Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 500 - 2013. godina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Spominjani izraz bez obzira da li determiniše karakternu osobinu ili polnu karakteristiku može se primeniti i na učesnika sportskog događaja koji svojim ponašanjem protivnika izbacuje iz ravnoteže sredstvima nedoličnim sportisti.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by shminka View Post
      Mogao bi Rafa da ne izadje na teren sutra uopste, da sacuva perfektni omjer na tvrdoj podlozi
      shminka,

      Brzo mislis!

      Comment


      • I onda kazu da je Aga pegla, kakav FH

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          dakle i Fabio i npr. Serena mogu isto da se klasifikuju?
          To je ta razlika između figurativnog i bukvalnog.

          Jedno je sigurno, 'pichkama' se ne nazivaju oni koji u odlučujućim momentima čiste linije i koji su sve bitne pobjede u karijeri stekli zastrašujućom igrom u najbitnijim trenucima. Ako spomenete ime Rafael Nadal, shvatićete da on sa tom klasifikacijom ima veze ko ja sa Zimbabveom.
          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

          Comment


          • Originally posted by Prle! View Post
            To je ta razlika između figurativnog i bukvalnog.

            Jedno je sigurno, 'pichkama' se ne nazivaju oni koji u odlučujućim momentima čiste linije i koji su sve bitne pobjede u karijeri stekli zastrašujućom igrom u najbitnijim trenucima. Ako spomenete ime Rafael Nadal, shvatićete da on sa tom klasifikacijom ima veze ko ja sa Zimbabveom.
            Mozes da pricas sta god hoces, ali on ima istoriju trazenja MTO-a kad njegovom protivniku bas ide, razbijanje ritma, a posle toga je obicno trcao kao zec i nista mu nije falilo. A da ne spominjem koliko se sprema za servis kad je neki bitan poen, preko 30 sekundi redovno ide, sto znaci da stalno krsi osnovna pravila teniske igre.

            Tako da verujem da je NI mislio na to kad je rekao da je prljav igrac.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Nemam sta reci ovo je i za realne forumuse je sah-mat pozicija da malo pljuju Nadala i da pricaju kako je prljav igrac i slicno.Bio je snimak,kada je malo uvrnuo koljenom,kao da se to nikom nikada nije desilo jedna masaza to moze da rijesi i to je sve.Ali postujem da se ovo moze drugacije interpetirati pogotovo od ljudi koji su ubjedjeni da se doticni dopinguje.

              Malo o mecu,mislio sam da nema povrataka sigurno.Kleo ga sto je uopste dosao na ovaj turnir ali eto nekako je uspio preokrenuti i neka mu ne pada napamet da sutra gubi,ide se na no.1 mjesto

              Comment


              • A ovaj forum ima historiju omaložavanja lika i djela Rafaela Nadala na bilo koji način. Ne mogu da shvatim ljudsku potrebu da zbog nesimpatija prema nekome sve nečije vrline stavljaju pod tepih, a izvlače samo ono negativno. Konkretno u ovom slučaju, reltiviziranje i osporavanje, riječima da je Fognini izgubio meč zbog Nadalovog razbijanja ritma i MTO-a, a ne zato što je obični choker kakvih je danas mali milion ?! Jah, Nadal je kriv što veliki Fabio na 4-2 i 30:00 zakucava loptice u mrežu, a što Rafa koristi takve poklone bolje od bilo kojeg igrača. Garant je Fabio negdje sredinom tog gejma našap razlog da časno izgubi meč ?!


                Pokušaj sljedeći put da ranije odgovoriš na post, jer tek sada vidim ono što si editovao.


                Originally posted by NI View Post
                1.To ne stoji. Samo se konstatuje Rafino ponasanje.
                Tako što ga se vrijeđa, iako su se sličnim stvarima koristili i drugi igrači

                2.
                Originally posted by NI View Post
                Tacno je da je Rafa bezbroj puta pokazao sampionske kvalitete i izvukao se iz slicnih situacija bez MTO-a. Ali ako bas ne ide, ako bas protivnik nece da pukne, u prilicnom broju slucajeva je i nesportskim ponasanjem pokusao i uspio da izbaci protivnika iz ritma. To dvoje se ne iskljucuje, nego nadopunjava
                .

                Neki konkretni primjeri ?!


                3.
                Originally posted by NI View Post
                Nekom je Fabio simpatican a nekome nije. Ja volim njegov tenis i zato sam mu spreman oprostiti ono sepurenje koje meni definitivno nije simpaticno. Ali meni nije simpaticno ni Rafino slaganje bocica i stavljanje protivnika da ceka, ni Novakovo cijepanje dresa, ni jos podsta toga... Sve jedno to ne daje pravo protivniku da ga nesportski izbacuje iz ritma.
                MTO je dozvoljena stvar, nesportski je samo u očima onih koji žele da takve stvari prikažu kao nesportske. Recimo, ja sam neke Novakove predaje tokom karijere mogao nazivati tako kako ih ti nazivaš, ali nisam. Ako jednog profesionalnog sportistu 5 minuta izbaci iz ritma, onda o čemu mi to pričamo ovdje ?

