Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 UBS Chinese Grand Prix (Shanghai)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    S obzirom da je ovo trka sa pauzom od 3 nedelje od prosle, dosta timova je odslo sa nekim poboljsanjima za nju... Iako ce se sutra deliti bodovi i tad ce se poboljsanja i "nagraditi", izanalizirao bih malo vremena nekih timova koja smo mogli da vidimo u poslednjih 25 minuta kvalifikacija...

    Pocecu ponovo sa Rosbergom i njegovim krugom zivota... Pokazao je najvise kad je najbitnije do sad, ali treba napomenuti da je i u Q2 bio brzi od svih sem od Webbera, koji je taj krug odvezao sa jako malo zadnjeg krila kako bi se provukao u Q3... Izvukao je vise nego u nekim, da kazemo klasicnim, kvalifikacijama, te ne bih mogao da uzmem njegov krug za realno najbrzi, tj. koji pokazuje realnu brzinu bolida... Drugi najbrzi bi bio Hamiltonov, ali mislim da je i njegov sporiji od ocekivanog, onaj koji je trebao da bude brzi nije dovrsio jer je znao da nema svrhe, ionako ga ceka kazna, pa cu mu slobodnom procenom skinuti 0.25s tako da cu za najbolji (referentni) krug vikenda proglasiti 1:35.376 i u odnosu na taj cu posmatrati neka vremena...

    Tifosi u dusi, pocecu od Scuderie. Najbolji Alonsov krug je bio 1:35.982, tj. razlika tih krugova je oko 0.6s, sto je dosta manje od onih 1s zaostatka o kojima svi pricaju, a treba uzeti u obzir da ova staza ne odgovoara nimalo ovakvom F2012, to svi govore, od tima do strucnjaka... Massa se smejao posle Q2, skoro nismo videli osmeh na njegovom licu. Ali, zasto i da se ne smeje, konacno je spustio razliku do Alonsa na +0.25s, sto uopste nije mnogo. Samim tim je njegovo vreme zaostatka na najbolje vreme vikenda 0.85s, takodje ispod 1s. Zakljucak: poboljsanja rade posao, dobar posao. Za 3 nedelje pauze skinuto je da kazemo 0.35-0.4s, a tek treba da se vrate na agresivno pozicioniranje auspuha. Prednje krilo im je prelepo, u rangu RB, McLarena i Lotusa, po meni to su 4 najlepsa prednja krila na gridu. Mecka je blizu, ali ima i taj Super(Double)DRS, tako da... Zadnje krilo je pretrpelo dodatna poboljsanja, sve korak po korak, sad su povecali na 4 slota na bocnim stranicama i dodali su dva slota na gornjoj povrsini krila, pretpostavljam da bi sredili vrlo haoticno kretanje vazduha u tom delu... Imaju i mala krilca ispod i iza retrovizora, koja preusmeravaju vazduh ka hladnjacima... Sigurno da "ispod haube" ima jos toga sto je sredjeno, tako da bih rekao da trebaju da budu vrlo zadovoljni u Ferrariu ucinjenim za 3 nedelje pauze. Massa takodje, nadam se da ce i u trci pokazati vise.
    Zli jezici mogu da kazu da je mozda i Alonso specijalno za taj brzi krug u Q2 podigao zadnje krilo i slicno, ali cu samo reci da je i u Maleziji vozio brze u Q2 nego u Q3, pa je razlika izmedju Hamiltonovog vremena u Q3 i Alonsovog najboljeg bila 1.15s, a ako uzmemo da je i Hamilton vozio brze nego sto je mozda realno, uzmimo Buttonovo vreme, pa opet dolazimo do razlike od 1s... Razlika je pala, toliko je sigurno, ja sam prezadovoljan i ocekujem da ce biti jos bolje u Barsi!

    Lotus, hm... Posmatrajuci vremena, cini mi se da su zapravo izgubili, u Maleziji Kimi je vozio sa 0.25s zaostatka u Q3, ovde je razlika skocila na 0.5s, a odgovara mu ova staza, nikad ovde nije pobedjen od strane timskog kolege u karijeri... Grosejanovo vreme nije puno iza Kimijevog, gotovo da niej uopste, voleo bih da se Marked posveti ovoj problematici koliko toliko, hteo bih da procitam misljenje veceg navijaca... ;)

