Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 UBS Chinese Grand Prix (Shanghai)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To za Lewisa sam primetio, ali sam zaboravio da napomenem, ali za Webbera nisam... Mora da sam nesto kuckao na chatu.

    Pitam se da li ce kazniti ikog zbog toga. Mislim da kad izaberes putanju, imas pravo samo jednom da je izmenis do kraja pravca, tako bese to pravilo? Ustanovljeno posle ove trke 2010, bese? I ko je opet bio glavni akter? Nicolin najbolji drug!

    Inace, cestitke za drugaricu Pablo, pogodila je ko ce prvi i jedini odustati!

    Gde su nam moderatori, otisli na godisnji?

    Comment


    • Ocemo li malo o timskim naredjenjima Ferarija
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Ocemo li malo o timskim naredjenjima Ferarija
        Ocemo, dozvoljena su... Zavrsili smo.

        Comment


        • Jesmo li zakljucili tu pricu?Ako ti tako kazes strucnjace da ne nastavljamo dalje,ipak si ti neko i nesto ovdje...

          Ali propusti ga na drugacijoj je strategiji
          Ferari u najboljem izdanju,vise i ne kriju,nema ni stare dobre suptilnosti
          sigpic

          Comment


          • Pa dobro, Alonso je bio na drugoj startegiji, ono, kao... Sjajna trka, jos se sabiraju utisci i jedu jaja
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • Originally posted by Vladan View Post
              Jesmo li zakljucili tu pricu?Ako ti tako kazes strucnjace da ne nastavljamo dalje,ipak si ti neko i nesto ovdje...

              Ali propusti ga na drugacijoj je strategiji
              Ferari u najboljem izdanju,vise i ne kriju,nema ni stare dobre suptilnosti
              Naravno da jesam, vidis da si ukapirao! Ali nisi ukapirao da razlicit broj stopova znaci razlicitu strategiju...

              Ne secam se samo ko je ta naredjenja onako obilato koristio tamo 2002-2006? Kad nisu bila dozvoljena...

              Originally posted by NebojsaNS View Post
              Pa dobro, Alonso je bio na drugoj startegiji, ono, kao... Sjajna trka, jos se sabiraju utisci i jedu jaja
              Gde si ti do sad? Nema odmora dok traje obnova!

              Comment


              • Iskoristio je NAJVECI taj bolid i to je to,da je mogao u bilo koji drugi do ovih silnih titula super bi bilo,no sto da se radi.
                Propustio ga Rubinjo jednom,zahvaljujuci tome je osvojio titulu
                Ali kakvi su Italijani,nije ni cudo Masi sto se raspada mada stvarno sad daje sve od sebe,ali ovo tako ubija psihicki.Kad smo kod psihe Veberu ce masu znacit' sto je ispred Seba,pokazao je i on da ima sampionski karakter.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  Ocemo li malo o timskim naredjenjima Ferarija
                  Uff kako smo to zaboravili.Jadni su.Ali kao što kaže Vanja, dozvoljeno je.Priča završena, a mi možemo samo da pišemo komentare o tome koje niko neće čitati.I da nisu dozvoljene timske naredbe po meni bi bilo logično da timski kolega od ispred propusti ovog iza ako vidi da je brži.Bitno je da se ne gubi na tempu, dakle prepustiš ga na nekoj širokoj krivini ili na kočenju.Barem tako mi u rFactor-u radimo...

                  Originally posted by Vanja #66 View Post
                  Ne secam se samo ko je ta naredjenja onako obilato koristio tamo 2002-2006? Kad nisu bila dozvoljena...
                  Ko je koristio?Na koga misliš?
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by MarkedOne8 View Post
                    Uff kako smo to zaboravili.Jadni su.Ali kao što kaže Vanja, dozvoljeno je.Priča završena, a mi možemo samo da pišemo komentare o tome koje niko neće čitati.I da nisu dozvoljene timske naredbe po meni bi bilo logično da timski kolega od ispred propusti ovog iza ako vidi da je brži.Bitno je da se ne gubi na tempu, dakle prepustiš ga na nekoj širokoj krivini ili na kočenju.Barem tako mi u rFactor-u radimo...
                    Vanja je malo nagao.
                    Mene su zanimalii komentari posto su bili prilicno otvoreni,nista cuvaj gume,gorivo i te fore,nego propusti ga jednostavno,ali su dodali taj detalj sa strategijom.
                    Inace moj stav se zna,uvijek ih je bilo i uvijek ce ih biti,na ovaj ili onaj nacin.Nikad se to nece promijeniti.
                    sigpic

                    Comment


                    • Kad je ikad Ferrari bio suptilan sa naredjenjima? Kad se samo setim kako je Barrichello cekao Sumija pred cilj u Austriji dve godine za redom, bice toga uvek kod njih. Doduse u ovom slucaju su postupili kako i treba, olaksali posao i jednom i drugom vozacu, nije bilo potrebe da se bore tih nekoliko krugova kad se sveukupno gledano nisu direktno borili za poziciju. Dzabe bi gubili vreme...
                      Inace, za menjanje pravca tokom odbrane pozicije, bilo je par slucajeva na granici, ali mislim da nista nije bilo za kaznu. Hamilton je imao sporiji izalazak na pravac od Vettela i onda krenuo sredinom pa zauzeo unutrasnju stranu, bilo bi nedozvoljeno da je onda presao na spoljnu...
                      Webber jeste izgurao Kimija, ali ni to nije bilo nelegalno, jbg, borba za pozicije...
                      Last edited by Tony_G; 15-04-12, 11:12.
                      sigpic

