 View Post
        Pomešao si. Brawn, Toyota i Williams su imali. Red Bull i Ferrari nisu.
        Je li to sezona kad su u Australiji u Q2 izletili Alonso i Kovalainen i chatali bas na pit stopu 2-3 minuta , nisu verovali sta se desava ili je to bilo 2008-e
        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

        Comment


        • #34
          Originally posted by Tony_G View Post
          Mislim da ste prebrzo otpisali Pereza, dobro mozda se nece boriti za titulu, ali iskreno ja ocekujem da ce biti bolji od Buttona, bez obzira sto je ovaj duze u McLarenu.
          Obojica imaju moje simpatije, ali Perez nesto vise. Ipak, sumnjam u to, Zasto?

          Originally posted by Tony_G View Post
          Prvo, McLaren nikad nije razdvajao na prog i drugog vozaca, kao npr. Ferrari, tako da ne verujem da ce Button imati nesto vecu podrsku ekipe od Pereza, drugo zasto bi McLaren doveo mozda najtalentovanijeg mladog vozaca i onda dao podrsku Buttonu, koji tesko da moze da se izbori sa Vettelom, Alonsom i Lewisom.
          Jeste, davao je podrsku kad je jedan vozac bio jasno bolji od drugog, kao npr. 2008. Pre toga recimo 2006, Kimi nije imao neku preveliku podrsku, ali nije ni Pedro bio jednak sa Kimijem. Nebitno...

          Najveci razlog zasto to ne treba ocekivati ove godine jesu Whitmarshove izjave, koje nisu jasno i direktno rekle - Bice sasvim, potpuno jednaki. Nije ni bilo recenice - Button ce imati jasnu prednost, ali neke politicke izjve, kao i jedna (osim ako nisam pomesao sa nekim drugim iz McLarena) - Pereza smo razmatrali i zbog novca... Na kraju ove godine istice ugovor McLarena sa Vodafone-om, a to je sponzor koji je dao dovoljno novca da udje u ime tima i nema nikakvih naznaki da ce ugovor biti produzen. Naprotiv, prosle godine su bile glasine da Vodafone maltene jedva ceka da izadje.
          A Slim nikako nije zaboravio svog prvog pulena...

          Takodje, naravno da nije nesto sto je otislo u naslove, ali prilikom intervjua na prezentaciji bolida, kad su ga upitali - Sta su Vam ciljevi ove godine? - Checo je odgovorio - Titula. Usledio je tih, ali vrlo neprijatan i podrugljiv smeh od strane svih koji su to slusali, uglavnom ljudi iz McLarena. Scarbs je valjda prvi to pustio u javnost, a bilo je nekoliko potvrda raznih ljudi (mahom ne-Britanaca) Mislim da se cak cuje i na snimku intervjua, jednom sam ga gledao... Ne mogu da garantujem, ali mislim da se cuje.

          Tako da, suma sumarum, moji je utisak da ne treba ocekivati da ce McLaren dati Checu jednaku sansu kao Jensonu. Nece biti predaje pobede ili slicno, ali kroz box, malo kroz taktiku ili slicno, Button ce biti favorizovan.

          Originally posted by Tony_G View Post
          I taj Button bi realno uvek vazio za prosecnog vozaca da ga nije usrala ona titula sa Brawnom... A i prosle sezone je bio katastrofalan, pogotovo kad ga uporedimo sa Hamiltonom, koji se skoro uvek borio za pobede...
          Ona crna serija posle Kine ga je urnisala. Bilo je gore nego sa Massom do negde Silverstone-a... Ali imao je 3 pobede i pored toga, isto kao vice-sampion. ;)

          Originally posted by MarkedOne8 View Post
          Pomešao si. Brawn, Toyota i Williams su imali. Red Bull i Ferrari nisu.

          Obrati pažnju i na Lotus a pogotovo na Kimija ;)
          Da, da, RB i Ferrari su predvodili legalni napad... Ali kad su ga ubacili, bili su prejaki...

          Joj, kad me podseti Toyote, srce mi se cepa sto su izasli... TF110 je bio lepotica i neke iscurele analize su sugerisale da je bio izuzetan u pogledu aerodinamike... Ne znam zasto, necu to prezaliti...
          Last edited by Vanja #66; 12-03-13, 23:30.

          Comment


          • #35
            Originally posted by Mr.M View Post
            Je li to sezona kad su u Australiji u Q2 izletili Alonso i Kovalainen i chatali bas na pit stopu 2-3 minuta , nisu verovali sta se desava ili je to bilo 2008-e
            Ako ti pamtiš sezone po takvim detaljima onda svaka čast. Biće da je to ta sezona - 2009.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #36
              Lepo vreme!



              Prva krivina.



              Prilično niski ivičnjaci za krivine 11-12.



              Dodatne karakteristike staze:

              Albert Park Circuit; 5.303 kilometres. Race distance: 58 laps = 307.574 kilometres; 16 corners in total, none particularly fast.

              Aerodynamic setup – Medium/high downforce. Top speed 318km/h (with Drag Reduction System on rear wing) – 308km/h without.

              Full throttle – 65% of the lap. Total fuel needed for race distance: 152 kilos.

              Time spent braking: 13% of the lap. 8 braking zones. Brake wear: High.

              Loss time for a Pit stop = 20 seconds

              Total time needed for pit stop: 25 seconds.

              Fuel effect (cost in lap time per 10kg of fuel carried): 0.34 seconds
              Last edited by MarkedOne8; 13-03-13, 09:44.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • #37
                Renoovi podaci o potrošnji goriva za prethodnu sezonu, tekst je na francuskom:
                http://motorsport.nextgen-auto.com/renault,57537.html

                Last edited by MarkedOne8; 13-03-13, 17:34.
                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                sigpic

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Vanja #66 View Post

                  Joj, kad me podseti Toyote, srce mi se cepa sto su izasli... TF110 je bio lepotica i neke iscurele analize su sugerisale da je bio izuzetan u pogledu aerodinamike... Ne znam zasto, necu to prezaliti...
                  http://scarbsf1.com/blog1/2010/05/22...ring-magazine/
                  Stvarno je bio prelijep i meni je bilo zao kad su oni otisli.Doduse ne kao tebi.
                  "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                  "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                  Comment


                  • #39
                    http://mladenjergovic.com/simple-my-dear-watson

                    Originally posted by Frenky View Post
                    Tony, u vezi sa onim sto sam ti odgovorio... ;)

                    Pres konferencija vozaca...

                    Last edited by Vanja #66; 14-03-13, 08:11.

                    Comment


                    • #40
                      Prognoze predvidjaju kisu u subotu, u vreme treninga i kvalifikacija, ali suvu nedelju... Bice zanimljivo, a moguce je da ce se i prognoza opet promeniti, jer je do juce bilo predvidjeno da imamo kisu u nedelju.

                      Comment


                      • #41
                        Let the madness begin.
                        Idemo drugari ....

                        Comment


                        • #42
                          Titula ide Hajdi Klum.

                          Comment


                          • #43


                            Last edited by MarkedOne8; 14-03-13, 23:13.
                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by MarkedOne8 View Post
                              Ako ti pamtiš sezone po takvim detaljima onda svaka čast. Biće da je to ta sezona - 2009.

                              Ne pamtim sve ali ima zanimljivih trenutaka koji mi ostanu u secanju
                              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by 3 sekunde u reketu View Post
                                Titula ide Hajdi Klum.
                                Nista od Violete...

                                Comment

                                Working...
                                X