    Red Bull, pije ga Vettel, ali mu nesto ne daje krila... Imaju dosta muke sa tim auspuhom, on narocito, pa cu ponoviti ono sto sam vec rekao, to samo pokazuje da je McLaren odradio izuzetan posao, kao i Sauber sa auspuhom. Iskoristili su Koanda efekat maksimalno... Sad imamo retku situaciju u jednom timu, narocito sto pricamo o sampionskom timu, da vozaci imaju relano drugacije bolide, znacajno drugacije... Cinjenica je da se Vettel nije snasao sa Koanda auspuhom, cinjenica je da se sad vratio na stari, blago poboljsan i aerodinamicki upakovan, ali opet je sporiji od Webbera i opet mu je bolid nestabilan pri kocenju. I dalje gubi zadnji kraj i i dalje probelmi nisu reseni... A Webebr vozi i ne zali se i brzi je, znacajno brzi... Webberova verzija auspuha je doradjena i brzi je bio 0.3s od Seba, a znamo da je Seb u identicnim bolidima prosle godine bio toliko brzi od njega svaki put, bez probelma... Dakle sporiji vozac sakoanda auspuhom je brzi od brzeg vozaca sa standardnim... Definitivno, auspuh vredi mnogo, i dalje, sto pokazuje, na moje veliko zadovoljstvo da inzenjeri mogu da doakaju FIA-i koliko god ih ona pritiskala.
    Vratio bih se na kratko na Ferrari, za koje znamo da trebaju da dobiju velika poboljsanja za Barsu, Fry je rekao da su ova poboljsanja znacajna, ali da ce sledeca biti jos znacjanija, medju kojima je i novi izduvni sistem. Hm, ne mogu a da se ne otmem utisku da bi bez problema mogli da skinu jos nekih 0.4s sa tim paketom u odnosu na McLaren. Nimalo ne sumnjam da ce i McLaren spremiti jos nesto, ali vec imaju taj auspuh, koji postaje presudan... Mozda spreme DoubleDRS...

    McLaren cu ostaviti po strani, jer su mi oni referanti trenutno, pa ne mogu da poredim njihove apdejte... Tony, Fredi, bez ljutnje!

    Izdvojio bih jos samo STR, iako Vergne uci stazu, ni Ricciardo nije puno brzi, izgleda da su prilicno nazadovali... I da, HRT je debelo u 107% od Q1, cak su i u 107% u odnosu na Nicovo vreme... Eto, da ne bude da ih samo ocrnjujem!
    Last edited by Vanja #66; 14-04-12, 09:50.

    Comment


    • #62
      Kvaifikacije

      1 8 N. ROSBERG Mercedes 1:36.875 5 100.703 1:35.725 3 14:32:15 1:35.121 3
      2 4 L. HAMILTON McLaren Mercedes 1:36.763 5 100.587 1:35.902 4 14:32:46 1:35.626 5
      3 7 M. SCHUMACHER Mercedes 1:36.797 5 100.622 1:35.794 3 14:32:39 1:35.691
      4 14 K. KOBAYASHI Sauber 1:36.863 4 100.691 1:35.853 6 1:35.784 3
      5 9 K. RAIKKONEN Lotus F1 1:36.850 7 100.677 1:35.921 3 14:31:52 1:35.898 5
      6 3 J. BUTTON McLaren Mercedes 1:36.746 7 100.569 1:35.942 6 1:36.191 3
      7 2 M. WEBBER Red Bull 1:36.682 3 100.503 1:35.700 8 1:36.290 3
      8 15 S. PEREZ Sauber F1 1:36.198 8 100.000 1:35.831 6 1:36.524 3
      9 5 F. ALONSO Ferrari 1:36.292 8 100.097 1:35.982 6 1:36.622 3
      10 10 R. GROSJEAN Lotus F1 Team 1:36.343 8 100.150 1:35.903 5 DNF 2
      11 1 S. VETTEL Red Bull Racing 1:36.911 3 100.741 1:36.031 8
      12 6 F. MASSA Scuderia Ferrari 1:36.556 8 100.372 1:36.255 6
      13 18 P. MALDONADO Williams F1 Team 1:36.528 8 100.343 1:36.283 6
      14 19 B. SENNA Williams F1 Team 1:36.674 8 100.494 14:17:28 1:36.289 6
      15 11 P. DI RESTA Sahara Force India F1 Team 1:36.639 8 100.458 14:16:42 1:36.317 6
      16 12 N. HULKENBERG Sahara Force India F1 Team 1:36.921 8 100.751 14:17:07 1:36.745 6
      17 16 D. RICCIARDO Scuderia Toro Rosso 1:36.933 8 100.764 14:18:11 1:36.956 6
      18 17 J. VERGNE Scuderia Toro Rosso 1:37.714 8 101.575
      19 20 H. KOVALAINEN Caterham F1 Team 1:38.463 9 102.354
      20 21 V. PETROV Caterham F1 Team 1:38.677 7 102.576
      21 24 T. GLOCK Marussia F1 Team 1:39.282 10 103.205
      22 25 C. PIC Marussia F1 Team 1:39.717 10 103.658
      23 22 P. DE LA ROSA HRT F1 Team 1:40.411 7 104.379
      24 23 N. KARTHIKEYAN HRT F1 Team 1:41.000 10 104.991

