Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 UBS Chinese Grand Prix (Shanghai)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by bice View Post
    Ja se samo nadam da ce Sumi biti sto gori u kvalifikacijama a sto bolji na trci... Na primer kvalifikacije 11,padne kisa i tu promeni stvari i na kraju neko 3-4. mesto
    Mecka ce biti bolja na kvalifikacijama ali rade i na race paceu,odnosno na potrosnji guma,vidjecemo sto su i koliko uradili.

    Pogledaj ovo


    Evo i Sumi-Rozberg duela



    DRS pravi razliku ali ne toliku ipak,jos je Mecka dosta udaljena od Meklarena.Problem postoji na trci i rade da ga otklone.Propusteno je i jedno testiranje,sad moraju ovako jbg.Ono sto je najvaznije je da je napredak ocigledan.
    Last edited by Vladan; 11-04-12, 20:40.
    sigpic

    Comment


    • #17
      Originally posted by Tony_G View Post
      Vanja, mislis da ce Shumi da se vrati u velikom stilu po kisi? Uh, voleo bih ro da vidim, mada su Vettel i Hamilton isto opasni po kisi, a mogao bi i Perez u takvoj situaciji opet da se domogne vodecih pozicija...
      Ne mislim, tempo im je bio ocajan u Maleziji, nebitno sto su se on i Grosejan skrljali, morao je mnogo bolje od tog 10og, koje je u stvari trebalo da bude 11o mesto da se Maldonadu motor nije oprostio sa zivotom...

      Mislim na Buttona pre svega, McLaren je ubedljivo najbolji auto trenutno... Hamilton, pa... nesto mi nije pokazao previse u Maleziji, tempo mu je bio kao Alonsov i Perezov samo na mahove, uglavnom je bio nesto sporiji... Kimi ako je malo resio probleme sa upravljanjem, bice bolji, od RBa ocekujem napredak... A to sto Alonso govori da nece biti velike razlike u odnosu na tempo u Maleziji, to su price za malu decu, tj. skidanje pritiska. Iskusno, nema sta... Da ti delovi koji su spremljeni za Kinu, a trebalo je da budu tek za Barsu nisu toliko bitni, ne bi se insistiralo na njima. Licno mislim da su to delovi koji ce poloziti temelj onih znacjnijih promena, te da se moraju ispitati valajno, ali isto tako mislim da bi mogli malo i da pripomognu... Taktika i pit-stopovi su im od najslabije tacke presli u najjace oruzje, tu ce Scuderia traziti priliku u slucaju kise... To i u cinjenici da ih kisa na stazi prilicno izjednacava sa ostalim timovima u pogledu aerodinamickih (ne)karakteristika... Kako bilo, ako bude na 10 ili manje poena od vodeceg u sampionatu posle trke, to ce biti odlicno...

      Nebojsa, citam dosta o Bahreinu, kako ti cenis situaciju?

      Vladane, elaboriraj molim te, osim Super DRSa, koja su to poboljsanja vidljiva?

      Comment


      • #18
        Hamilton mora da promeni menjac tako da ce dobiti kaznu od 5 mesta na kvalifikacijama...
        sigpic

        Comment


        • #19
          E jbg ja ne mogu da gledam trku idem sutra za selo a vracam se u nedelju uvece,tkao da nista od gledanja
          Dreams are coming true.


          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

          Comment


          • #20
            Originally posted by Tony_G View Post
            Hamilton mora da promeni menjac tako da ce dobiti kaznu od 5 mesta na kvalifikacijama...
            A tuuuu si Hamiltone... sad neka vidi i on kako je.Šta se dešava sa tim menjačima ove godine?U'vatila ih rđa?
            Ne znam šta bi to mogao McLaren da donese novo osim sitnica... imaju izduv, imaju dobar nos...samo možda neke sitnice.Isto to mislim i za Red Bul.Neće oni moći toliko da napreduju.Mercedes će se šlepati sa tim DRS-om kroz sezonu, ako će da poprave tempo u trci izgubiće ga u kvalifikacijama i opet će biti neki 3-4 startni red.Lotus je iskoristio svo dozvoljeno vreme u vazdušnom tunelu za ovu sezonu.Neke nove komponente treba očekivati u Kini, malo više u Bahreinu i najviše novih komponenti u Španiji.Posle će softver da vuče ceo napredak.Treba još upoznati neke stvari kod guma i samih automobila pa popraviti setup, nije tu sve samo na tehničkom razvoju.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #21
              Lotus protestuje!
              http://www.formula1.com/news/headlin...2/4/13205.html

              Article 3.15 states that, “with the exception of the parts necessary for the adjustment described in Article 3.18, any car system, device or procedure which uses, or is suspected of using, driver movement as a means of altering the aerodynamic characteristics of the car is prohibited.”

