Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Olja,

    Ti kao pravnica bi mogla dati veci doprinos ovoj diskusiji, jer u osnovi se ovo svodi na taj tip problema.
    U pravu NI imas tumacenja i tumacenja, u tome je velika draz i ja upravo i dajem jedno, ne vidim problem.
    A imas i rupe u zakonu, btw ;)
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • I samo jos jedno pitanje, a u kom to sportu su idealna pravila?
      U kom sportu nema deo gde se sudiji ostavlja diskreciono pravo da odluci?
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Snimak pošten ne postoji a inače kad neko pljune na tribinama oni to časkom nađu.

        Comment


        • Originally posted by miloolja View Post
          U parvu NI imas tumacenja i tumacenja, u tome je velika draz i ja upravo i dajem jedno, ne vidim problem.
          A imas i rupe u zakonu, btw ;)
          Znam ja to Olja. I kad god sam diskutovao sa pravnicim pravni problem ispostavilo se da nisam uzeo ukupni skup mogucnosti, da postoji slucaj na koji nisam mislio.
          Last edited by NI; 09-09-20, 14:42.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            I samo jos jedno pitanje, a u kom to sportu su idealna pravila?
            U kom sportu nema deo gde se sudiji ostavlja diskreciono pravo da odluci?
            Ni u jednom, zato su arbitri a ne sudije. Cak mislim da su u tenisu pravila jasnija nego u vecinoi sportova jer nemas kontakt.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              To je tacno, ali odredjeni principi, problemi su isti kao u sudnici.
              Za takvu vrstu problema se u sudnici odluke ne donose tek tako u roku od par minuta na bazi emotivnog dozivljavanja situacije... vec se dobro izanaliziraju sa svih aspekata i sa prikupljenim svim informacijama. Zato i kazem da to ne bi trebalo da bude posao sudije na mecu, i da sa njih treba biti skinuta takva odgovornost.

              Inace da je to toliko interesantno i uzbudljivo mi bi pratili live sudjenja iz palate pravde a ne US Open.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Znam ja to Olja. I kad god sam diskutovao sa pravnicim pravni problem ispostavilo se da nisam uzeo ukupni skup mogucnosti, da postoji slucaj na koji nisam mislio.
                Ok i gde sam pogresila?
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  I samo jos jedno pitanje, a u kom to sportu su idealna pravila?
                  U kom sportu nema deo gde se sudiji ostavlja diskreciono pravo da odluci?
                  Ti ne razumijes da je upravo mana ovog pravila sto sudiji nije ostavljena ta mogucnost? Sudiji su ruke bile vezane, po aktuelnim pravilima on je morao da ga iskljuci i cao. A to ne bi smjelo da je tako. Nego da se pogleda i lijepo procijeni da li je zaista divljao i napucao loptu nekontrolisano. To nije nikakva nauka, jbt...

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    I samo jos jedno pitanje, a u kom to sportu su idealna pravila?
                    U kom sportu nema deo gde se sudiji ostavlja diskreciono pravo da odluci?
                    Slažem se, ne postoje idealna pravila. Druga rečenica ti je problematična. Sudija je imao diskreciono pravo ali ni jednog momenta nije ni pomislio da ga upotrebi jer su pravila jača od tog njegovog diskrecionog prava - tako su bar oni to predočili.
                    Ili je razmišljao da ga samo opomene pa kad je od Novaka čuo da je bio ljut definitivno je prelomio - aj ne pravi se luda

                    Comment


                    • Originally posted by mmajstor View Post
                      Inace da je to toliko interesantno i uzbudljivo mi bi pratili live sudjenja iz palate pravde a ne US Open.
                      Neka sudjenja su ekstremo interesantna. Bar meni. A vjerovatno nisu samo meni. Zato toliko americkih filmova ima scene u sudnici.

                      Comment


                      • Joker, Po onome sto objavio Mondo - nije morao da ga iskljuci.

                        Comment


                        • Originally posted by miloolja View Post
                          Ok i gde sam pogresila?
                          Pogrijesila sigurno nisi nigdje!

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Neka sudjenja su ekstremo interesantna. Bar meni. A vjerovatno nisu samo meni. Zato toliko americkih filmova ima scene u sudnici.
                            Dok sudija u tenisu ne nabavi onaj cekic slaba je to zabava.

                            Comment


                            • Originally posted by torpedo View Post
                              Slažem se, ne postoje idealna pravila. Druga rečenica ti je problematična. Sudija je imao diskreciono pravo ali ni jednog momenta nije ni pomislio da ga upotrebi jer su pravila jača od tog njegovog diskrecionog prava - tako su bar oni to predočili.
                              Ili je razmišljao da ga samo opomene pa kad je od Novaka čuo da je bio ljut definitivno je prelomio - aj ne pravi se luda
                              Imali su 2 opcije: opomena za nesporstko ponasanje ili iskljucenje.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                Imali su 2 opcije: opomena za nesporstko ponasanje ili iskljucenje.
                                Znači mogao i drugačijji ishod biti. Teoretski , da je to isto uradio RF bilo bi normalno da dobije opomenu jer je sudija imao diskreciono pravo.

                                Comment

                                Working...
                                X