Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Offseason 2012 (opste diskusije, vesti, tracevi, draft i jos mnogo toga...)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Дарко мадафакер никад јачи!


    Довла се нешто осушио...
    Arise, Serbia!
    You fell asleep long ago,
    And have lain in the dark.
    Now wake up
    And rouse the Serbs!


    sigpic

    Comment


    • Sve je to super, samo kad bi imao vecu minutazu, ove vezbe mu nece koristiti na klupi.

      Comment


      • Originally posted by Skrillex View Post
        Sve je to super, samo kad bi imao vecu minutazu, ove vezbe mu nece koristiti na klupi.
        Pa nije nemoguce da dobije neku solidnu minutazu. On nam je jedini centar pored Mela, ali opet imamo odlicne visoke igrace tako da cemo videti kako ce to sve izgledati.
        sigpic

        Comment


        • Eddy Curry potpisao za SAS?

          Comment


          • Originally posted by colke995 View Post
            Pa nije nemoguce da dobije neku solidnu minutazu. On nam je jedini centar pored Mela, ali opet imamo odlicne visoke igrace tako da cemo videti kako ce to sve izgledati.
            Dobice on sigurno priliku, samo da je dobro iskoristi i doci ce i minutaza. Kako god, mislim da je realno od 10-15ak min po utakmici. Ali ajde da vidimo kako ce se uklopiti sa saigracima.

            Comment


            • Ali, jedva cekam kad KG pocne da mu daje motivation speech na klupi,
              a Darko slusa sve sa onim blago telecim pogledom, i satro klima glavom
              It is not the violence that sets a man apart.
              It's the distance he's prepared to go.

              Comment


              • ja imam neki osecaj da ce darko pokidati ove sezone

                Comment


                • "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                  odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                  fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                  Comment


                  • http://espn.go.com/blog/boston/celti...mediate-impact
                    Arise, Serbia!
                    You fell asleep long ago,
                    And have lain in the dark.
                    Now wake up
                    And rouse the Serbs!


                    sigpic

                    Comment


                    • Tracy McGrady
                      There are times in life that a new road presents itself and it appears this time has come for me now. I am so proud of what I have accomplished these past 15 years playing in the NBA. It was a dream entering the league as I just turned 18 years old. I worked hard and poured my heart and soul into this game. I consider myself a student of the game as I have watched, studied and played with and against the best players in the world. The NBA was my University and I learned so much. The gratitude I feel is really immeasurable. I have experienced the best moments a player can experience and have had some dark ones too. Both equally important in helping shape me into the man I am today.

                      As I leave the league for now, there have been so many profound people who inspired me along my way. I have to say thank you for guiding me and having an enormous influence on the way I played basketball. Isaiah Thomas, Rich Devos, Leslie Alexander and John Gabriel,
                      you believed in me and I thank you. Jeff Van Gundy, you exemplified the brilliance of what a great coach is. Steven A. Smith, you gave us players a voice and for that I thank you. Doug Christy, Charles Oakley, Dee Brown, Mugsy Bogues, Antonio Davis, Dell Curry, Kevin Willis, you all showed a young kid from Auburndale Florida how to be a better player. Kobe, you made me work harder and it was an honor to play against you. And Yao, we shared an experience together that will always be with me, thank you. Sonny & Pam Vaccarro showed me how there is loyalty and genuine friendship in this business. Arn Tellem and Tim Hoy, 15 years and you are still my agents. Thank you for guiding me throughout my career. When all is said and done, there is so many that made an impact on my life. I am one blessed man to have the love and never ending support of my wife CleRenda and the best 4 kids a man can ask for. But most important, I give glory and thanks to God. It is thru Him that I have been so blessed and I am forever thankful.

                      As I enter this next chapter, I am excited to play for Qingdao Eagles in China. I have been to China several times in the last few years and I love the people and the country. It will be an honor to play for them. Thank you to every fan that has followed me and believed in me. Injuries and all, I wouldn’t have changed a thing. I am proud of the mark I left on this game and am grateful to have been a part this league. It was a dream to play in front of all of you, each night, in every stadium. Thank you.

