Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 Qantas Australian Grand Prix - Albert Park

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja ne znam ni za jedan takav, znam samo za onaj Kruvasov za testiranja, ali mislim da nema za trke. Lepo ti je prosao Kimi danas. I gde si na chatu
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • Imali smo cast da odgledamo jedno od najboljih otvaranja sezone u poslednjih 5-6 godina (a moze biti i sire )!

      Standardno za Melbourne Park, videli smo manji incident u prvoj krivini, iz kog je najgore izasao Hulkenberg, dok je Bruno Senna uspeo da se vrati na stazu... Nesto kasnije, i Romain Grosejan je morao da izadje iz bolida prakiran van staze. Nakon slabog starta (nista cudno za povratnika koji se nasao u odlicnom bolidu i na tako visokoj poziciji), imao je zelju da agresivno odbrani poziciju od Maldonada i dao gas kad je trebalo da prpousti (u toj krivini) vidno brzeg Maldonada... Potom je Schumacher, pod blagim pritiskom Vettela, napravio gresku, takodje u prvoj krivini, koja ga je i kostala cele trke. Jako me zanima sta se tacno dogodilo, tj. da li je greska uzrokovala kvar, ili je kvar uzrokovao gresku... Nesto kasnije, dva Caterhama su u 4 kruga odustala, propustio sam Heikkia, mada mi se cini da je kod obojice bio kvar... I pricu o neklasifikovanima tokom trke zaokruzuje Veliki Massa sa svojom vec prepoznatljivom agresivnom odbranom... Treba to umeti! Maldonado je zvanicno zavrsio 13. iako je zalepio FW34 za zid u zadnjem krugu, a Senna je 16. i pored odustajanja u boxu 6 krugova pre kraja.

      McLaren je pokazao izvanrednu dominaciju iako razlika na kraju nije bila velika, ali Button je u apsolutno svakom trenutnku kontrolisao svoju poziciju... Iskoristio je nesto slabiji start Hamiltona i vec u prvoj krivini preuzeo vodecu poziciju, koju je suvereno drzao do kraja trke. Vettel me je prijatno iznenadio, ipak nije zaboravio da se trka ( me bilo sto sumnjam u WeltMeistera), iskoristio je dobar pit-stop pretekavsi Hamiltona, a potom mu je u odbrani mozda SC pomogao, mada je vrlo brzo nakon restarta pobegao Lewisu i sasvim zasluzeno pokupio 18 poena... Hamilton me je razocarao, ocekivao sam vise od njega, nakon onako brzog kruga juce, verovao sam da cemo gledati trku njega i Buttona, ali sve sto smo od toga videli, videli smo u prvih 10 sekudni trke... , sta da se radi. Webber je slabo poceo, ali se u svom maniru polako, gotovo neprimetno, vracao i zaokruzio pricu o najbolja dva tima, i to nece biti samo na ovoj trci...
      Alonso je (kao i cele prosle godine) spasio sta se spasiti moze u tom Ferrariu, morace tim dosta da poradi na tom bolidu, jer sa gubitkom tezine, gubili su i na relativnoj brzini, tj. vreme u odnosu na najbolje. Do SCa je bio tik iza Vettela, nije mogao da ga prestigne, ali bio je iza, bio je bolji od Rosberga, Webbera i ostalih. Dobrim delom je za to zasluzan i tim pit-stop mehanicara, koji su izvanredno odradili sva 4 zaustavljanja i bili 1.5s brzi od kolega u McLarenu, a cini mi se 1s od Red Bullovih momaka. Jedna od retko pozitivnih stvari za Scuderiu ovog vikenda.
      Kobayashi, a i kolega mu Perez, su se propisno isetali u poretku, ali na kraju su zavrsili 6. i 8. nestvarno za proslu godinu. S tim sto bi Perez bio i ispred, ali imao je tu nesrecu da prvi naleti na ostatke Maldonadovog bolida i pretekli su ga i Kimi i Kamui. Sve u svemu, odlican dan za Sauber!
      Kimi je napradovao 10 mesta tokom trke, u tome deli prvo mesto sa Perezom, verujem da je mogao i bolje, ali prva trka, bolid koji mu nije sasvim legao ovog vikenda, nakon jucerasnjeg peha, solidan rezultat. Ima bolid za bolje, znamo da ime umece za bolje, bice napred i mozemo samo da gledamo bolje trke u narednom periodu...
      Dani Ricciardo, je poput Sauberovaca, dosta setao sa pozicijama tokom trke, ali u zadnjim krivinama dospeo ispred Di Reste i Vergnea, to je malo iskustvo, malo bolji bolid (od Paula), no ipak je bolji utisak ostavio Jean-Eric. Bice vrlo zanimljivo u STRu ove godine, tim ce se naci u slatkim mukakama... Nico Rosberg je mnogo toga pogresno uradio u ovoj trci, jeste mu taj peh u zadnjem krugu (kontakt sa Vergneom cini mi se) najvise odmogao, ali da je bolje i malo hrabrije odvezao, ne bi se nasao u toj poziciji.
      Zaokruzicu pricu sa Marussiom, licno najprijatnijim iznenadjenjem, em su jedini tim od novajlija koji su zavrsili i to sa oba bolida u trci, em nisu poslednji... Cinjenica ja de je takav splet okolnosti, ali ipak su ispred Caterhama, a poslednji su predstavili bolid... Ima McLaren bubrege! ;)

