Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 Santander British Grand Prix (Silverstone)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Ne znam za vas, ali meni je ova trka protekla neobicno brzo... Na sat vremena trke sam pomislio da je proslo samo pola sata.

    Zadovoljan sam iz 2 razloga. Prvi-Alonso vodi. Drugi-RB8 maltene da nije bio brzi od F2012, taktika je odlucila pobednika. I da, bio sam u pravu kad sam prokomentarisao da je Vettel preterivao u Valensiji i da je crkavanje alternatora bilo neizbezno...

    Massa mi je najprjatnije iznenadjenje, nisam ga ocekivao toliko dobrog, ali to je samo pokazatelj koliko je F2012 napredovao, a opet nisu koristili novo prednje krilo. Ovog puta jer nisu imali dovoljno vremena da ga izanaliziraju.

    Dakle, Alonso vodi, ima 29 poena ispred Vettela, a 37 ispred Hamiltona. Ofalio je u odnosu na Webbera, ali i on ce imati neku slabiju trku, za sad mu samo Spanija kvari prosek.

    Iz borbe za titulu bih definitivno izbacio Kimija i ostale nize. Mecka me je jako razocarala danas, Lotus je dobio prelaznu ocenu. McLaren je previse izgubio u trazenju vremena u boxu. Iako je i Lewis stradao od lose strategije, McLaren je podbacio debelo na domacoj trci...

    Ovaj, ne znam da li cete verovati, ali Ferrari je preskocio i Lotus i McLaren i sada su drugi u sampionatu! Debelo zaostaju za RB-om, ali ovo je fantasticno, narocito kad se u obzir uzmu prve 4 trke.

    Comment


    • #47
      "Smpionat Konstruktora by V66"

      Trka 9/20:

      1-Red Bull Renault RB8 - 149
      2-Scuderia Ferrari F2012 - 129
      3-McLaren Mercedes MP4-27 - 109
      4-Lotus Renault E20 - 105
      5-Mercedes AMG W03 - 89
      6-Sauber Ferrari C31 - 54
      7-Williams Renault FW34 - 43
      8-Force India Mercedes VJM05 - 32
      9-Scudria Toro Rosso Ferrari STR7 - 6

      Stabilizovala se situacija na vrhu, ali McLarenu Lotus preti... Danas se to osetilo na stazi, brutalno za sve macca fanove. Mecka tavori na 5. mestu, kao i svi nize. Sauber, mislim da je bolji bolid nego sto ove brojke pokazuju, ali ne bih rekao da je bolji od W03. Mada, opet, kako je Sergio krenuo, svasta je danas bilo moguce...
      Last edited by Vanja #66; 08-07-12, 16:31.

      Comment


      • #48
        Mozemo biti zadovoljni,ali ostaje gorak ukus,posto ga je do pobjede djelilo par krugov.I da je krenuo sa istom strategijom kao RB sigurno bi pobjedio jer je bio dosta brzi na bijelim gumama.

        Svejedno,zadovoljan sam i jedva cekam sljedecu utrku

        Comment


        • #49
          Uopste nije bio brzi na tvrdjim gumama, morao je da ostane makar 3 kruga duze u prvom stintu, uopste mi nije bilo jasno zasto je onako brzo posle Webbera otisao u box. Bio je 17 krug, sledeci stint je ostao 21 i nije previse gubio na kraju. Opet sticem utisak da su smisljali strategiju u hodu, kao u Montrealu. Samo su mnogo bolje prosli...

          Ali sta reci za Maldonada. Cime bi danas mogli da ga kazne, a da bude dovoljno strogo... Trka suspenzije?

          Comment


          • #50
            Nervira me vec to konstatno pracenje konkurencije. Kostalo ga vec jedne titule, kako ne nauce
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • #51
              Originally posted by Vanja #66 View Post
              Iz borbe za titulu bih definitivno izbacio Kimija i ostale nize.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • #52
                Voleo bih da nisam u pravu Marked, ali mislim da nisi svestan koliko Lotus zapravo zaostaje.

                Comment


                • #53
                  dobra trka danas. ocekivao sam pobjedu alonsa i ferarija ali jbg.. dobro je i 2. mjesto.. massa je odlican bio .. konacno..

                  ostali pff... meklaren to bree hahahah ..
                  www.balkansimracing.com/forum

                  Real cars. Real racing. Dobrodosli

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Vanja #66 View Post
                    Voleo bih da nisam u pravu Marked, ali mislim da nisi svestan koliko Lotus zapravo zaostaje.
                    Mislis kvalitetom ili bodovno ??? Bodovno sigurno,ali kvalitetom nikako.Kimi je imao svoje sanse i nije ih najbolje iskoristio,ali treba uzeti u obzir da je covjek bio 2 godine van Formule 1,Alonso koliko god bio kvalitetan i ekstra vozac,imao je samo takve srece uostalom kao i onda kada je osvajao titule sa Renaultom,opet ponavljam ne sporim mu ni najmanje vozacko znanje ali je frajer samo tako sretan.Zao mi je Renaulta ciji sam fan(jer mi je smijesno tu ekipu zvati Lotus),ali ovo bi moglo biti dobro uigravanje za narednu sezonu,gdje ocekujem ako ovako nastave realnu borbu za titulu,jer ce i Kimi i Romain biti jos jaci...

