Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Taj podatak mi je najblaze receno cudan moram ti reci.
    Nikad Federer nece protiv Novaka napraviti toliku viner razliku kao sto ce je napraviti protiv Andya. Novak izgubio ili dobio Andya ima vise vinera od njega. Ima ih vise od Nadala u gotovo svakom mecu. Murray u nekim mecevima ima vise od Nadala i to je to.
    Pa pogledaj W prosle godine, izdusio. Pogledaj Shanghai i London protiv Novaka, izdusio. Pogledaj London protiv Federera, izdusio. Pogledaj proslogodisnji AO, izdusio. Pogledaj W 2011., izdusio. Sve pokusavajuci napadima. Jedva cekam da vidim sjutrasnji mec, nadam se da Roger nece previse forsirati jer ce onda imati brdo gresaka.
    Ja bi da sam na njegovom mjestu oduzao tempo i pustio ga da dodaje snagu i napada. Izdrzi li duze u tom ritmu preko sat i po svaka mu cast, napredovao je. Samo kad napada on ima bar 20 neiznudjenih vise od vinera na kraju meca.
    sigpic

    Comment


    • Mogu nabrojati isto toliko mečeva u kojima su Novak i Nadal 'izdušivali', a ovdje se romani pisali o tome šta se vrzma po Novakovoj glavi. Međutim, šta je poenta toga ?! Da igrač ne može odigrati u istom ritmu čitav meč ?! Svakako, i to nije slučaj samo sa Andyem, nego sa svima, samo je pitanje kako se to reflektuje kod jednog, a kako kod drugog tenisera.

      Andy jeste u biti defanzivac, pritom mislim na njegovu prirodu i osjeća se kompfornije kada igra sigurnije, međutim, njegove ofanzivne sposobnosti su izuzetno kvalitetne, a u zadnjih godinu i po, jako upgradeovane, a sa te strane je u stanju izvoditi ono što Ferrer nikada nije mogao. Spominjem Ferrera, jer je poređenje njega i Andya prouzrokovalo ovu raspravu.

      Andy će igrati stil koji mu je najisplativiji odnosno najadekvatniji da bi ostvario pobjedu. Da li je to ofanzivno, defanzivno, ovako, onako, nije bitno. Svi smo bili svjedoci da je u stanju dobijati i defanzivom i ofanzivom, a to spada u višedimenzionalnost igrača, bez obzira što takve pobjede nije ostvarivao nad TOP favoritima (a jeste).
      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

      Comment


      • Ne, ne, Andyev problem je sto on ne moze da diktira igru dovoljno dugo i zato pati na Slamovima. Bar je to moje vidjenje. Zato bolje prolazi na best of 3. I sto je duze na terenu sve vise pati. A najbolje je pobjedjivao i ofanizvno, samo nije na Slamovima, jeste Nadala na USOu i to je to.
        Kad je najbolji tenis na Slamovima igrao nije dosao do titule, do titule je dosao kad je igrao onako kako je igrao 2008. kad je napravio proboj. A znamo kakva je to igra.

        Danas do 36 stepeni, sjutra do 29. Bolje bi Rogeru odgovaralo da je obrnuto, mada je i juce bilo hladno pa nisu imali problema sa probijanjem posto je AO najbrzi u zadnjih 5 godina sigurno.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          Ne, ne, Andyev problem je sto on ne moze da diktira igru dovoljno dugo i zato pati na Slamovima. Zato bolje prolazi na best of 3. I sto je duze na terenu sve vise pati.
          Originally posted by Vladan View Post
          Kad je najbolji tenis na Slamovima igrao nije dosao do titule, do titule je dosao kad je igrao onako kako je igrao 2008. kad je napravio proboj. A znamo kakva je to igra.
          Što će nam reči da je caka u mentalnom pristupu meču. Koliko god igrač dobro igrao, ako ne vjeruje u sebe i svoje mogučnosti, ako ne vjeruje da može pobijediti, sve pada u vodu. Sada je najveća razlika što Andy vjeruje. A činjenica da je popravio forhend je već odavno poznata i samo doprinosi njegovom cjelokupnom kvalitativnom skoku.

