Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serie A

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moggiju doživotni izgon iz talijanskog nogometa

    Diskreditiranom bivšem generalnom direktoru Juventusa Lucianu Moggiju (73) izrečena je doživotna zabrana obnašanja bilo kakvih dužnosti u talijanskom nogometu...

    Odredila je tako na zasjedanju Disciplinska komisija Talijanskog nogometnog saveza (FIGC), a uz Moggija su doživotnom zabranom kažnjeni i Juventusov bivši izvršni direktor Antonio Giraudo, kao i Innocento Mazzini, bivši potpredsjednik FIGC-a.

    Sve spomenute osobe kažnjene su zbog svoje umješanosti u aferi "calciopoli" iz 2006. godine.

    Podsjećamo, prije dvije godine Moggi i njegov sin osuđeni su na zatvorske kazne zbog nezakonitog zgrtanja novca transferima nogometaša, kao i namještanja utakmica. Moggi je koristio svoju poziciju i prijetnjama, te prisilom nagovarao igrače da potpisuju ugovore s njegovom agencijom Gea World, tada najvećom u Italiji.

    Prvotno je Moggiju, kao i Giraudu i Mazziniju, izrečena petogodišnja zabrana rada u talijanskom nogometu.

    Comment


    • Senad Lulic u Laciu





      Drago mi je zbog njega,odlican igrac i odlican covjek i zasluzio je ovaj transfer.
      TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

      "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

      LFC:18+5=THE GREATEST

      Comment


      • Otkačeniji čovek u fudbalu ne postoji!

        http://www.goal.com/en/news/1717/edi...ident-maurizio
        IO NON RUBO IL CAMPIONATO
        ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
        C'E SOLO L'INTER

        Comment


        • Hhahahahha pod broj jedan najzesce

          Odsecicu im **** i pojesti u salati haaahahha
          Dreams are coming true.


          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

          Comment


          • zanima me..da li ce SK prenositi seriu a koje lige cete naredne sezone prenositi ..da li ima nesto novo?


            Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Duka View Post
              zanima me..da li ce SK prenositi seriu a koje lige cete naredne sezone prenositi ..da li ima nesto novo?
              Arena Sport ima otkupljena prava za Seriju A sledeće sezone ;)
              IO NON RUBO IL CAMPIONATO
              ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
              C'E SOLO L'INTER

              Comment


              • Malezani novi trener Đenove...

                http://www.sportal.rs/news.php?id=53336
                IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                C'E SOLO L'INTER

                Comment


                • Evo stavit cu ove slike ovdje da se ne nadju uvrijedjeni navijaci Intera

                  mala zajebancija


                  Comment


                  • Dobar
                    sigpic
                    Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                    Comment


                    • Originally posted by Rossonero View Post
                      Evo stavit cu ove slike ovdje da se ne nadju uvrijedjeni navijaci Intera

                      mala zajebancija


                      bravo za ovo FORZA MILAN!!
                      FORZA MILAN!!

                      Comment


                      • I Inter je varao i muljao sa sucima

                        Talijanski istražitelji nikako da zaključe najveći nogometni skandal na Apeninskom poluotoku - Calciopoli. Sada se na optuženičkoj klupi našao Inter

                        Prije nekoliko dana odbijen je zahtjev Juventusa da mu se vrati titula osvojena 2006. koja mu je oduzeta nakon izbijanja afere te ju je naknadno dobio Inter.

                        No, sada se dogodio novi obrat u najvećoj sramoti talijanskog nogometa. Istražitelj Talijanskog nogometnog saveza (FIGC) Stefano Palazzi vjeruje da su 'nerazzurri' također počinili sportsku prijevaru u sezoni 2005/06. koja je dovela do skandala.

                        Tada je nakon istrage najviše kažnjen Juventus (uz Milan, Lazio, Fiorentinu, Regginu), dok se Inter nije uopće našao među krivcima.

