Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 Qantas Australian Grand Prix - Albert Park

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vanja #66 View Post
    Do 2015, Alonso ima do kraja 2016 sklopljen... ;)
    Do 2015 osnovni, jos godina dana opcija.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • Originally posted by NebojsaNS View Post
      Do 2015 osnovni, jos godina dana opcija.
      Pa ako ce da mu produzavaju, bice to vise od godinu dana...

      Comment


      • Ma Vettel moze iz RBR-a otici samo u Toro Rosso da poseti mehanicare Salu na stranu , sledece godine ce Massa da zavrsi Ferrari brm brm avanturu , da se mene pita ja bi ostavio Massu , Massa je meni najjaci lik posle Nanda , ako zatreba propustice ga , konstantno je sporiji a sto se ovako tice Perez je verovatno glavna opcija ali ja se nadam da ce Massu produziti iako je to jako malo realno. Vettel ce u RBR da ostane dok god kompanije bude , s time da ce Webberu verovatno kao zamena doci ko se pokaze bolje ove sezone (Vergne-Ricciardo)
        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

        Comment


        • Originally posted by Miko View Post
          Ma Vettel moze iz RBR-a otici samo u Toro Rosso da poseti mehanicare Salu na stranu , sledece godine ce Massa da zavrsi Ferrari brm brm avanturu , da se mene pita ja bi ostavio Massu , Massa je meni najjaci lik posle Nanda , ako zatreba propustice ga , konstantno je sporiji a sto se ovako tice Perez je verovatno glavna opcija ali ja se nadam da ce Massu produziti iako je to jako malo realno. Vettel ce u RBR da ostane dok god kompanije bude , s time da ce Webberu verovatno kao zamena doci ko se pokaze bolje ove sezone (Vergne-Ricciardo)
          Miko, zar mozes da zelis Nandovu titulu, a da je ne overi i sa konstruktorskom? Sa Massom, ove druge nece videti, nazalost, tako je od pocetka njihove saradnje, a odnos snaga se izgleda jos vise razlikuje kako godine dolaze...

          Comment


          • Sve zavisi od razvoja bolida.Ferariju sada najmanje treba vozač koji će da smeta Alonsu.Alonso niti hoće niti ume da se bori sa timskim kolegama.U Red Bulu je situacija sa Veberom ista kao i sa Masom.Napakovaće oba tima obojci sve i svašta pozitivno kako bi za javnost imali razlog da ih zadrže.Jedina je razlika što Veber baš i neće da propusti ili to samo mi tako znamo.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • Nema za Ferari titule jos neko vreme svakako. Po meni do one promene pravila u 2014. osim ako bas ne bude neke revolucije, koja nije bas realna.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • Originally posted by NebojsaNS View Post
                Nema za Ferari titule jos neko vreme svakako. Po meni do one promene pravila u 2014. osim ako bas ne bude neke revolucije, koja nije bas realna.
                Ne bih se kladio protiv toga sledece godine, najiskrenije... Ako Alonso u zadnjih 8 trka uzme bar 3-4 pobede, imaju mnogo cemu da se nadaju 2013. Naflasak na AKO.

                Comment


                • Originally posted by Vanja #66 View Post
                  Ne bih se kladio protiv toga sledece godine, najiskrenije... Ako Alonso u zadnjih 8 trka uzme bar 3-4 pobede, imaju mnogo cemu da se nadaju 2013. Naflasak na AKO.
                  Ne verujem, trebaju mnogo da urade i da se mnogo potrefi. Stavicu novac protiv njih bez problema.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • @Vanja

                    jbs konstruktore , bitno da Nando postane sampion i da na bolidu pise 1 sledece godine a i narednih
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • Originally posted by Miko View Post
                      @Vanja

                      jbs konstruktore , bitno da Nando postane sampion i da na bolidu pise 1 sledece godine a i narednih
                      Jbg, Miko, dve su sladje od jedne, u svakom smislu te fraze!

                      Originally posted by NebojsaNS View Post
                      Ne verujem, trebaju mnogo da urade i da se mnogo potrefi. Stavicu novac protiv njih bez problema.
                      Opet, ono AKO mnogo znaci, AKO se desi sto sam rekao, to ce znaciti da u velikoj konkurenciji uzimaju vecinu trka i da bolid i vozac dobro saradjuju. Sve su to potpuno drugacije staze, jedna ce nadam se (da ce je zavrsiti na vreme) biti i nova, sto znaci da je tempo neophodan za titule prisutan... Sa time sa valjda slazes? Izgleda jako daleko sad, ali AKO do toga dodje, najrealnije je ocekivati da tako i nastave... Isto mislim za bilo koji tim koji (i AKO) uspe da ucini tako nesto.
                      Last edited by Vanja #66; 19-03-12, 15:55.

