Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Andy Murray

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [/quote]
    Pa vec su kukali za Gilbert-a,to je vec placeno!
    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


    #the return

    Comment


    • Re: ATP-ANDY MURRAY

      E pa ybg, budu li im trebali toliki milioni za svakog sledeceg igraca koji pokusa nesto da uradi bankrotirace
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Re: ATP-ANDY MURRAY

        Meni je zao Mareja jer je to odlican momak,i primer pravog sportiste.Imao je veliki pritisak na sebi,imao je i zelju i finalu,ali jednostavno je naisao na jaceg i boljeg igraca.Sta god da je pokusao Nole je odgovarao jos jace.Jednostavno Novak je ovaj turnir bio prejak i za Federera,a kamoli Mareja.

        Skot sad treba da nastavi da trenira i da se ne opterecuje grend slem trofejom,jer ce mu to doneti samo nepotreban pritisak.Voleo bi da ovaj momak uzme pehar na jednom od najvecih turnira

        I mislim da je sad jasno da u tenisu postoji velika trojka-Rafa,Rodzer i Nole.Endiju jos fale neke stvari da bi bio sa njima u drustvu,ali blizu im je.
        Najvise mislim da mu fali psihicka stabilnost,u sva tri grend slem finala je razbijen,jer je igrao defanzivno,a ofanzivci poput Federera i Djokovica to ne prastaju.
        Takodje kao veliku manu bi mu izdvojio ocajnu igru na mrezi,svaki put ga je Nole prolazio lagano,a Endi je isto pravio katastrofalne greske

        Odlican je Marej igrac bez sumnje,ali je ipak jos uvek iza ove trojice.Da se razumemo nije ni Novak skroz u rangu Rodzera i Rafe,ali im je on najblize.
        Nole je novim grend slemom dokazao da je jedan korak ispred igraca kao sto su Marej,Del potro,Rodik,ali jos uvek jedan korak iza Nadala i Federera.

        Comment


        • Re: ATP-ANDY MURRAY

          Gari dobrodosao na forum,nadam se da ce ti biti prijatno ovdje %QWT&amp;W
          [quote author=Gari NS link=topic=1114.msg243164#msg243164 date=1296903499]
          Odlican je Marej igrac bez sumnje,ali je ipak jos uvek iza ove trojice.Da se razumemo nije ni Novak skroz u rangu Rodzera i Rafe,ali im je on najblize.
          Nole je novim grend slemom dokazao da je jedan korak ispred igraca kao sto su Marej,Del potro,Rodik,ali jos uvek jedan korak iza Nadala i Federera.
          [/quote]
          S ovim se apsolutno slazem @R&amp;}*

