Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gran Premi Aperol de Catalunya

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    U sustini, Pedrosa je najbolje opisao situaciju, jer je i uporedio sa svojom... Lepo je rekao da kad odes siroko i ostavis prostora ne mozes da se vracas na idealnu liniju kao da tu nema nikoga... Dok se Marquez upravo tako poneo, kao da je sam na stazi...
    Sad, da li je za kaznu ili ne, to je druga prica. Za mene ovo jeste za kaznu, kao sto je i Zarkovo laktanje bilo za kaznu, i jos par stvari. Ipak moraju da postoje neke granice, a ne da kazemo "radite sta hocete, pa ko prezivi pricace..."
    sigpic

    Comment


    • #92
      Originally posted by denia_el View Post
      dovi: “For me it was 50-50,” declared the Italian. “Marquez was in front so he couldn't see Pol. He only saw him just before they touched. With a helmet it is very difficult to see out the side. Also for Espargaro it was the same, because he was leaning over on the inside of his bike, so with his bike [in the way] he couldn't see exactly where Marquez was. It is bad to see this kind of crash, but I don't think there is a fault.”
      Ovaj incident se mogao lako zavrsiti padom obojice ili cak samo Markeza da se u posljednjem trenutku nije povukao Pol i tako postedio protivnika.
      Markez nije kriv samo zato sto je bio ispred,kao sto je Rossi rekao nije on udario Gibernaua nego Gibernau njega tako i ovdje je Pol udario u Markeza samo s unutrasnje strane.

      Odlika velikih sampiona jeste da jako malo ili nikako grijese,manje gresaka = manje padova,manje padova = manje povreda,zato toliko dugo traju, Markez je postao prava kamikaza i sve su prilike da postane kao Pedrosa sa 20-30 lomova kostiju.
      Robin van Persie: “I received many proposals to leave Arsenal, but my heart speaks louder and will not let me leave.”

      Comment


      • #93
        Pitam se da je bilo obrnuto da je Markez pao sta bo onda bilo ... Espargara bi kaznili bez razmisljanja . Tek ce se sada osiliti i biti jos bezobrazniji u trci , ipak je trebala kazna ! .

        Comment


        • #94
          http://www.youtube.com/watch?v=CsZwoJsnmXA
          Bezobrazno i bezobzirno ... snimak iz helikoptera !

          Comment


          • #95
            Originally posted by mirzacale View Post
            Ovaj incident se mogao lako zavrsiti padom obojice ili cak samo Markeza da se u posljednjem trenutku nije povukao Pol i tako postedio protivnika.
            Markez nije kriv samo zato sto je bio ispred,kao sto je Rossi rekao nije on udario Gibernaua nego Gibernau njega tako i ovdje je Pol udario u Markeza samo s unutrasnje strane.

            Odlika velikih sampiona jeste da jako malo ili nikako grijese,manje gresaka = manje padova,manje padova = manje povreda,zato toliko dugo traju, Markez je postao prava kamikaza i sve su prilike da postane kao Pedrosa sa 20-30 lomova kostiju.
            ovo je smesno,Espargaro je bio na idealnoj putanji dok je Markez pokusao da se vrati na istu.I zaista mi nije jasno kako je Espargaro udario u Markeza sa unutrasnje strane kad mu jje ovaj prakticno isekao put
            sigpic

            Comment


            • #96
              Originally posted by denia_el View Post
              a onima koji su ovde juce pisali bukvalno svasta ne bi skodilo da procitaju kako sve to izgleda iz perspektive vozaca..

              lorenco: “In Qatar [when Marquez made contact with Luthi on the last lap] I said that for me Marquez was at fault, but this time it was a little risky for Pol to overtake there. Because Marquez was in front and Pol knew he was going to close the line, so maybe a little risky for Pol. He saw the opportunity and wanted to pass him, but maybe it was not the right moment.”

              dani:“I really don't know who was at fault because, for example, when Jorge passed me [at that turn] it was a little different, but almost the same,” said Pedrosa. “I ran a little wide. I knew I left the door open. I didn't know if he was there, but I couldn't come back like no-one was there just in case.