                      Comment


                      • Da se nadovežem.Horner je rekao da McLaren neće dominirati na svim stazama.Ako Lotus pokaže performanse za koje sve više ljudi misli da ih ima, da Mercedes stegne još koju stotinku, Red Bul da se konsoliduje... onda McLaren neće dominirati ni na jednoj trci.Međutim, da se vratim na Hornerovu izjavu.Ne može on da se nada da će tako da pobedi McLaren.Ako ne dominiraju, barem će brži biti (makar pola desetinke) na mnogim stazama.Setite se 2007.Ferrari vs McLaren.Dva potpuno jednaka tima tada s tim što je i tada Masa pokazivao znake noobizma.Svaku pobedu i pol-poziciju je osvojio vozač jednog od ta dva tima.Ferari je bio jači na stazama koje su više aerodinamički zahtevne (Spa, Španija, Brazil, Kina) a McLaren na mehaničkim stazama (Monako, Monca...).Kada bi smo podelu staza rasčlanili na još više vrsta, mislim da Red Bul ima samo jednu prednost a to je Renoov efikasniji motor samo ne znam na kojoj stazi to može da toliko pomogne.Razvijanje bolida na svim poljima je najbolji izbor.Tweakovanje, dodavanje, peglanje, popravljanje svega po malo i imate top 3 bolid garantovano.Tako treba da radi svaki tim ali to nije baš tako lako.

                        Ferarij je treći pa i lošiji tim prethodne 3 godine i ne mrda.2010. su bili treći ali su imali šansu za titulu samo zbog grešaka Red Bula.2011. su jedva uzeli onu pobedu u Silverstonu.Ovu sezonu su startovali gore nego 2009. po tempu, samo sva sreća po njih da su odmah kasirali neke bodove da ne bude baš tolika sramota.Meni je glupo što vas ima dosta na forumu a i inače koji navijate za Ferari/Alonsa ali moram da budem iskren.Koliko sam srećan kad Fetel 2010. ili 2011. odnosno Kimi od 2012. ostvari dobar rezultat, toliko mi prija kad Ferari fejluje.Uvek mi dođe misao ,,Niste hteli Kimija, evo vam ga sad!".Drago mi je što su komentatori na SK Prime nekoliko puta napomenuli da je Raikonen zadnji vozač koji je osvojio titulu za Ferari.Voleo bih da tako ostane duže vreme.Kad oni pored tolikog budžeta ne mogu da urade ništa, šta reći onda.Možda je najbolje vama kao njihovim navijačima da ne očekujete ništa posebno.Lakše će vam pasti njihov loš rezultat a dobar rezultat će vam više značiti.

                        Kao klinac (sad imam 16 i po godina ukupno XD) sam navijao za onog ko je pobeđivao.Šumaher 5 sezona i tako do kraja 2005.Od kada opet gledam F1 (Nirburgring 2007.) naučio sam da treba pratiti jednog vozača i jedan tim ma koliko god taj tim imao manji budžet i lošije uslove za uspeh.Tu je odgovr, Britanci, što bi reka Vanja.U ovom sportu im ne gine uspeh koji im dođe pre ili kasnije.
                        Last edited by MarkedOne8; 19-03-12, 18:19.
                        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by MarkedOne8 View Post
                          Da se nadovežem.Horner je rekao da McLaren neće dominirati na svim stazama.Ako Lotus pokaže performanse za koje sve više ljudi misli da ih ima, da Mercedes stegne još koju stotinku, Red Bul da se konsoliduje... onda McLaren neće dominirati ni na jednoj trci.Međutim, da se vratim na Hornerovu izjavu.Ne može on da se nada da će tako da pobedi McLaren.Ako ne dominiraju, barem će brži biti (makar pola desetinke) na mnogim stazama.Setite se 2007.Ferrari vs McLaren.Dva potpuno jednaka tima tada s tim što je i tada Masa pokazivao znake noobizma.Svaku pobedu i pol-poziciju je osvojio vozač jednog od ta dva tima.Ferari je bio jači na stazama koje su više aerodinamički zahtevne (Spa, Španija, Brazil, Kina) a McLaren na mehaničkim stazama (Monako, Monca...).Kada bi smo podelu staza rasčlanili na još više vrsta, mislim da Red Bul ima samo jednu prednost a to je Renoov efikasniji motor samo ne znam na kojoj stazi to može da toliko pomogne.Razvijanje bolida na svim poljima je najbolji izbor.Tweakovanje, dodavanje, peglanje, popravljanje svega po malo i imate top 3 bolid garantovano.Tako treba da radi svaki tim ali to nije baš tako lako.
                          Tacno, 2007. McLaren je bio brzi na pravcima (duze medjuosovnisko odstojanje i jaci motor), Ferrari je bio brzi u krivinama, da pojednostavim... I dobro je sto se doslo do trenutnka kad ne mozes da racunas na titulu ako imas specijalizovan bolid, jedna od retko dobrih stvari koje je doneo Tilke u F1. Staze su mu jako lose za preticanje, ali ako bolid ne funkcionise na njima, to se jasno i brzo primeti... Istina, to povlaci da cemo imati manje iznenadjenja na trkama, ali sa ovim promenama pravila, cini se da je FIA ispunila neki cilj izjednacavanja timova. Ali i ta medalja ima drugu stranu, a to je da su bas preterali sa ogranicavanjem timova u dizajnu... No, jako mali broj fanova Formule 1 o tome razmislja, a jos manje nas to vidi kao losu stvar, ostali samo zele da vide sto vise ljudi u 1s razlike...

