Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Regular Season 2012/13 (raspored, sastavi ekipa, analize...)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NebojsaNS View Post
    Iskoristi onu logiku koju sam naveo. Ukloni D-Wadea iz Heata, jos uvek imas Shaqa, ne na vrhuncu moci, ali ne ni daleko. Ukloni Nasha i najbolji napad u istoriji lige staje kao da ga nije ni bilo.
    I za to si u potpunosti upravu Ali opet ako uklonis Lebrona iz Majamija? Naravno nebi nikako mogli do titule ali bi i dalje bili dobri...nznm

    P.S Imam 17godina i od kada sam bas aktivan na ovom forumu,mnogo stvari sam bas naucio i ako pratim Nba od 10godine
    "Nikad ne odustaj od necega sto volis"
    Legends never die. Mamba will be back!
    sigpic
    HOUSE ALL NIGHT LONG

    Comment


    • Originally posted by D-Wade View Post
      Drexler u svom prime-u i Wade u svom prime-u..

      Clyde: 27.2 ppg, 7.9 rpg, 5.8 apg 2.7 spg 0.6 bpg 48%
      Wade: 30.5 ppg 5 rpg 7.5 apg 2.4 spg 1.3 bpg 49%

      Ti evidentno nisi gledao Wade-a u njegovom prime-u kada je oborio svaki moguci rekord kada su bekovi u pitanju. Predlazem ti da pogledas sezonu 2008-09, da vidis sta je zapravo Wade radio. Sto se tice Earl-a Monroe-a to je vec neukusno spomenuti igraca koji je slabiji vec sada od Wade-a statisticki gledano.(Manje skokova, asistencija, blokada, ukradenih, jedino vise poena ima, ali ce ga Wade prestici nakon 20 utakmica sledece sezone)
      Ja tebi predlazem da ti ipak pogledas neke tekme Glide-a, da vidis ko je taj igrac...
      Covek bio sila i igrao u verovatno najdominantnijem dobu NBA, nije verovatno, to je skoro sigurno. Sve je mogao u napadu, sve, a u ono vreme jedan od najjacih defanzivaca i kradljivaca lopti, ukrade 8 lopti za jedno poluvreme, havarija. Ali sta je mene kod njega najvise fasciniralo, jeste kakvu je on kosarkasku inteligenciju imao na terenu, to je tek bila bolestina. Pusti prime-ove, moze Dwayne i 50 poena u proseku da ima, bolji je Glide.
      sigpic

      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
      -Jürgen Klopp

      Comment


      • Originally posted by Freshman91 View Post
        Ja tebi predlazem da ti ipak pogledas neke tekme Glide-a, da vidis ko je taj igrac...
        Covek bio sila i igrao u verovatno najdominantnijem dobu NBA, nije verovatno, to je skoro sigurno. Sve je mogao u napadu, sve, a u ono vreme jedan od najjacih defanzivaca i kradljivaca lopti, ukrade 8 lopti za jedno poluvreme, havarija. Ali sta je mene kod njega najvise fasciniralo, jeste kakvu je on kosarkasku inteligenciju imao na terenu, to je tek bila bolestina. Pusti prime-ove, moze Dwayne i 50 poena u proseku da ima, bolji je Glide.
        Po cemu bolji, zato sto je igrao u dobu Jordan-a bolji je?

        Smesniju stvar u zivotu nisam video. To sto je on imao 8 ukradenih za poluvreme mene savrseno ne interesuje. Imao je i Wade 36 poena i 56%(pored toga 6 skokova i gotovo 8 asistencija) tokom mesec dana pa sta ima sa tim? Napadacki se ne mogu ni porediti, jer je Wade igrac sa najjacim prvim korakom i prodorom u NBA-u bio dok nije nesto usporio i pored tri operacije kolena i dalje je jedan od najeksplozivnijih igraca lige. Kada krene na prodor nema teorije da ga zaustavis a da nije faul. Wade nije zver u odbrani? Cuj pusti prime, Drexler u svom prime-u nije bolji igrac od Wade-a, koji je kao manijak igrao. Utakmice na kojima bi i Jordan pozavideo.


        Opet kazem, evidentno je da niste gledali Wade-a u njegovom prime-u...

