Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 Qantas Australian Grand Prix - Albert Park

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MarkedOne8 View Post
    Red Bul je valjda gasove slao ispod poda na one vertikalne razdvajače difuzora.Ove godine je to svakako ne moguće, što zbog visine izduvnih cevi što zbog nemogućnosti da se gasovi proture igde do ispod poda.Jedino je moguće na gornju površinu poda.
    Sto onda kazes da je povrsina veca samo 15%, kad gasovi idu celom duzinom, od starta izduvnih cevi? Veruj mi, to je skoro 5 puta veca povrsina za koriscenje... Inace, ono afla koje si u jednacini sile potiska postavio ne vazi (sad bih ja trebalo da se pokrijem usima sto sam to tek sad skontao ). Isti razlog kao stavis ventilator na jedrenjak dok nema vetra, ukljucis ga i usmeris ka jedru, ali brod nece krenuti. Konzervativne sile, bolid (i svi nejgovi delovi) su jedna celina i unutrasnje sile ne uticu na performanse... Tako da, cak i kad bi izduvavao direktno na krilo, ne bi imalo nikakvog uticaja. Druga je stvar kad menjas pritisak, jer onda okolina, tj. vazduh prakticno gura bolid nanize...

    Jos samo 17 postova...

    Comment


    • Sta bre brojis ti Vanja?

      E ljudi jel ste culi onog Pavla Zivkovica kad je rekao da je u Australiji skoro nemoguce preticanje? Kakav lik.
      Meni se bas cini da uvek bude zanimljiva trka u Australiji, kapiram da ce biti i sutra, ako nista drugo, tu je DRS, pritom ce Alonso i Kimi morati da se probijaju sto svakako obecava.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Tony_G View Post
        Sta bre brojis ti Vanja?
        Mislim (dakle postojim) naglas... Kome je upuceno, siguran sam da zna. ;) Pravi se da ne vidis ili da sam samo ludi naucnik!

        Originally posted by Tony_G View Post
        E ljudi jel ste culi onog Pavla Zivkovica kad je rekao da je u Australiji skoro nemoguce preticanje? Kakav lik.
        Tell me this isnt true?!? Daj bre covece, mogu misliti kako vam je kad ga slusate... Kakav je Erceg? Za njega sam skontao da mu je trebalo 2-3 trke da se uhoda sa imenima vozaca i timova prosle godine i da je posle bilo skroz OK... Nema problema sa imenima i nesto drugacijom logikom u F1 u odnosu na MotoGP?

        Comment


        • Originally posted by Vanja #66 View Post
          Isti razlog kao stavis ventilator na jedrenjak dok nema vetra, ukljucis ga i usmeris ka jedru, ali brod nece krenuti. Konzervativne sile, bolid (i svi nejgovi delovi) su jedna celina i unutrasnje sile ne uticu na performanse... Tako da, cak i kad bi izduvavao direktno na krilo, ne bi imalo nikakvog uticaja. Druga je stvar kad menjas pritisak, jer onda okolina, tj. vazduh prakticno gura bolid nanize...

          Jos samo 17 postova...
          E tu je ključ toga što sam se bunio.Sad mi je mnogo jasnije.O tome sam ja razmišljao da li telo u pokretu može na sebe da utiče na taj način - čika Vanja kaže ne može. XD

          Rekao je da je staza u Australiji jako uska.Verujte mi, ta staza mi je jedna od omiljenih.Baš sad sam je vozio u rFactor.Jako mi se dopadaju brze šikane u drugom sektoru.Ma cela staza mi odgovara.

          Ovo sam ja vozio.
          Last edited by MarkedOne8; 17-03-12, 21:46.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Vanja #66 View Post
            Mislim (dakle postojim) naglas... Kome je upuceno, siguran sam da zna. ;) Pravi se da ne vidis ili da sam samo ludi naucnik!



