Announcement

Collapse
No announcement yet.

Testiranje za sezonu 2013 MotoGP

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    meni se vise svidjala boje prosle godine pogotovo sa onom titanium racing blue bojom ili kako vec... a sampion ove godine, marquez

    Comment


    • #47
      Originally posted by Vanja #66 View Post
      lepi su mi i motori i boje,ma sve mi je lepo,ali kad vidim njih dvojicu jednog pored drugog........srce hoce da mi pukne
      don't be scared homie
      sigpic

      Comment


      • #48
        Ima MotoGP buducnost dobru. Ima dosta dobrih vozaca, a mislim da ce za koju godinu okrsaj Marquez-Vinales biti onako vrhunski. Kada pocinje sezona, nisam pratio nista ?

        Comment


        • #49
          Originally posted by KERSDRS View Post
          Ima MotoGP buducnost dobru. Ima dosta dobrih vozaca, a mislim da ce za koju godinu okrsaj Marquez-Vinales biti onako vrhunski. Kada pocinje sezona, nisam pratio nista ?
          7 april

          Comment


          • #50
            Da, za dve nedelje pocinje motogp. Konacno da pogledamo neku pravu trku, za razliku od jutrosnje smejurije

            Jos nije gotov test ali nisam mogao da ne postavim ;)

            Comment


            • #51
              Originally posted by Vanja #66 View Post
              Ima jako slican stil kao Stoner, voli da dodiruje stazu, koristi minimalno elektroniku, sto bi mu bilo pametnije da ne radi i da se natera da se navikne na voznju sa njom, ima izuzetan osecaj u ruci za gas, voli da pusta zadnji kraj kroz krivine... Ono sto Rossi ceni kod njega narocito je ponasanje u borbi. Ne da na sebe i ne popusta, makar pao zajedno sa protivnikom. Stoner u tom pogledu nije bio tako jak.

              Prilicno sam siguran takodje da ce oni imati nekoliko dobrih okrsaja ove godine i prilicno sam siguran da ce na pocetku Rossi da ga pusta da napravi gresku, preforsira i slicno... Pred kraj godine, bice svega. A sledece... Mislim da ce Marc biti sampion. I usudicu se to da predvidim, iako imamo godinu i po dana da sacekamo.
              a sta znaci 'koristi minimalno elektroniku'?mislim,kako se ona koristi?
              don't be scared homie
              sigpic

              Comment


              • #52
                Originally posted by KERSDRS View Post
                Ima MotoGP buducnost dobru.
                Ovo te Yoda inspirisao, jel?

                Originally posted by denia_el View Post
                a sta znaci 'koristi minimalno elektroniku'?mislim,kako se ona koristi?
                Casey je koristio elektroniku na nekih 10% (ako se dobro secam sta sam citao negde), tj. da se elektronska ispomoc ukljuci tek kada je situcaija stvarno zeznuta i vozac bukvalno nema vremena (zbog psiho-fizickih ogranicenja ljudskog tela) da odreaguje. To je teska pozicija za trku, jer zahteva koncentraciju svih 45 minuta, a videli smo u Indianapolisu sta se desi kad fokus ode kad ne treba... Medjutim, ako vozac oseca da moze brze i da ga elektrnoika usporava, sto je slucaj kad se gura do samih granica koje je prakticno nemoguce ubaciti u kod elektronike (iliti - onaj momenat kad je vozac ubedjen da ce se motor drzati u krivini, u prkos svim fizickim zakonima), onda ga iskljuci. Mislim da je i Pedrosa smanjio koriscenje elektronike pored Casey-a... A Marc mu je po tome slican, elektronika ga usporava, to i sam kaze...

                Comment


                • #53
                  Originally posted by crni View Post
                  Da, za dve nedelje pocinje motogp. Konacno da pogledamo neku pravu trku, za razliku od jutrosnje smejurije

                  Jos nije gotov test ali nisam mogao da ne postavim ;)

                  Nije se puno promenilo niti ce, kisa je pocela da pada pre skoro sat vremena... Tako da - prvi test sa najboljim vremenom jos od prvog dana poslednjeg testa u Losailu pred pocetak 2010.

                  Bio bih zadovoljan i da je samo usao u desetinku od Lorenza, ovako - !

                  Comment


                  • #54
                    lepo si objasnio,ali mi jos nije skroz jasno sta ta elektronika tacno radi,da li automatski usporava motor,ogranicava brzinu..?
                    don't be scared homie
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Istina, izvinjavam se...

                      Nesto u tom maniru. Ako se poklope neki parametri, motoru se ogranicavaju mogucnosti, tj. ne reaguje direktno kao sto mu vozac trazi. To je i ono mapiranje motora - na osnovu GPS lokacije odredjuje se koliko ce se vozacu dozvoliti da koristi snagu motora. Ne verujem da je u pitanju direktno ogranicavanje motora, vec da se radi o procentualnom smanjenju. Tj. ako vozac da pun gas, na izlazu, a mapa u tom trenutku to ne dozvoljava, smanjice snagu za neki procenat ili jos verovatnije deo procenta. Da je u ptainju totalno ogranicenje, onda bi se u svakoj krivini mogao dati pun gas, a elektronika te ogranici tako da si bezbedan, sto ubija svaki smisao trkanja...