                        Sada bi se to moglo promijeniti jer Palazzi tvrdi da je vodstvo Intera (bivši predsjednik Giacinto Facchetti) u razdoblju od 2004. do 2006. imalo niz kontakata sa sucima i onima koji ih odabiru za utakmice (Paolo Bergamo, Pier Luigi Pairetto) kako bi ostvarili prednost u Serie A.

                        Transkripti razgovora sada se nalaze na sudu u Napulju, gdje je u tijeku suđenje afere koja se naziva Calciopoli 2, a nakon koje bi po svemu sudeći lako mogao nastradati Inter.

                        Comment


                        • Odlična vest za sve italijanske klubove. Vraćeno je staro pravilo koje dozvoljava dovođenje 2 igrača van EU po sezoni...

                          http://www.football-italia.net/jul5v.html
                          IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                          ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                          C'E SOLO L'INTER

                          Comment


                          • http://www.goal.com/en/news/1717/edi...ripped-of-2006

                            Oduzeta je titula interu iz 2006

                            Kasno je dosla pravda ali barem je vracen obraz najvecem Italijanskom klubu

                            Comment


                            • Luciano Moggi je bio glavni negativac Calciopolia, a sada na svjetlost izlaze stvari koje pričaju neku drugu priču.

                              "Da vidimo da li će još pjevati o poštenju."

                              Prema zadnjim informacijama iz FIGC-a, pronađeni su dokazi koji potvrđuju da je inter također redovno razgovarao sa osobama zaduženim za delegiranje sudaca.

                              "Napokon smo uspjeli da istinu dovedemo na vidjelo, mada ja očekujem drugi vid satisfakcije," rekao je Moggi za Tuttosport.

                              "Uzimajući u obzir šta su uradili meni i Juventusu, ovo je pirova pobjeda."

                              S obzirom da se Calciopoli desio 2006. godine, nastupila je zastara, pitanje je da li će interu biti oduzet Scudetto.

                              "Napokon su pojedinci odlučili da me poslušaju. Šteta je što ovo tek sada izlazi na vidjelo, jer sam ja sve ovo govorio i 2006. godine. Da sam ja u Morattijevoj koži, ne bi govorio na sav glas o svom poštenju i moralu, kao što je on radio. Sada te riječi govore puno o njemu. Uostalom, ako već misli da je bio pošten, neka zajedno sa interom zanemari zastaru i neka im se sudi kao što su nama sudili. Sjećam se igrača intera kako su pjevali. Mi pobjeđujemo bez varanja. Pretpostavljam da sada moraju da smisle neku novu pjesmicu..."

                              Čitava situacija je izronila u Napulju, gdje se Moggijevi advokati na civilnom sudu, obznanili razgovore koji kompromituju inter, a koji su 2006. godine bili zanemareni.

                              "Napravili su grešku što su me prekrižili. Mislili su da sam otišao na spavanje nakon farse iz 2006. godine, ali ja sam još budan."

                              "Tražili su Calciopoli? U redu, sada ga imaju u potpunosti. Neki će plakati, neki će morati dosta toga da objasne, ali svi će morati da budu na oprezu."

                              Comment


                              • "Napokon su pojedinci odlučili da me poslušaju. Šteta je što ovo tek sada izlazi na vidjelo, jer sam ja sve ovo govorio i 2006. godine. Da sam ja u Morattijevoj koži, ne bi govorio na sav glas o svom poštenju i moralu, kao što je on radio. Sada te riječi govore puno o njemu. Uostalom, ako već misli da je bio pošten, neka zajedno sa interom zanemari zastaru i neka im se sudi kao što su nama sudili. Sjećam se igrača intera kako su pjevali. Mi pobjeđujemo bez varanja. Pretpostavljam da sada moraju da smisle neku novu pjesmicu..."

                                Pa me pitaju sto mrzim inter...

                                Comment

                                Working...
                                X