          sigpic

          Comment


          • Re: ATP-ANDY MURRAY

            Ne mogu se sada tacno sjetiti koji je to bio prvi mec gdje sam gledao ovog genijalca na djelu ali lako je bilo primjetiti da se radi o velikom talentu i sada vec mogu reci i velikom majstoru ovog sporta.Jedan je od rijetkih vrhunskih tenisera koji u toku igre miksuje sve moguce udarce gdje njegova perfektna tehnika itekako dolazi do izrazaja a posto posjeduje sve moguce udarce u tenisu uvijek ima tzv. plan B ili C sto ga cini inteligentnim igracem.Najveca mana u njegovoj dosadasnjoj igri su njegove partije na sljaci gdje se od jednog vrhunskog tenisera pretvara u prosjecnog,no za taj napredak ima vremena jer mislim da on ima igru kojom bi i na sljaci mogao ostvarivati vrhunske rezultate i igrati kvalitetne meceve samo je stvar nekih njegovih predrasuda i volje da se adaptira i na tu podlogu.Ovih dana cesto bi ulazio u raspravu sa mogu reci laicima za ovaj sport mada sam to i sam ali barem gledam i pratim tenis 30. godina i nije mi dosadno niti predstavlja napor gledati meceve po 7 ili 8. sati u nizu.Naime u skorije vrijeme a to sam primjetio i na ovom forumu cesto vezano za nekog tenisera komentarise se njegova igra kao da igra ofanzivno ili defanzivno tenis sto su meni potpuno nepoznati termini za ovaj sport .Da ne pratim ostale sportove koji imaju takve sportiste i nacine igre sigurno da ne bi znao te termine niti bi mogao shvatiti sta mi ljudi govore ovako mogu to da razumijem ali takav nacin gledanja na tenis ne shvatam i ne priznajem kao validne.Da li ste culi da neko igra zonu ili katanaco u tenisu ili moze li servis biti defanzivni udarac, svi udarci koji postoje u tenisu /servis,forehand,backhand,drop shot,volley,slice,pasing shot,lob,smash,return,topspin,chip and charge.../ako se dobro izvode mogu nauditi protivniku samo je razlika u igracima da li znaju izvesti taj udarac ili da li ga ikako koriste. Tako se masovno prica da recimo Marej igra defanzivan tenis sto bi je li u prevodu bilo da mu je igra dosadna i kukavicka ili da smara igru sto je po meni totalno nepoznavanje same biti igre i sporta koji se zove tenis.Tenis se igra racionalno a upravo ga tako i igra Marej e to sto je drugima to dosadno za gledati to je sad nesto drugo i na njima je da se zapitaju sta zele od ovog sporta.Covjek koji u 1/2 finalu ostvari preko 60. winera/ sto je preko dva cisto osvojena seta u mecu / protiv Davida Ferrera jednog jako zahtjevnog igraca a recimo Djokovicu/za kojeg se eto smatra da igra ofanzivno / je trebalo nesto vise od 30. da dobije legendarnog Federera,covjek koji lagano po 3-0 zavrsava meceve protiv Melcera i G.Lopeza igraci koji su prije nekoliko mjeseci dobijali i najbolje rangiranog tenisera, reci da igra defanzivno je ne samo neznanje vec cisto bez osjecaja komentar.To bi isto bilo da ste rekli da je za vrijeme 80. -tih Becker Boris/ovdje ne zelim da poredim Beckera i Mareja vec podloge koje dobro igraju / koji je za one sto ne znaju igrao fenomenalno brze podloge a na sljaci samo prosjecan igrac ,da igra defanzivno sto bi bilo smjesno i to je mozda jedina neka podjela tenisera na one koji igraju dobro na sporim podlogama /sljaka.../i one koji igraju dobro brze podloge/hard,trava.../ s tim da bi sljakeri bili samo dobri radnici na terenu a ovi sto igraju brze podloge majstori a oni koji su svuda dobri bili bi pravi genijalci.
            Marej je vec izgubio 3. finala na GS sto nadam se nece odraziti na njegovu buducu karijeru i da ce biti ono po narodnoj sto te ne ubije to te ojaca mada ovo moze biti frustrirajuce po njegovu karijeru i imamo niz primjera kroz istoriju da nakon ovakvih poraza teniseri gube samopouzdanje i njihova karijera krene silaznom putanjom.Marej po meni jos nije dao ni 30. posto svog talenta no cesto imamo takav osjecaj i vidjao sam mnoge sportiste sa slicnim talentom gdje mislimo da mogu sve i svasta a na kraju ne naprave nista.Jer kada bi krenuli u u realizaciju,morao bi se suociti sa cinjenicom da nije svemoguc i da njegov talent egzistira samo u njegovoj masti .Negdje unutra je poruka koja govori da nisi dovoljno dobar ovakav kakav jesi nego ces tek postati dobar kad sve svoje skrivene potencijale ostvaris.Izuzetno je frustrirajuce biti ispred sebe ,biti u slici koju je nemoguce dostici jer nikada nije sada ,nego je stalno negdje u buducnosti.Za takvo nesto sigurno je najveci krivac britanska stampa koja vrsi pred velike meceve nevjerovatan pritisak koji Mareju ocigledno ne godi i tesko izlazi sa tim na terenu.Biti u raskoraku izmedju zacrtanih ciljeva i realnih mogucnosti je najgore stanje koje moze imati jedan teniser.No sve u svemu igra koju prikazuje Marej na mene ostavlja odlican utisak i osjecaj da za tenis ima buducnosti i on je jedan od rijetkih razloga zbog kojih danas gledam tenis,samo da potraje......