                          Pazi, ja navijam za Ferrari od 2003, tad sam gledao prvu trku, ali ne zato sto su pobedjivali, zapravo prva trka koju sam gledao Mika je pobedio u McLarenu, a za Ferrari navijam jer su crveni... Poceo sam da redovno pratim F1 od kraja 2005, desilo se nekako da sam na 2 godine potpuno zaboravio na taj sport. Mladost, ludost! Ja ti navijam samo za Ferrari, ali prestao sam da budem nezadovoljan kad im je lose. Svaki vikend me raduje, a njihov eventualni uspeh dolazi kao bonus. Simpa su mi vozaci Alonso, Vettel, Button, Schumi, Kobayashi, Perez, Kimi, a Vergne i Ricciardo su na razmatranju. Prednost mi uvek ima onaj ko vozi za Scuderiu. Cak sam i prestao da hejtujem McLaren i radujem se njihovom neuspehu, its power oF 1! A za Alonsa mnogi navijaju zato sto je majstor voznje, evo drugu sezonu spasava Ferrari totalne blamaze i meni je jako zao sto njegov tatlenat propada vec 5. godinu za redom... Bilo je indicija da on predje u RB 2010. ili tako, zar stvarno mislis da bi bio manje dominantan od Vettela? Ne, bio bi jos dominantniji jer je iskusniji, a usudicu sa da kazem i spretniji u teskim situacijama...

                          Originally posted by MarkedOne8 View Post
                          Tu je odgovr, Britanci, što bi reka Vanja.U ovom sportu im ne gine uspeh koji im dođe pre ili kasnije.
                          To je inace stara izreka u F1, a licno sam video Nebojsu da je prvi istice, ovde ili na chatu - ne secam se...
                          Last edited by Vanja #66; 19-03-12, 18:37.

                          Comment


                          • Ova sadasnja situacija je karmicko vracanje Ferariju za sve ono sto su radili 1996. na ovamo. Zao mi je sto se Nando nasao u tom vrtlogu, ali on stalno pokazuje da je top 10 vozac svih vremena, njemu da das bilo kakvu kantu dovucice je negde.

                            Pusti Fraja da napravi tim, ne pitaj za pare i eto ti uspeha.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Niko ne može da kaže za Alonsa da je loš, to stoji, ali mislim da ipak ne može da se kaže da je najbolji.Imao je raznih podlih planova sa Briatoreom.Verujem da je uvek Briatore inicirao takve stvari kada bi postojale, ali Alonso je učestvovao u tome i profitirao.To mu se sada na neki način vraća.Rekao sam da je sam sebe zajebao što je potpisao toliko veliki ugovor.Kao da mu nešto znači da li ima ugovor za naredne 2 ili 5 godina.Time se nije osigurao da će da vozi za Ferari do kraja 2016. jer znamo kako je prošao Kimi.Ferari je pristao da mu otplaćuje ugovor za ništa.Alonso je drugi tip osobe plus što je slične naravi kao Feraristi.Ne znam stvarno šta je hteo da postigne takvim ugovorm.Podstrek mehaničarima?Samo je sebe zajebao tako.

                              Vanja tebi svaka čast.Nastavi da navijaš za taj tim koji si odabrao (Ferari), ali žao mi je što su previše zatrovani Italijanima i imaju preveliki ponos.

                              Zamislite da nisu ispalili Kimija kako bi smo uživali danas zajedno.Alonso i Kimi zajedno u najtrofejnijem timu ikada.San snova, dva dobra druga a jaki protivnici.Takav slučaj nije bio još od Prosta i SenePa jedna titula bi pala nema sile.Uf, uf, počeo sam da maštam o prošlosti a to ne valja.Bolje da stanem... šta ćeš, žabari...
                              Last edited by MarkedOne8; 19-03-12, 18:53.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • A gde bi drugde, u McLaren ni mrtav ne bi se vratio, u RBu im ne treba sad, Mercedesu ce trebati vreme da postane konstantan konkurent na titulu, a ostale da ne pominjem... Renault nije imao perspektivu 2009. kad je odlazio, a da se kod njih vraca po drugi put, mnogo je i glupo je... Nece njega Ferrari ispustiti, pre ce on njih, ali ne vidim da ce se to dogoditi jer mu odgovara da se zna da je on prvi i to sto je jasno postavio dominaciju u timu.

                                Comment

                                Working...
                                X