Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hertz British Grand Prix

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Rossini, Hejden je danas pokazao da taj Dukati ima tempo za neke normalne plasmane, sada sto je on svojim greskama i kukaviclukom na monete dosao iza fenomenalnog Kala, to je druga prica. Nije problem u motorciklu. Rosiju ne odgovara ni ova staza, ni motor izgleda (sto ga ne cini losim, vec jednostavno Valeu ne odgovara), i napravili su gresku sto su mu dali tvrdu prednju, jedini su imali takvu taktiku, valjda da bi bio dobar na kraju trke. Ima tu problema, ali izgleda da ni Rosi nije ono sto je bio. moramo se pomiriti sa tim da je on u padu karijere, da ce mu jos neka pobeda biti premija i to je to. Moralo je da se desi, dosli su novi.

    Svaka cast Lorencu za ovo danas, dokazao je jos jednom da je najbolji vozac danasnjice.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • #32
      Originally posted by denia_el View Post
      ne znam da li sam vise razocarana ili tuzna zbog njegako ga nije pratio pre dolaska u motogp mogao bi da pomisli da je samo jedan prosecan vozac,a on je mnogo mnogo vise od toga.nisam pratila superbajk dok je tamo vozio,ali sam odgledala neke snimke i slusala price i svi do jednog se slazu da je retko dobar vozac.i dalje se nadam da ce nam to i ovde pokazati ili da ce bar dobiti jos jednu sansu da nam pokaze
      ..nzm sta da kazem..mislim da sam sve rekao u malopredjasnjem postu..Ben jeste takav kao sto si ga ti opisala,za to nema mesta diskusiji..medjutim,kazem opet,i drugi su vozili i dosli u MG-p kao sampioni,pa se nsiu snasli..splet okolnosti,ili prevelika ocekivanja i pritisak na vozaca donesu ovo sto su doneli Benu recimo...velika steta za njega samog,i kao vozaca i kao coveka..pratio sam i pratim SB,mnogo kavlitetnih i dobrih trka,bez suvisnih gresaka..bilo je zaista uzivanje gledati ga,za razliku od sada..zaista mi ga je zao..ne bih voleo da ode iz Yamahe,jer ima sigurno sta da pokaze,ali ne pise mu se dobro..nzm..


      EDIT

      Nebojsa Ns:to samo lici na tempo..i svima se tako cini..ako pogledamo kako je sve proticalo,on ih je pratio u prva 4-5 kruga..i onda dolazi do izrazaja sve one mane koje ima taj dukati...kako pocinju gume da se trose,on je sve slabiji i slabiji,nestabilniji..Niki je,slozices se,vozio na maximumu i ne vidim ja tu kukavicluk,vec greske koje proizilaze iz mana tog motora...trudio se bez daljeg,ali od ovoga nije moglo vise..ili 7 mesto,ili da pase travu pored staze....ne moze dukati sa Yamahom i Hondom..daleko su od toga..Rossi??slazem se ja sa tobom,medjutim on se trudi da nesto uradi sa njim..tvrdim da to nisu isti motori,ili ako nista drugo nisu ista podesavanja koje radi Rossi u odnosu na one koje radi Niki..jednostavno ne vredi,i tacka..mozes sve uraditi sa njime,i opet na kraju dobijes isti rezultat..jos na pocetku 2011,kad je poceo da se konstruise ovaj motor stvari nisu stavljene kako treba..sad je vec kasno za bilo kakve prepravke,i tu nema vise leka..mozda ce nesto uraditi kako sezona odmice,ali to sigurno nece biti dovoljno za podijum..a moje licno misljenje sto se Rossija tice,moze da uzme bar jos jednu titulu..u to sam siguran,samo mu treba malo bolji motor...Yamahi i Hondi treba jedan vozac,ne bih se iznenadio da se vrati u jedan od ta dva proizvodjaca..sacekajmo lagunu,sve ce se znati..
      Last edited by Rossini; 17-06-12, 14:42.
      sigpic