        Sto se tice uklanjanja Wade-a, samo cu reci da je taj tim bez njega imao 15 pobeda i sledece sezone bili peti na istoku, toliko o tome.
        sigpic

        Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

        "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

        Batica Wilshere je gospodin covek...

        All hail the Chan-Chan man!

        Comment


        • Ma Wade je jedan od najboljih igraca u protekloj dekadi, ali brate sulud si ako mislis da je bolji od Glide-a. Nije igrao u dobu Jordana, igrao je u dobu, Magica, Barklija, Birda, McHalea, Olajuwona, Ewinga, Worthya, Jabbara, Dominika Wilkinsa, Dr J-a, Ajzee Thomasa i Bad Boysa, Mosesa Malonea i ne znam jos koga. I to su samo 80-te, najdominantnija era u istoriji NBA.
          Cuj Wade imao prvi korak... A sta je Clyde imao ??? Samo je dominirao na oba dela terena, kako je hteo, prolazio, leteo, kucao, sila jedna.
          Kako nisam gledao Wadea u prime-u, postao mi omiljen tada kada sam bio mladji, rasturao, ali tvoje subjektivno misljenje nije za ocenu i ozbiljnu diskusiju. Jos si rekao Wade u top5 bekova svih vremena, e moj Wada...
          sigpic

          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
          -Jürgen Klopp

          Comment




          • Jako bih voleo da se na nekoliko godina vrate ona pravila gde mozes da tuces bez kazne, pa da vidimo gde bi bili svi ovi danasnji napadacki smekeri sa prvim korakom. Dzaba ti prvi korak kada te doceka Bill Laimbier i baci te kao krpu u drugi red tribina i za to dobije najobicniji faul. A u to vreme si svako trece vece igrao protiv nekog mesara, a nekoliko puta godisnje prottiv ekipe kojoj je jedini cilj bio da te povredi. Imati 28 poena u takvoj ligi vredi jedno 35 u danasnjoj. Pa MJ je lepo rekao da bi sa sadasnjim pravilima on imao bar 25 slobodnih baanja po mecu.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • Clyde igra dobro u tranziciji, sto nije isto kao i prvi korak. Wade je eksplozija bio u prvih pet godina u ligi. Covek je kao munja bio. Rekao sam da moze da bude top 5 svih vremena kada zavrsi karijeru. Za Wade-a kazu da je Clyde Drexler nove generacije igraca, samo sto je Wade iz sezone '09 nesto najbolje sto moze da se dobije od igraca, i to ne kazem ja, to kazu strucnjaci...

              Clyde je imao srece sto je igrao u timu koji forsira igru u tranzicji, u pozicionom napadu on nije ni priblizno efikasan kao u tranzicji, tu je Wade u prednosti u odnosu na njega, dok ovaj bolje igra u tranzicji mada je i to diskutabilno. Ovo da Wade nema bolji prvi korak cu da ignorisem, Wade je brzi od njega pre svega. Nije Wade uopste daleko od Glide-a koliko vi ovde predstavljate, u svom prime-u je bolji od Drexler-a u njegovom prime-u, ponovo ne kazem ja, nego kosarkaski analiticari. Bolju karijeru u ovom momentu ima Drexler, ali Wade svoju jos nije zavrsio.

              Sone nemoj leba ti sudije da spominjes, ne mozes to uzeti kao manu nekome ko igra sada. Nisu oni krivi za to.
              sigpic

              Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

              "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

              Batica Wilshere je gospodin covek...

              All hail the Chan-Chan man!

              Comment


              • Originally posted by NebojsaNS View Post
                Jako bih voleo da se na nekoliko godina vrate ona pravila gde mozes da tuces bez kazne, pa da vidimo gde bi bili svi ovi danasnji napadacki smekeri sa prvim korakom. Dzaba ti prvi korak kada te doceka Bill Laimbier i baci te kao krpu u drugi red tribina i za to dobije najobicniji faul. A u to vreme si svako trece vece igrao protiv nekog mesara, a nekoliko puta godisnje prottiv ekipe kojoj je jedini cilj bio da te povredi. Imati 28 poena u takvoj ligi vredi jedno 35 u danasnjoj. Pa MJ je lepo rekao da bi sa sadasnjim pravilima on imao bar 25 slobodnih baanja po mecu.
                E o tome je i cela stvar. Pa kosarka je i evoluirala tako sto je postala "kontakt" sport, barem u Americi je taj proces brze isao, ali sada se ide u drugom smeru i kontakt u odbrani se polako snizava na minimum, od kako je uveden hand check. Zato je to doba i bilo najjace...
                sigpic

