Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hertz British Grand Prix

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by crni View Post
    Samo bih nesto napisao u odbranu Hejdena pa i Rosija. Malo mi smeta kad neko kaze Dukati moze do visokog plasmana ali Hejden i Rosi ne mogu da iskoriste sve "prednosti" motora. Nazalost Dukati je u veikoj krizi. Najveci njihov problem je sto nemaju nikakav cilj. Testiraju milion sasija, delova i iz tog haosa nista pozitivno se nece desiti. Napraviti dobar motor to je ogroman posao. Treba imati dobru osnovu i onda vremenom unapredjivati motor. A trenutno Dukati nema ama bas nista. Ostala mi je u secanju Hejdenova izjava posle Laguna Seke prosle godine, kada je celu trku bio na zadnjem tocku Rosija, a rekao je da je nekoliko puta tokom trke video da je Rosi bio na ivici da padne sa motora. E ako ste na ivici da padnete sa motora a borite se za prvo mesto to je pohvala za hrabrost, ali ako ste na ivici da padnete sa motora a borite se za 10. mesto sta je to onda?
    ..crni je sve rekao,ne mogu da pisem opet,posto mi nije zapamtilo ono sto sam pisao..a pisao sam bas duzi post..ne mogu ponovo,nerviram se..
    sigpic

    Comment


    • #47
      ..morao sam..
      ..ajd ovako Neso..sad ce mo da sumiramo sve..kazes imao je drugoo vreme na warm-upu..oke..imao je..pitanje..sta mu je donelo to drugo mesto??sta je dobio time??jel dobio smer u kome treba da ide..?ne razumem,sta?sta je warm up?finalno podsesavanje pred trku?ili podesavanje sitnica..?i na kraju??sta je dobio?...NISTA..7 mesto sa istim problemima..to je dobio on i ekipa..sumirajmo trku,Nikijevu trku..kazes imao je tempo i mogao je nekako do,ne znam samo gde..prvih 4 kruga,dukati se drzi..5 krug..dukati i dalje prati prvu 4-ku,cak i pokusava da predje Bautistu..6 krug,Hejden pravi gresku,zasto?kasni iza vodecih vec 2.5 sec..zato sto dukati vec iskazuje problem nestabilnosti,doduse male,ali ih iskazuje..15 km je vec na gumama..idemo dalje..na 13 krugava do kraja,Niki ima zaostatak iza Lorenca 8 sec,za Stonerom 7,za Danijem 6..za Butistom 5.5,za benom 3 sec..itd..znaci proslo je 7 krugova,on ima zaostatak iza vodecih vec dobrih 6 sec!!7 krugova,zaostatak 6 sec..??valjda ti brojke nesto govore..pitanje opet,gde je tu warm up???ja cu ti odg,nigde..ali bas nigde..warm up ima velike veze kad ti je motor konstantan,samo mu treba finese..a finesa nije stabilnost prednjeg kraja,slozices se..kraj se zna..gubi 6 mesto od Cala u poslednjem krugu u predzadnjoj krivini..zasto??zato sto je vec 100 km na gumama i nema nikakvu stabilnost..eto zato..ajd da postavimo to i ovako..mnogi kazu kako Rossi se nije snasao na njemu..ok,neka bude tako,mada je to cista nebuloza,pa cak i od nekoga,necu reci od koga,ali ima tamo u nekom delu lepo pitanje,pa nek se zapitaju malo..ali vratimo se na ono sto sad hocu da kazem.."ako" se Rossi nije snasao,sta je sa Nikijem???decko je ostareo u dukatiju..vec mu bele sede izbijaju na povrsinu,od sedenja na njemu..i??da li je u pitanju Nikijeva nesnalazljivost,ili je u pitanju totalni promasaj zvani Dukati??o cemu se radi??ako je tako,kako kazete,da dukati ima potencijal,koji je to potencijal??kazite mi kad je dukati video zadnji podijum sa Nikijem i pod kojim uslovima je to bilo???ajd,da vas vidim...za mene je Niki prosecan vozac,ali eto ima jednu titulu,pa da kazemo da je sampion..mada je daleko on od sampiona,ali ajd neka je sampion,i jos bolje zbog toga,vec je trebao da ostvari bar jedan kvalitetan rezulta,bar jedan.....kisa i Rossi na dukatiju..pa mnogo prosto ljudi,svi spori,gume se manje trose,samim tim i manje je nestabilan,i naravno vrhunsko umece vozaca,eto vam podijum..mnogo prosto..ali to je kisa,svi su u granicama koje dukati tad moze da dohvati,sve ostalo je za njih misaona imenica..ja sam malocas gledao reprizu na Sk-bu,posto nemam prime,cisto da vidim neke detalje..sve je to jako porazavajuce za tako ozbiljan tim kao sto je dukati..opet cu ponoviti,ako se tim,jak tim sa jakim vozacima zadovoljava 6,7 i tako dalje mestima,onda je ok..nemam vise sta da kazem..ali bice da je nesto drugo po sredi tu..nisu u pitanju vozaci,vec motor..i ne znam vise kad ce to shvatiti svi oni koji prate ovaj sport,a pricaju kako dukati nije losa masina..ima potencijal..imam i ja potencijal da se trkam,ali mi treba da se ponovo rodim...
      Last edited by Rossini; 18-06-12, 00:36.
      sigpic