      Kratka analiza pozitvnih i negativnih stvari timova (poredjanih po trenutnom stanju u konkurenciji konstruktora):

      McLaren:
      +: tempo, vozaci, nos, odsutnost ikakvih problema
      -: sporiji stopovi (verovatno period navikavanja na rad sa novim sistemom semfora umesto lilihip tehnicara)
      Red Bull:
      +: taktika, znacajno bolji tempo u trci nego u kvalifikacijama
      -: tempo je ipak salbiji nego kod McLarena
      Sauber:
      +: mnogo bolji tempo nego prosle godine, taktika
      -: ... to sto Perez ima klauzulu u ugovor i ne moze da predje ove sezone u Scuderiu
      Ferrari:
      +: odlicni stopovi, bolid bolje reaguje kad je tezi, nema problem sa gumama u izlaznim krugovima
      -: sve u svemu slab tempo, narocito kad su laksi, Massa
      Lotus:
      +: dobar tempo u kvalifikacijama
      -: nesto slabije u trci
      Toro Rosso:
      +: dosta bolji tempo nego prosle godine, kao i pouzdanost
      -: mislim da su na pocetku morali da Ricciarda dovedu na bolju poziciju
      Force India:
      +: primakli su se vodecima
      -: ali manje nego ostali srednji timovi
      Mercedes:
      +: tempo u kvalifikacijama, resen problem sa degradacijom guma
      -: trkacki tempo i taktika su kao i prosle godine - neprihvatljivi
      Williams:
      +: odlican bolid
      -: nedostatak srece
      Marussia:
      +: pouzdanost, nos
      -: fali im tempo u odnosu na Caterham
      Caterham:
      +: tempo (mada sam ocekivao i bolji posle testiranja)
      -: pouzdanost
      HRT:
      +: (misaona imenica)
      -: ceo tim

      Comment


      • Originally posted by NebojsaNS View Post
        Naleteo izgleda na liniju i izgubio grip. Malo preko ivice, sta ces.
        Mislim da je prerano otvorio gas, naravno u zelji da se priblizi Alonsu, i zbog toga se zaneo. Nema linija uticaja na tom delu, da ima non stop bi neko izletao jer se tu stalno prelazi preko ivice...
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by NebojsaNS View Post
          Ja ne znam ni za jedan takav, znam samo za onaj Kruvasov za testiranja, ali mislim da nema za trke. Lepo ti je prosao Kimi danas. I gde si na chatu
          Hvala.Pa gde da budem nego ispred TV-a?!Samo da još budže taj E20 i da se Kimiju popravi skretanje i biće Lotus odmah iza McLarena.Red Bul očekujem da će da se popravi makar za koju desetinku.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • dobra trka...cestitke buttonu...vettel i posle svega zavrsava na 2 mestu..haha..alonso opet max iz svog bolida izvukao ...

            1.button - odlicna trka bez ijedne greske
            2.vettel - imao je srece zbog SC-a ali se snasao
            3.hamilton - nisam ocekivao njegovu pobjedu danas..znao sam da nece pobjediti
            4.webber - isto kao vettel zbog sc-a je dosao na 4-o mesto.. pri kraju trke je jurio hamiltona li nista
            5.alonso - njega je sjebao sc mogao je da bude 4-ti jbg...nadam se da ce na maleziji biti dosta bolji ( mislim na ceo tim ) alinso je sve uradio sto je bilo u njegovoj moci
            6.kobayashi - zadnji krug tacnije zadnji sektor..je uspio sa 10 mislim na 6 da dodje kralj
            7.Iceman - sta da kazem o sebi hahahahahhaha salim se.... dobra trka..dobri bodovi
            8.perez - sa zadnje pozicije na 8 mjesto..zasluzuje sledece godine mjestu u ferariju
            9.ricciardo - dobro se snasao u ovaj zadnji krug svaka cast
            10.di resta - nekako mi je force india slabija u odnosu na proslu sezonu..ali su oni tako i bili prosle pa su se negde na sredini sezone probudili