              “Maybe, yes, Pol was a little behind at that moment, but also Marquez has to be aware that if you leave the door open someone can get in. So it is difficult to say.”

              dovi: “For me it was 50-50,” declared the Italian. “Marquez was in front so he couldn't see Pol. He only saw him just before they touched. With a helmet it is very difficult to see out the side. Also for Espargaro it was the same, because he was leaning over on the inside of his bike, so with his bike [in the way] he couldn't see exactly where Marquez was. It is bad to see this kind of crash, but I don't think there is a fault.”


              ali ko su oni da znaju sta pricaju..samo neki sadasnji i buduci veliki sampioni;)
              hmmm...znas onu staru izreku,svako brani svoga..lopov-lopova,gazda-gazdu..pa tako i ovi..ali ajd neka smo mi lupali i pisali svasta..pogledaj Urketov video post i obrati paznju od 1:08..cini mi se..ipak treba da se znaju granice dozvoljenog,ili bar ako nista drugo,da se razdvoji prljavo od potencijalno opasnog..;)


              p.s Ares Nije Espargaro udario Markeza,vec Markez Espargara..Urketov videopost od 1:08..pa nadalje,valjda ce svima biti jasno...i ko me se svidi i kome se ne svidi Markez..

              ..ah da,da se "editujem"..ova izreka ne vazi za malog Danija..a ovi nisu daleko od Markeza..ahahahah,lose sampione si uzela za primer..xD
              Last edited by Rossini; 04-06-12, 22:17.
              sigpic

              Comment


              • #97
                Originally posted by urke030 View Post
                http://www.youtube.com/watch?v=CsZwoJsnmXA
                Bezobrazno i bezobzirno ... snimak iz helikoptera !
                Nekako kako sve duze gledam ovaj snimak sve vise i vise sam neodlucan ko je kriv,50/50 mi je,ali jedna stvar me kopka,kako nije cuo drugog vozaca da su u istoj liniji ejjjjjj pola metra od tebe Stoner je na Le Manu prema zvuku motora osjetio koliko je Vale oprezan i da nece ici na sve ili nista u prvom dijelu trke ( jeste da taj Ducati dere se ko da dozivljava lazni orgazam al svejedno )

                PS Espargaro je uhvatio ranije apex i u sljedecoj krivini bi usao usko (desna br 11) dok je Markez zelio sto sire uci u sljedecu krivinu i imati vecu izlaznu brzinu.
                Robin van Persie: “I received many proposals to leave Arsenal, but my heart speaks louder and will not let me leave.”

                Comment


                • #98
                  Snimak iz helikoptera pokazuje tacne putanje i jednog i drugog, Markezova putanja je takva da Esporgaro nije bio tu Markez bi izasao sa staze, sto govori a i vidi se da tacno ulazi u njegovu putanju i sece ga, sto je jos gore u trenutku pre kontakta su kaciga pored kacige tako da ga je Markez video i isao sa namerom tako rizicno i bezobrazno. Ja sam prvi za grubu voznju ali mora da se zna sta je opasno a sta moze da se tolerise.
                  Originally posted by urke030 View Post
                  http://www.youtube.com/watch?v=CsZwoJsnmXA
                  Bezobrazno i bezobzirno ... snimak iz helikoptera !

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by AleksandarD View Post
                    Snimak iz helikoptera pokazuje tacne putanje i jednog i drugog, Markezova putanja je takva da Esporgaro nije bio tu Markez bi izasao sa staze, sto govori a i vidi se da tacno ulazi u njegovu putanju i sece ga, sto je jos gore u trenutku pre kontakta su kaciga pored kacige tako da ga je Markez video i isao sa namerom tako rizicno i bezobrazno. Ja sam prvi za grubu voznju ali mora da se zna sta je opasno a sta moze da se tolerise.


                    Originally posted by mirzacale View Post
                    Nekako kako sve duze gledam ovaj snimak sve vise i vise sam neodlucan ko je kriv,50/50 mi je,ali jedna stvar me kopka,kako nije cuo drugog vozaca da su u istoj liniji ejjjjjj pola metra od tebe Stoner je na Le Manu prema zvuku motora osjetio koliko je Vale oprezan i da nece ici na sve ili nista u prvom dijelu trke ( jeste da taj Ducati dere se ko da dozivljava lazni orgazam al svejedno )

                    PS Espargaro je uhvatio ranije apex i u sljedecoj krivini bi usao usko (desna br 11) dok je Markez zelio sto sire uci u sljedecu krivinu i imati vecu izlaznu brzinu.