            Last edited by sojic; 06-06-16, 18:22.
            Shànghǎi 2005

            Comment


            • Re: ATP-ANDY MURRAY

              Moze on da miksuje sto oce,ali njegovi udarci su previse spori i meki i to je dokazao i u finalu,a ne samo u finalu,meni i protiv Dolgopolov-a isto.Ne mogu se vjecno cekati greske protivnika.GGL i Melzer nisu i nikad nece biti mjerilo,zna se preko koga se osvaja Slam!
              Ferrer je drugo,protiv David-a mora da se napada jer on nece nista pokloniti,ali u tom mecu je Andy imao 60 vinera,ukljucujuci tu i aseve i 63 greske.Protiv Novaka u finalu samo 21 viner uz 47 gresaka,Novak je imao 5 vinera vise i 13 gresaka manje.Da je talenat jeste,da mu se drugi servis raspada mislim da ce se svi sloziti,da mu je FH smijesan u odnosu na ostale igrace iz vrha isto vjerujem da ce se vecina sloziti i da je previse pasivan niko ne moze da ospori,a najveci je problem kad mu protivnik udje u ritam,pa se samo prebacuje,onda vidi da tako ne mzoe pa napada i promasuje.Ima odlicne voleje,ali kako prilaziti mrezi protiv Novaka,to je samoubistvo!I to bez servisa.
              Sad mi pade napamet mec iz Cincinnati-a 2009. protiv Benneteau-a,ko je god gledao taj mec vidio je kako treba uci u Andy-ev ritam,jeste da je Julien izgubio na kraju,ali je pokazao kako treba,on koji nema ni titulu u karijeri!
              Andy ce morati nesto da mijenja,jer ovako on Slam nece uzeti...

              sigpic

              Comment


              • Re: ATP-ANDY MURRAY

                Sjecam se meca sa protiv Bennetau-a i slazem se u potpunosti!


                Njegov FH nije na nivou ove trojice(pa i sire),po meni je to najveca kvaliteta najboljih tenisera,kada dobiju kracu loptu,to je uglavnom direktan poen,a kod njega tog nema, sve nesto na silu,krace lopte ne pretvara u poene i dok to ne rijesi,tesko ce do Slam-a on!
                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                #the return

                Comment


                • Re: ATP-ANDY MURRAY

                  Mislim da smo ga sad potcenili,ispade da nije ni blizu ovoj trojici.Dobar je Endi,ja verujem da sa ovakvom igrom moze do GS-a,uz poklapanja nekih kockica,ako ne ove sezone onda za 2-3,nikad nije kasno $#^%RT
                  sigpic
                  http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                  Comment


                  • Re: ATP-ANDY MURRAY

                    Ne,njegov FH nije na nivou ovih najboljih,Nadal je fino dodavao svake godine ponesto u svom asortimanu,a Murray ne dodaje,to je problem.Njegov drugi servis je problem,njegov FH je bezopasan cesto,to nije dobro...
                    Ovi su jednostavno kompletniji,s tim sto se zna Nadal i Federer su ipak nesto posebno,potom Novak,a malo za njim Andy.Mada posle onoga sto je prikazano na AO-u,gap izmedju Novaka i Andy-a je veci nego sam ja mislio da je,a tu je i igra na sljaci koju on nikad nece imati sve su prilike...
                    sigpic

                    Comment


                    • Re: ATP-ANDY MURRAY

                      Sojicu svaka tebi cast sto pratis toliko tenis, ali Marej igra defanzivni tenis i to su cinjenice. On ce radije da se prebacuje sa nekim i da ceka gresku protivnika nego sto ce da ide na viner, jednostavno mu je takav stil. Sve to stoji da on zna da miksuje igru, u jendom poenu da salje i ravne udarce i slajs i da skroz menja ritam poena i to je i ono sto protivnika tera da gresi, ali je on u dusi defanzivac. I kao sto je i Vladan rekao, 2. servis mu je los, to svi napadaju i tu je strasno ranjiv, i fh mu je slabiji, definitivno nije u top 10 sto se tice tog udarca.
                      Dok on nesto ne promeni u svojoj igri, ne nadje pravi balans izmedju defanzive i ofanzive, nece osvojiti GS. Uvek ce naleteti na nekog igraca koji je u formi, pa ce ga izbaciti pre finala ili ce doci do finala i tu naleteti na Nadala/Djokovica/Federera a takvi ne poklanjaju pobede u finalima GS.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Re: ATP-ANDY MURRAY

                        Auu pa vi romane ispisaste,nisam nista procitao ali znam da se govori mnogo o njegovom stilu igre.On je defanzivac,videli smo koliko stoji iza osnovne linije i po meni najjace oruzje mi je forhend iz trka.Ali kada mu ne radi FH onda zaista ne znam kako moze da pobedi(eventualno los protivnik),ali kao sto Vladan rece nije njegov FH na nivou Nadala,Fedexa i Novaka &amp;+I}\
                        Dreams are coming true.