            maldonado - steta jbg..imao je 8 sigurnih bodova u rukama.. ali zelio je vise
            scumacher - zao mi ga je..kako sam cuo izgubio je 3 brzinu posle onog izletanja ?
            grosjean - takodje mi ga je zao...vise srece drugi put..
            massa - baby baby baby go home baby
            Last edited by Iceman; 18-03-12, 09:27.
            www.balkansimracing.com/forum

            Real cars. Real racing. Dobrodosli

            Comment


            • Originally posted by Tony_G View Post
              Mislim da je prerano otvorio gas, naravno u zelji da se priblizi Alonsu, i zbog toga se zaneo. Nema linija uticaja na tom delu, da ima non stop bi neko izletao jer se tu stalno prelazi preko ivice...
              Ima ako ostanes predugo i ako preterano dodas gas, pogledaj opet. Tacno je izgubio grip na tom mestu i neglo skrenuo udesno.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • Originally posted by MarkedOne8 View Post
                Jel ima negde na netu statistika svih krugova trke ko je kad koliko brzo vozio i to?

                http://www.fia.com/en-GB/mediacentre...e-analysis.pdf

                Comment


                • Bodovi kazu drugacije, ali mislim da su bolidi u nekom ovakvom poretku:

                  1-McLaren (a i ocigledno je zar ne )

                  2-Lotus (pehovi i juce i danas nisu im dozvolili da pokazu najbolje)

                  3-Red Bull (sticem utisak da su bili prestravljeni juce obojica nedostatkom prijanjanja kad se malo pritisne gas i da su danas sa malo boljim poimanjem bolida uspeli da pokazu vise, jako je mala razlika izmedju njih i Lotusa)

                  4-Mercedes (dobar je bio Schumi u kvalifikacijama, ali ipak se Rosbergom pokazuje da na trci taj sistem gotovo i ne pomaze)

                  5-Sauber (Ferrari bi trebao malo da zaviri u njihove auspuhe)

                  6-Ferrari (Alonso izvlaci mnogo vise od realnosti, a Massa pokazuje mnogo manje)

                  7-Williams (njih bih stavio i ispred Scuderie, kad bih gledao samo poslednjih 15 krugova)

                  8-Toro Rosso (napredak je vidan, prestigli su FI)

                  9-Force India (sticem utisak da su napredovali u odnosu na proslu godinu, ali manje nego ostali)

                  10-Caterham (najbrzi su od novajlija, ali jos uvek nista vise od toga)

                  11-Marussia (dobar posao danas, ali moraju da izvuku vise u sledecim trkama)

                  12-HRT (za ovo bacanje para nemam reci)

                  Ocekujem da do kraja Bahreina i bude nekakav ovakav poredak u sampionatu konstruktora (mozda Marussia prestigne Caterham, a RB Lotus najverovatnije), ali nakon toga ce budzeti vecih timova poceti da igraju zanacjnu ulogu i krenuce promene u vrhu... Kolike, videcemo.

                  Provukao sam kroz digitron najbolja vremena danas i najbolja vremena od prosle godine za vozace koji su ostali u istim timovima i zavrsili su trku i ove i prosle godine... Vremena su danasnja-proslogodisnja:

                  VET: -0,427
                  WEB: -0,162
                  BUT: -0,696
                  HAM: -0,776
                  ALO: +0,790
                  DIR: -1,336

                  KOB: +0,236
                  PER: +0,881

                  Prilicno kratak spisak i Ferrari je u prilicnom zaostatku, a jos vecem relaivnom zaostatku. Kobayashia i Pereza uzmite sa rezervom, jer prosle godine su zavrsili na slicnim mestima, ali su diskvalifikovani zbog krsenja pravila oko zadnjeg krila...
                  Last edited by Vanja #66; 18-03-12, 10:27.

