Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Srkisa View Post
    A NI kao NI,secam se posle poraza od Aguta kakav pesimizam je sirio,govorio kako najmanje 15 igraca mogu isto tako da pobede Novaka, mogu i njih 30 kada Novak nije u top formi i motivisan kao juce,ali ako verujemo u njegov plan i da ce dostici formu i motivaciju tamo gde treba razloga za brigu je manje
    Kad sam brojio tom prilkom, preskocio sam Kolija. Nije 15 nego 16.

    Kad je Novak bio na dnu, sirio sam "optimizam". Sad kad je na vrhu, sirim "pesimizam".

    Jucerasnji poraz nije slican porazu protiv Zvereva i pogotovo ne onom protiv Kacanova. S druge strane ima slicnosti onom protiv Aguta. Ali bogami ima i razlika. Prvo, Novak je imao dobijeni mec sa Agutom. Drugo, Agut je igrao fantasticno, Koli nije.

    Glavna je slicnost da je u oba meca Novak zelio da pobijedi ali je bio nespreman da grize po svaku cijenu. Poslije Aguta sam bio zabrinut. Sad sam daleko manje zabrinut. Razlog? Poraz sa Agutom nije imao nikakav efekt na Novakovu igru u Australiji.

    Comment


    • Originally posted by Marija81 View Post
      Ajmo redom. Sve je iz mog ugla kontra od onoga što si napisao...

      1. Da nije imao volju i ambiciju ne bi igrao dubl. Igrao ga je baš da bi ušao u ritam jer je pauza bila preduga i bez takmičarskih mečeva.

      2. Nadal glavni konkurent ? A gde je tu Rodžer ? Hoćeš da kažeš da ga demotiviše Nadalovo prisustvo ? Naprotiv. Novak više voli da se ganja sa njim i Federerom nego sa ovim klincima ili nižerangiranim igračima...uvek je imao manje motiva kada igra sa ,"sitnim ribama" i nekako je umeo da ih baš potceni.

      3. Zašto se broju 1 ne bi otvarao žreb? Samo zaboravlja se jako bitna stvar kada je Novak u pitanju, a meni je zapala za oko jer pratim ga od 2005e i onog AO...a to je da što je lakši žreb njemu je teže,a što je teži žreb on ima više motiva i stiže do završnice, ili osvoji turnir...

      4. Novak nije čovek koji kalkuliše niti je ikada to radio. Uvek je , kada je zdrav , igrao maksimalno i borio se do zadnjeg atoma snage i poena...Jeste u mladosti predavao mečeve ali nikada nije bio čoker...da jeste ne bi one 2015-2016- došao do 16000 (okvirno) poena što niko nikada pre njega nije uradio. Bio je svestan da se to mora braniti... A ovo što kažeš da ga "zabole" ...da je tako ne bi ni išao u USA niti igrao turnir.

      Porazi su sastavni deo sporta. To što smo mi navikli da on "dere" redom je druga priča... i ja uopšte nisam razočarana u njega kako neki navijači (ako se tako mogu nazvati) pišu. Krivo mi je zbog poraza, ali opet ga ne doživljavam tragično.

      Ovo o vremenskim uslovima i kako se ko prilagodio smo milion puta apsolvirali ovde,ali eto nije zgoreg pomenuti ponovo za one koji nisu pratili na času.

      1. Novaku sunce smeta ( ima nizak pritisak a toplota širi krvne sudove i dodatno ga snižava) i uvek kada je jako sunce on se muči - setite se onog RG 2014e i onog mučenja na terenu.
      2. Ne voli ni vetar
      3. Novak nije tip ranoranioca, zato i ne voli dnevne mečeve i u kombinaciji sa suncem neretko se muči u dnevnim terminima.
      4. Novak je igrač ritma, a kada protivnik uspe da umrtvi igru Novak je u problemu.
      5. Novak je na specifičnoj ishrani, te mora imati i dobar tajming za pripremu pred početak meča...odlaganja, pomeranja, kašnjenja je sve ono što ga nervira.
      6. A kada je iznerviran ne razmišlja čisto , sporo ulazi u meč i geši...a spreman protivnik to vešto iskoristi.

      Juče je bilo svega po malo...
      Ne videh da ste iskomentarisali kondiciju. Da li do kondicije kao takve ili pak do vrućine ali u par navrata je baš teško disao i mislila sam da će da se sruši na terenu.

      Ako je već morao da izgubi pa bolje i od Kolšrajbera nego Kirjosa.

