Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 Formula 1 Rolex Australian Grand Prix (Melbourne)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ne znam za vas, ali meni je nevidjeno brzo prosla ova pauza od kraja prosle sezone...
    Nisam nesto mnogo pratio testove, vidim da su poprilicno sareni rezultati, ali pretpostavljam da ce opet Red Bull imati blagu prednost. Nadam se da ce se Perez ozbiljno boriti za titulu, kao i da ce Kimi biti jos bolji ove sezone, ocekujem i veliki pomak McLarena, ipak su mnogo ulozili, plus dobili mnogo boljeg vozaca od prethodnog dvojca. Alonso verovatno ce standardno biti u vrhu sa nesto slabijim bolidom, ali kao sto kazete nisu velike razlike izmedju timova, tako da i ako je neko sad slabiji moze vrlo brzo da okrene stvari u svoju korist. Najzanimljivije ce mi biti da vidim kako se Perez snalazi u samom vrhu, on mi je drugi favorit posle Lewisa. Kvota na njega da osvaja titulu je 15, sta mislite, jel vredi igrati?

    P.S. Odlicno otvaranje, kao i obicno Vanja...
    sigpic

    Comment


    • #17
      Prvo treba videti kakav je McLaren, ima li mogucnosti da uopste Button za pocetak pretenduje na titulu, a tek posle Perez. Mislim da nece, osim Lewisa izgubili su Lowe-a, koji im je bio jako bitan. Sam Michael je odgovoran sto su imali onakve greske u boxu prosle godine, nema od njega previse vajde... A nesto mi se cini da ce Martin odluciti i da prednost da Jensonu, nekoliko intrervjua koje je dao mi tako nesto sugerisu, tako da mislim da je realno ocekivati da Perez ni ne primirise tituli, iako bih voleo da je suprotno.

      Ali, ne bi ovo bio sport koji gledamo da znamo kako ce biti na kraju sezone vec sad.

      Comment


      • #18
        Originally posted by Uros94 View Post
        Ја не знам чему све ове најаве, оволики текстови када у њему нема највећег...
        Misliš na Šumahera? Njegovo vreme je prošlo još 2006. Do tada smo morali da se priviknemo. Ono od 2010. ne računam.

        Originally posted by Tony_G View Post
        Ne znam za vas, ali meni je nevidjeno brzo prosla ova pauza od kraja prosle sezone...
        I nama je.

        Originally posted by Tony_G View Post
        ocekujem i veliki pomak McLarena, ipak su mnogo ulozili, plus dobili mnogo boljeg vozaca od prethodnog dvojca.
        Misliš da je Perez bolji od Hamiltona?

        Što se tiče opklade na Pereza, ne bih bacao pare. Koji je vozač poslednji put osvojio titulu u debitantskoj sezoni za svoj tim? Jenson Button 2009. i Kimi Raikkonen 2007.
        Po meni je dobra kvota na Kimija - 12,00 za titulu. Realna kvota po meni bi bila oko 6,00-7,00. Ipak se tek prošle sezone vratio i koliko god on bio pripremljen sada je pripremljeniji. Kvota na Rosberga je prevelika a na Hamiltona premala. Videćemo sada Rosberg vs Hamilton. Da li je Mercedes bio tolika truba ili njegovi vozači (Rosberg - Schumacher). Ja bih rekao da je bolid bio problem. Lewis i Nico su prošli slične kategorije, ne verujem da može da bude tolika razlika između njih dvojice. Treba uzeti u obzir i gume. Hamilton jeste ublažio i racionalizovao svoj stil vožnje, ali Rosbergu bi trebalo da bude malo lakše po tom pitanju.
        Last edited by MarkedOne8; 12-03-13, 08:28.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #19
          Mislim da je hteo da napise Mercedes umesto McLaren... A najveci je Pastor, samo Ukica nije pazljivo citao moje tekstove.