                      Tmac

                      Comment


                      • Kobe Bryant
                        Leadership is responsibility.
                        There comes a point when one must make a decision. Are YOU willing to do what it takes to push the right buttons to elevate those around you? If the answer is YES, are you willing to push the right buttons even if it means being perceived as the villain? Here's where the true responsibility of being a leader lies. Sometimes you must prioritize the success of the team ahead of how your own image is perceived. The ability to elevate those around you is more than simply sharing the ball or making teammates feel a certain level of comfort. It's pushing them to find their inner beast, even if they end up resenting you for it at the time.

                        I'd rather be perceived as a winner than a good teammate. I wish they both went hand in hand all the time but that's just not reality. I have nothing in common with lazy people who blame others for their lack of success. Great things come from hard work and perseverance. No excuses.

                        This is my way. It might not be right for YOU but all I can do is share my thoughts. It’s on YOU to figure out which leadership style suits you best.

                        Will check back in with you soon.. Till then
                        Mamba out

                        Comment


                        • Izgleda da Kobi Brajant želi jasno svima da stavi do znanja da je on vodja i najbolji igrač ovog tima. Mogu to da razumem pa čak i da opravdam, s obzirom da, iako je on daleko od mog omiljenog igrača, imam veliko poštovanje prema onome što je on uradio u svojoj karijeri. Moram priznati da sam ga uvek smatrao pomalo drčnim igračem, koji skoro po svaku cenu želi lično priznanje i uspeh.
                          Ove sezone će Lejkersi imati verovatno najjaču prvu petorku u celoj NBA ligi. Pod košem možda dva najbolja centra u ligi(Pau Gasol i Dvajt Hauard), jednog od najboljih odbrambenih igrača lige(Ron Artest), jednog od najboljih plejmejkera lige(Stiv Neš), i naravno tu je Kobi Brajant, po mom mišljenju uz Tima Dankana i Šakila O'Nila najboljeg igrača u protekloj deceniji u NBA. Lejkersi su dovodjenjem Hauarda praktično zatvorili svoj reket. Biće jako teško bilo kom timu da prodorima spolja postiže poene u reketu Lejkersa. I protivnički centri će biti na mukama. Ovoj dvojici će pomagati Ron Artest(lakše mi je da ga tako zovem), što još više ''zatvara'' reket Lejkersa u odbrani. Zbog svega ovoga mislim da bi Lejkersi ove sezone trebali da igraju malo sporije nego inače, iako Gasol i Hauard mogu dosta dobro da trče i da ispoštuju neku bržu igru svog tima. Ovo će po mom mišljenju koristiti i Kobiju Brajantu koji je u godinama i treba sve više da štedi svoje telo u regularnom delu sezone. Jedina slabost u odbrani Lejkersa kada je u pitanju prva petorka je Stiv Neš. On nije poznat kao dobar defanzivac, a i navikao je na brži stil igre. Medjutim, opet mislim da u jednoj sporijoj igri on može biti malo bolji u odbrani jer će i imati nekoga ko će da mu ''čuva ledja''. Kod god ga probije ide na Gasola i Hauarda,a tu su i Artest i Brajant. Znači neće biti velikih ''rupa'' u odbrani , kada je u pitanju prva petorka.
                          Kada je u pitanju napad, postavljaju se velika pitanja. Na sva ta pitanja će Majk Braun i njegov stručni štab morati da daju odgovor. Prvo pitanje je kako maksimalno upotrebiti onoliki talenat u prvoj petorci? Ja mislim da će Kobi Brajant ostati vodja ovog tima, ali treba rasporediti lopte izmedju njega i oba centra pod košem. Zašto oba centra? Pa Lejkersi su sada u jednoj čudnoj situaciji da moraju u napadu da više koriste centra koji ipak ima malo manju raznovrsnost u napadu. Pogodili ste. To ja Dvajt Hauard. Mislimda on neće prihvatiti da ravnomerno deli lopte zajedno sa Gasolom u napadu. Ovakva situacija može Gasola učiniti, grubo rečeno, ''skupljačem lopti'' pod koše, i igračem koji će više poentirati iz drugog plana...Rasipanje talenta...On ipak nije igrač tog tipa. Kako upotrebiti njegov talenat maksimalno kad Hauard nije u igri? Mislim da će odgovor na ovo pitanje dati on sam, jer iako nije nametljiv igrač, opet će imati veliki motiv da se dokaže protiv/u odnosu na Hauarda. Još jedna, barem po mom mišljenju, povoljna okolnost za Lejkerse. Stiv Neš će se uklopiti u ovaj tim jer je on tu radi titule, i uglavnom će organizovati napad i čekati svoju šansu za tri poena i šut sa distance iz prikrajka.Kobi Brajant će morati da se priseti vremena kada je igrao sa Šekilom O'Nilom a pogotovo one sezone kada su u timu bili i Karl Meloun i Geri Pejton. Ta petorka je bila još jača od ove, a imali su i bolju klupu, kompletniji tim, a to nije bilo dovoljno za titulu. Pobedjeni su u Finalu od strane Detroit Pistonsa, Meloun nije igrao zadnje dve utakmice zbog povrede i mnogo im je nedostajao. Tadašnji tim Detroita je možda najbolji tim protekle decenije, uz možda San Antonio iz 2002/2003 i Lejkerse iz 2000/2001. Tim koji je naterao Dejvida $terna da malo promeni pravila o čuvanju igrača na perimetru...Takvih timova nažalost više nema...
