Announcement

Collapse
No announcement yet.

Barclays Premier League & Championship 2012/13 - Diskusija i komentarisanje utakmica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sir Giggsy View Post
    Navijaci, organizacija kluba, akademija, sponzorski ugovori...
    Za navijace, pretpostavljam da si mislio na celokupnu bazu navijaca na planeti. Ok, organizacija kluba je na zavidnom nivou, ali akademija i sponzorski ugovori ?? Liverpool ako nista ima barem tu akademiju, jedna od najboljih u Engleskoj. I valjda se sprdas kada kazes sponzorski ugovori ?? Liverpool zaradjuje 20m godisnje od sponzora na dresu Standard Chartered, sumu koja ce se povecati sledece godine, istu sumu zaradjuju oba Manchestera i zanimiljivo Sunderland.
    sigpic

    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
    -Jürgen Klopp

    Comment


    • On 30 July 2012, United signed a seven-year deal with the American automotive corporation General Motors, which will replace Aon as the shirt sponsor from the 2014–15 season. The new $80m a year shirt deal is worth $559m over seven years and will feature the logo of General Motors brand Chevrolet.
      Manchester United announced their first training kit sponsor in August 2011, agreeing a four-year deal with DHL reported to be worth £40 million; it is believed to be the first instance of training kit sponsorship in English football.
      Manchester United are in line for a £1 billion windfall when they renegotiate their lucrative shirt sponsorship deal with Nike in the new year, according to the Daily Mail.

      Currently Nike pay around £303 million over 13 years for the privilege of having their trademark swoosh logo emblazoned on Manchester United shirts.
      That deal expires in 2015 but a six month exclusivity window opens in February, allowing the Red Devils to open talks about a lucrative new contract.
      Manchester United have signed a ground-breaking agreement for Toshiba Medical Systems to become the club's official partner.

      The five-year partnership, the first of its kind to be developed with a British football club, will see state-of-the-art medical equipment provided to the United's medical team based at The Trafford Training Centre in Carrington.
      Hm...
      Last edited by Sir Giggsy; 29-12-12, 01:17.

      Comment


      • Originally posted by danijelkr View Post
        Trebo bi malo vise pratis smijesnu ligu jer ovo sto pises ove sezone nije bas tako. Mozda je se vise grijesilo na racun Barcelone. Koje kriv ludom Medelu sto se ne zna kontrolirati, pa je ekipu ostavio na cjedilu. Samo diskusija o sudjenju je besmislena. Prije nekoliko dana kada si branio United zbog toga sto se uvijek prica o velikim lose, medju velikim si spomenu Barcu, a sad spominjes u negativnom smislu Barcu da bi odbranio United. Dogovori se

        Manchester uvijek ima srece da im se vecina diskutabilnih odluka donese u njihovu korist, sad ja to ne gledam tako da im se dosudjuje sto imaju neki lobi, vec sto sudija automacki ide da ne osteti veci klub, a malo ih je veci u Engleskoj. Ja kao navijac Sarajeva sam osjetio/vidio (doduse u snimku, jer kad se igrala ta utakmica nisam bio ni u planu) kako je to kad ti sudije donesu pogresne odluke u utakmici sa Unitedom.
        Ne pada mi napamet da pratim tu ligu, ali to uopste nije bitno. Jbs ligu koja ima najjaci rejting, a onakvu atmosferu na stadionima, mada ne sumnjam da je posle PL najgledanija na ovim prostorima. No i to ce biti samo trenutno vjerujem.

        Smijesno mi je sto neko ko navija za Barsu govori takve stvari za Junajted, a znamo svi kakve se stvari sude Barsi. Samo sto se na stetu Barse rijetko sudi, to je gotovo nemoguce vidjeti, dok na stetu Junajteda ima primjera i primjera.
        Nemam ja sto da branim Junajted, imamo bolji kriterijum od vecine, u rangu sa Shitijem, gori od Barse. Samo sto ima toliko odluka na nasu stetu i dok ih god navijaci ostalih ne pominju ja cu ih prvi pominjati.
        No i to se zaradi. Nekad je i Milan imao sjajan sudijski krterijum. Nekako su ga svi zasluzili sem Shitija, ali to nikome ovdje ne smeta, zna se ko je trn u oku.

        Ali da postoji nevjerovatna mrznja prema Barsi i Junajtedu na ovim prostorima postoji i te sudijske odluke na kraju dana mnogo ne mijenjaju, oni su najbolji te najbolji.

        Ne vjerujem u to da sudija automatski ide da osteti male, jer ako je tako onda je Liverpul mali. Mada mozda si i u pravu.