      Comment


      • #48
        Rossini, svi cemo se sloziti da je Rossi najbolji vozac svih vremena, i da je potpuno nezamislivo da se on ne snadje na nekom motoru, tako da iz toga sledi da je motor kriv za svaki neuspeh.
        Ali molim te, objasni mi onda, kako je moguce da se na istom motoru 2008 Stoner bori za titulu a Melandri celu sezonu prvodi na dnu kolone? Samo mi nemoj reci da je realno stanje stvari da je Stoner brzi 2 i vise sekundi po krugu od Marka...
        I jos nesto, 2010 u poslednjoj trci sezone u Valenciji, Stoner je zavrsio drugi na Ducatiju, sutradan su poceli testovi za sledecu sezonu, Rossi presao na taj Ducati i bio preko sekunde iza Stonera koji je otisao na Hondu... Aj mi ti to objasni, na istom motoru Stoner zavrsava drugi a Rossi se raspada...
        Ja se slazem da motor na kojem je samo jedan vozac bio uspesan nije kvalitetan motor. Ali ipak je taj jedan uspeo nesto s tim motorom, i ne pricam samo o 2007-oj godini, nego i o svemu u naredne 3 godine, sto je bilo daleko iznad onoga sto cini Rossi na Ducatiju. Jos jedna stvar, slazem se za Haydena da je prosecan vozac, ali da pokusam neku analogiju da izvedem... Hayden u 2009-oj i 10-oj kao prosecan vozac zavrsavao je trke na Ducatiju uglvanom izmedju 5-9 mesta, imao je po jedan podijum, Stoner kao vozac iznad proseka je redovno bio na podijumu i ostvario po neku pobedu. Period 2011 i 2012, Hayden kao prosecan vozac i dalje ima iste plasmane kao prethodnih godina, Rossi kao nadprosecan vozac bi trebalo da ostvaruje rezultate slicne Stonerovim?
        Mislim, nemoj pogresno da me shvatis, da ispadne da pokusavam da osporim Rossijevo umece (ja i navijam za njega), ali znao sam 2010. kad je rekao da prelazi u Ducati da ce to biti katastrofa, jednostavno nije motor koji svima odgovara, zapravo da nije bilo Stonera verovatno bismo rekli da nikome ne odgovara...
        sigpic

        Comment


        • #49
          Originally posted by Tony_G View Post
          Rossini, svi cemo se sloziti da je Rossi najbolji vozac svih vremena, i da je potpuno nezamislivo da se on ne snadje na nekom motoru, tako da iz toga sledi da je motor kriv za svaki neuspeh.
          Ali molim te, objasni mi onda, kako je moguce da se na istom motoru 2008 Stoner bori za titulu a Melandri celu sezonu prvodi na dnu kolone? Samo mi nemoj reci da je realno stanje stvari da je Stoner brzi 2 i vise sekundi po krugu od Marka...
          I jos nesto, 2010 u poslednjoj trci sezone u Valenciji, Stoner je zavrsio drugi na Ducatiju, sutradan su poceli testovi za sledecu sezonu, Rossi presao na taj Ducati i bio preko sekunde iza Stonera koji je otisao na Hondu... Aj mi ti to objasni, na istom motoru Stoner zavrsava drugi a Rossi se raspada...
          Ja se slazem da motor na kojem je samo jedan vozac bio uspesan nije kvalitetan motor. Ali ipak je taj jedan uspeo nesto s tim motorom, i ne pricam samo o 2007-oj godini, nego i o svemu u naredne 3 godine, sto je bilo daleko iznad onoga sto cini Rossi na Ducatiju. Jos jedna stvar, slazem se za Haydena da je prosecan vozac, ali da pokusam neku analogiju da izvedem... Hayden u 2009-oj i 10-oj kao prosecan vozac zavrsavao je trke na Ducatiju uglvanom izmedju 5-9 mesta, imao je po jedan podijum, Stoner kao vozac iznad proseka je redovno bio na podijumu i ostvario po neku pobedu. Period 2011 i 2012, Hayden kao prosecan vozac i dalje ima iste plasmane kao prethodnih godina, Rossi kao nadprosecan vozac bi trebalo da ostvaruje rezultate slicne Stonerovim?
          Mislim, nemoj pogresno da me shvatis, da ispadne da pokusavam da osporim Rossijevo umece (ja i navijam za njega), ali znao sam 2010. kad je rekao da prelazi u Ducati da ce to biti katastrofa, jednostavno nije motor koji svima odgovara, zapravo da nije bilo Stonera verovatno bismo rekli da nikome ne odgovara...
          Kod tog Stonerovog Ducati-ja i ovog sto vozi Rssi ... isto je samo ime !