                          Kad smo već kod TIMOVA, recimo nešto i o treneru Braunu i klupi Lejkersa. Majk Braun će ove sezone imati još veći izazov da upari veliki broj zvezda u svom timu i napravi jednu skladnu celinu. On je u Klivlendu imao jednog vrlo dominatnog igrača kakv je LeBron Džejms, i gomilu dobrih igrača koji su praktično pratili njegovu igru na terenu. Džejms je tada bio (ali i ostao) veliki potrošač lopti ne samo u smislu upućenih šuteva na koš već i napada koje on sam organizuje. Drugi igrači su se uglavnom uklapali u njegovu igru. To je bio jedan dobar defanzivni tim koji je u isto vreme forsirao što više kontra napada(opet Džejms). Džejms je tada ''živeo i umirao'' od reketa, što je i sada slučaj samo u nešto manjoj meri. Prodor i dodavanje spolja, ako naravno ne može da se poentira odmah. Prošle sezone je Majk Braun imao drugačiji zadatak. Imao je dominantog igrača pre svega na poludistanci i distanci(Brajant) i dva jaka centra pod košem. Lekersi su poraženi u drugoj rundi od Oklahome sa 4-1. Sada će Majk Braun morati da preuzme još veću inicijativu jer treba iskoristiti te visoke igrače pod košem. On po meni treba da iskoristi sve mogućnosti ovih igrača kada je reč o odbrani, i da iskoristi priliku za finu inside-outside igru u napadu sa dva jaka centra i Brajantom. Veliki i težak zadatak, jer ovaj trener nije navikao na to, barem ne kao glavni trener ekipe. Ima naznak da će ovaj tim imati prosečan šut za tri poena, jer sem Stiva Neša nema nekih boljih trojkaša u ekipi. To može štetiti unutrašnjoj igri Lejkersa jer iako imaju dva jaka centra, i pored pravila ''3 sekunde u odbrani'', treba ipak stvoriti prostor centrima za tu igru ''jedan na jedan''. Sa druge strane, mislim da će Brajant ove sezone šutirati na koš malo opuštenije jer pod košem će uglavnomimati dva dobra centra koje će teško biti zaustaviti u skoku u napadu. Isto tako taj prosečan šut za tri poena može otvoriti prostor Brajantu za dosta poena ''iz drugog plana'', ali sa poludistance, gde je on i inače najbolji.
                          Klupa Lejkersa je isto tako veliko pitanje za njih ove sezone. Lejkersi imaju pristojnu zamenu za Stiva Neša u Stivu Blejku, a tu su Devid Ibenks i Entuan Džejmison na krilima i Kris Duhon i Džodi Miks na bekovskim pozicijama. Treba očekivati da će od igrača sa klupe Džejmison odigrati najveću ulogu. On će verovatno menjati Gasola i Hauarda, iako je igrač koji više voli da igra spolja i da šutira spolja. Ima solidnu tehniku ledjima ka košu, dobar šut sa distance i poludistance, veliko iskustvo i mislim da će se odlično uklopiti u ovaj tim. Medjutim, Lejkersima za najveće domete trebaju jedan dobar šuter sa klupe i još jedan solidan visok igrač koji igra pod košem. Kris Duhon je više organizator igre, Miks je prosečan šuter, a Džordan Hil nema dovoljno iskustva i raznovrsnosti da bi Lejkersi održali visok tempo igranja pod košem i bili konstanta pretnja u reketu svojih protivnika. Zbog toga se ne bih iznenadio ako Lejkersi pokušaju razmenim igrača da malo ''popune'' svoju klupu. Moje mišljenje za sve ove godine je da su u plej-ofu najvažniji iskustvo, klupa i sposobnost prilagodjavanja, i Lejkersi faktički iako to čudno zvuči, treba tokom sezone da porade na sve tri kategorije ako žele da udju u Veliko Finale. Promenom nekih igrača na klupi mogu zaokružiti prve dve kategorije, ali za treću će ipak biti presudan stručni štab. Ovaj tim Lejkersa pomalo podseća na onaj iz sezone 2003/2004, koji sam već pomenuo. Neki igrači koji su dovedeni su na zalasku karijere i žele samo titulu, jedan od njih je doduše na klupi(Džejmison), a i Brajant je pri kraju karijere. Oni su na neki način skoro sušta suprotnost Oklahomi na primer. Nešto slično su bili i Boston Seltiksi iz sezone 2007/2008 i njima je uspelo da osvoje jednu titulu(baš protiv Lejkersa), i odigraju još jedno Finale(opet protiv Lejkersa). Istorija NBA nas uči da takvi pokušaji sklapanja tima dovodjenjem dva ili više veterana koji su na zalasku karijere,a bili su prvi igrači svojih timova, uglavnom nije nužno dovodilo do titule. Setimo se Hjuston Roketsa sa Čarlsom Barklijem, Hakimom Oledžuvanom, i Klajdom Drekslerom, pomenutih Lejkersa iz sezone 2003/2004(Meloun, Pejton, Brajant, O'Nil), Portland Trejlblejzersa iz sezone 1999/2000(Arvidas Sabonis, Skoti Pipen, Stiv Smit, Greg Entoni, Detlef Šremf...moj omiljeni tim za sva vremena)...Zbog toga će po mom mišljenju ključ za plasman Lejkersa u Veliko Finale biti pre svega njihov trener(i njegova vizija i autoritet) i klupa. Ili još bolje reći, ključ će biti stručni štab i menadžment Lejkersa.
                          Last edited by pemarinkovic; 15-10-12, 01:04.
                          ''The will to succeed is important. But what is more important is the will to prepare''.
                          -Bob Knight