        I cinjenica je da je Barselona najveci klub na svijetu u ovom trenutku, a Mancester najveci klub u Engleskoj i posle Barse zadnjih 5-6 godina najveci evropski klub.
        E sad sto neki od mrznje nece to da vide ja tu nista ne mogu. Ja, a i ostali Junajtedovci(nadam se) cemo pominjati sudjenje redovno kad nas sudija osteti ubuduce. Pa neka nam ide na obraz, ionako ga nemamo izgleda
        Diskusiju o sudjenju ce uvijek biti dok se ne uvede tehnologija u fudbal.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Ernesto View Post
          U Liverpulu, Everton ima vise navijaca od Liverpula, to nisam znao do pre nekih godinu dana.
          Nema sigurno, ima solidan broj ali caletov sadasnji poslovni partner je ziveo u dosta gradova po Engleskoj pa i u Liverpulu u periodu 2000-2004. Skoro sve je crveno, sad uvek se nadje neko da plasira neki podatak isto kao i za onaj da Siti ima vise navijaca u Mancesteru ali nema.

          U Londonu WH nekad bio najbrojniji, sada su Arsenal i Celsi ispred ali i dalje su jaci Cekicari od Sparsa.

          A Liverpul i Everton su do pre 10 godina bili najomiljeniji klubovi u Engleskoj generalno i Liverpul je uopste nekad bio trn u oku kao ubedljivo najjaci fudbalski grad u drzavi. 80-ih je to bas doslo do izrazaja, posle se cinilo sve moguce da se uniste i jedni i drugi. Everton svi smatraju nekim malim klubom a samo Junajted, Liverpul i Arsenal imaju vise u Engleskoj.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by S-Nash View Post

            U Londonu WH nekad bio najbrojniji, sada su Arsenal i Celsi ispred ali i dalje su jaci od Sparsa.
            Pozdrav za Mumaru, dominiramo nad kokoskama u svakom pogledu.
            "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


            Dakle, ti si portir!

            Comment


            • Originally posted by Wilshere_10 View Post
              Pozdrav za Mumaru, dominiramo nad kokoskama u svakom pogledu.
              Cak i u ono vreme kad su engleski navijaci bili najjaci i uzor svima su bili smesni a kamoli sad. Ne znam, mnogo antipatican klub, bez neke drazi, tako nit smrde nit mirisu a to je najgore. Junajted na primer mrzim ali jasno mi bar zasto ljudi navijaju za njih, msm donekle. A da me neko pita zasto taj i taj navija za Totenhem pojma nemam, jedina asocijacija mi brat Gaza. Nista nemaju.
              sigpic

              Comment


              • Niti su bili po necemu specificni, niti su uspesni, niti su najpoznatiji (o tome da su najveci u Londonu je besmisleno da se prica) iz Londona, prosek klub... Ali eto, neka ih, treba i Arsenalu da neko bude u senci.
                "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


                Dakle, ti si portir!

                Comment


                • Originally posted by S-Nash View Post
                  Cak i u ono vreme kad su engleski navijaci bili najjaci i uzor svima su bili smesni a kamoli sad. Ne znam, mnogo antipatican klub, bez neke drazi, tako nit smrde nit mirisu a to je najgore. Junajted na primer mrzim ali jasno mi bar zasto ljudi navijaju za njih, msm donekle. A da me neko pita zasto taj i taj navija za Totenhem pojma nemam, jedina asocijacija mi brat Gaza. Nista nemaju.
                  Eto ja kao navijac Junajteda ne mrzim Liverpul... ne volim ali ga svakako ne mrzim.

                  Comment


                  • Ni ja
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Joe Cole 10 View Post
                      Idemo redom:



                      2:20,ako je on htio dodati onda je Leo Messi jer ja nisam jos vidio da neko dodaje onako.

                      6:18,ocigledno udaranje rukom protivnickog igraca.

                      Start Valencia-e za direktnog crvenog,a imao je vec zuti.

                      Ja samo kazem kukate,a jasno je da je sudija grijesio u oba pravca i da na kraju kad seee sabere nije velike razlike bilo.Najgore je sto vi najvise pricate o sudjenju,a ako iko nema pravo da se zali na sudjenje onda je to United.
                      Eto sam kazes da se gresi u oba pravca i da nije velika razlika i pravis scene godinama u nazad, a sam priznas.



                      Originally posted by Dale View Post
                      Barci su sudije pomagale u LS , tu nema dileme , ali sto se Primere tice sudije nemaju nikakve veze ..