          Comment


          • #20
            Prošle godine je McLaren bio jedini tim u kome su oba vozača mogla da se bore za titulu. Ove godine je to MOŽDA Mercedes ako su se zaista toliko popravili, mada meni to i dalje deluje previše daleko. I 2011. i 2012. su najavljivali kako su popravili ovo i ono i ko zna šta još ne i završi se sve gorim i gorim rezultatima. Ne verujem da će kao konstruktor završiti više od 4. mesta, a po tempu 5. jer će Perez s vremena na vreme da urniše McLaren što će ih koštati poena. Maldonado / Perez / Grosjean su po meni identični profili vozača. Gledano još od doba Honde, taj Mercedes nije ništa uradio tokom prošle i ove decenije. Ko zna da li bi bilo i te titule 2009. da Honda nije uložila silan novac u razvoj bolida, a posle ga nisu ni razvijali. Ta ekipa me vrlo malo privlači. Konzervativni su u dizajnu, puno obećavaju a o rezultatima i da ne pričam.
            Što se tiče ostalih 4 top ekipa, u svakoj imamo vidljivo izdvojene prve vozače.
            Red Bull - Vettel
            Ferrari - Alonso
            McLaren - Button (Ne vidim zašto ga ne bi favorizovali. Sa njima je već četvrtu sezonu i vrlo dobro je parirao Lewisu. Perez će mu s vremena na vreme uzimati kvalifikacije ali Button će ga drati u trkama)
            Lotus - Kimi

            Pade mi na pamet sinoć tema o Pireli gumama. Ima jedna pozitivna stvar u svemu tome. Zbog degradacije mislim da će bolidi biti sporiji u trkama po prosečnoj brzini. Još jedan pit stop više i to će sve ukupno učiniti trke sporijima i zanimljivijima pogotovo ako se desi da se neko preračuna u završnici. Trka ne sme da se vozi duže od 2 sata, a inače traje oko sat i po. To malo više vremena i uzbuđenja može puno da znači gledaocima.

            Treba biti vrlo oprezan po pitanju ove trke. Prošle sezone je izgledalo kao da će McLaren da dominira, ali to nije bio slučaj.
            Last edited by MarkedOne8; 12-03-13, 10:10.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #21
              Nije Perez ni priblizno kao Grosjean i Pastor, pred kraj sezone se napalio sto ide u McLaren, pa je zato bio "baja" u duelima. Ne ocekujem da ce se zakucavati i slicno...

              Nije Honda toliko novca ulozila u bolid za 2009. nego je Brawn na raspolaganju imao i tim ljudi iz Super Aguria koje je sve pokupio i stavio ih da rade sa inzenjerima iz Honde zaduzenim za 2009. Nasao je rupu u pravilima za DDD i prijavio to FIA-i uz objasnjenje da tu moze da se napravi dosta downforce-a, ali su oni rekli da i pored toga nece menjati pravila, valjda jer su timovi bili duboko u razvoju bolida za 2009.

              Imacemo vise stopova, ali ce vremena po krugu biti bolja. Nek bude i samo sekund po krugu, to je ne manje od 50s a to je dovoljno za 2 dodatna stopa u istom vremenu. Tako da trke nece trajati nista duze, mozda cak traju i krace...

              Comment


              • #22
                Originally posted by Vanja #66 View Post
                Nije Honda toliko novca ulozila u bolid za 2009. nego je Brawn na raspolaganju imao i tim ljudi iz Super Aguria koje je sve pokupio i stavio ih da rade sa inzenjerima iz Honde zaduzenim za 2009. Nasao je rupu u pravilima za DDD i prijavio to FIA-i uz objasnjenje da tu moze da se napravi dosta downforce-a, ali su oni rekli da i pored toga nece menjati pravila, valjda jer su timovi bili duboko u razvoju bolida za 2009.
                Još gore. Sećam se dobro dvospratnog difuzora. Da nije bilo te rupe, verovatno bi i danas lizali sredinu grida. Ko zna šta bi bilo te 2009. da nije bilo prokletog dvospratnog difuzora. Sećam se da su tada Ferrari i Red Bull bili dva najbolja tima bez DDD.

                Videćemo kakva je ova nova generacija mladih vozača. To za baju Pereza što si pomenuo, to meni dovoljno govori o njegovom karakteru i u pravu si za to. I Monisha Kaltenborn je govorila pred kraj sezone kako se on nedovoljno zalaže da ostvari što bolji rezultat za Sauber. Talenat je tu, ali mozga vrlo malo.
                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                sigpic

                Comment


                • #23
                  Još gore. Sećam se dobro dvospratnog difuzora. Da nije bilo te rupe, verovatno bi i danas lizali sredinu grida. Ko zna šta bi bilo te 2009. da nije bilo prokletog dvospratnog difuzora. Sećam se da su tada Ferrari i Red Bull bili dva najbolja tima bez DDD.
                  Baton nikad nebi bio svetski prvak

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by Alen P View Post
                    Baton nikad nebi bio svetski prvak
                    Vrlo verovatno.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by MarkedOne8 View Post
                      Još gore. Sećam se dobro dvospratnog difuzora. Da nije bilo te rupe, verovatno bi i danas lizali sredinu grida. Ko zna šta bi bilo te 2009. da nije bilo prokletog dvospratnog difuzora. Sećam se da su tada Ferrari i Red Bull bili dva najbolja tima bez DDD.