          Osnovna razlika između tebe i mene je što ti zaključak o Andyevoj ofanzivi donosiš samo na osnovu mečeva protiv TOP 4. Ja ipak gledam stvari malo šire, jer ne zahtjevaju svi protivnici isti gameplan, kao ni iste kvalitete, bilo da govorimo o ofanzivi ili defanzivi ;)
          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

          Comment


          • Ostali ga ne mogu drzati na terenu toliko dugo. Mogu da ga napadaju pa da brzo zavrse, jedini koji moze pored TOP 4 je Ferrer, a i protiv njega itekako zna da visi. Zato je ovo najveci test za njega, sad mora da dobiju dvojicu najboljih da bi dosao do titule. Mnogo je lakse to uraditi preko jednog. Jos bi mu masu bilo teze da su to Nadal i Djokovic npr. ali je i ovo pravi test da vidi dje je. Najveci ce ustvari biti na Wu kad mu u cetvrtfinalu dodje Nadal, a u polufinalu Djokovic

            FH mu je bolji ali vidis li da svi primjecuju da mu BH nije ni blizu toliko dobar. I danas je imao neke neshvatljive promasaje sa te strane, a danasnji mec je presmijesan, BH slajs sluzi itekako, ali ravni BH i ne bas. A opet znas i sam da ce Federer dobiti vecinu FH bitaka jer nema dovoljno spina, ako se upusti u otvorenu borbu naravno.
            sigpic

            Comment


            • Da se razumijemo, slažem se ja sa tezama o Andyu kao prirodnom defanzivcu, koji ne može igrati ofanzivno u kontinuitetu. Međutim, njegov momentum ofanzivne igre izgleda jako ubitačan dok traje. Federera je na Olimpijadi ubio ofanzivom, ničim drugim, nego čistom ofanzivom. To je trajalo 3 seta.
              Činjenica je da je i TOP favorite dobijao kako jednim tako i drugim stilom, bilo da govorimo o GS ili Masters turnirima. Činjenica je isto tako da David Ferrer to nikada nije radio.

              Činjenica je da je ovo sada najveći ispit zrelosti za Murraya, te da je pravi trenutak da dokaže od kakvog materijala je sazdan, iako sam prilično siguran da će Federer u petak slaviti. ;)

              To je normalan slijed događaja. Upgradeom jednog udarca rizikujemo da izgubimo oštrinu našeg najjačeg oružja. Tako je Roddick popravio bekend, a izgubio forhend. ;) O Andyu će sve vrijeme reči. Budućnost je pred njim, vidjećemo kako će to sve izgledati.

              Toliko od mene za večeras. Fakat sam se preforsirao.
              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

              Comment


              • Originally posted by Prle! View Post
                Sličan primjer je i Nalbandian. Taj čovjek je nevjerovatno inteligentan, ali je mental midget i tu njegova inteligencija gubi na značaju.
                Sve bi vjerovatno bilio drukčije da je uspio dobiti Roddicka na US Openu 2003. Treći set taj-brejka kod vođstva 2:0 u setovima. Pogrešna sudijska odluka, uzvici sa tribina i par projektila iz servisa u ključnim trenucima od strane Roddicka (od kojih jedan na meč loptu) su učinili da izgubi vjeru da može do GS titule. Zatimse raspao. Inače je djelovao toliko samouvjeren i siguran na čitavom turniru da sam mislio da nema šansi da ne uzme taj trofej. Što bi bilo u finalu protiv J.C. Ferrera možemo samo nagađati, ali mislim da bi bio favorit. Kasnije se pojavio novi problem kad je Federer podigao nivo igre i porazio ga na Australian Openu iako je Nalby odigrao fantastično čitav turnir uključujući i taj meč gdje je imao samo 6 poena manje od Rogera a izgubio 3:1. Mislim da su ta dva poraza bila ključna da postane ono što je postao, tj igrač koji ne vjeruje da može.
                Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                Comment


                • Originally posted by Prle! View Post
                  Da se razumijemo, slažem se ja sa tezama o Andyu kao prirodnom defanzivcu, koji ne može igrati ofanzivno u kontinuitetu. Međutim, njegov momentum ofanzivne igre izgleda jako ubitačan dok traje. Federera je na Olimpijadi ubio ofanzivom, ničim drugim, nego čistom ofanzivom. To je trajalo 3 seta.
                  Činjenica je da je i TOP favorite dobijao kako jednim tako i drugim stilom, bilo da govorimo o GS ili Masters turnirima. Činjenica je isto tako da David Ferrer to nikada nije radio.

