Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 Santander British Grand Prix (Silverstone)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Cool. Vrlo cool. Bas izgleda postModerno.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • #17
      ..gledao sam MGp QP..i bilo je zanimljivo,cak sta vise uzbudljivo..da li je tako bilo i ovde??jbg,kad se termini poklope....ali koliko videh,Alonso first??

      Edit

      Baton zalutao ovde..? Grozan je bio bas brz..hmm..Kimi i Luis u granicama dostiznog....ali treba preskociti br.1,ako ne zabrljaju u box-u..
      Last edited by Rossini; 07-07-12, 15:01.
      sigpic

      Comment


      • #18
        Razocarao Lewis Posle Q2 sam se taman ponadao dobrom rezultatu, steta, McLaren ne izgleda dobro, Button-a i da ne pominjem. Alonsu pol pozicija, iza njega Webber i Schumacher..

        Comment


        • #19
          Alonso majstoreeeeeeeeeeee!!!!!!! Komentatori kao da prizeljkuju kaznu za Alonsa, zato sto je postavio najbolje vreme u Q2 pod zutim. Nema nista od toga, bilo bi izuzetno glupo.

          Comment


          • #20
            Bilo je tjesno,prepao sam se na kraju Q2,hoce li uopste proci dalje i uspio je bio je najbrzi tokom cijelog Q3,Webber se na kraju primakao ali uspio je Nando da izvuce

            Comment


            • #21
              Ne bi se zalio da kazne Alonsa. Ali nema nista od toga, sporije vreme je imao u 3. delu kada je bila zuta zastava.

              Comment


              • #22
                Alonso je odvezao vreme koje je sporije od njegovog prethodnog najboljeg u zadnjem sektoru, to je dovoljno da ne moze da se kaze da nije usporio... Button me je razocarao sto nije identicno postupio, jer uopste nije morao da usporava citavih 3s (a imao je 1.8s bolje vreme od prethodnog na kraju drugog sektora) u tom zadnjem sektoru, opet bi potisnuo Rosberga i bio u Q2. McLaren ima dobar tempo, ali losa sreca sa Buttonom i Lewisova nemogucnost da zagreje gume su ih kostali boljeg rezultata. Inace, mislim da im je onaj sistem za hladjenje guma odmogao zestoko ovde, kao i u Kanadi.

                ALONSO!!!


                Koliko sam video, jedini koji je od vozaca pomenuo Mariu de Villotu, stavise posvetio joj je ovaj krug...

                Zao mi je Saubera, pogotovu Pereza. Ne shvatam odakle im ideja da ce INTER gume moci da funkcionisu odmah kad se sesija nastavila!

                Inace, Schumacher je u prvom sektoru imao 0.8s sporije vreme od Alonsa, ali je drugi odvezao identicno, a treci 0.3s brze. Tacno su gume bile nezagrejane u prvom sektoru, inace bi mogao do druge pol-pozicije ove godine... The old dog still has it!

                Od kad se Q2 prekinuo, nisam gledao, otisao sam na onu Red Bull pol-poziciju. Neka prica bila, satro F1 simulator, reko ajd da pogledam. Nagrada za najbolje vreme su 2 karte za Hungaroring ove godine, sto da ne... Odem sa ortakom, kad ono - F1 2011 na Logitech G27! Makar su se potrudili i kupili ram sa sedistem za G27! Generalno, nije lose, s obzirom da sam posle 4 godine pauze vozio za volanom (a ne na tastaturi ), ali sam skroz izgubio osecaj... 1:23, jos sam izleteo u 5-oj krivini, izgubio sigurno 3s... Jbg. U svoju odbranu, kuci sam u pripremi za ovo na istoj igrici i tastaturi odvezao 1:18.3, skroz drugaciji osecaj na volenu. Inace, pre nego sto sam odvezao, pitao momka koji to organizuej koje je najbolje vreme do sad (jer se to organizovalo u NS, Nisu i Kragujevcu bre BG-a). Kaze lik: 1:12.140! Za poredjenje, Seb je odvezao za pol 1:19.8! Kad sam mu rekao, sokirao se... Kaze momak da su likovi koji su vozili oko 1:12-13 bili neverovatno nervozni, kao da im zivot od toga zavisi. Ekipica koje je dosla ovde u BG-u, svi do jednog zagrizeni F1 fanatici. Jedan lik odvezao 1:15, kaze da kuci ima G27, samo bez rama i svaki dan vozi F1 i reli... Kako protiv manijaka?

                Comment


                • #23


                  Krug za pol. Obratite paznju kako u nekim sporim krivinama svesno prebacuje u vecu brzinu kako bi izbegao proklizavanje tockova... Koliko citam, samo je Schumi to radio pored njega.