                  Comment


                  • Vanja lepo si ocenio timove, ali mislim da bi Mercedes mogao vise sa boljim vozacima. Shumijevi najbolji dani su iza njega, ali i dalje je bolji od Rosberga, makar je danas bio dok nije morao da odustane. A Rosberg, pa nekako ja u tog lika nikad nisam verovao, daleko od toga da je los, ali ima vozaca koji bi mnogo bolje vozili tu Mecku. Sve sto Rosberg zna je da se probije na startu i onda zadrzava kolonu iza sebe. To je bila slika cele prosle sezone, a i danas, makar pre izlaska SC-a. Jos kad pogledas koliko se mucio na kraju sa Perezom koji je imao 25 krugova stare zute gume, pa sve je jasno. Mercedes ce razviti bolid sa Schumaherom i Brawnom, i sledece godine ce biti rame uz rame sa McLarenom i Red Bullom (mozda vec i ove) ali treba im novi vozac, jer Shumi sa 43 godine i Rosberg nisu sampionski kadar.
                    sigpic

                    Comment


                    • Ne mislim ni da su oni daleko iza RBa, ali sa ovom postavom jesu svakako...

                      Jos nema nikakvih novosti o odluci FIAe povodom Mercedesovog kontraverznog sistema. Dvostruki arsini, pa to ti je...

                      E, da, ipak je kod Schumija kvar uzrokovao gresku i odustajanje, transmisija, kao sto je bice rekao...
                      Last edited by Vanja #66; 18-03-12, 10:24.

                      Comment


                      • Originally posted by Tony_G View Post
                        treba im novi vozac
                        Pol di Resta ili Hulkenberg, prakticno izvesno.
                        Ako se izjednace sa Lotusom treba da su srecni. Sve preko toga je premija.

                        Originally posted by Vanja #66 View Post
                        Jos nema nikakvih novosti o odluci FIAe povodom Mercedesovog kontraverznog sistema. Dvostruki arsini, pa to ti je...
                        Naravno da i nece biti nicega.
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • Originally posted by NebojsaNS View Post
                          Pol di Resta ili Hulkenberg, prakticno izvesno.
                          Ako se izjednace sa Lotusom treba da su srecni. Sve preko toga je premija.



                          Naravno da i nece biti nicega.
                          Pa ono, ne vidim da bi njih dvojica bili neki napredak u odnosu na Rosberga. Ok, Hulkenberg je imao onaj pole sa Williamsom pretprosle sezone, ali da li je stvarno sampionski kalibar? A ne bih mnogo ocekivao ni od Di Reste. Nznm, videcemo kako se pokazu ove sezone, ali ima boljih vozaca... Perez pre svih, mada je on povezan najvise sa Ferrarijem, ali ako Ferrari ne pokae napredak ne vidim zasto bi neko hteo kod njih, osim zbog tradicije...
                          sigpic

                          Comment


                          • U razvoj PDR i NH Mercedes je ulozio milione eura, naravno da ce dovesti njih, mozda i obojicu kada se Sumaher povuce. Pa nisu valjda dzabe bacili te pare u kanal. Serhio vec ima spreman ugovor u Ferariju (on je proizvod njihove akademije), niti on zeli negde drugde niti ovi imaju vise strpljenja za Masu. Mozda uzmu nekog od otpadaka iz Red Bul programa zbog ogranicenog broja mesta (vec se povezivao Alguersuari kao test vozac) ali nisu oni nista bolji od ove dvojice. Sada su svi odabrali svoju teritoriju i ne daju vozace. Mozda bi Kobajasi bio dobro resenje, ali se vratiti na prvu recenicu.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Obojica su odlicni, ali mislim da bi se Alonso bolje snasao i povezao sa Perezom nego Kamuiem, em zbog jezika i naravi, em zbog slicnijeg stila voznje. Kamui je definitivno pomalo lud, drzak je u savrsenoj meri, ali videli smo kako se zavrsila saradnja Alonsa i Hamiltona. Promenio se Nando, to je ocigledno, ali ne bih ja cackao mecku Kamuiem... I na kraju pecat prici je to sto je Perez iz njihove skole...

                              Tony, secas se da je i Rosberg samo povremeno u Williamsu pokazivao nesto vise, a evo kad ima bolji bolid, stvari ipak malo bolje stoje, mada ne previse... Ne bih ulazio u pricu da li su i koliko HUL i DIR bolji od ROS, ali makar bi bili nesto novo, motivisani i mozda zeljniji da se poboljsaju...

                              Comment


                              • Ja sam govorio svo vreme u Mercedesu, kao sto rekoh Perez je vec gotovo siguran u Ferariju sledece godinu, osima ako se Kubica cudesno ne oporavi, ali spreman sam da stavim pare da ce Meksikanac biti crveni sledece godine.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X