                      Mada , razlika je u tome sto navijaci Uniteda kad se jednom u 100 godina desi da ih ostete , zale se par dana na forumu , kao da je to svakodnevnica , a kad se za United krade 1000 puta to je ok , sudije ne vide dobro i tako to ..
                      Nismo se zalili do prije nekoliko, kada je prevrsilo svaku mjeru, svi se dignu kao kada nama pomognu, a kada nas ostete pusto sve, nigdje nikog, i onda ubacis malo sarkazma i krenes, i nastavicemo.




                      Originally posted by Joe Cole 10 View Post
                      Ti stvarno mislis da ovo mozda nije cak ni za zutog?

                      Ne znam kakve veze statistika u udarcima ima sa ovim,ali vjeruj proci ce jos vremena da se mozete hvaliti kako ste daleko najveci klub u Engleskoj.
                      Evo ponovo govoris nebuloze, ko je ikad govorio da smo daleko veci klub u engleskoj, tu smo negdje, ali u engleskoj smo malo bolji, imamo titulu vise, vi zadnji godina sastavitise ne mozete.
                      Ponovo priznanje Sejo, priznajes da smo veci xD





                      Originally posted by Ivan Piper View Post
                      Najveci ste lopovi izmedju ostalog. I to je nesto
                      Ove forumase obozavam, znaci kao da imaju neku lampicu kada treba doci i pljunuti Mancester, znaci u sekundu su tacni, respekt, spekulantski forumas.







                      PS Sejo, nigdje nisam vidio javno izvinjenje, tako da si me razocarao
                      sigpic
                      Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                      Comment


                      • Originally posted by Joe Cole 10 View Post
                        Idemo redom:



                        2:20,ako je on htio dodati onda je Leo Messi jer ja nisam jos vidio da neko dodaje onako.

                        6:18,ocigledno udaranje rukom protivnickog igraca.

                        Start Valencia-e za direktnog crvenog,a imao je vec zuti.

                        Ja samo kazem kukate,a jasno je da je sudija grijesio u oba pravca i da na kraju kad se sabere nije velike razlike bilo.Najgore je sto vi najvise pricate o sudjenju,a ako iko nema pravo da se zali na sudjenje onda je to United.
                        Joe, izbrisali ti video.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Da vam malo prekinem tu vječnu diskusiju što se Premiershipa tiče...

                          Kako je nekada izgledao Boxing day, tačnije 1963. godine:

                          sigpic
                          Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                          don't support us when we win."

                          Comment


                          • Originally posted by danijelkr View Post
                            Trebo bi malo vise pratis smijesnu ligu jer ovo sto pises ove sezone nije bas tako. Mozda je se vise grijesilo na racun Barcelone. Koje kriv ludom Medelu sto se ne zna kontrolirati, pa je ekipu ostavio na cjedilu. Samo diskusija o sudjenju je besmislena. Prije nekoliko dana kada si branio United zbog toga sto se uvijek prica o velikim lose, medju velikim si spomenu Barcu, a sad spominjes u negativnom smislu Barcu da bi odbranio United. Dogovori se

                            Manchester uvijek ima srece da im se vecina diskutabilnih odluka donese u njihovu korist, sad ja to ne gledam tako da im se dosudjuje sto imaju neki lobi, vec sto sudija automacki ide da ne osteti veci klub, a malo ih je veci u Engleskoj. Ja kao navijac Sarajeva sam osjetio/vidio (doduse u snimku, jer kad se igrala ta utakmica nisam bio ni u planu) kako je to kad ti sudije donesu pogresne odluke u utakmici sa Unitedom.
                            Varaju since 1968. ,mogli smo uzet kup sampiona da nije bilo gadova.
                            Ovo je Arsenal, a ne ono što je danas bilo na Emiratesu.

                            Comment





                            • EDIT: btw,ima li ovdje ko iz Novog Sada?
                              Last edited by powerslave; 29-12-12, 11:39.

                              Comment


                              • Originally posted by Powerslave View Post


                                EDIT: btw,ima li ovdje ko iz Novog Sada?
                                Ima nas koliko oces.

                                Gledam sad ovaj boxing day iz 1963. uvalismo 6 komada Stouku. Danas je to nezamislivo za sve. Stvarno ih treba postovati jer imaju taj svoj sistem i lagano se odrzavaju u ligi od 2008. + sto svi imaju strah od Britanije i cak i najjaci su zadovoljni bodom, mada opet to vise govori o sadasnjim mentalitetima ekipa i trenerima. U svakom slucaju, treba sto vise takvih gostovanja, da se ojaca liga. Noric je recimo na dobrom putu ove 2 sezone, samo moraju da ojacaju igracki kadar. Neverovatno srce ima ekipa ali ono je isuvise tanko. Mislio sam da ce ove godine da ih stigne sindrom 2. sezone posebno sto je Lambert otisao ali mozda su cak i za nijansu bolji.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X