      Comment


      • #33
        Nije Ben dzabe dobio nadimak Elbows, njemu mnogo vise odgovar SBK gde je veca tolerancija na kontakt i prave borbe, ovde kao hipnostisan stalno izlazi iz duela, mora da su mu od pocetka govorili da se ne glupira. To se onda odrazi na sampouzdanje i ulazis u spiralu bez dna. Bolje da se vrati tamo, greota da zauzima to mesto nekom ko bi bio mnogo opasniji kao sto su Tech 3 vozaci, Bautista, mozda i Bradl.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • #34
          Eh Nebojsa sad i ti pretera, nisu moto trke kontaktni sport... Ok, naravno da nekad dodje do kontakta, ali to je na granici incidenta, ne bih mogao da kazem da bilo kome odgovara takvo trkanje... Nije to problem kod Spiesa, tesko je reci sta je tacno problem, osim da postoje odredjene razlike izmedju superbike i motogp motora. Uostalom, nije on prvi sampion iz SB koji se nije snasao u GP, pogledaj Edwardsa koji je dvostruki sampion SB-a, pa ovde nema nijednu pobedu... Mada moram priznati da sam i ja kao i svi vise ocekivao od Spiesa, ocekivao sam cak i borbu za titulu, ali izgleda da je ovo realnost...
          Vezano za Rossija i Ducati, i dalje stojim pri tome da se Rossi ne snalazi tu najbolje, naravno daleko od toga da je Ducati sampionska masina, ali mislim da bi mogao malo cesce da se nadje u top 5, sto mu svakako nije cilj, ali je bolje od ovoga sto trenutno cini. Mislim Ducati je takva enigma, da je vrlo tesko proceniti koliko su rezultati zasluga motora, a koliko vozaca. Uvek se vracam na 2008-u kada se Stoner borio za titulu a Melandri bio zakucan za dno cele sezone... Ipak Melandri nije bilo ko, veliki je vozac, a bio je tako los na Ducatiju...

          Danasnja trka je bila zacudjujuce dobra, iako je to i dalje daleko od onoga sto zelimo... Lorenzo stvarno fenomenalan, Stoner mislim da je malo previse izgovora imao na kraju, na sta se sve zalio, covek bi pomislio da je bio 15-ti, a on zavrsio na 1.5s od prvog... Sve vise sticem utisak da se on zali kad god nije potpuno savrsena situacija, sto ne znam da li je uopste moguce... Pedrosa, pa nadao sam se da moze da se ukljuci u borbu za titulu, ali bice pakleno tesko, zabelezice par pobeda ali nece to biti dovoljno... Bautista je bio sjajan, stvarno mi je zao sto nije vise napredovao od one titule u 125cc koju je toliko dominantno osvojio, ali ako ovako nastavi mozda mu se otvori mesto u fabrickom timu, s obzirom da je za sada samo Lorenzu zagarantovano to mesto i sledece godine...
          sigpic

          Comment


          • #35
            Samo bih nesto napisao u odbranu Hejdena pa i Rosija. Malo mi smeta kad neko kaze Dukati moze do visokog plasmana ali Hejden i Rosi ne mogu da iskoriste sve "prednosti" motora. Nazalost Dukati je u veikoj krizi. Najveci njihov problem je sto nemaju nikakav cilj. Testiraju milion sasija, delova i iz tog haosa nista pozitivno se nece desiti. Napraviti dobar motor to je ogroman posao. Treba imati dobru osnovu i onda vremenom unapredjivati motor. A trenutno Dukati nema ama bas nista. Ostala mi je u secanju Hejdenova izjava posle Laguna Seke prosle godine, kada je celu trku bio na zadnjem tocku Rosija, a rekao je da je nekoliko puta tokom trke video da je Rosi bio na ivici da padne sa motora. E ako ste na ivici da padnete sa motora a borite se za prvo mesto to je pohvala za hrabrost, ali ako ste na ivici da padnete sa motora a borite se za 10. mesto sta je to onda?

            Comment


            • #36
              http://www.motogp.com/en/Results+Sta...GBR/MotoGP/WUP

              Ovi rezultati, kao i start trke pokazuju da taj motor uopste nije tako los. Kao sto rekoh, to sto Vale i Niki ne mogu da se snadju sa njim ne cini ih nista losijim vozacima. Samo jednom se i to mora reci.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • #37
                Originally posted by NebojsaNS View Post
                http://www.motogp.com/en/Results+Sta...GBR/MotoGP/WUP