                          Comment


                          • Sacre ce se koristiti u rotaciji i menjace Dwight-a. Hill je trebao ove sezone da bude najznacajniji igrac s klupe (znacajniji od Antawn-a), ali desila se ta nezgodna povreda ledja, zbog cega je Dwight-ov proces rehabilitacije skracen i on ce morati ranije na teren. Howard-ovim dovodjenjem jeste reket stavljen pod kljuc, ali nedovoljno da se spreci Russell-ovo silovanje Nesh-a. Jednostavno Lakers-ima ne lazi OKC, los match up. Glad, mladost, brzina i tranzicija je recept za dobijanje Lakers-a, a OKC sve to poseduje. LAL je klasican plejof half court tim koji voli sporu igru sa malo trcanja. 100 miliona payroll, a nemati igraca na klupi kvaliteta Lamar-a iz 2009. i 10-e je nedopustivo, karika koja nedostaje za titulu.
                            "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                            odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                            fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                            Comment


                            • Kevin Lav slomio ruku, 6-8 nedelja ce odmarati. Velika steta za Minesotu i nadam se da ih nece ovo poremetiti. Posto je sezona duga, ne treba ih otpisivati odmah iz trke za plej of jer su napravili strasnu ekipu i mislim da ce iskociti neki pojedinac.
                              sigpic

                              Comment


                              • Kevin Love broke two bones in his right hand doing knuckle pushups during a workout at his condo on Wednesday with personal trainer Rob McClanaghan.
                                Love visited a doctor in New York, who confirmed that no surgery will be necessary. The timeline -- Love will return in 6-8 weeks -- remains in place.
                                Koji lik. Pre neki dan je povredio lakat dok je spavao. xD
                                Sad, sta je tu je, bice mnogo tesko na pocetku sezone bez Love-a i Rubia, ali sto kaze Reise valjda ce neko iskociti. Nadam se da ce to biti Roy da ce on mozda povuci malo vise ovih par meseci dok su jos do nekle sveza kolena. Ima ko da ga pokrije za ovo vreme moze i Kirilenko i Williams nece to biti to, ali nece bar biti katastrofa kao prosle sezone ipak je dosta dublji roster sad.

                                Comment

                                Working...
                                X