Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 UBS Chinese Grand Prix (Shanghai)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Sve sam ja to primetio za Teda (klasican Britanac), ali znas da mogu da podesavaju i zadnje krilo, zar ne? Blago su ga podigli, ne moze tu previse da se intervenise inace, smanjili drag i DF, stavili nove gume i skinuo je 0.4s Webber, ako se dobro secam...

    Iskreno, vise bih voleo da sutra imamo suvu trku, jako me znaima da vidim kako je stanje stvari, da li Mecka moze do pobede, ili samo do podijuma, da li Kimi moze da podigne trofej posle 2 i po godine pauze, da li je Sauber spreman da ponovi uspeh i koliko su se ostali primakli McLarenu... Kisa bi to ponovo izmesala... Mada, opet, imacemo nazalost Bahrein kao suvu trku 110%...

    Comment


    • #77
      Maloprije sam se kladio stavio sam da ce hamilton pobjedit a alonso zavrsit medju prva tri > GO GO GO FERRARI AND MCLAREN <3 '
      Valentino Rossi #46

      G.O.A.T

      Comment


      • #78
        Vanja, nije da ti ne verujem to za Vebera ili bilo koga, ali zaista ne znam kako može da se podešava zadnje krilo tako u hodu bukvalno.Znam da je prednje krilo vrlo lako podesiti i to se često radi u boksevima tokom trke, ali za zadnje krilo niti sam ikada video niti znam da je moguće.Jel imaš neki video ili slično?Jesi siguran da je baš zadnje krilo bilo u pitanju?

        Raspored grida je pri dnu i u sredini je jasan.
        http://www.formula1.com/results/season/2012/866/7137/
        HRT najslabiji, Marusija, Katerham, Toro Roso, Fors Indija i Vilijams, ... dalje se nastavlja Ferari... ovo ostalo je nepredvidivo.

        Eh, koliko je zanimljiv šampionat...
        http://www.formula1.com/results/driver/
        Konkretno ću da navedem Kimijev primer.Svih 6 vozača koji su ispred njega u plasmanu sutra će startovati trku iza njega, s time da se jedino Hamilton bolje kvalifikovao.A to se sve dešava jednog trkačkog vikenda gde nije padala kiša.,,Samo" su temperature bile niže.Šta bi se tek dešavalo da kiša pada i tokom kvalifikacija.I ja bih takođe voleo da sutra imamo suvu trku.Previše je dobro ispomešan grid i sad nam je najmanje potrebna kiša.
        Last edited by MarkedOne8; 14-04-12, 17:03.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #79
          OK , necu vise .

          Comment


          • #80
            Originally posted by MarkedOne8 View Post
            Vanja, nije da ti ne verujem to za Vebera ili bilo koga, ali zaista ne znam kako može da se podešava zadnje krilo tako u hodu bukvalno.Znam da je prednje krilo vrlo lako podesiti i to se često radi u boksevima tokom trke, ali za zadnje krilo niti sam ikada video niti znam da je moguće.Jel imaš neki video ili slično?Jesi siguran da je baš zadnje krilo bilo u pitanju?
            Siguran... Koliko razumem, samo se gornji deo, pomicni, zadnjeg krila moze sad pomerati, to jest da se menja njegov polozaj kad se DRS ne koristi. Doduse, to moje razumevanje datira iz perioda kad je tek poceo DRS da se koristi, pre nego sto sam se uopste prikljucio na SK forum...

            Mada gledajuci neke slike, analize i slicno, pocinjem da mislim da sam pogresno cuo... Mozda je nesto drugo rekao za zadnje krilo, ne da se podesava... Da je zadnje pomenuo, toliko sam siguran, ali za ostalo pocinjem da sumnjam... Sone, slobodno se prikljuci i pomozi!

