Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    A i vidis sta je NI postovao, sam je priznao da je bio ljut...
    Da ponovim i treci put:

    Ovo nije divljastvo, totalno odsustvo kontrole, bijes i gnijev.. a samo bih za takve ispade ostavio direktnu diskvalifikaciju kao kaznu.





    Neka gradiva stvarno treba ponavljati i utvrdjivati X puta, kad se mozak opire da registruje neke krajnje ocigledne razlike.
    Nemam lenjir i sestar odje, a mozda bi valjalo improvizovati nekako, pa da nacrtam.. jbm li ga, ne znam kako drugacije...

    Comment


    • Originally posted by miloolja View Post
      Ma druga je prica da li je neko povredjen ili ne, kao sto je ona u ovim slucaju, odgovaram na tvoje "divljanje". Njega nije bilo.
      Nema sanse da on ovako uvek vraca lopticu, u nivou grla, tom jacinom, da toliko dugo putuje pravo i ne gubi na visini.
      Nije divljao, ali je bio ljut, to se jasno vidi.

      A pricam sta bi bilo da ga nisu diskvalifikovali, da bi onda teniseri uvek trazili neku rupu zbog ovog slucaja.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Ja sam isto mišljenja da je, na našu i njegovu žalost, ispravnom odlukom diskvalifikovan. Nema ni potrebe za gledanjem snimka jer je sudija sve video. Novak nije imao nameru ali i to nema nikakve veze. To može biti olakšavajuća okolnost ako bi postojalo dalje procesuiranje... Svakako ne spašava. I uopšte mislim da nije važan taj trenutak, on jeste bio jako nervozan od početka turnira i u tom grmu leži zec za nastavak dalje. Ako želiš biti neki političar onda idi u politiku, ako želiš da igraš tenis igraj tenis... To je lekcija koju je on dobio. Nažalost obe stvari ne mogu. A on je mislio da mogu.

        Comment


        • federer '06. mali se nije bacio i krkljao,al da je bio povredhen,kaj ne
          Wizard

          Comment


          • Originally posted by skeptik View Post
            Zasto Bedene nije iskljucen za istu stvar? Nikola Pilic je lepo rekao da nema sanse da bi Federer bio iskljucen da je uradio istu stvar.
            Bedene nije direktno udario kamermana, plus ga je udario u ruku i kamerman rekao da je sve ok.
            Pa i tada je sudija zvao supervizora zbog moguce diskvalifikacije, ovaj je otisao do kamermana i pitao da li je sve ok, kad je utvrdio da ovom nije nista, onda je rekao sudiji da mu samo da opomenu.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Nema sanse da on ovako uvek vraca lopticu, u nivou grla, tom jacinom, da toliko dugo putuje pravo i ne gubi na visini.
              Nije divljao, ali je bio ljut, to se jasno vidi.

              A pricam sta bi bilo da ga nisu diskvalifikovali, da bi onda teniseri uvek trazili neku rupu zbog ovog slucaja.
              pa jel divljao il nije divljao,il je samo bio ljut a nije divljao,nego vratio lopticu...ne mogu da ispratim sta hoces da kazes
              Wizard

              Comment


              • Originally posted by Sandugp View Post
                Sto se Federera tice tu ste u pravu.... Tu nema pogovora. Ako je Novak za ovo diskvalifikovan trebao je i federer za ono na AO pre 14 godina.
                Medjutim verovatno nije zbog reakcije pogodjenog, koji se nasmejao i rekao da je sve ok. Sto je po meni glupo, ali to izgleda gledaju.

                Verovatno ni Djokovic ne bi bio diskvalifikovan da ona zena nije reagovala kako je reagovala. Ali ni slucajno ne treba nju da krivimo za takvu reakciju niti da trazimo neke teorije zavere. Treba svi da se stavimo u njenu poziciju i da zamislimo kako bi nama bilo da nas teniska loptica onako iznenada pogodi u vrat.
                Zanimljiv tekst, a primjer je prvo ovdje iskopan

                https://www.24sata.hr/amp/sport/djec...spricao-715304

                I još jednom Agassi, obje situacije su prošle bez opomene i najbliže su Novaku jer nemaju element agresije kao Shapovalov, Bedene, i to je besmisleno porediti s Novakovim primjerom.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Tvoja sugestija je apsolutno logicna! Medjutim postoji problem. Igraci jako cesto rade nesto sto ne bi smjeli. Bilo bi puno oduzetih poena, gemova i puno vise diskvalifikacija. Ono je bila treca Novakova reakcija koja je zasluzivala opomenu, mozda ih je bilo i vise ali nismo zapazili. Sve u jednom setu u kojem je u vecem dijelu Novak igrao sa pola snage.

                  Svaki oduzeti gem i svaka diskvalifikacija bi izazvala kontroverzu.

                  A koliko bi bilo svadja na terenu? Koliko jako trebas da lupis lopticu da bi bila opomena 20 km/h ili 10km/h. Ko ce to da mjeri? Ako onaj koga loptica pogodi u glavu gleda u drugom smjeru u trenutku udarca, to moze izazvati stres i pri brzini od 10 km/h.