                      Comment


                      • Jedno je racionalna saradnja sa timskim kolegom, a drugo timske naredbe.,,'aj pustiću ja sad tebe, ti piči napred jer ćeš morati u boks... propustićeš ti mene sledeći put...".Vozači imaju retrovizore, imaju podatke o vremenima krugova... svašta imaju i svako može da vidi da li je njegov timski ispred, ili iza i za koliko.Ako znaš da si na konzervativnoj strategiji propusti ga a nemoj da ti tim naređuje.Ako ga prvi sam propustiš pokazuješ inteligentno razmišljanje, racionalnost, timski duh... dopustiš li da ti narede, ispadaš kukavica, itd.
                        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Tony_G View Post
                          Kad je ikad Ferrari bio suptilan sa naredjenjima? Kad se samo setim kako je Barrichello cekao Sumija pred cilj u Austriji dve godine za redom, bice toga uvek kod njih. Doduse u ovom slucaju su postupili kako i treba, olaksali posao i jednom i drugom vozacu, nije bilo potrebe da se bore tih nekoliko krugova kad se sveukupno gledano nisu direktno borili za poziciju. Dzabe bi gubili vreme...
                          Inace, za menjanje pravca tokom odbrane pozicije, bilo je par slucajeva na granici, ali mislim da nista nije bilo za kaznu. Hamilton je imao sporiji izalazak na pravac od Vettela i onda krenuo sredinom pa zauzeo unutrasnju stranu, bilo bi nedozvoljeno da je onda presao na spoljnu...
                          Webber jeste izgurao Kimija, ali ni to nije bilo nelegalno, jbg, broba za pozicije...
                          Meni se bas cini da jeste presao na sredinu, jako malo, ali da je presao...

                          Marked, mislio sam na Schumachera onomad...

                          Originally posted by MarkedOne8 View Post
                          Jedno je racionalna saradnja sa timskim kolegom, a drugo timske naredbe.,,'aj pustiću ja sad tebe, ti piči napred jer ćeš morati u boks... propustićeš ti mene sledeći put...".Vozači imaju retrovizore, imaju podatke o vremenima krugova... svašta imaju i svako može da vidi da li je njegov timski ispred, ili iza i za koliko.Ako znaš da si na konzervativnoj strategiji propusti ga a nemoj da ti tim naređuje.Ako ga prvi sam propustiš pokazuješ inteligentno razmišljanje, racionalnost, timski duh... dopustiš li da ti narede, ispadaš kukavica, itd.
                          Kao i u Hockencheimu, mogao je da nesto napravi, ali ne, on je skroz otisao sa putanje samo sam cekao da izbaci ruku i pokaze mu da prodje...

                          Comment


                          • Originally posted by Vanja #66 View Post
                            Meni se bas cini da jeste presao na sredinu, jako malo, ali da je presao...

                            Marked, mislio sam na Schumachera onomad...
                            Pa normalno da se vratio malo, mora da zauzme kakav takav ugao za ulazak u krivinu. Ne moze da vozi uz unutrasnju ivicu. Kao sto rekoh, mislim da je bilo na granici, ono protiv Petrova 2010. je bilo zesce preterivanje...
                            Prosle godine je Schumacher u Monzi vozio pola trke na granici, bas ispred Lewisa, secas se sigurno? Mislim da takve poteze ipak ne treba kaznjavati...
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Vanja #66 View Post
                              Marked, mislio sam na Schumachera onomad...
                              Jel možeš tačno da mi kažeš kada je Barikelo propuštao Šumahera u 2003. sezoni?Iako sam slabo gledao tu sezonu, i sad mi je glupo što Kimi nije tada osvojio titulu.3 Kimijeva odustajanja naspram jednog Šumaherovog.Dva puta udes na startu, jednom prokleti motor riknuo na prvoj poziciji na Nirburgringu.Koliko bi se drugačije gledalo na Kimija.Ali to su detalji u statistici, retko ko na njih obraća pažnju.Kimi ne voli politiku ,,šta bi bilo kad bi bilo", ni ja, ali činjenice su ipak tu.The facts, you know...

                              Što se tiče pravila za odbranu pozicije, danas nije ništa bilo za kaznu koliko smo mogli da vidimo na TV prenosu.To pravilo drugačije izgleda na papiru a drugačije u primeni.Mislim da dobro primenjuju to pravilo za sada.Iskreno ne bih voleo da vidim na neko nekog tek tako pušta u duelu ali Veberu ono stvarno nije trebalo.Imao je poziciju samo je trebao da ostavi više prostora.Zato je tu gde jeste...
                              Last edited by MarkedOne8; 15-04-12, 11:20.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • Znate kako, sto se tice naredjenja, po meni ako ih bude neka budu otvorena i neka se ne umotava u oblatne stednje goriva i sl. Glupo je i jako sam protiv toga jer volim izvorno trkanje, ali ako ih vec ima neka budu otvorena i onda neka svako izgradi svoj stav o tome.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X