          Comment


          • #50
            Originally posted by urke030 View Post
            Kod tog Stonerovog Ducati-ja i ovog sto vozi Rssi ... isto je samo ime !
            I dalje to ne odgovara na pitanje vezano za Stonera i Melandrija, kod kojih je bilo sve isto, ne samo ime.....
            sigpic

            Comment


            • #51
              ocigledno je da je Dukati izuzetno specificna masina i da ne moze da pruzi Doktoru ono sto je njemu potrebno da bi bio brz i konkurentan... to je jedino objasnjenje... ubedjen sam da bi se Doktor na satelitskim Hondama ili Yamahama ove godine borio rame uz rame sa lorencom i stonerom... na SATELITSKIM! masinama... jer on je, to smo apsolvirali, najbolji vozac, ali potrebno mu je da mu motor pruzi ono sto mu je potrebno, da bude brz i stabilan u krivinama i na kocenju... krajnja brzina njemu ne znaci toliko... a sve to ali potpuno suprotno mu pruza Dukati i to je problem... Verovatno je on pokusao da od tog Dukatija napravi japansku masinu sa takvim karakteristikama ali da li Dukatijevi inzenjeri ne mogu, ne znaju ili pak nece to da urade, to je vec pitanje za nekog drugog...
              sve u svemu, nadam se napretku u toku sezone, mada duboko sumnjam u veliki napredak... Ova sezona je definitivno izgubljena i ukoliko ne dodje do primetnog razvoja i napretka mislim da bi Doktor trebalo da potrazi novu sredinu, da ne bi trosio vreme koje mu je preostalo u motogp a i zbog navijaca koji svakako niu navikli na ovakve rezultate...
              VALENTINO ROSSI #46

              Comment


              • #52
                Originally posted by Tony_G View Post
                I dalje to ne odgovara na pitanje vezano za Stonera i Melandrija, kod kojih je bilo sve isto, ne samo ime.....
                Ista situacija kao kod Horhea I Bena ? Sve isto a ipak toliko razlike .;)

                Comment


                • #53
                  Originally posted by urke030 View Post
                  Ista situacija kao kod Horhea I Bena ? Sve isto a ipak toliko razlike .;)
                  Pa nije bas isto, posto je Melandri bio zakucan za dno, a Ben je tu negde u sredini... ali ajde...
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Tony_G View Post
                    I dalje to ne odgovara na pitanje vezano za Stonera i Melandrija, kod kojih je bilo sve isto, ne samo ime.....
                    Isti slucaj Horhe i Ben ... sve isto a opet daleko .

                    Comment


                    • #55
                      ma sve to zavisi kako kome odgovara koja masina... evo primera recimo Doviciozo po meni mnogo bolje ide i izgleda na satelitskoj Jamahi nego sto je izgledao na fabrickoj Hondi....
                      mozda je prednost Stonera sto se on dobro pomucio dok nije "ispekao zanat" na Dukatiju koji je definitivno tezak za savladati, pa mu sada ove bolje izbalansirane i preciznije, mirnije masine dodju kao piece of cake... dok je sa drugima obrnuto, kada sednu na taj sirovi Dukati nakon finih japanskih masina, muce se da ga obuzdaju... ko zna
                      VALENTINO ROSSI #46

                      Comment


                      • #56


                        Bogotac
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • #57
                          Slusam Lorenca na pres konferenciji covjek pobjedio i samo jadi se i kuka,kako na pocetku nije mogao da isprati vodecu grupu kako je pogrijesio pri kraju,kako je teska i duga utrka bila ,nekako kao da ne uziva vise
                          Robin van Persie: “I received many proposals to leave Arsenal, but my heart speaks louder and will not let me leave.”

