Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa zakasnjenjem da cestitam prvo Noletu a onda i svima nama, Noletovim navijacima i njegovim simpatizerima(ima ih ovde)

    Sta napisati, osim BRAVO NOLE

    Zaista nisam mislila da ce USO uzeti, tek kad je dosao do polufinala sam se ponadala i hvala mu sto nas je tako obradovao.


    Nisam mogla da se javim(nisam bila u Bangladesu kao Vladan), al'"nisam imala mogucnosti da se javim.
    Mec gledala

    Neverovatno, 2 GS-ma uzeti i Sinsi, sad normalno da nama apetiti odmah rastu, al' samo polako, pametnica je Nole, zna sta mu je ciniti.

    Iscitala sve sta je pisano, tako da nema potrebe za nekim konstruktivnim postom

    Uzdravlje, pa da se jos mnogo puta radujemo
    Ne shvataj zivot preozbiljno ionako se ziv neces izvuci!

    Comment




    • Kakva je samo dosada onaj Sima strahota aooo


      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Prosto sam morala da glasam za opciju gde se pominje dubl sa Rodzerom.

        Salu na stranu, sta vise traziti od njega u sezoni u kojoj je dosao do 2 GS titule i kompletirao masters titule.
        Neka je on nama ziv i zdrav pa neka i ne osvoji nista vise do kraja godine.

        Spoiler
        Ako moram da biram, najvise bih volela da osvoji zavrsni.


        Jos jedna slicica.
        Spoiler
        -To define is to limit.

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Apsolutno. Propustiti Lejver kup bi bila teska glupost sa stanovista "public relation". Tamo se skupljaju oni koji odlucuju u tenisu.

          PS
          Izvanredno je odgovorio na pitanje o Sereni. Pogledajte snimak. To je bilo beugodno pitanje a on je pokazao pravu diplomatsku vjestinu znajuci da se u prvom redu obraca americkoj publici.
          Pa sto placa Elenu i Eduarda.

          Comment


          • Sad' gledam ove poene,pa njemu Sima nikada nije ležao...
            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

            Comment


            • Originally posted by Vladan View Post

              O Nadalu cu pisati kasnije na USO temi.
              Napisa li taj post o Nadalu?

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Odgledao sam sve u miru bozjem. Mogu da korigujem svoje ocjene. Malo sam bio, kako ti kazes, strog. Novak je igrao dobro taj mec, a do zute minute fantasticno. Drugo, DP nije imao nikakve sanse da dobije mec. Kad je poceo da napada pocetkom 2. seta, on je vec bio preumoran da dobije tri seta. Koncano, mada ja nisam tvrdio da je Novak lose servirao, sad mi se ucinilo da je dobro servirao. Valja se uzeti u obzir da je podloga bila spora. Mec ima tri perioda.

                1.
                Prvi period je do zute minute. Novakova igra je sami vrh, pogotovo kad je prevazisao inicijalnu nervozu. Odlicno je returnira, ali glavni uspjeh je da je Delpov FH paralisan. Novak je pravilno pogodio mjeru koliko igrati u BH a koliko FH stranu Argentinca. Rezultat je da Delpo previse promasuje.

                Tokom tog perioda, Delpo je imao 5 FH vinera i 9 Novakovih iznudjenih gresaka poslije Delpovog FH. Znaci 14 poena je dobio Argentincev FH. Ali je Delpo imao 13 neiznudjenih i 11 iznudjenih gresaka FH-dom. Ukupno 24 FH greske. U gemu kada je Novak brejknuo (1. set), Novak je svih 5 poena dobio Delpovom FH greskom, 2 neiznudjene i 3 iznudjene. Kad ga je brejknuo u 2. setu, imamo 2 Delpove FH greske. Bez pretjerivanja, mogu reci da je takticki trijumf bio upravo u paralizi Delpovog FH.

                Nekoliko tehnickih detalja. U tom periodu, 49.4% poena je odluci Delpo (vineri + DP neiznudjene greske + Novakove iznudjene). Dakle, ni jedna od igraca ne diktira igru. Medjutim, poene koje je DP rijesio isli su 60% u njegovu korist. Poeni koje je Novak rijesio su isli 70% u Novakovu korist. Bitno efikasniji Novak.

                2.
                Zuta minuta je pocela jednim gemom koji je Delpo igrao fantasticno. To je jedan od tri gema na Novakovom servisu u kojima je DP imao 2 FH vinera. Dva puta je brejknuo, treci je onaj dugi gem. U ovom konkretnom gemu je bila i jedna Novakova iznudjena greska izazvana Delpo FH-dom. Ipak presudile su 2 Novakove FH neiznudjene greske. Mislim da je glavni razlog za brejk, to sto je Novak pomislio da je gotovo. Imao je set i brejk prednosti, imao je igracku nadmoc. Postao je malo samozadovoljan i zelio da skrati mec. Poceo je prerano u razmjenama da testira Delpov FH a Delpa je krenulo. Potom je Novak panicario.