                      U sustini, posmatraju se razni parametri, brzina kretanja, nagib motora, polozaj centra gravitacije (jer vozac svojim telom na to direktno utice), podaci o stanju staze (kakva je povrsina uz informaciju da li je mokra i koliko) kako bi on-board racunar dao informacije o idealnom "power outputu" i korigovao informaciju o kolicini trazenog gasa vozaca u skladu sa tim. To se desava nekoliko stotina puta u sekundi, mozda i preko hiljadu... Ne znam stvarno nista o specifikaciji tih racunara, ali tezi se da se njihova upotreba ogranici od 2014, cak i standardizuje cini mi se.

                      Sad, ovih 10% koriscenja elektronike se odnosi, ako se ne varam, na to koliko zapravo vozac zeli da racunar intervenise. Primer, banalan, ali hajde - na nekoj poziciji na stazi racunar moze da ogranici na 95% gasa, a ako se to umanji za 10%, onda racunar intervenise ako se prelazi 99.5% gasa. Tj. onih 5% predstavlja 100% intervencije...

                      Nemoj ovo uzeti zdravo za gotovo, nisam nigde ovo citao, pa da sad prepricavam, ovo je neki moj dozivljaj toga, na osnovu nekih jednostavnijih primera o kojima sam citao i slusanja stranih komentatora prosle godine, koji su na gridu i pricaju sa ljudima iz timova o svakoj mogucnoj temi...

                      Comment


                      • #56
                        hvala mnogojasnije mi je sad,samo cu da procitam jos nekoliko puta da bih mogla sebi u glavi to da postavim
                        don't be scared homie
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by Vanja #66 View Post
                          Istina, izvinjavam se...

                          Nesto u tom maniru. Ako se poklope neki parametri, motoru se ogranicavaju mogucnosti, tj. ne reaguje direktno kao sto mu vozac trazi. To je i ono mapiranje motora - na osnovu GPS lokacije odredjuje se koliko ce se vozacu dozvoliti da koristi snagu motora. Ne verujem da je u pitanju direktno ogranicavanje motora, vec da se radi o procentualnom smanjenju. Tj. ako vozac da pun gas, na izlazu, a mapa u tom trenutku to ne dozvoljava, smanjice snagu za neki procenat ili jos verovatnije deo procenta. Da je u ptainju totalno ogranicenje, onda bi se u svakoj krivini mogao dati pun gas, a elektronika te ogranici tako da si bezbedan, sto ubija svaki smisao trkanja...

                          U sustini, posmatraju se razni parametri, brzina kretanja, nagib motora, polozaj centra gravitacije (jer vozac svojim telom na to direktno utice), podaci o stanju staze (kakva je povrsina uz informaciju da li je mokra i koliko) kako bi on-board racunar dao informacije o idealnom "power outputu" i korigovao informaciju o kolicini trazenog gasa vozaca u skladu sa tim. To se desava nekoliko stotina puta u sekundi, mozda i preko hiljadu... Ne znam stvarno nista o specifikaciji tih racunara, ali tezi se da se njihova upotreba ogranici od 2014, cak i standardizuje cini mi se.

                          Sad, ovih 10% koriscenja elektronike se odnosi, ako se ne varam, na to koliko zapravo vozac zeli da racunar intervenise. Primer, banalan, ali hajde - na nekoj poziciji na stazi racunar moze da ogranici na 95% gasa, a ako se to umanji za 10%, onda racunar intervenise ako se prelazi 99.5% gasa. Tj. onih 5% predstavlja 100% intervencije...

                          Nemoj ovo uzeti zdravo za gotovo, nisam nigde ovo citao, pa da sad prepricavam, ovo je neki moj dozivljaj toga, na osnovu nekih jednostavnijih primera o kojima sam citao i slusanja stranih komentatora prosle godine, koji su na gridu i pricaju sa ljudima iz timova o svakoj mogucnoj temi...
                          Kakav si ti doktor! Neverovato, bogatstvo foruma! Nemoj neko da pomisli da mu se uvlacim, nego je covek legenda, em sto zna sve, em sto voli Rosi-ja, Fernanda i Vinalesa. Legendooo.

                          Comment


                          • #58


                            Rossi pita Marqueza da li to (spustanje lakta, mada se ovako ne vidi dobro) radi dobro, Marquez mu odgovoara da je jak kao i uvek...

                            Comment


                            • #59
                              Cal najbrzi danas, Rossi iza njega. Najbitnije sto sam procitao u Rossijevoj izjavi posle testa juce je da su nasli novo podesavanje koje mu je odmah prijalo i sa kojim imaju puno potencijala...

                              Comment


                              • #60
                                ja se isto tako ne uvlacim,ali se pridruzujem pohvalamavanja stvarno ima ogromno znanje i uvek je spreman da ga podeli,blago nama sa njima za onu dvojicu mu je oprosteno;)
                                don't be scared homie
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X