                          Comment


                          • #58
                            Ma samo plasi konkurenciju ... kao "sta ce tek kad se skine na majcu " !

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
                              ocigledno je da je Dukati izuzetno specificna masina i da ne moze da pruzi Doktoru ono sto je njemu potrebno da bi bio brz i konkurentan... to je jedino objasnjenje... ubedjen sam da bi se Doktor na satelitskim Hondama ili Yamahama ove godine borio rame uz rame sa lorencom i stonerom... na SATELITSKIM! masinama... jer on je, to smo apsolvirali, najbolji vozac, ali potrebno mu je da mu motor pruzi ono sto mu je potrebno, da bude brz i stabilan u krivinama i na kocenju... krajnja brzina njemu ne znaci toliko... a sve to ali potpuno suprotno mu pruza Dukati i to je problem... Verovatno je on pokusao da od tog Dukatija napravi japansku masinu sa takvim karakteristikama ali da li Dukatijevi inzenjeri ne mogu, ne znaju ili pak nece to da urade, to je vec pitanje za nekog drugog...
                              sve u svemu, nadam se napretku u toku sezone, mada duboko sumnjam u veliki napredak... Ova sezona je definitivno izgubljena i ukoliko ne dodje do primetnog razvoja i napretka mislim da bi Doktor trebalo da potrazi novu sredinu, da ne bi trosio vreme koje mu je preostalo u motogp a i zbog navijaca koji svakako niu navikli na ovakve rezultate...
                              Samo neka on ode iz tog Ducatija....pa nek ga oni steluju i sledecu celu sezonu j...o ih Ducati!!!!!