      POLE POSITION LAP
      8 N. ROSBERG Mercedes AMG Petronas F1 Team 1:35.121 206.301 KPH

      FASTEST LAP OVERALL
      8 N. ROSBERG Mercedes AMG Petronas F1 Team 1:35.121 206.301 KPH

      Hamilton ide pet mesta dole
      Last edited by Fredi; 14-04-12, 09:39.

      Comment


      • #63
        Vanja, sve je tačno i slažem se osim jedne stvari.Ne verujem da jeste to urađeno, niti da je moguće uraditi tako brzo, da se Veberu spušta zadnje krilo ili Alonsu da se diže zadnje.Zadnje krilo je fiksirano i ako se rade ta fina podešavanja onda se rade na prednjem krilu.Ako se ide na rizik, onda se pojačava stepen na prednjem krilu.Više potiska napred, bolje skretanje, ali nazad veća nestabilnost koja uz malo sreće i brze reakcije može da se koriguje.

        Meni nije baš jasno kako to da Kimi nije uspeo gotovo ni malo da popravi vreme iz Q2.Verovatno je zbog pada temperature koji nije odgovarao nikome osim Rozbergu i možda Šumaheru.Na nekog temperatura utiče više a na nekog manje.Sumnjam da bi Hamilton mogao da odveze 1:35.3.Sa većim temperaturama staze svakako da bi mogao, ali razlika u Q2 je ipak pokazivala pravi odnos snaga bolida, dok se u Q3 vreme izvlačilo ko je kako znao i umeo.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #64
          Originally posted by MarkedOne8 View Post
          Vanja, sve je tačno i slažem se osim jedne stvari.Ne verujem da jeste to urađeno, niti da je moguće uraditi tako brzo, da se Veberu spušta zadnje krilo ili Alonsu da se diže zadnje.Zadnje krilo je fiksirano i ako se rade ta fina podešavanja onda se rade na prednjem krilu.Ako se ide na rizik, onda se pojačava stepen na prednjem krilu.Više potiska napred, bolje skretanje, ali nazad veća nestabilnost koja uz malo sreće i brze reakcije može da se koriguje.

          Meni nije baš jasno kako to da Kimi nije uspeo gotovo ni malo da popravi vreme iz Q2.Verovatno je zbog pada temperature koji nije odgovarao nikome osim Rozbergu i možda Šumaheru.Na nekog temperatura utiče više a na nekog manje.Sumnjam da bi Hamilton mogao da odveze 1:35.3.Sa većim temperaturama staze svakako da bi mogao, ali razlika u Q2 je ipak pokazivala pravi odnos snaga bolida, dok se u Q3 vreme izvlačilo ko je kako znao i umeo.
          Ted Kravitz na Sky F1 iz padoka izvestava komentare u kabini i studiju i on je rekao da je RB podigao zadnje krilo kako bi dobio na brzini na zadnjem pravcu, to je cinjenica, a nadovezao sam se na Alonsa tom pricom kako bi otklonio mogucnost tako neceg kod njega, tj. da je vreme "neprirodno" bolje od realnog...

          Temperatura je opala za 3 stepena u Q3, nije to velika razlika za gume... Dosta su radili u Lotusu, mozda su neka od poboljsanja zapravo korak nazad...

          Fredi, sto ostavljas vremena kad ja uvek ostavljam screenshotove, koji su bas veliki i pregledni? To sto ti ostavljas je vrlo nepregledno i pomalo nepotrebno... Nadam se da ne ostavljam utisak da mi to smeta, nego mi nije jasno sto to radis...

          Comment


          • #65
            Originally posted by Vanja #66 View Post
            Ted Kravitz na Sky F1 iz padoka izvestava komentare u kabini i studiju i on je rekao da je RB podigao zadnje krilo kako bi dobio na brzini na zadnjem pravcu, to je cinjenica, a nadovezao sam se na Alonsa tom pricom kako bi otklonio mogucnost tako neceg kod njega, tj. da je vreme "neprirodno" bolje od realnog...

            Temperatura je opala za 3 stepena u Q3, nije to velika razlika za gume... Dosta su radili u Lotusu, mozda su neka od poboljsanja zapravo korak nazad...