                        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                        Comment


                        • Re: ATP-ANDY MURRAY

                          [quote author=sojic link=topic=1114.msg244617#msg244617 date=1297101392]
                          Nemogu se sada tacno sjetiti koji je to bio prvi mec gdje sam gledao ovog genijalca na djelu ali lako je bilo primjetiti da se radi o velikom talentu i sada vec mogu reci i velikom majstoru ovog sporta.Jedan je od rijetkih vrhunskih tenisera koji u toku igre miksuje sve moguce udarce gdje njegova perfektna tehnika itekako dolazi do izrazaja a posto posjeduje sve moguce udarce u tenisu uvijek ima tzv. plan B ili C sto ga cini inteligentnim igracem.Najveca mana u njegovoj dosadasnjoj igri su njegove partije na sljaci gdje se od jednog vrhunskog tenisera pretvara u prosjecnog,no za taj napredak ima vremena jer mislim da on ima igru kojom bi i na sljaci mogao ostvarivati vrhunske rezultate i igrati kvalitetne meceve samo je stvar nekih njegovih predrasuda i volje da se adaptira i na tu podlogu.Ovih dana cesto bi ulazio u raspravu sa mogu reci laicima za ovaj sport mada sam to i sam ali barem gledam i pratim tenis 30. godina i nije mi dosadno niti predstavlja napor gledati meceve po 7 ili 8. sati u nizu.Naime u skorije vrijeme a to sam primjetio i na ovom forumu cesto vezano za nekog tenisera komentarise se njegova igra kao da igra ofanzivno ili defanzivno tenis sto su meni potpuno nepoznati termini za ovaj sport .Da nepratim ostale sportove koji imaju takve sportiste i nacine igre sigurno da nebi znao te termine niti bi mogao shvatiti sta mi ljudi govore ovako mogu to da razumijem ali takav nacin gledanja na tenis neshvatam i ne priznajem kao validne.Da li ste culi da neko igra zonu ili katanaco u tenisu ili moze li servis biti defanzivni udarac, svi udarci koji postoje u tenisu /servis,forehand,backhand,drop shot,volley,slice,pasing shot,lob,smash,return,topspin,chip and charge.../ako se dobro izvode mogu nauditi protivniku samo je razlika u igracima da li znaju izvesti taj udarac ili da li ga ikako koriste. Tako se masovno prica da recimo Marej igra defanzivan tenis sto bi je li u prevodu bilo da mu je igra dosadna i kukavicka ili da smara igru sto je po meni totalno nepoznavanje same biti igre i sporta koji se zove tenis.Tenis se igra racionalno a upravo ga tako i igra Marej e to sto je drugima to dosadno za gledati to je sad nesto drugo i na njima je da se zapitaju sta zele od ovog sporta.Covjek koji u 1/2 finalu ostvari preko 60. winera/ sto je preko dva cisto osvojena seta u mecu / protiv Davida Ferrera jednog jako zahtjevnog igraca a recimo Djokovicu/za kojeg se eto smatra da igra ofanzivno / je trebalo nesto vise od 30. da dobije legendarnog Federera,covjek koji lagano po 3-0 zavrsava meceve protiv Melcera i G.Lopeza igraci koji su prije nekoliko mjeseci dobijali i najbolje rangiranog tenisera, reci da igra defanzivno je ne samo neznanje vec cisto bez osjecaja komentar.To bi isto bilo da ste rekli da je za vrijeme 80. -tih Becker Boris/ovdje ne zelim da poredim Beckera i Mareja vec podloge koje dobro igraju / koji je za one sto neznaju igrao fenomenalno brze podloge a na sljaci samo prosjecan igrac ,da igra defanzivno sto bi bilo smjesno i to je mozda jedina neka podjela tenisera na one koji igraju dobro na sporim podlogama /sljaka.../i one koji igraju dobro brze podloge/hard,trava.../ s tim da bi sljakeri bili samo dobri radnici na terenu a ovi sto igraju brze podloge majstori a oni koji su svuda dobri bili bi pravi genijalci.
                          Marej je vec izgubio 3. finala na GS sto nadam se nece odraziti na njegovu buducu karijeru i da ce biti ono po narodnoj sto te ne ubije to te ojaca mada ovo moze biti frustrirajuce po njegovu karijeru i imamo niz primjera kroz istoriju da nakon ovakvih poraza teniseri gube samopouzdanje i njihova karijera krene silaznom putanjom.Marej po meni jos nije dao ni 30. posto svog talenta no cesto imamo takav osjecaj i vidjao sam mnoge sportiste sa slicnim talentom gdje imamo osjecaj da mogu sve i svasta a na kraju ne naprave nista.Jer kada bi krenuli u u realizaciju,morao bi se suociti sa cinjenicom da nije svemoguc i da njegov talent egzistira samo u njegovoj masti .Negdje unutra je poruka koja govori da nisi dovoljno dobar ovakav kakav jesi nego ces tek postati dobar kad sve svoje skrivene potencijale ostvaris.Izuzetno je frustrirajuce biti ispred sebe ,biti u slici koju je nemoguce dostici jer nikada nije sada ,nego je stalno negdje u buducnosti.Za takvo nesto sigurno je najveci krivac Britanska stampa koja vrsi pred velike meceve nevjerovatan pritisak koji Mareju ocigledno ne godi i tesko izlazi sa tim na terenu.Biti u raskoraku izmedju zacrtanih ciljeva i realnih mogucnosti je najgore stanje koje moze imati jedan teniser.No sve u svemu igra koju prikazuje Marej na mene ostavlja odlican utisak i osjecaj da za tenis ima buducnosti i on je jedan od rijetkih razloga zbog kojih danas gledam tenis,samo da potraje......