                Ovi rezultati, kao i start trke pokazuju da taj motor uopste nije tako los. Kao sto rekoh, to sto Vale i Niki ne mogu da se snadju sa njim ne cini ih nista losijim vozacima. Samo jednom se i to mora reci.
                da se trka sastoji od 5 krugova onda bi svih 20 vozaca bilo u 5sekundi

                naravno ali za ovo sto rossi pokazuje nemam rijeci ... ja mislim da moze bolje od ovoga al jednostavno nije to to kao nekad...
                Last edited by Valentino Rossi #46; 17-06-12, 17:07.
                Valentino Rossi #46

                G.O.A.T

                Comment


                • #38
                  Slazem se ja da je mali uzorak, ali Hejden je odvozio jedan od najbrzih krugova vikenda. To bas i ne bi mogao na toliko losem motoru. Da je stvarno to toliki problem, i on bi se kao i Rosi borio za dno kolone prototipova. Neverovatno koliko ne mogu u kontinuitetu dobro da voze. Opet neobjasnjivo su dobri po kisi. Tesko mi je sve to da gledam jer Rosija obozavam.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by NebojsaNS View Post
                    Slazem se ja da je mali uzorak, ali Hejden je odvozio jedan od najbrzih krugova vikenda. To bas i ne bi mogao na toliko losem motoru. Da je stvarno to toliki problem, i on bi se kao i Rosi borio za dno kolone prototipova. Neverovatno koliko ne mogu u kontinuitetu dobro da voze. Opet neobjasnjivo su dobri po kisi. Tesko mi je sve to da gledam jer Rosija obozavam.
                    Upravo to , ali eto govore da poslje Laguna Sece bit ce velikih promjena cekamo i nadamo se ako nista ni tad rossi se seli ^^
                    Valentino Rossi #46

                    G.O.A.T

                    Comment


                    • #40
                      Nema sada seobe, suvise je Vale tvdoglav i to bi bilo protumaceno kao izdaja u Italiji, on ce ostati do kraja ugovora pa makar se borio sa CRTovima.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by NebojsaNS View Post
                        Nema sada seobe, suvise je Vale tvdoglav i to bi bilo protumaceno kao izdaja u Italiji, on ce ostati do kraja ugovora pa makar se borio sa CRTovima.
                        Ma "mora" taj dukati dati nešto ekstremno u laguna , tješimo se .D
                        Valentino Rossi #46

                        G.O.A.T

                        Comment


                        • #42
                          Ne vidim kako ce oni ista moci Hondama pogotovo, a ni Jamahama u Laguni. Jedino naravno da padne kise, ali ono je u sred pustinje, pasce na sveti nikad.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • #43
                            Ma moze Ducati da se slika sa svojim idejama, koje odlicno funkcionisu do odredjenog nivoa! MotoGP je mnogo vise od tog nivoa!
                            Mogao bih da se kladim da bi Biaggi na SBK Apriliji bio bar jedno mesto ispred Rossija danas - sto ne znaci da je bolji od njega. Ili mislite da je Rossi na
                            nivou gde bih ga i ja dobio na slovenackom Rog BMX-u koji smo vozili pre 2 dve decenije!?

                            Odgovorno tvrdim da taj Ducati ne moze bolje od ovoga! Proslo je vreme custom made Bridgestone guma samo za njih.
                            U teoriji, u matematickom programu, V90 je idealan za trke - u praksi nije!
                            Drugo, Desmo sistem "trazi" da glava motora, deo sa ventilima koji ide na blok bude duzi pa su to skratili tako sto su skratili hod klipa
                            i dobili motor sa oko 900ccm sto opet vuce neke posledice! (Vrti se na nesto vise obrtaja od drugih tako da ogranicen RPM dize kosu na glavi F.P.)
                            Naizad, taj L agregat je jako robustan u dimenzijama tj. obliku i nije ga je lako pomerati unutar rama da bi se time menjao "weight distribution" (sto
                            u principu treba raditi za svaku stazu).

                            Njihova trenutna forma je ono sto su trebali postici zimus; a onda ako treba, a treba, da do Le Mansa urade ono sto ce uraditi do Lagune.
                            Ovako... sve zajedno izgleda vrlo pateticno. I Rossi i Ducati. Na zalost!

                            Comment


                            • #44
                              Rookie Rule To Be Dropped For 2013

                              http://motomatters.com/news/2012/06/...MotoMatters%29

                              Comment


                              • #45
                                Hahaha, ne verujem, koliko mogu biti ocigledni? Stoner ide, dolazi Marquez...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X