      EDIT: I manite se više te priče oko bodova i No1... Cilj su ( i treba da budu) Slemovi , a sve ostalo ako samo po sebi dođe super...ne treba da ganja svaki bod po svaku cenu. Bar ne u ovim godinama.
      Dubl je igrao jer nema mečeve u nogama takoreći a ne zbog toga što je imao volju i ambiciju. Njegova pauza je preduga. Ostali su došli spremni.

      U svim uslovima u kojima si opisala Novak je osvajao titule isto kao i sto je ponekad gubio. Ili bolje reći pobeđivao mečeve jer se za titulu igra uveče.

      Odlaganja pomeranja itd nisu smetala da pobedi Rafu na Wimbledonu prosle godine a sad smetaju?

      To što si napisala za krvni pritisak i toplotu je manje više tačno ali ne u potpunosti. Prvo to nema veze sa suncem.
      Drugo to je u stanju mirovanja. U telu koje obavlja fizičku aktivnost toplota se mnoooogo drugačije razmenjuje sa okolinom, strujanje krvi je jače kroz organizam i otuda npr. iskoče vene. Tj. ne postoje šanse da mu pri takvom pulsu padne krvni pritisak.

      Vetra nije ni bilo.

      I neka je doneo odluke kakve je doneo. Činjenica je da ima neke kalkulaciije na koje nismo navikli.

      Meni je samo presmešno da dođe nespreman fizički i da ispadne u drugom kolu zbog toga.

      @Ni

      ti si našao razlike u tim mečevima. Ja sam im našao zajedničku tačku.
      Last edited by Ljubitelj tenisa; 13-03-19, 23:10.

      Comment


      • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
        I lepo je rekao na konferenciji za stampu da ga poraz uopste ne boli. Da nema razloga da se tako oseca. Znaci da nije imao previsoke ambicije. Zato se i nije spremao. Ocigledno da je osvajanjem AO ispunio neki deo ciljeva. Sada je cilj sezona na sljaci.
        .
        E sada sam slusala Novaka na kzn i nigde nije rekao ovo sto ti naglasavas da ga poraz uopste ne boli -.- vec da je razocaran sto je rano ispao sa turnira gde je imao uspehe ali da nije zabrinut previse, posto je trenirao i radio, ali da nije na najvisem nivou, da radi vredno na tome i da u singlu nikada ne kalkulise (njegove reci na 6:20), ovo je jedan od onih dana i mora da ide dalje... Uvece je imao vise sansi protiv Filipa, ali preko dana totalno drugaciji uslovi, loptica odskace vise, koristio je bolje svoj spin, on nije bio u svojoj komfornoj zoni...itd,itd...



        I zvuci prehladjen, smrca

        Kao sto sam vec prenela, ovde je i potvrdio...Vajda ce biti u Majamiju.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • kad sam dole napisao da oladi malo,na ovo sam mislio,a to ujedno i govori da mu je bilo stalo


          al svejedno,ovo je apsolutno neprihvatljivo

          Wizard

          Comment


          • #Djokognini ili #NotTooBad sutra u PF protiv Kubota i Mela, i ovo je vec ozbiljna prepreka
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              E sada sam slusala Novaka na kzn i nigde nije rekao ovo sto ti naglasavas da ga poraz uopste ne boli -.- vec da je razocaran sto je rano ispao sa turnira gde je imao uspehe ali da nije zabrinut previse, posto je trenirao i radio, ali da nije na najvisem nivou, da radi vredno na tome i da u singlu nikada ne kalkulise (njegove reci na 6:20), ovo je jedan od onih dana i mora da ide dalje... Uvece je imao vise sansi protiv Filipa, ali preko dana totalno drugaciji uslovi, loptica odskace vise, koristio je bolje svoj spin, on nije bio u svojoj komfornoj zoni...itd,itd...



              I zvuci prehladjen, smrca

              Kao sto sam vec prenela, ovde je i potvrdio...Vajda ce biti u Majamiju.
              Na sajtu sportkluba sam pročitao njegovu izjavu u upravnom govoru. Ali ok. Izjava ko izjava nema veze i nije mi toliko bitna. Apsolutno sam zadovoljan njegovim rezultatima. Sranje mi je sto je ispao i ne mogu da ga gledam kako igra.

              Neka radi kako zeli to je njegova stvar. Dosao je bez trenera igra dubl i nije se fizički spremio. Znači da mu ovaj turnir nije preterano važan. Smatram da je po istom principu izgubio i sve ostale mečeve koje sam pomenuo. Iz istih razloga. Čovek kalkuliše.