                      Videćemo kakva je ova nova generacija mladih vozača. To za baju Pereza što si pomenuo, to meni dovoljno govori o njegovom karakteru i u pravu si za to. I Monisha Kaltenborn je govorila pred kraj sezone kako se on nedovoljno zalaže da ostvari što bolji rezultat za Sauber. Talenat je tu, ali mozga vrlo malo.
                      Red Bull, Brawn GP su imali DDD, Williams neku dosta ekstremniju varijatnu toga, ali malo im je pomogla... Bez DDD-a najbolji timovi su bili, ako se dobro secam, Toyota pa Ferrari, pa Renault, BMW i McLaren su pocetkom godine gadno tavorili... McLaren je ulozio novac za 2 pobede, BMW je polako pravio planove za izlazak, nazalost... Steta sto dr. Mario Thiessen nije ostao u F1, tim u koji bi otisao bi prilicno profitirao...

                      Klinac je (Perrez), ponela ga prica i paznja koju je dobio. Vettel bi bio isti takav 2008, da je znao da ce RB biti drugi najbolji tim na pocetku godine...

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Vanja #66 View Post
                        Mislim da je hteo da napise Mercedes umesto McLaren... A najveci je Pastor, samo Ukica nije pazljivo citao moje tekstove.
                        Видиш како човек зна, какав црни Шумахер те спопао. А да нисам детаљно читао све - нисам.
                        Arise, Serbia!
                        You fell asleep long ago,
                        And have lain in the dark.
                        Now wake up
                        And rouse the Serbs!


                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Pola dana sam posvetio za ta 2 posta, a vi ih ni ne citate...

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by MarkedOne8 View Post
                            Misliš na Šumahera? Njegovo vreme je prošlo još 2006. Do tada smo morali da se priviknemo. Ono od 2010. ne računam.


                            I nama je.


                            Misliš da je Perez bolji od Hamiltona?

                            Što se tiče opklade na Pereza, ne bih bacao pare. Koji je vozač poslednji put osvojio titulu u debitantskoj sezoni za svoj tim? Jenson Button 2009. i Kimi Raikkonen 2007.
                            Po meni je dobra kvota na Kimija - 12,00 za titulu. Realna kvota po meni bi bila oko 6,00-7,00. Ipak se tek prošle sezone vratio i koliko god on bio pripremljen sada je pripremljeniji. Kvota na Rosberga je prevelika a na Hamiltona premala. Videćemo sada Rosberg vs Hamilton. Da li je Mercedes bio tolika truba ili njegovi vozači (Rosberg - Schumacher). Ja bih rekao da je bolid bio problem. Lewis i Nico su prošli slične kategorije, ne verujem da može da bude tolika razlika između njih dvojice. Treba uzeti u obzir i gume. Hamilton jeste ublažio i racionalizovao svoj stil vožnje, ali Rosbergu bi trebalo da bude malo lakše po tom pitanju.
                            Lapsus sam napravio, hteo sam da napisem pomak Mercedesa...
                            Last edited by Tony_G; 12-03-13, 22:08.
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Vanja #66 View Post
                              Pola dana sam posvetio za ta 2 posta, a vi ih ni ne citate...
                              Ма џабе ми да читам све кад пола нећу да скапирам, још те ваше скраћенице DRS, DDRS, па коме је широк ауспух, ко има бољи волан, ко воли меко ко тврдо ( ). То ви стручњаци читајте. Ја прочитам о Ред Булу, Ферарију, Пастору (ако уочим прво да има) и мени доста.
                              Има ко чита, нема да бринеш.
                              Arise, Serbia!
                              You fell asleep long ago,
                              And have lain in the dark.
                              Now wake up
                              And rouse the Serbs!


                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Ma zjbvm se ja malo... Dosadno mi nesto bilo. Pisem zato sto mi je gust i zato sto nisam uspeo da pokrenem sajt sa prijateljem (otprilike, ostale koji su hteli da budu ukljuceni je mrzelo da prstom mrdnu celog leta i jeseni), tolikim tekstovima (iako realno nema sta uber znacajno da se procita) je ipak mesto ne blogovima, a da pokrecem neki svoj besplatni nema svrhe, pun ih internet...

                                Comment

                                Working...
                                X