            Tell me this isnt true?!? Daj bre covece, mogu misliti kako vam je kad ga slusate... Kakav je Erceg? Za njega sam skontao da mu je trebalo 2-3 trke da se uhoda sa imenima vozaca i timova prosle godine i da je posle bilo skroz OK... Nema problema sa imenima i nesto drugacijom logikom u F1 u odnosu na MotoGP?
            Ma dobar je Srdjan, najsmesnije mi je kad Pavle krene da pametuje a Srdjan cuti po par minuta i slusa Pavla kako razvija teorije. Mada ima i Srdjan neke diskutabilne izjave, ali vrlo retko. Npr, nervira me sto Srdjan svako kasno kocenje komentarise kao gresku. Npr kad je Rosberg kasno kocio u Q3 na drugoj krivini (ili se mozda vodi kao treca, u svakom slucaju znas koja je) i izasao beli dim ispod gume, Srdjan kaze kako mu je tu gotov brz krug, a realno to uopste nije gubitak vremena. Ali dobro, ne mogu realno da se zalim na Srdjana, on je najbolji komentator automotosporta...
            sigpic

            Comment


            • u bre..nisam bio 3-4 sata pored kompa..kad odjednom 4 stranice ispisane..cime se hranite vi ahhahaha

              ocekujem sjutra veoma zanimljivu trku...

              TIFOSI
              www.balkansimracing.com/forum

              Real cars. Real racing. Dobrodosli

              Comment


              • http://www.chatzy.com/37339469474643

                upadajte
                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                Comment


                • Pocinje !

                  Comment


                  • Originally posted by Miko View Post
                    Culi ste coveka
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • Svaka cast Buttonu, perfektna trka. Hamilton pobesneo, mozda previse, ali kapiram ga, taman se ponadao, kad ono opet Vettel. Doduse Vettel je imao nevidjenu srecu kad je SC izaso, Hamilton je tad morao da uspori dosta a Vettel odradio box i ostao drugi. Ali ipak sam ocekivao vise od Lewisa u zavrsnici, imao je 15-ak krugova posle SC-a, ali nista, cak je branio poziciju od Webbera. Alonso dobro prosao, mislim da ima jos vozaca (ekipa) koje ce ozbiljno ugroziti Ferrari, pre svih Lotus. Zao mi Grosjeana, ali sigurno da ce biti dobar i na narednim trkama. Kimi i Perez ucinili stvari zanimljivima, odlicna voznja, jedva cekam da ih vidim sa bolje startne pozicije. Mercedes je dosta napredovao ali ovaj put bez rezultata, mada onaj Rosberg i dalje samo zna da pravi kolonu iza sebe. Maldonado je na zalost sam sebe unisito, ali odlicna voznja, napredovao je i Williams dosta.
                      Sve u svemu, izgleda da ce biti borba za titulu izmedju trojca koji je zavrsio i ovde na postolju, nesto ne verujem da ce se Webber umesati. Ali deluje mi da je veci broj ekipa blizi vrhu ove godine, nadam se da ce se Lotus i Ferrari umesati u borbu za pobede...
                      sigpic

                      Comment


                      • Ustanem da bih gledao Sumija i on u 13. krugu odustane zbog tehnickih problema(ja mislim menjac da je bio,nisam siguran,iskljucen mi zvuk bio)...
                        A taman sam se bio ponadao. Baton odvezao odlicno,Fetel se izvukao nekako. Mrtvi Roserbeg bio 8. 3 kruga pre kraja i zavrsi 12. Jaoooo
                        Drago mi je sto ej Kimi uzeo prve bodove posle 3 godine
                        Dreams are coming true.


                        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                        Comment


                        • Vili bi i prosle godine bio dobar, ali im je gavni deo za aerodinamiku i stabilnost bolida zabranjen prakticno posle treninga u Australiji, zato su imali problema cele sezone. Ove ce biti malo drugacije, i na testiranjima su imali dobru brzinu i konstantan tempo.
                          Kasnije cu napisati analizu, evo kompletnih rezultata



                          by F1srbija

                          Edit: bice, izgleda da je Niko naleteo na krhotine od Pastorovog bolida, i da je to bio problem.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • A kad ne gleda
                            Zao mi Maldonada decko se borio sa mnogo boljim Ferrarijem i na kraju se slupao u poslednjem krugu. Steta.
                            Dreams are coming true.


                            Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                            Comment


                            • Naleteo izgleda na liniju i izgubio grip. Malo preko ivice, sta ces.
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • Jel ima negde na netu statistika svih krugova trke ko je kad koliko brzo vozio i to?
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X