Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Andy Murray

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: ATP-ANDY MURRAY

    Mahom su svi podeljeni na Federerovce,Nadalovce i naravno Novakove navijace.

    Muraj jos uvek nije tolika legenda kao pomenuta dvojica,tako da je razumljivo zasto nije nikom najomiljeniji.Ali ima ljudi koji ga vole @(*6sd$%
    sigpic
    http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

    Comment


    • Odg: ATP-ANDY MURRAY

      Jedini on nema GS od nabrojanih tenisera. %QWT&W
      Uzgred,super ti je potpis,dacho. @(*6sd$%
      Samo jedan je put koji vodi do trona!

      Comment


      • Odg: ATP-ANDY MURRAY

        Ima Endi dosta navijača, ja sam jedan od njih.

        Comment


        • Odg: ATP-ANDY MURRAY

          Ti si prevashodno Andy-ev navijac? %QWT&W
          Za koga jos navijas?
          sigpic

          Comment


          • Odg: ATP-ANDY MURRAY

            [quote author=cicmika link=topic=1114.msg204849#msg204849 date=1290777877]
            Zasto ljudi tako lose prihvataju Endija?Vidim nema ni ovde njegovog fana,nisam ni medju drugim Srbima naisla na istog.Do cega li je? (%fsd%&j
            Mozda bi i mogao da pobedi Rafu da ne igraju u Londonu. &%@5w8&*
            [/quote]

            Dosta nas na forumu jako cijeni Andya , i njegovi smo fanovi , ali ipak mislim da nikom nije najdrazi ..
            https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

            Comment


            • Odg: ATP-ANDY MURRAY

              to sam i pokusao da objasnim u onom mom postu,ali izgleda da nisam uspeo $#^%RT
              sigpic
              http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

              Comment


              • Odg: ATP-ANDY MURRAY

                Ja ga ne volim nikako, izuzetno me smara njegova igra !*^*-S&amp;
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Odg: ATP-ANDY MURRAY

                  [quote author=Vladan link=topic=1114.msg205451#msg205451 date=1290813379]
                  Ti si prevashodno Andy-ev navijac? %QWT&amp;W
                  Za koga jos navijas?
                  [/quote]

                  Da, Endijev navijač. Imao sam priliku razgovarati sa njim, upoznati ga, u Zagrebu 2006. godine i od tada pratim apsolutno svaki njegov meč i sve što se dešava sa njim. Jednostavno, ovi dobri rezultati mu nisu mogli izmaći, nevjerovatan je talenat.

                  Što se tiče drugog pitanja, teško je na to odgovoriti. Kao i svi vi, volim dobre igrače, majstore poteza (Federer), nevjerovatno talentovane igrače koji su mogli postići puno više u karijeri da im je tenis bio na prvom mjestu (Safin, Nalbandian). Dragi su mi svi igrači sa naših prostora, posebno Janko, koji je priča za sebe i trebao je imati puno bolju karijeru...

                  Comment


                  • Odg: ATP-ANDY MURRAY

                    Bas mi je drago sto smo dobili i jednog pravog Marejevog navijaca %QWT&amp;W
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Odg: ATP-ANDY MURRAY

                      Jako mi se svidja sto je samo 1 osoba dosad glasala da Murrayeva igra smara
                      https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                      Comment


                      • Odg: ATP-ANDY MURRAY

                        [quote author=Dale link=topic=1114.msg205490#msg205490 date=1290814493]
                        Jako mi se svidja sto je samo 1 osoba dosad glasala da Murrayeva igra smara
                        [/quote]

                        evo i druge $#^%RT
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Odg: ATP-ANDY MURRAY

                          [quote author=Virtu4L link=topic=1114.msg205486#msg205486 date=1290814315]

                          Da, Endijev navijač. Imao sam priliku razgovarati sa njim, upoznati ga, u Zagrebu 2006. godine i od tada pratim apsolutno svaki njegov meč i sve što se dešava sa njim. Jednostavno, ovi dobri rezultati mu nisu mogli izmaći, nevjerovatan je talenat.

                          Što se tiče drugog pitanja, teško je na to odgovoriti. Kao i svi vi, volim dobre igrače, majstore poteza (Federer), nevjerovatno talentovane igrače koji su mogli postići puno više u karijeri da im je tenis bio na prvom mjestu (Safin, Nalbandian). Dragi su mi svi igrači sa naših prostora, posebno Janko, koji je priča za sebe i trebao je imati puno bolju karijeru...
                          [/quote]
                          Bas zanimljivo,kakav je Andy tada bio,ipak je bio dijete,ali kako se ponasao.Bilo ga je nemoguce natjerati da trenira tih godina h5g6k8

                          Slazemo se potpuno za svu trojicu,ali ipak je Safin bio nesto posebno,kakva klasa,a opet covjek je kralj,pred kraj karijere je znao da se iznenadi da igra taj dan ili s kim igra,legenda &amp;8@^J $#^%RT
                          sigpic

                          Comment


                          • Odg: ATP-ANDY MURRAY

                            [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UMDk09HSy3s[/youtube]

                            Malo atmosfere sa Endijevog treninga... samo opušteno 7@$**

                            Comment


                            • Odg: ATP-ANDY MURRAY

                              Pravo pitanje bi bilo &#039;da li chesto smara&#039;...tad bih rek&#039;o &#039;da&#039;...Ovako ima dobre momente i on... $#^%RT
                              “If it be now, ‘tis not to come; if it be not to come, it will be now; if it be not now, yet it will come. The readiness is all.”
                              Tennis belongs to the individualistic past - a hero, or at most a pair of friends or lovers, against the world~Jacques Barzun

                              Comment


                              • Odg: ATP-ANDY MURRAY

                                I want to congratulate Andy for his attitude - he&#039;s going to win a lot of Grand Slams in my opinion
                                Rafael Nadal
                                &quot;It was a great match, I think both of us played very well. I probably played one bad game the whole match, or maybe just a couple of bad points,&quot; said Murray.

                                &quot;I&#039;m disappointed to lose but it was a great match; there were so many long rallies, so many good points.

                                &quot;I kind of knew when I was out there that it was a great match. The noise the crowd made when we changed ends at 6-6 in the tie-break was pretty incredible.


                                &quot;It&#039;s nice in some ways to be involved in matches like that, but it&#039;s not nice losing them.&quot;

                                Comment

                                Working...
                                X