            Fredi, sto ostavljas vremena kad ja uvek ostavljam screenshotove, koji su bas veliki i pregledni? To sto ti ostavljas je vrlo nepregledno i pomalo nepotrebno... Nadam se da ne ostavljam utisak da mi to smeta, nego mi nije jasno sto to radis...

            ostavila si utisak da to smeta , fala cao ;) ima F1.com tamo je i preglednije
            Valentino Rossi #46

            G.O.A.T

            Comment


            • #66
              Originally posted by Valentino Rossi #46 View Post
              ostavila si utisak da to smeta , fala cao ;) ima F1.com tamo je i preglednije
              Jbg, izgleda da sam bas nespretna mala...

              Comment


              • #67
                Originally posted by Vanja #66 View Post
                Jbg, izgleda da sam bas nespretna mala...
                Šta se dešava s ovim Ferarijem ? namjeravaju li oni da budu među prva tri u kvalifikacijama ? da nemaju Alonsa ne smijem ni pomislit xD
                Valentino Rossi #46

                G.O.A.T

                Comment


                • #68
                  Originally posted by Valentino Rossi #46 View Post
                  Šta se dešava s ovim Ferarijem ? namjeravaju li oni da budu među prva tri u kvalifikacijama ? da nemaju Alonsa ne smijem ni pomislit xD
                  Jbt, covece, ja se raspisao gore ko neonormalan ti me sad pitas!

                  Aj procitaj malo, pa pitaj posle sta ti nije jasno, odgvoricu ti nije problem, ali malo da odmorim mozak, samo vidim vremena i auspuhe pred ocima!

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by Vanja #66 View Post
                    Jbt, covece, ja se raspisao gore ko neonormalan ti me sad pitas!

                    Aj procitaj malo, pa pitaj posle sta ti nije jasno, odgvoricu ti nije problem, ali malo da odmorim mozak, samo vidim vremena i auspuhe pred ocima!
                    opet je ovo velika razlika

                    nema sanse da pobjedi sutra
                    Valentino Rossi #46

                    G.O.A.T

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by Valentino Rossi #46 View Post
                      opet je ovo velika razlika

                      nema sanse da pobjedi sutra
                      Manja je razlika nego u Maleziji, ako bude promenljivo vreme moze biti svacega.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by NebojsaNS View Post
                        Manja je razlika nego u Maleziji, ako bude promenljivo vreme moze biti svacega.
                        pa to je fuj kad ja moram da prizeljkujem kišu da bi mogao pobjedit fuj fuj da hoce po suhom da dere to bi bilo to ;) valjda ce smanjit jos narednih trka to da ga vidimo u samom vrhu i deranju ostalih ista stvar s Rossijem ^^
                        Valentino Rossi #46

                        G.O.A.T

                        Comment


                        • #72
                          Koja je bese adresa chtzy-a koju koristimo? Jel ova, znam da se nesto menjalo, pa sam se malo pogubio... http://www.chatzy.com/13265781504683

                          Comment


                          • #73
                            Ja sa samo nadam da ce ova sezona biti malo drugacija nego predhodne dve,hocu reci bez tolikr dominacije Redbul-a.
                            sigpic

                            Comment


                            • #74
                              Izjave posle kvalifikacija...

                              Promenio se vetar izmedju Q2 i 3, temperatura je pala za par stepeni, otud i velike razlike u vremenima, samo Mecki, McLarenu i Sauberu nije smetalo to, Lotus je ostao otprilike isti, Webberu i Alonsu je smetalo dosta...

                              Ceskanje temena i racunanje za sve tokom ove noci...

                              Comment


                              • #75
                                Ma znam Vanja da si ogradio Alonsa, to te razumem i treba tako, isto bih i ja za Kimija u radio.Nego, zadnje krilo se jako sporo menja.U trci kad se polomi, vozač uđe u boks i više ne izađe.Nije to kao prednje krilo koje se i lako menja i lako podešava onim zavrtačima.Zadnje krilo nema takav mehanizam, a da bi davalo različite nivoe mora celo da se menja.Nemoj mnogo da slušaš tog Teda Kravica.Meni je on baš čudan, deluje mi kao jedan od onih koji navijaju samo za najbolje timove.Onaj snimak kada je u pit laneu na testiranjima u Barseloni opisivao Red Bulov B izduvni sistem kao da je ne znam šta.On ti je jedan od onih koji će da maksimalno uzdigne top tim, a za uspeh nekog drugog tima kao izgovor ima samo faktor sreće itd.
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X