              Hteo sam da dodam za Rafinu motivaciju da je lako biti motivisan kao on kada pola turnira u godini propustis.

              I treca stvar ona koju ja stalno pričam a eno Rafa je izjavio. Ima veze sa podlogama. Čovek je rekao da smatra da podloge nisu važne ako on igra dobro. Na koji način njemu beton zdravstveno ne prija a drugima je ok ja ne znam. Čovek ima bolji učinak. na betonu nego Novak. na šljaci.

              Comment


              • Pa kako sad nije dosao trener, jer mu nije stalo? Mozda trener nije mogao da dodje, nije prvi put, i potrebniji mu je Gric sada nego Vajda, mislim bio potrebniji ok.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • I molim da mi neko objasni i kaze, Maxxa, Tata, Ni...jel sam ja luda kada tvrdim da njegovo igranje dubla, povremeno i ponekad, nema veze sa ignorisanjem singla i guranjem u drugi plan, vec to radi samo usled nedostatka meceva, ponekad i kod promene podloge (trava u vise navrata)?
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Pisala sam uglavnom igra dubl na IW i Rogers Cupu. IW je igrao i kada je bio u mnogo boljoj formi evo npr 2011 sa Andyem. Ponekada verujem i radi samog turnira,publike.. Rogers Cup je prvi turnir koji igra nakon W. Ostalo sto je igrao uglavnom sa kolegama iz DC Viktorom , Jankom igracima sa kojima ima prijaeljski odnos van terena.. Sada je sigurno prijavio radi velike pauze, kao vid pripreme..
                    Similis simili gaudet

                    Comment


                    • Novaku se odavno ne igraju prva kola i to mu jeste veći problem nego završnica turnira. Kad god je odigrao malo jače, živi leš preko puta se raspadao, problem što je to bio svaki 15-i poen Slijedi Miami, da je nekako doći do 1/4 ili 1/2, za dalje ne brinem.

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        I molim da mi neko objasni i kaze, Maxxa, Tata, Ni...jel sam ja luda kada tvrdim da njegovo igranje dubla, povremeno i ponekad, nema veze sa ignorisanjem singla i guranjem u drugi plan, vec to radi samo usled nedostatka meceva, ponekad i kod promene podloge (trava u vise navrata)?
                        Ja napravim razliku sa drugim igračem. Ko se ozbiljno spremao i bacio strategiju na ova dva turnira taj je otisao na turnir 500 i uigrao se. Ko je procenio da mu nije bitno nije se spremao i uigrava se u dublu i zabavlja se. Roger, Rafa i Novak su primeri za to.

                        Novaku Indijan Vels nije prioritet, glavni trener nije dosao, dosao kondicioni da ga vrati u formu do Majamija. Igra dubl, ispao odmah u singlu. Nije se narocito borio i pokazao neku želju.

                        I nije mi jasno što je problem da se kaže da mu je ovo trenutno nebitan turnir i ovi bodovi su mu nebitni. Maznu neke poene i idu da se spremaju za šljaku i da treniraju kako valja.

                        Cak smatram da igranje u dublu i u singlu je kulturan nacin da izblejis jer ti je turnir nebitan a da ostanes u korektnim odnosima sa vlasnicima turnira. Pored toga malo i da se bavis savetom igrača.

                        Comment


                        • Originally posted by Maxx-a View Post
                          Pisala sam uglavnom igra dubl na IW i Rogers Cupu. IW je igrao i kada je bio u mnogo boljoj formi evo npr 2011 sa Andyem. Ponekada verujem i radi samog turnira,publike.. Rogers Cup je prvi turnir koji igra nakon W. Ostalo sto je igrao uglavnom sa kolegama iz DC Viktorom , Jankom igracima sa kojima ima prijaeljski odnos van terena.. Sada je sigurno prijavio radi velike pauze, kao vid pripreme..
                          Hvala.
                          Znam da je prosle igrao sa Vavrinkom u Kvinsu

                          Edit: malo sam guglala, tj. Isla na ATP, jer sa mob ne mogu da udjem nornalno na njegov sajt, stalno me prebacuje na app za mob koja je losa i ima.malo.informacija.

                          Tako da cu da povadim kada je igrao dublove i sta je tada uradio u singlu.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • U Pekingu jedne godine igrao sa Wawrinkom , Queens nije igrao od 2010 i te jedine titule koju je osvojio, jedino da je igrao ranije, ili ove godine, Queens (nisam gledala turnir)..