              Sad će da se javi Ros Bron i da opet kaže kako taj sistem ne aktivira vozač nego DRS (a sam DRS aktivira vozač).
              Last edited by MarkedOne8; 12-04-12, 11:59.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • #22
                Originally posted by Vanja #66 View Post
                Nebojsa, citam dosta o Bahreinu, kako ti cenis situaciju?
                Nista od toga, timovi su rekli da im se ne ide, FIA je rekla da ih nece terati. Ne verujem ni da ce biti odlozeno, vec otkazano. Suvise politickih gluposti. Sto se mene tice neka je izbace iz kalendara u korist Francuske, odmah potpisujem.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • #23
                  Ali FIA takodje govori kako ne vidi razlog za otkazivanje trke... Citao sam da se planiraju protesti oko staze na dan trke i tako to sa sloganima: "Krvava porodica, krvava F1!" i slicno... Nadam se da ce se otkazati, postaje glupo, ljudi tamo ocigledno ne zele trku, timovi ne zele da idu jer ko zna sta rulja moze da uradi, samo starkelja zeli tu trku...

                  Sto se tice Kine, stvarno sta je sa menjacima, malo su ih timovi turpijali, pa ih preturpijali... Znaci, nece startovati jace od 6og mesta, a ako bude kise, moze biti svega, tako da... Bice zanimljivo!

                  Ponekad pomislim da ce Lotus protestvovati sve dok FIA ne proglasi Super DRS nelegalnim... Mora da se nasao neki tvrdoglavi balkanac tamo, cim ne odustaju!

                  Comment


                  • #24
                    Ja bih voleo da se vozi.Ne razmišljam o bezbednosti vozača jer nisam niti mogu da budem išta obavešteniji od njih jer je nama dostupan samo internet a samo oni iz padoka znaju kako je stvarno tamo.Voleo bih da se vozi jer sam jedva dočekao Kinu posle tri nedelje.

                    Ako se ne varam, sama staza Sakir je udaljena nekoliko kilometara od naseljenog dela.Protestanti su se nameračili baš na trku Formule 1.Toliko im baš to bode oči.

                    Originally posted by Vanja #66 View Post
                    Ponekad pomislim da ce Lotus protestvovati sve dok FIA ne proglasi Super DRS nelegalnim... Mora da se nasao neki tvrdoglavi balkanac tamo, cim ne odustaju!
                    Pa poslušali su me.I treba da protestuju.Ne možeš drugačije sa mazgom nego da ti ud'riš još jače i to glavom.
                    Last edited by MarkedOne8; 12-04-12, 13:24.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Ne znam vise sta da ocekujem od toga... Zelim da se izbore za ukidanje tog debilizma, ali s obzirom da su 2 puta vec dobili zeleno svelo, mislim da ce moje zelje (a i vecine ovde) ostati samo to - zelje...

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Vanja #66 View Post
                        Ne znam vise sta da ocekujem od toga... Zelim da se izbore za ukidanje tog debilizma, ali s obzirom da su 2 puta vec dobili zeleno svelo, mislim da ce moje zelje (a i vecine ovde) ostati samo to - zelje...
                        Realno, mislim da svi, pa i Lotus, rade na razvijanju slicnog sistema, pa ce od uspeha u tom procesu i zavisiti silina napada na FOM. Videcemo...
                        Iskopirana su i mnogo komplikovanija resenja, ne vidim zasto ovo ne bi...
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by NebojsaNS View Post
                          Realno, mislim da svi, pa i Lotus, rade na razvijanju slicnog sistema, pa ce od uspeha u tom procesu i zavisiti silina napada na FOM. Videcemo...
                          Iskopirana su i mnogo komplikovanija resenja, ne vidim zasto ovo ne bi...
                          Jesu, ali nekako mislim da je to previse ulaganja u nesto sto donosi samo u jednom delu vikenda i povremeno na trci... Zanimljivo je to resenje, dovitljivo, klasicno za F1, ali deluje mi nepotrebno, tj. mislim da novac i vreme za razvijanje tog sistema mogu da odu na korisnije i prakticnije stvari... Da ne kazem legalne!

                          Comment


                          • #28
                            Ako vecina to uradi onda nije nelegalno. A Bernija svakako uglavnom boli patka za male timovi koji ne mogu da prate. Dok mogu da se dogegaju do 107% i bar jedno pola trke, Mumija je zadovoljna.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • #29
                              Neko je iz McLarena rekao da cekaju konacnu odluku FIA-e povodom Mercedesovog DRS-a pre nego sto i onu naprave isti sistem.
                              Inace, ne verujem da ce se odrzati trka u Bahreinu, steta jer je gotivna staza, ali haos vlada u drzavi. Ljudi su besni, jos im samo fali da se setkaju zvezdice iz F1, mislim da bi to samo dolilo ulje na vatru i pogorsalo situaciju, a samim tim i dovelo vozace i timove u opasnonst...
                              Nebojsa slazem se za Francusku, ali nema sanse da se to desi, jednostavno ce biti jedna trka manje.
                              A procitao sam pre par nedelja da bi od sledece godine stvarno mogli da se menjaju Spa i Magny-Cours, sto bi bio kriminal...
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Tony_G View Post
                                A procitao sam pre par nedelja da bi od sledece godine stvarno mogli da se menjaju Spa i Magny-Cours, sto bi bio kriminal...
                                To izgleda kao done deal, zato sam i rekao da od sledece godine uguraju Francusku umesto Bahreina, dva puta nije moglo da se vozi, dosta...
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X