                Pravi problemi su nastali u sljedecem Novakovom servis gemu (dugi gem). Panika kod Novaka je evidentna pogotovo kako je gem odmicao. Poceo je da sumnja u svoju taktiku. Napravio je nekoliko grubih gresaka ukljucujuci i duplu. Ali Delpo nije nista narocito igrao. Novak je bio los i nestrpljiv. Nije Delpo bio dobar.

                Za komparaciju, Delpo je odlucio 56% poena. Vise, ali ne bitno vise nego prije zute minute. Od tih poena, Delpo 53% rijesio u svoju korist, 7% manje nego u prethodnom periodu. Medjutim, Novak je bio katastrofalan. Od poena koje je on rijesi, samo je 40% poena otislo u njegovu korist. 30% manje nego u prethodnom periodu.

                Jedan komentator je to perfektno sazeo - Novak se nudio, Delppo to nije iskoristio. Nije iskoristio dijelom i zbog umora. Ali i da jeste iskoristio, a bio je blizu, ishod meca bi bio skoro sigurno isti. Novak bi se dovoljno pribrao da pobijedi umornog Delpa.


                3.
                U trecem periodu, iza zute minute, stvari su se vratile na staro. S tim sto je nivo igre bio daleko nizi. Bilo je vise vinera ali je bilo i daleko vise gresaka. Novak je napravio puno BH neiznudjenih. U TB je Argentinac napravio 5 FH gresaka.

                Za komparaciju, Delpo je odlucio 55% poena, vise nego u prvom periodu, ali samo 44% u svoju korist. Novak nije morao mnogo da radi. I nije. Od onih poena koje je on rijesio, 55% je islo u njegovu korist. 15% manje nego u prvom periodu. I to je bilo dovoljno.


                Pogledah i ja sada reprizu. Dakle, Novakova defanziva je bila nerealna. Ne mogu da se setim kada je igrao defanzivno toliko dobro tokom celog meca, uglavnom nikad nije morao toliko, a kada je morao bio je na ovom nivou. Druga stvar, Delpova kretnja je bila blagi ocaj, naravno pod uticajem Novakove savrsene igre, moze se reci 90% meca. Iako u senci vaznosti finala nimalo nije bila opustena atmosfera. Novak kada je opusten dosta puta hvata protivnika na krivoj nozi, sa Delpom je sada to bio slucaj mozda 2x. To znaci da se Novak savrseno drzao taktike i dogovora.

                Zatim, Novakovi udarci... BH dijagonala ima savrsenu trajektoriju, u najvecem broju slucajeva pada u razlicitim dubinama. Kasnije je proradila i FH paralela sa kojom se kompletiralo mucenje Delpa. Potpuno pada u vodu prica koja se vodila ovde pre meca kako Delpo vrhunski pokriva teren. Pokrije on, ali nabaci Novaku na smec ili lagan volej.

                Razlika izmedju Novaka i Juana je sto iako je Novak u 23.finalu a ovaj u 2. , Novak je motivisaniji. Za nekoga ko je imao 4 operacije i propustio toliko i na kraju dosao u sansu da se bori za GS titulu, Del Potro nije rizikovao dovoljno i nije se dovoljno borio. Vavrinka je uvek protiv Novaka igrao da Novak ne osvoji titulu.Rasterecen je igrao, znao je da nije bolji i igrao je iz inata. Del Potro je dozvolio sebi da misli da je on ista klasa kao Novak i zato je njegova mentalna priprema nedovoljna i zato je izgubio.

                I konacno, Novak je u intervjuu sa Ozmom potvrdio ono sto sam ja donekle i sumnjao i hipoteticki znao, a to je da ne postoji igracka/tehnicka razlika medju prvih 10 igraca. Samo mentalna. Novak je intelektualno daleko ispred svih i u kombinaciji sa treningom to formira maltene nepobedivog igraca.

                EDIT: Napisah posle semifinala da Novak mora da podigne igru za 15% kako finale ne bi islo u 5 setova. On je podigao za vise od toga.
                Last edited by Ljubitelj tenisa; 11-09-18, 21:26.

                Comment


                • Originally posted by djkov View Post
                  Pa sto placa Elenu i Eduarda.
                  Kad je u pitanju public relation najvaznije je Novak. Valjda znas kako ovaj svijet funkcionise.