                  Comment


                  • #24
                    Treba pomenuti i Vebera. Covek je po meni ove godine bolji od Fetela. Konstantan je, drzi to njegovo 4 mesto( ), i sa vremena na vreme moze i da se bori za pobedu kao sutra, takav tip vozaca u ovakvom tipu sampionata gde je sve izjednaceno, moze da zavrsi u top 3 na kraju sezone. Ali definitivno Alonso je broj 1. I vise bi voleo da vidim Pereza u Ferariju nego Fetela, ali ako ce Ferari da napreduje nek dodje i mr pol pozicija(Fetel).. I nesto me interesuje ako ima ko podatak tacan, da li je Fetel pobedio nekad a da nije startovao 1. ?

                    Comment


                    • #25
                      Nisam bio u BL danas iako sam pokusavao doci do prenosa nisam uspio , Alonso 1 , sta reci a da ne bude u superalativu ?
                      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Vanja #66 View Post
                        Krug za pol. Obratite paznju kako u nekim sporim krivinama svesno prebacuje u vecu brzinu kako bi izbegao proklizavanje tockova... Koliko citam, samo je Schumi to radio pored njega.
                        Primetio sam ja to.Nemoj to da te toliko fascinira.Nije Alonso jedini koji to radi, niti je to jedina tehnika prilagođavanja kišnim uslovima.Na kiši su najveći problem trakcije tj. neravnomerna sila vuče na oba pogonska točka.Moglo se primetiti kako u Lufield ukosnici i još nekim sporijim krivinama idu šire i totalno van temena da bi imali manji ugao zakretanja u diferencijalu.To im olakšava život.Putanja kojom tako idu jeste duža ali dobija se ravnomerniji i samim tim stabilniji izlaz iz krivine.Što se tiče menjanja u veću brzinu, to se radi da bi motor imao niži stepen obrtaja.Ubrzanje motora, tačnije povećanje broja obrtaja, je intenzivnije kako broj obrtaja raste.Vozač promenom u veću brzinu odlaže jači prenos sile koji može da ga iznenadi.

                        Originally posted by KERSDRS View Post
                        I nesto me interesuje ako ima ko podatak tacan, da li je Fetel pobedio nekad a da nije startovao 1. ?
                        Dobro primećeno.Evo, iz prve pomisli znam da je jedan slučaj Abu Dabi 2009. kada je Hamilton startovao sa pol-pozicije ali je odustao zbog kvara na kočnicama.Potražiću još...

                        Ažuriram: Brazil 2010 pol-pozicija Hulkenberg, Španija 2011 pol-pozicija Veber, Koreja 2011 pol-pozicija Hamilton,
                        Last edited by MarkedOne8; 07-07-12, 21:56.
                        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Vanja #66 View Post

                          Krug za pol. Obratite paznju kako u nekim sporim krivinama svesno prebacuje u vecu brzinu kako bi izbegao proklizavanje tockova... Koliko citam, samo je Schumi to radio pored njega.
                          ..da,bas tako..inace je to prvi poceo "rain man" a prihvatio cak i Alan ..sam Schumi je priznao,doduse mnogo kasnije u vreme dominacije,da mu je to "rain man"otkrio na pocetku svoje karijere..
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            KERS, odlicno si primetio. Marked je nasao te situacije, to su 4/22 njegovih pobeda. Nije lose, s obzirom da se, osim u Toro Rossu, uvek nalazio u bolidu koji konkurise za titulu. To je i odredjeno olaksanje, narocito prosle godine, znas da si dominantan i ne zelis da rizikujes gubljenje sigurnih 18/15 poena da bi dobio jos 10 ili 7... Ocekujem mnogo bolje voznje od njega u nastavku ove sezone... Dosta je on toga uradio, ali svakako mora da ucini jos vise, izmedju ostalog i to sto si napomenuo - ocigledan manjak pobeda koje nisu sa pol-pozicije.

                            Marked, ne radi se tu ni o kakvoj Konfucijevskoj filozofiji. Sto kazes, klasicna vozacka vestina. Ali treba je se setiti u onakvom haosu... ;) Znam recimo za Hamiltona da nijednom to nije primenio, a kaze za sebe da voli i zna da vozi po kisi... Mada ne terba ga osudjivati, crnci su manje inteligentni od belaca. (I pre nego sto neko krene da me osudjuje da sam rasista, dokaz za tu tezu moze se naci u informaciji da nijedan crnac/crnkinja [izuzev Obame, koji je svoju dobio kao motivaciju] nije dobio Nobelovu nagradu. ;))

                            Comment


                            • #29
                              Marrussia svega mi nije normalna... Svi drugi dizu nos, oni ga spustaju!

                              Comment


                              • #30
                                I zasto su oni upali umesto ARTa, moze li neko da mi objasni? Koliko je Branson nafatirao Bernija, da bi se povukao 10 meseci kasnije? Fuj.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X