                4.
                Originally posted by NI View Post
                Boris Becker je bio veliki sampion, sa velikm srcem. Jednom je pricao kako su veliki sampioni, ukljucujuci i njega, jedan drugome dobacivali izmedju gemova u nadi da ce priotivnika izbaciti iz ritma. Onda su uveli mikrofome.
                Standardi su se promijenili, norme su se promijenile. Nisu iste stvari nekad i sad na snazi.

                Originally posted by NI View Post
                Provokacija je oprobana metoda koja i te kako radi. Protiv nekoga uvijek, protiv drugog ne tako cesto, porotiv treceg samo u rijetkim prilikama. Rafa zna to! Tu Rafinu karakteristiku ne valja prevelicavati, tj svoditi ga samo na provokacije. On je veliki sampion, mozda najveci kojega je tenis ikada vidio. Ali isto tako te njegove prljavstine ne valja presucivati. Tu se ne radi o nagadjenju, sve se radi otvoreno. Miloni ljudi to vide.
                Provokacija ima veze sa temom o kojoj govorimo, kako ?!
                Last edited by Prle!; 04-10-13, 09:18.
                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                Comment


                • @Prle
                  MTO je trazio na W 2010, protiv Pecnera i cini mi se Hasea, kad je gubio 2:1 u setovima, svi znamo kako se ponasao protiv Rosola na istom tom W, namerno ga zakacio ramenom kad su menjali strane i ima jos primera, koliko god hoces.
                  A vrhunac je za mene bio Hamburg 2008. godine, od tada sam skroz promenila misljenje, kad je gubio od Feda, Toni pokazivao da preda, on trazio MTO od minimum 10 minuta i na kraju trcao kao zec i pobedio

                  a da, prosle godine na IW, na kraju meca sa Fedom je pocela kisa, bas je bila mec lopta, i on to nije iskoristio da ode do WC-a, nego je zatrazio bas kad se Fed spremao da servira...

                  da li treba jos?
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Jedini što je nesportsko u svemu tome jeste ono 'udaranje' Rosola ramenom. Sve dok je MTO dozvoljen, nema teorije da se može smatrati nesporskim potezom. Prvenstveno zato što nikad ne znamo kada je igrač stvarno povrijeđen, a kada folira. Ako su ti Rafini potezi 'nesportski', onda je i Fedov protiv Mallisea prošle godine. Novakov na USO-u onomad ?! Ne znam kako možete na osnovu MTO-a zaključivati o prgavosti i prljavosti nekog igrača ?!
                    “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                    Comment


                    • Nemoj molim te da uporedjujes Feda i Nadala, Fed koji je u poslednjih 10 godina trazio ukupno 5 puta MTO i Nadal koji je ko zna kolkko puta trazio, a posle trcao kao zec.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Stvarno bi bilo dobro da otvorite temu za Nadalovo foliranje i doping, ubijate svaku temu na tenisu.

                        Comment


                        • Originally posted by bojanaBG View Post
                          @Prle
                          MTO je trazio na W 2010, protiv Pecnera i cini mi se Hasea, kad je gubio 2:1 u setovima, svi znamo kako se ponasao protiv Rosola na istom tom W, namerno ga zakacio ramenom kad su menjali strane i ima jos primera, koliko god hoces.
                          A vrhunac je za mene bio Hamburg 2008. godine, od tada sam skroz promenila misljenje, kad je gubio od Feda, Toni pokazivao da preda, on trazio MTO od minimum 10 minuta i na kraju trcao kao zec i pobedio

                          a da, prosle godine na IW, na kraju meca sa Fedom je pocela kisa, bas je bila mec lopta, i on to nije iskoristio da ode do WC-a, nego je zatrazio bas kad se Fed spremao da servira...

                          da li treba jos?
                          A Federer mrtav ladan,kao ajde idi piski pa da nastavimo i sudija nema nista protiv.

                          Comment


                          • Disukusije na ovu temu nikuda ne vode. Tako da je najbolje da svako sebi zadrzi misljenje o tome koliko je neki igrac cist ili prljav.

                            Comment


                            • Opet je trazio MTO kad ne ide, bio povrijedjen ali cudom pobijedio
                              Veliki, veliki sampion. Niposto picka ili pizda, nego sampion. VAMOS.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                Nemoj molim te da uporedjujes Feda i Nadala, Fed koji je u poslednjih 10 godina trazio ukupno 5 puta MTO i Nadal koji je ko zna kolkko puta trazio, a posle trcao kao zec.
                                Ako je Federer u pomenutim mečevima nakon MTO-a također trčao kao zec, onda svakako ima razlog da ih upoređujemo. Govorimo o jednoj temi, mojne dvostrukih aršina, neka budu jednaki standardi za sve.

                                Poenta je da uzimanje MTO-a nije nesportski. Nesportski je gađanje protivnika loptom (Nadal vs Đoković, Federer vs Stahkovsky), nesportski je reči protivniku Fuck off i slično u lice nakon što izgubiš poen (Federer-Murray AO 2013), nesporski je odbiti nastavak meča, iako sudija kaže da su svi uslovi regularni (Federer - Murray Šangaj prošle godine i Novak-Nadal RG prošle godine). Nesportski je možda i traženje izgovora nakon poraza, ali otom potom.

                                To su nesportski potezi, koje normalan sportista ne bi trebao raditi. Čak i ako uradi, to ne znaći nužno da je prljav i prgav. Ali ako se jednom zamjera ista stvar, trebalo bi i drugom igraču.
                                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                                Comment

                                Working...
                                X