                  Činjenica je da je ovo sada najveći ispit zrelosti za Murraya, te da je pravi trenutak da dokaže od kakvog materijala je sazdan, iako sam prilično siguran da će Federer u petak slaviti. ;)

                  To je normalan slijed događaja. Upgradeom jednog udarca rizikujemo da izgubimo oštrinu našeg najjačeg oružja. Tako je Roddick popravio bekend, a izgubio forhend. ;) O Andyu će sve vrijeme reči. Budućnost je pred njim, vidjećemo kako će to sve izgledati.

                  Toliko od mene za večeras. Fakat sam se preforsirao.
                  Samo je premalo toga vidjeno sa drugim stilom protiv najboljih na Slamovima. No dobro ne slazemo se oko ovoga.
                  Ne bih uzeo OI kao reper jer je svako ko je gledao vidio da to nije bio pravi Roger, da ni fizicki, ni mentalno nije bio spreman za borbu.

                  Mats uporedi Sloane sa Beckerom i Changom. Mjesto joj je tu i misli da moze lagano da osvoji. Zajebava li se on ovo malo
                  sigpic

                  Comment


                  • Trademark
                    It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                    Comment


                    • Nocas bilo `sto na jednoga, o zar se i to moze`
                      sigpic

                      Comment


                      • E moj Vladane o kakvim si ti varijacijama pricao, covek je jednodimenzionalan i to moze da vidi neko ko cak i ne prati tenis. Toliko je jednodimenzionalan da to boli, isti servis, isti udarci sa dosta spina i besomucno trcanje po baselinu.
                        Neka se zahvali toj rupi konkurencije koja vlada u tenisu jer ovo nije za top 5. Svaka njemu cast, dobar je momak, zivi i dise tenis, trenira kao lud ali porediti ga sa Endijem je van svake pameti.

                        Sto rece Bojana ako on uzme GS necu vise gledati tenis uopste.
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Nisam gledala kraj meca, dosla mi je smjena kad je Azarenka napravila brejk u 2. setu pa sam iskljucila strim, sad citam sta se desavalo i ne mogu da vjerujem sta je no. 1 uradila, tj. sta su joj dozvolili.
                          Pravo sportsko ponasanje, nema sta. I pravi primjer djevojci koja pripada mladjoj generaciji.
                          Da ima pravde kaznili bi je za ovo posteno... ali znamo da to necemo docekati.

                          Comment


                          • Originally posted by majabl View Post
                            Nisam gledala kraj meca, dosla mi je smjena kad je Azarenka napravila brejk u 2. setu pa sam iskljucila strim, sad citam sta se desavalo i ne mogu da vjerujem sta je no. 1 uradila, tj. sta su joj dozvolili.
                            Pravo sportsko ponasanje, nema sta. I pravi primjer djevojci koja pripada mladjoj generaciji.
                            Da ima pravde kaznili bi je za ovo posteno... ali znamo da to necemo docekati.
                            Sta je uradila ???
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • Uzela si gospodja 10 minuta pauze da se opusti malo nakon sto je protracila 5 mec lopti na svoj servis Uglavnom, rezultat je bio 5-3 za Azarenku i servirala je za mec, nije iskoristila 5 mec lopti na svoj servis i Sloane je vratila brejk i trebalo je da servira za ostanak u mecu. Tad je Azarenka uzela MTO jer navodno nije mogla da dise pa je s terapeutom napustila teren i nije je bilo 10 minuta... I Sloane je nakon toga izgubila servis i mec... Dobila bi Azarenka svakako, gledala sam set ipo i bila je mnogo bolja, ali ovaj potez je tako jadan i odvratan da joj ja zelim da izgubi bar 10 narednih meceva na najodvratniji nacin.

                              Ali mala je genijalna, kupila me ovom izjavom.
                              Stephens refused to blame the medical time out by Azarenka for putting her off her game, and insisted that was not the reason for her defeat.

                              "When you take a MTO it's for a reason," said Stephens. "She played a good match, she played awesome, I worked for every point, it didn't go my way.

                              "I've never had a MTO I don't know how it feels, I don't know how you call the trainer. I lost the game but not because of the MTO. I love Vika, we share the same agent and we're good friends, I'm sure I'll see her and we'll talk about it. I hope she wins the final."

                              Comment


                              • Mala joj pokazala sta znaci biti sportista u pravom smislu te reci
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X