                    Comment


                    • #55
                      Čak je i bodovno ite kako u igri.46 poena zaostaje.2007. kada je osvojio titulu najveći zaostatak mu je bio 26 poena.Po starom bodovnom sistemu to je bilo kao 2 i po trke.Sada zaostaje nešto manje od 2 trke.Kad tome svemu dodamo faktor iznenađenja i izopačenosti koji je ove godine veći nego ikada...
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Ali tada je imao konkurentan bolid i njegovi plasmani tada sve govore.Nije dovoljno konstantan da bi mogao ugroziti Alonsa i Vebera koji su samo u dva slucaja bili van 5.Najgotivniji mi je Kimi od svih vozaca, ali sam tako svestan da tesko da ce ove sezone moci bolje od cetvrtgo mesta(ako do toga i dodje) u generalnom plasmanu vozaca.Ne ocekujem od vozaca koji dve sezone nije vozio da pravi cuda, zapravo to je sigurno glavni razlog zasto ga vanja otpisuje.Trenutno sam zadovoljan njegovim plasmanom, plasio sam se da nece proci ko Sumaher.

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by MarkedOne8 View Post

                          ...Maldonado dokazuje kolika je stoka.Pokvario je trku Hamiltonu prošlog puta a sad i Perezu.Nemam reč kojom mogu da opišem taj bezobrazluk i neinteligenciju......Često tako odbrani poziciju jer on zna da drugi vozači znaju kakav je on, pa zato očekuje da će da popuste u borbi jer je blago rečeno lud.......Bio on crnac, belac ili šta god, ima mozak kao da vozi traktor.Zaista me jako nervira.To nije borbenost, to je čist bezobrazluk.Samo se stavite u poziciju drugih vozača.Imate ove normalne oko sebe i jednog čobana koji samo čeka da mu se sklone a u suprotnom da nabode nekoga.Hamilton i Masa bi pored Maldonada mogli da konkurišu za neku nagradu za mir i fer plej.
                          ...j.b.m onoga ko mu dade licencu!!!!!

                          EDIT

                          setih se danas me je neko pitao na chatu kako ja znam koliki je pit stop bio u nekom trenutku..pa da pojasnim..stoperica u ruke,pa kad mu nabodu nos ili dupe,zavisi iz kog je ugla kamera,ti pritisnes stopericu,kad se dizalica skine,ti opet stisnes stopericu ..i vidis za koje je vreme odradjen PRAVI pit stop..prosto..nadam se da je tome sad jasnije kako Rossini zna za koje je vreme gume u boxu promenjene......ulaz i izlaz je skoro identican u vecini slucajeva,osim ako neko od drugih vozaca ne zajebe stvar prilikom parkiranja ili izlaska sa mesta tima..to je to..nadam se da je tome sad jasnije mnogo vise nego danas..
                          Last edited by Rossini; 08-07-12, 23:16.
                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            E ne stigoh ceo dan na forum... makar sam odgledao trku... Dobra je bila, nista spektakularno... Ferrari je dosta napredovao, vidi se i po Massi, plus kako je Alonso sa tvrdjim gumama na pocetku bezao ovima na meksim... Nije mi jasno kako su meke gume bile tako lose, Lewis ostao na njima 6 krugova, ne znam da li je moguce da ih je unistio za to vreme ili je to bio plan (ako jeste, deluje mi kao idiotski). U svakom slucaju, vec drugi put za redom McLaren i Lewis su zajebali stvar sa taktikom, mislim da se ne pita tu samo ekipa vec i vozac ima uticaja na odluke, valjda je Hamilton svestan koliko unistava gume i da mu nista ne vrede duzi stintovi... Treba na svakoj trci da sledi recept iz Kanade, makar je prestizanje lako ove godine, nema opasnosti da se zaglavi iza nekoga mnogo sporijeg...
                            Webber prijatno iznenadio, i dalje mi nije jasno kako su Alonsu tako brzo otisle gume, ali eto...
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Nisu ni meni jasne te gume.Računam ovako: Većina trka počinje oko 14:00, odnosno kada je najtoplije.Samim tim je i staza najtoplija oko 14:15.Tvrđim gumama više odgovaraju više temperature, pa zato smatram da treba uvek startovati sa tvrđima.Znam da je to nemoguće zbog Q3 pravila posle kog nema menjanja guma, ali u Silverstonu se desio izuzetak jer je za kvalifikacije padala kiša.Po meni je bilo ločino da se startuje na tvrđima, pa meke i meke ili tvrde, tvrde, meke.Pored temperature veoma važan faktor ima i težina bolida tj. količina goriva.Trebalo bi da to jednako utiče na sve tipove guma ali izgleda da nije tako.Ne vidim šta bi drugo moglo da igra toliko važnu ulogu u ponašanju guma kada govorimo o performansama menju tipovima.Razmisliću malo dublje o tome pa ću izneti lično tehničko mišljenje.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Steta za Alonsa sto nije zavrsio prvi, ali nadmudrio ih je tim iz Red Bula, jbg. Barem je Masa konacno odvozio bolju trku, pa su izbili na drugo mesto po poenima po pitanju konstruktora. Zao mi je Sumija sto je imao dosta kvarova na bolidu, covek definitivno bi mogao i dalje da se bori za titulu da ima bolju formulu, ali dobro, dokazao je on vec koliki je majstor.

                                Comment

                                Working...
                                X