                    ..Mirza..na 1:16 Espargaro je na polovini bajka Markeza..i drze istu putanju,ovaj unutrasnju,ovaj spoljnu..na 1:17,Markez uocava Espargara,bez daljeg..na 1:17,50 pocinje da ide namerno ka njemu,i na 1:18 ga udara da bi ga izbacio sa staze..sta bi bilo dalje,u sledeceoj krivini je nebitno,nebitno iz razloga zato sto je ovde postojala "ocigledna namera" da se vozac izgura sa staze po svaku cenu,prekrsaj je tim jos veci,a jos ako se uzme u obzir da Markez valjda vozi otvorenih ociju,ne zatvorenih,slozice te se,ocigledno je to da je video da je na samo 0.8 do 1 metra od ivice staze,i hladno decko ide na udarac kako bi Espargaro popustio u duelu..ocigledno da ociglednije ne moze biti..zao mi je samo sto nije prosao ovako kao Schumaher..http://www.youtube.com/watch?v=lhyYh3NzJg0 0:55 sec,i na 2:04 !!!!ili ovako http://www.youtube.com/watch?v=f-Mw_...eature=related 0:13..!!!

                    p.s Denia_el slozices se da je Schumaher bio veliki sampion..?hoces izjavu kako je "on"video sve ovo?:P
                    Last edited by Rossini; 04-06-12, 23:14.
                    sigpic

                    Comment


                    • Realno objasnio si nije to velika brzina da ti se suzi vidno polje a da je Pol bio malo odlucniji Markez bi zavrsio u pijesku,na 0:12 prije nego ce uci u duel vidi se kako poskakuje i proklizava motor.


                      A zamislite da je ovako zavrsio taj duel http://www.youtube.com/watch?v=AA0FUbJohEg
                      Robin van Persie: “I received many proposals to leave Arsenal, but my heart speaks louder and will not let me leave.”

                      Comment


                      • Originally posted by mirzacale View Post

                        A zamislite da je ovako zavrsio taj duel http://www.youtube.com/watch?v=AA0FUbJohEg
                        ..kaznili bi Espargara 200% !;)
                        sigpic

                        Comment


                        • Markezu treba oduzeti motor i dati ga meni!!

                          Comment


                          • Originally posted by Losmi88 View Post
                            Markezu treba oduzeti motor i dati ga meni!!
                            ... uz 20% od plate !!!;)

                            Comment


                            • Naravno urke.treba mi za gorivo !

                              Comment


                              • Originally posted by Losmi88 View Post
                                Markezu treba oduzeti motor i dati ga meni!!
                                kada mu vec prisvajas i motor i platu,otmi mu i alzamoruza drugaricu

                                rossini..ti i ja se ne slazemo ama bas ni u cemune mislim da je bilo ko branio markeza zato sto je "njihov",pa ni espargaro nije "tudj".i nisam ih birala,nego su to izjave trojice koji su zavrsili na podijumu,a stoner se oglasio preko tviterai poenta tog posta nije bila da ja pokazem da sam u pravu,jer mislim kao i ti vozaci,nego sam samo uporedila: posle trke vi ste svi do jednog (osim valentina rossija #46 cini mi se) okrivili markeza za incident,neki su u tom "osudjivanju" presli sve granice i niko nije ostavio ni zrno sumnje da to mozda nije tako,a sa druge strane,momci kojima je trkanje zivot i koji su u takvom i slicnim incidentima ucestvovali nebrojeno puta i imali priliku da se nadju i na mestu markeza i na mestu espargara,nisu mogli sa sigurnoscu da kazu da je kriv,a neki su cak sigurni da u tome markezove krivice nije bilo.niko od nas nije promenio misljenje i o tome necu ni da polemisem.
                                aaaaaaali....stoner,lorenco,dani,dovi....pa stvarno su losi sampioniti mozda znas za neke bolje?
                                i naravno da se ne slazem da je sumaher bio veliki sampionjos uvek je
                                don't be scared homie
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X