            Comment


            • #81
              Zadnje krilo se moze podesiti, treba nekoliko minuta, pa se ne moze uraditi u boksu tokom trke. Napadni ugao prednjeg krila mozes promeniti prakticno jednim zavrtnjem sa strane. Za zadnje je malo teze, ali je opet moguce, i pretpostavljam da timovi sa time ekperimentisu u boksevima tokom treninga i kvalifikacija. Cini se da su u Red Bulu utrefili nesto u tom drugom delu delu kvalifikacija, ne znam sta se desilo kasnije, izgubio je 0.6 u Q3 .
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • #82


                Alonso je pominjao vetar koji im je dosta smetao, Webber kaze da je mozda previse hteo od bolida i guma, u Q3...

                Comment


                • #83
                  Ja vam kažem da samo zadnje krilo kao zaseban deo ne može da se podešava, ali može da se zameni i to traje 5-10 minuta valjda.Da može da se podešava trajalo bi manje.Jebeš ti to -podešavanje- kad možeš da lepo zameniš, znači ne podešava se nego menja celo zadnje krilo.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by Vanja #66 View Post
                    Same here...
                    Neće se više ponoviti...

                    Kažem ja da ova sezona obećava mnogo...
                    U 9h?
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • #85
                      Nikov krug je The Perfect Storm.Milo mi je zbog njega,prvi je to pol.Mecka ovakvu brzinu ne moze imati na trci,to mi je jasno,ali koliko mogu volio bi da vidim u normalnim uslovima,vjerovatno ce takvi i biti.
                      Nikov bolid je malo drugacije podesen za Q3 od Sumijevog,iskoristio je na pravi nacin nesto hladnije uslove,nada se slicnim i na trci,Sumi bi trebao da ima bolji tempo ako bude za nijansu toplije,tako ce i biti cini se.
                      Bojim se onog ludaka na startu.
                      Last edited by Vladan; 14-04-12, 23:22.
                      sigpic

                      Comment


                      • #86
                        Kobajašija?Od uzbuđenja zbog visoke pozicije će da kasno da gas.Tako mu se desilo prošle godine u Suzuki, desilo se Grožanu u Australiji... svakom neiskusnom se to dešava.

                        KIMSTER!!!
                        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                        sigpic

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by MarkedOne8 View Post
                          Kobajašija?Od uzbuđenja zbog visoke pozicije će da kasno da gas.Tako mu se desilo prošle godine u Suzuki, desilo se Grožanu u Australiji... svakom neiskusnom se to dešava.

                          KIMSTER!!!
                          Pa nije Kamui papak iz Evrope, to ti je japanska skola, to se ne desava dva put u zivotu njima!

                          http://www.firstrowsports.eu/watch/1...sports-f1.html ako neko mora preko streama, meni ne funkcionise vipbox.com, nasao sam ovde...

                          E, da, jel vam poznato da od prve trke u Shanghaiju nije pobedio momak sa pol pozicije?
                          Last edited by Vanja #66; 15-04-12, 07:22.

                          Comment


                          • #88
                            Dal je moguce da sam ustao na vreme
                            Nisam neki strucnjak al mislim da Rosberg nece pobediti a i mrzak mi je lik totalno.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • #89
                              Jedan proizvodjac guma ubija F1!

                              Comment


                              • #90
                                Bravo Niko.Bravo Bron.Bravo Haug.
                                Trebao sam sad da pisem i bravo Sumi ali su se mehanicari pobrinuli da ne zavrsi trku

                                Gledamo ludacku F1,ali ludacku.

                                Vazno mi je da Mecka ima tempo u trci,jos kad bude toplije da vidimo kako ce to ici ali ovo je ogroman napredak,dzinovski koraci.Kao sto rekoh i neki dan,DRS pomaze,ali ne toliko koliko se misli.
                                Posle Bahreina ocekujem da se jos napreduje.

                                Fetel pokazao ko je i sta je,Pireli radi ono sto se trazi od njega,Pireli odlucuje trke i dobijamo na zanimljivosti.
                                Grozan sjajan.Da Mehanicari nisu upropastili Batona pucao bi i na pobjedu.

                                1. pobjeda za Nika,1. pobjeda za pravu SREBRNU STRIJELU jos od davne 1955. idemoooooooooo
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X