                            Previše mislim obraćamo pažnju u ovom trenutku na taj dubl u kome je uostalom kidao i sat vremena nakon poraza u singlu koji je procesuirao direktno na terenu.
                            Neki navijači su razočarani možda i više nego što bi trebalo, vidim pominje se i Fedal korporacija (kako je neko duhovito nazvao Rogera i Rafu) redovno .. Oni su sasvim različit tip igrača, ličnosti.. Novak treba i ima drugačije stavove, svoje male i velike motivacije.. Iako su im ciljevi isti ,drugačiji izazovi ga pokreću..

                            Uoči turnira pitala sam se kako će pristupiti ovim betonskim mastersima.
                            Sigurno da je vreme višestrukog osvajanja Sunshine Doubla prošlo..
                            Šira slika je trenutno važnija.. Tu se slažem sa većinom navijača..

                            Mene brine pošto mi se čini da je ponovo izrazito mršav, noge su mu fino definisane ali torzo i ruke Ide sezona šljake koja mu je trenutno prioritet, tu fizička snaga i te kako može biti faktor.. No on tako hoće, što kaže Olja.. Svi veliki šampioni imaju svoje tvrdoglavosti.. Kod njega se to neće promeniti. Rekao je da će raditi na mišićima koji su za tu vrstu podloge angažovaniji, pa ćemo videti..
                            Last edited by Maxx-a; 14-03-19, 08:45.
                            Similis simili gaudet

                            Comment


                            • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                              Dubl je igrao jer nema mečeve u nogama takoreći a ne zbog toga što je imao volju i ambiciju. Njegova pauza je preduga. Ostali su došli spremni.

                              U svim uslovima u kojima si opisala Novak je osvajao titule isto kao i sto je ponekad gubio. Ili bolje reći pobeđivao mečeve jer se za titulu igra uveče.

                              Odlaganja pomeranja itd nisu smetala da pobedi Rafu na Wimbledonu prosle godine a sad smetaju?

                              To što si napisala za krvni pritisak i toplotu je manje više tačno ali ne u potpunosti. Prvo to nema veze sa suncem.
                              Drugo to je u stanju mirovanja. U telu koje obavlja fizičku aktivnost toplota se mnoooogo drugačije razmenjuje sa okolinom, strujanje krvi je jače kroz organizam i otuda npr. iskoče vene. Tj. ne postoje šanse da mu pri takvom pulsu padne krvni pritisak.

                              Vetra nije ni bilo.

                              I neka je doneo odluke kakve je doneo. Činjenica je da ima neke kalkulaciije na koje nismo navikli.

                              Meni je samo presmešno da dođe nespreman fizički i da ispadne u drugom kolu zbog toga.

                              @Ni

                              ti si našao razlike u tim mečevima. Ja sam im našao zajedničku tačku.
                              Prvi bold -Nadal...uvek ima motiv više kada igra protiv njega...
                              Drugi bold-Novak nikada nije kalkulisao
                              Treći bold-nije nespreman,ali nije bio ni na 100% - da li su uslovi ili prehlada ili kondicija videćemo.

                              Novak je uvek bolji u drugom delu sezone...

                              I da se vratim na sunce...i ponovim- seti se RG 2014 i toplotnog udara koji je pretrpeo,povraćanja na terenu itd...
                              Prosto čovek ima problem sa tim i to je to...
                              Ja izađem na sunce pola sata i ubi me glava...Moj rođeni brat sede ceo dan i čvari se i ništa...svako drugačije reaguje...
                              Osim toga on ima i dioptriju,a svi mi koji imamo dioptriju takođe znamo koliko je zeznuto sunce za oči...
                              Novak je vrlo specifičan igrač i vrlo kompleksan lik...

                              P.S. Od kada ti pratiš njega? Ako kažeš od 2011e onda prekidam "raspravu"- sve je jasno
                              Last edited by Marija81; 14-03-19, 20:29.
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Originally posted by Maxx-a View Post
                                Neki navijači su razočarani možda i više nego što bi trebalo, vidim pominje se i Fedal korporacija (kako je neko duhovito nazvao Rogera i Rafu) redovno ..

                                Ne mogu ljudi bez malo drame.

                                Po meni sasvim nebitan poraz, bio je na (apsolutno) zasluženom odmoru, normalno da mu treba par mečeva da se razradi i udje u štos, uostalom, može kako kod mu se ćefne zato što je the boss
                                Genijalac čovek, tačka.
                                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                                Comment

                                Working...
                                X