                          [/quote]
                          Mozda si ga prvi put gledao protiv Nalbandiana na WB,davno,ali je tada barem meni djelovao agresivnije,izgubio tada jedva u pet setova!
                          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                          #the return

                          Comment


                          • Re: ATP-ANDY MURRAY

                            [quote author=bice link=topic=1114.msg244742#msg244742 date=1297111329]
                            Auu pa vi romane ispisaste,nisam nista procitao ali znam da se govori mnogo o njegovom stilu igre.On je defanzivac,videli smo koliko stoji iza osnovne linije i po meni najjace oruzje mi je forhend iz trka.Ali kada mu ne radi FH onda zaista ne znam kako moze da pobedi(eventualno los protivnik),ali kao sto Vladan rece nije njegov FH na nivou Nadala,Fedexa i Novaka &amp;+I}\
                            [/quote]

                            Evo ga taj cuveni forhend iz trka. Izvini Bojana.

                            Andy Murray - amazing forehand on the run [HD]

                            Comment


                            • Re: ATP-ANDY MURRAY

                              E dobro si ovo postovao Dule,on samo zna da udari FH u punom trku,i opet je to odbrana,to mu prolazi povremeno ,cesto na mastersima ali vec na GS od toga nema nista.FH mu je cist prosjek,osim kada ga igra iz trka.
                              Slazem se sa postovima gore i sta mora da mijenja u igri.

                              Comment


                              • Re: ATP-ANDY MURRAY

                                Dusane, a zasto se meni izvinjavas? #^GH*#

                                [quote author=AK47 link=topic=1114.msg244760#msg244760 date=1297111804]
                                Mozda si ga prvi put gledao protiv Nalbandiana na WB,davno,ali je tada barem meni djelovao agresivnije,izgubio tada jedva u pet setova!
                                [/quote]

                                Slazem se milion posto, secam se tog meca i tada sam navijala za njega, posto je uvek zanimljivo kad klinac izbaci favorita h5g6k8, ali tada je bio agresivniji, ovaj njegov pusheraski stil je dosao malo kasnije.
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X