                  -------------

                  Ljubitelj,

                  Ja se slazem manje vise sa svim stio si napisao vezano za Novaka. Kako bi drukcije moglo da bude na sporom hardu u dvorani? Ali ne moze svako da igra na nesto losije Delpovo kretanje. Moze Nadal, moze Novak, moze Federer, mogao je Davidenko i ne mnogo drugih.

                  Nikako se ne slazem da je mentalna snaga razlika medju prvih 10 igraca. Nadal nema Rodzerov servis, niti Federer ima Novakov BH, niti Novak ima Rafin FH... Sve su to razni paketi. Da ne pricam o onim drugim. Tek kad si manje vise jednak, dolazi do izrazaja mentalna snaga. A ona se dijelom stice pobjedama, a pobjed dolaze zato sto si malo bolji...

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    I ti trazis neke odgovore od mene [emoji3]

                    Gde stoji opcija...ne zelim da osvoji?

                    Nebitno, nije frka ako ne osvoji, necemo misliti da je kataklizma ako sada ne osvoji, tako sad tumacim to, sta znam, svako ima isvoje. Ako posle svega treba da obasnjavam sta zelim od Novaka i kakav sam navijac, e dodjavola onda!

                    Jedan Masters i WTF nije dat kao predlog jer sam mislila, pogresno ocigledno, da ko zeli jedan zelece i drugi, dodacu ga sada, a ko je glasao vec, glasao.

                    I iskreno bas zato sto je to ...najbitnije.. mozda jace osecanje, ovde ne mora mnogo da se vodi racuna o svakom predlogu, moze da se glasa i za nesto priblizno dato.
                    Ma samo da bih znao na koji način da odgovorim, izgleda da sam dobro pokrio to, ova treća rečenica je ona koja mi je trebala. Četvrta njet, ni od tebe ni od bilo koga ovde mi to ne treba, još nisam takav indijanac postao

                    Što se mastersa tiče, isto se broje, ali Pariz većina top igrača ne uzima za ozbiljno, najmanje bitan od svih mastersa svakako. A i ovo što Maxxa kaže za Novakovu vezu s Kinom i onda mi on dosta bitniji ispadne.

                    Comment


                    • https://lastwordontennis.com/2018/03...s-the-world-1/

                      "Although Federer and Nadal seem head and shoulders above the rest right now, I am not convinced either will hold onto the #1 ranking for the entire year. The Swiss superstar does not play a full schedule and a few early losses at big events could seriously harm his ranking. Nadal has been plagued by injuries for the past five months and I cannot see him playing many events this year. This opens up the door for Novak Djokovic.

                      Although 2018 has yet to get going for the Serbian gladiator, I have confidence that he will find his best again before the second Grand Slam of the year. There are simple solutions to his current problems and the tennis world should remember what he is capable of doing."


                      U martu mjesecu je ovo napisao. Vrh. Jeste da jos nije kraj trke, ima jos posla, ali opet..

                      Comment









                      • sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Mala rekapitulacija zvanicnog dana posle (video)

                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Dobra fora sa onim plamenom iz reketa

                            Nedje sam prije razmisljao da napravim slicnu animaciju kad okoncaju svoje karijere ova trojica, ali svaki da ima svoj element. Federer je vazduh, Nadal je vatra, a Novak je voda. Sampras je zemlja. To je ta cetvorka koja je ispisala najvise stranica teniske open-era-istorije.

                            Federer je sav lagan, kao povetarac. Toliko elegantan i graciozan, da je vazduh (vjetar) po difoltu njegov element. Inace, u samom prezimenu ima vrlo simbolicnu rijec - feather.

                            Nadal je ziva vatra, oganj koji ne jenjava do zadnjeg poena na mecu. Nadalovu neiscrpnu energija i ratnicki mentalitet je najprikladnije predstaviti vatrom, kao i njegov trademark: topspin fh - loptica koja plamti od silnog broja rotacija u sekundi.

                            Sampras je tvrda zemlja, klisurina. Vjerovatno najbolji server svih vremena, a na mrezi kao panter - bezbroj puta se bacao na tu zemlju, poentiravsi predivnim volejima. Tezak za brejknuti, kao crna zemlja!

                            I Novak.. voda! Neko bi rekao mozda najdosadniji element, ali to ne moze biti dalje od istine. Koliko god necija igra/taktika bila dobra i cvrsta, voda ce naci pukotinu. I tokom vremena ce tu pukotinu sve vise siriti i dubiti, dok se protivnikova igra potpuno ne raspadne. Inace, evo sta kaze jedan veliki borac o tom elementu, pa sami recite kome najvise odgovara.

                            Comment


                            • Vilander za L'Ekip na ozbiljnim drogama..

                              Comment


                              • Najezih se gledajuci ovo.

                                -To define is to limit.

                                Comment

                                Working...
                                X