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by Tony_G View Post
                                Rossini, svi cemo se sloziti da je Rossi najbolji vozac svih vremena, i da je potpuno nezamislivo da se on ne snadje na nekom motoru, tako da iz toga sledi da je motor kriv za svaki neuspeh.
                                Ali molim te, objasni mi onda, kako je moguce da se na istom motoru 2008 Stoner bori za titulu a Melandri celu sezonu prvodi na dnu kolone? Samo mi nemoj reci da je realno stanje stvari da je Stoner brzi 2 i vise sekundi po krugu od Marka...
                                I jos nesto, 2010 u poslednjoj trci sezone u Valenciji, Stoner je zavrsio drugi na Ducatiju, sutradan su poceli testovi za sledecu sezonu, Rossi presao na taj Ducati i bio preko sekunde iza Stonera koji je otisao na Hondu... Aj mi ti to objasni, na istom motoru Stoner zavrsava drugi a Rossi se raspada...
                                Ja se slazem da motor na kojem je samo jedan vozac bio uspesan nije kvalitetan motor. Ali ipak je taj jedan uspeo nesto s tim motorom, i ne pricam samo o 2007-oj godini, nego i o svemu u naredne 3 godine, sto je bilo daleko iznad onoga sto cini Rossi na Ducatiju. Jos jedna stvar, slazem se za Haydena da je prosecan vozac, ali da pokusam neku analogiju da izvedem... Hayden u 2009-oj i 10-oj kao prosecan vozac zavrsavao je trke na Ducatiju uglvanom izmedju 5-9 mesta, imao je po jedan podijum, Stoner kao vozac iznad proseka je redovno bio na podijumu i ostvario po neku pobedu. Period 2011 i 2012, Hayden kao prosecan vozac i dalje ima iste plasmane kao prethodnih godina, Rossi kao nadprosecan vozac bi trebalo da ostvaruje rezultate slicne Stonerovim?
                                Mislim, nemoj pogresno da me shvatis, da ispadne da pokusavam da osporim Rossijevo umece (ja i navijam za njega), ali znao sam 2010. kad je rekao da prelazi u Ducati da ce to biti katastrofa, jednostavno nije motor koji svima odgovara, zapravo da nije bilo Stonera verovatno bismo rekli da nikome ne odgovara...
                                ahh Tony..Stoner je dosao u dukati 2007 god,i seo na motor koji se za tadasnje uslove,ajd da se tako izrazim,pravio i podesavao lako..naravno,ne kazem da je bilo lako bilo kada napraviti motor,vrhunski motor,ali je dukati tu verziju koliko se secam razvijao jos 2005 godine sa Chekom i Seteom nesto kasnije,jer su planirali da Sete i Cheka sa njime pariraju Hondama i Yamahama,i da osvoje titulu jer su izjvaljivali da imaju vrhunsko resenje za 800 cm..Sete je otisao iz dukatija,takodje i Cheka a dosao Stoner,za koga ce mo se svi sloziti da je extar vozac..za njih je to bilo,kako se kaze u narodu "kec na desetku",jer je sezona pocinjala a svi su bili daleko iza dukatija u razvoju novih motora od 800 cm..zato je Stoner onako dominirao u prvom delu sezone nad svima,da bi kasnije ta dominacija pocela da jenjava kako su ih konkurenti stizali,a pogotovo vazi to za Yamahu sa Rossijem na njoj..u toj godini ako se ne varam dosao i Marko i potpisao 2-nji ugovor sa dukatijem,za koga su svi pricali da je taj ugovor bio pomalo smesan u odnosu na onaj sa Stonerom..ja jedino to vidim kao neku prepreku u voznji Marka te godine,i ostvarivanje losih rezultata..ako se secas ti a i ostali,nekoliko puta je Marko i rekao,i to vrlo ozbiljno da nema jednak status sa Stonerom,da je vrlo nezadovoljan svojim statusom u dukatiju,da bi to sve kulminiralo karajem godine i taj ugovor na 2 god je raskinut izmedju Marka i dukatija TE ISTE GODINE!..Marko je otisao iz dukatija u kawasaki a umesto njega dosao Niki....i po meni je to jedini razlog,a italijani su skloni tome da nekog gotive a nekog ne..U sezoni 2008 taj dukati vise nije bio tako dominatan kao 2007,i to se videlo koliko su ga sustigli i prestigli konkurenti,a koliko se njima nakacilo problema te god,tako da Stoner nije mogao vise od toga sto je postigao do tada..pritom imajuci u vidu,da je Stoner samo vozac,i da vrlo malo ulazi u detalje i iskazuje svoje zahteve kako i sta bi trebalo da se radi u buducnosti sa motorom,dukati se zakopao tada i nije nesto uspeo da priblizi svoj motor konkurenciji..cak sta vise,taj bajk je bio osudjen na propast,sto se mnogo lepo videlo tih god...UBEDJEN SAM POSLE SVEGA VIDJENOG DO SADA, da je to bio uzrok Stonerove "iscrpljenosti"i onakav odlazak na odmor usred sezone..jedostavno covek ne moze da podnosi poraze....a to sto ti kazes za Rossija da je sa istim motorom imao 2 sec zaostatka iza Stonera sa istim motorom,nije ni cudo,jer ga je ovaj vozio 3 god,a Rossi 2 dana..vrlo brzo,taj motor iz 2010 vise nije ugledao svetlost dana,a iskreno nije ni mogao prici onome od iz 2007 i 2008..vec uveliko je zapocet razvoj 1000-ki,tako da nije bilo ni razloga da Rossi testira motor koji je vozio Stoner,i nesto da pokazuje kako je Rossi bolji na dukatiju od Stonera....to su gluposti za svakog,pa i za Rossija..dukati je jos tada bio u problemu,i to kakavom problemu...To su samo price da Rossi nije imao dobar ugovor sa Yamahom,odnosno da ja losije placen nego li Horhe,bili su isto placeni,a to se njemu nije dopadalo,po meni sa razlogom a svi ih vec znamo,zato je on i iz revolta prema Yamahi otisao u dukati,jer su ga ovi oberucke prihvatili i mislili da ce dukati biti opet onaj stari..medjutim,direktor ili sef razvoja dukatija je izjavio,kako oni ne zele Yamahu u Dukatiju,jer zele da odrze tradiciju i originalnost..sto im se na kraju svih krajeva sada debelo obija o glavu...tako da price o tome kako je Stoner sa njim pravio cuda,a Rossi se jos nije prilagodio ili jos vece gluposti,kako samo Stoner zna da vozi dukati i niko drugi,su DEBELE NEBULOZE..da su odmah zapoceli ono sto sad vidimo kao pravi razvoj,verujem da bi dukati bio itekako konkurentan..mozda ne u 2011,ali ove godine verujem da bi svi pozeleli da ga voze....tako da je Tony to sustina cele price,i nista drugo sem toga..nadam se da si zadovoljan mojim vidjenjem stvari...i jos nesto na kraju,nisam te shavtio pogresno ni malo,niti cu..ovde smo upravo zbog toga,da neke stvari razjasnimo i pojasnimo onoliko koliko je to u nasoj moci...;)
                                Last edited by Rossini; 18-06-12, 23:08.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X