                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                -Jürgen Klopp

                Comment


                • Nisu krivi, i ne pominjem sudije vec pravila koja su se u medjuvremenu promenila. To se mora uzeti kao varijabla u statistici. Mnogo je teze davati koseve i hvatati skokove sa gomilom strsljena koji idu u meso. Tada je bilo dozvoljeno i kampovanje centara u reketu pa si morao da gadjas sa distance ako ne zelis da te samelju u prodoru. Mnogo je tada bilo teze bekovima.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • Originally posted by p4p1 View Post
                    Mozda imas problema sa vidom onda. A, cek, to si kao namerno pricao? Kao sto si namerno rekao da MJ nije uzeo MVP nagradu do 1991? Ili da je LeBron odavno prevazisao Jordana u svim segmentima igre?
                    Nisam ja nista namerno pisao. Meni je u glavi bilo da je Jordan uzeo MVP sa prvom titulom i Nebojsa me je ispravio. A za Kobe-a nisam imao pojma da je ikada bio MVP, ali nisam primetio da me je neko ispravio. A sa vidom nemam problem. Nedavno sam morao zbog posla da idem na godisnji ocni pregled i hvala Bogu jos vidim savrseno.

                    LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                    sigpic
                    RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                    - 4xMVP -

                    Comment


                    • Originally posted by D-Wade View Post
                      Rekao sam da moze da bude top 5 svih vremena kada zavrsi karijeru.
                      Otis'o brat Uros, umro. Eto ubio si me. Sad uzivaj.

                      Comment


                      • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                        Otis'o brat Uros, umro. Eto ubio si me. Sad uzivaj.
                        Danas sam te spomenuo da si mozda jedini, pored mene, koji smatra da je Kobe nista bez odlicnog trenera i odlicnih saigraca, da je izopaceni sebicnjak i da je kriv za sve sto se sada desava u LA i naravno, da ga je neumesno porediti sa KingJames-om na osnovu broja osvojenih titula. Red je da ti kazem, a ti demantuj ako nisam u pravu.

                        LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                        sigpic
                        RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                        - 4xMVP -

                        Comment


                        • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                          Otis'o brat Uros, umro. Eto ubio si me. Sad uzivaj.
                          Da, trebam uzeti u obzir misljenje coveka koji je tom istom Wade-u pozeleo da mu pomru deca.

                          Da se ja pitam, ti bi odavno otisao.
                          sigpic

                          Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                          "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                          Batica Wilshere je gospodin covek...

                          All hail the Chan-Chan man!

                          Comment


                          • Originally posted by Branislav View Post
                            Danas sam te spomenuo da si mozda jedini, pored mene, koji smatra da je Kobe nista bez odlicnog trenera i odlicnih saigraca, da je izopaceni sebicnjak i da je kriv za sve sto se sada desava u LA i naravno, da ga je neumesno porediti sa KingJames-om na osnovu broja osvojenih titula. Red je da ti kazem, a ti demantuj ako nisam u pravu.
                            Ma ne raspravljam se sa ljudima, oko toga vise, cuj Kobi Brajant. Ne moze covek kome je neko drugi 3 puta bio MVP finala da tako laje. Moze, samo u Americi. Treba svakog dana da trci da nadje ono debelo parce Sekovog dupeta i da ga ljubi dok mu usne tako ne oteknu da ne moze da govori.

                            @Wada Ja i jesam otisao, sto ne znaci da ne mogu ponekad da dodjem i da ismejem tvoje beskrajno neznanje.
                            Last edited by LBJmvpFORlife; 01-03-13, 12:25.

                            Comment


                            • Uostalom, da se iskljucim iz rasprave ovim video prilogom: VIDI BRATA JEDINOG TOP 5 IKADA! :/ Kakav ometeni lik Dvejn Vejd.

                              Comment


                              • Zato si ti tu da me prosvetlis. Sada barem znam da je Kobe Bryant Dragan Milosavljevic bez Phill Jackson-a. Ne seri leba ti..
                                sigpic

                                Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                                "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                                Batica Wilshere je gospodin covek...

                                All hail the Chan-Chan man!

                                Comment

                                Working...
                                X