                  Zato je ovakvo pravilo, iako lose, manje zlo.
                  Zašto misliš da je zasluživala opomenu. Tvoj je odgovor (vjerovatno) zato što su takva pravila. A moje pitanje je zašto se nisu držali pravila kao u ovom slučaju. Da su mu dali opomenu....pa još jednu gubitkom poena ili sl do ovoga nebi došlo. Pozivati se na pravila a ne sprovoditi ih u svakoj situaciji je licemerno.

                  Comment


                  • Kazes nije ga direktno udario, pa pomisnjes ruku?! Pa ruka je deo tela. Poenta da je on to uradio u besu isto kao Novak jedina razlika je u reakciji kamermana. Da se valjao po tribinama, mlatio ruku i pustio neku suzu mislim da bi odluka bila drugacija. Znaci reakcija kamermana je bila presudna za odluku.

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      Bedene nije direktno udario kamermana, plus ga je udario u ruku i kamerman rekao da je sve ok.
                      Pa i tada je sudija zvao supervizora zbog moguce diskvalifikacije, ovaj je otisao do kamermana i pitao da li je sve ok, kad je utvrdio da ovom nije nista, onda je rekao sudiji da mu samo da opomenu.
                      i dalje kontradiktornosti-nijee ga direktno udario,al ga je udario u ruku...osim sto ga nije udario,nego pogodio...

                      lele
                      Wizard

                      Comment


                      • Originally posted by 147 View Post
                        Jos gore je nego sto sam mislio. Izgleda da Novak nije znao pravilo. Da je znao mozda se ne bi tako ponasao. U svakom slucaju verovatno bi se pravio da je hteo lopticu da baci ka skupljacu i da je promasio, a da nije bio previse nervozan. Posto se ne gleda snimak, mozda bi mu i verovali. Mada, verujem da bi bio diskvalifikovan u svakom slucaju.
                        100% si u pravu. To objasnjavi i zasto je protestvovao protiv sudije u Sinsinatiju. To opet kaze da Vajda nije smio da mu kaze pravila.

                        Originally posted by bojanaBG View Post
                        Pa nije bas dodao, bilo je ono mnogo jace od pukog dodavanja loptice, to se jasno vidi.
                        A i vidis sta je NI postovao, sam je priznao da je bio ljut...
                        Sam sebe time optuzije. U ovom slucaju ne bi bilo razlike a da je zenina reakcija bila i manja, poslije te izjave bi bio diskvalifikovan.

                        Originally posted by Srkisa View Post
                        Ako ne mora u bolnicu posle nema diskvalifikacije,to treba da bude pravilo,krkljanje moze biti od panike
                        Ne ide iz vise razloga.

                        Zbog posjekotine ne moras u bolnicu, a jasna je povreda.
                        Moze se dasiti da ne moras odmah u bolnicu.
                        Konacno, ako si unervozio osobu, to se na zapadu smtra da si ga maltretirao. Nema veze sto je osoba moze biti najveci panicar na planeti!

                        Comment


                        • Originally posted by Uthred View Post
                          pa jel divljao il nije divljao,il je samo bio ljut a nije divljao,nego vratio lopticu...ne mogu da ispratim sta hoces da kazes
                          Pa nisam ja rekla da je divljao, nego da ubuduce kad budu divljali mogu da se vade kako Djokovic nije diskvalifikovan, procitaj sta pisem.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • to je sad F4,,,ili C2

                            boze,nista mi ne polazi za rukom danas,mora da je g8
                            Wizard

                            Comment


                            • Jedino bih jos dodao da je preostro kazniti ovako nesto sa svom zaradjenom svotom. Ok za bodove se slazem, ali za ovo da bude kazna 250.000 dolara je previse...

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Tvoja sugestija je apsolutno logicna! Medjutim postoji problem. Igraci jako cesto rade nesto sto ne bi smjeli. Bilo bi puno oduzetih poena, gemova i puno vise diskvalifikacija.
                                O cemu pricas ti? Zasto?? Ovo su strasno rijetke situacije, a zbog ovakvih situacija bi se oduzimao gem. Opomene svakako dobijaju za napucavanja bez posledica..
                                Originally posted by NI View Post
                                Koliko jako trebas da lupis lopticu da bi bila opomena 20 km/h ili 10km/h. Ko ce to da mjeri? Ako onaj koga loptica pogodi u glavu gleda u drugom smjeru u trenutku udarca, to moze izazvati stres i pri brzini od 10 km/h.
                                A to me apsolutno ne zanima sto on nije gledao ono zbog cega je dosao tu. Pa da je mrtav panuo na licu mjesta. I vrlo je lako uociti razliku izmedju divljacki napucane lopte i "plasirane". Molim te, ne pokusavaj da zamutis tu granicu, jer ona ipak jeste jasna.

                                Comment

                                Working...
                                X