Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Briga me za OI.
    Ali gledati ga kako place, boli.
    -To define is to limit.

    Comment


    • Originally posted by p4p1 View Post
      Pa zbog njih svakako ne, ali znaš i sama kako to on doživljava.. ne bi me čudilo da je za njega ovo najteži poraz u karijeri. Ne može ni on protiv sebe, uvek će mu biti bitno šta drugi misle o njemu, pogotovo sunarodnici. Šta da se radi

      Što se samog meča tiče, slažem se s Vladanom da je čudo što je uopšte došao do dva TB-a i jedino gde mogu da kažem da je trebao biti pametniji jesu drugi i treći poen u drugom TBu, gde je izgubio meč. Ali opet, stekao se utisak da bi od 10 TB-a Delpo uzeo 9 večeras, stvarno je bio fenomenalan, pogotovo kad se uzme u obzir njegova situacija.. nestvarno je ovo što je odigrao i šta Argentina izvlači iz njega. Po meni je ovaj njegov nivo teži za pobediti i od onog Wawinog na RG, tamo je po meni u dosta situacija Đoković mogao bolje, iako znam da se dosta vas ne slaže s tim. Ovde igrački nije mogao ništa, samo taktički, a tu nije briljirao i eto.. uteha je što je Delpo ljudina i nadam se da će doći opet do medalje

      Kako će se ovo odraziti na nastavak sezone (karijere), videćemo. Pokazivao je bezbroj puta ogromnu mentalnu snagu, neverovatnu "bounce back" sposobnost, ali nisam siguran da je ikada bio u ovakvoj situaciji.. a još i dubl treba da igra.. po meni je samo USO i #1 bitan do kraja godine, sve ostalo je nebitno
      "He will bounce back"
      Znamo sta znaci njemu ali tako je kako je. Bilo je i tezih poraza , seti se RG12/13/15, pa ih je prevladao.
      Ja i dalje mislim da tenisu-profesionlnom nema mesta na OI . jedino sto ne volim da gubi , iako sam imala osecaj da se se Delpotro pojaviti bas ovakav sa sjajnom igrom i jos jednom mu pokvariti sve uhvativsi Novaka malo nespremnog.
      Similis simili gaudet

      Comment


      • Ne bi Del Potro odigrao ni blizu ovako da mu to Novak nije dozvolio mlakim loptama i lošim BH-om. Da je nametnuo tempo i imao čvrst BH cijepao bi Del Potro mrežu i nalazio aute, ovako je dobijao idealne loptice za pospremanje i sad treba da mu se divimo

        Ovo je bilo u stilu Rafaela zadnjih godina, mnogi su protiv njega igrali mečeve života a on nemoćno posmatrao kako loptice fijuču.

        Comment


        • Jbg kad svi moraju da odigraju meceve zivota da bi nesto protiv njega uradili. Nazalost nekima je i uspelo. Na nenormalanom nivou je igrao Delpo nocas i Novak prosto nije imao resenja, cak i ona koja su izgledala logicna u odredjenim momentima, pravila su mu velike probleme..da li nije imao jasan plan, ne znam, ako protiv ovih bombi i ne mozes da imas neki plan. Izes ti takav tenis.. A koliko je tesko osvajao samo svoje gemove.
          Meni je opet bas tesko i zao zbog njega, znam koliko mu je ovo vazno bilo, al to je taj surovi sport.
          To sto je placuci napustio teren, sasvim je nornalno ..tada je kod njega bila kulminacija emocija, a publika ga ispracala ovacijama, tako da nista nije cudno. Samo da prodje sve ovo sto bezbolnije.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Ma kakvi, pa daj bilo kod tenisera danas umjesto Novak pjeske bi ga Del Potro dobio. Jbt radio je u drugom setu kako treba, ali sijevne FH iz punog trka, kad je potpuno van terena, pa sijevne vrhunski BH pasing. Nista se danas nije moglo, samo je Novak sposoban da u ovakvom mecu dodje do dva TBa.

            Ne mislim inace da je podloga previse brza, Del Potro je i u Indijan Velsu znao da ga raznosi FHom, nema tu odbrane, koliko god sporo ili brzo bilo, on kad poklopi to cijepa vazduh. Otezavao mu je Novak, cerao ga da igra tri ili cetiri udarca, ali dzaba, nije da je ovaj zabijao vinere iz jednog udarca.

            AKo na USo donese igru iz Kanade osvaja, ali sad bas ne znam sta da mislim, nesto sam blizi da ce ga ovo unistiti na neko vrijeme.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Maxx-a View Post
              "He will bounce back"
              Znamo sta znaci njemu ali tako je kako je. Bilo je i tezih poraza , seti se RG12/13/15, pa ih je prevladao.
              Ja i dalje mislim da tenisu-profesionlnom nema mesta na OI . jedino sto ne volim da gubi , iako sam imala osecaj da se se Delpotro pojaviti bas ovakav sa sjajnom igrom i jos jednom mu pokvariti sve uhvativsi Novaka malo nespremnog.
              Mislim da oseća drugačiju vrstu tuge-bola u ovim okolnostima, nego na GSovima, pa i tim bolnim na RGu, zato rekoh da nisam siguran da je bio ovde, ne mogu ga porediti ni sa OI 2012 i 2008, jer mu se ovde navodno sve crtalo da on osvoji.. navodno

              Ovo za OI i njihovo mesto u tenisu bolje da ostavimo za neku drugu priliku, a uostalom tu se sve i svodi na ličnu percepciju

              No da se nadamo da će biti kako vas dve đevojke predviđate.. pozitivnost je bar uvek dobrodošla

              Comment


              • Dubl ga moze izvuci, ali ce vjerovatno sjutra ispasti.
                sigpic

                Comment


                • Ne znam sta je sa podlogom , kada su Ana i Carla igrale balone cinila mi se veoma sporom, juce u dubl mecu brzom cak i sa visim odskokom od onog koji sam ocekivala.

                  Ima svega , a najpre odlicne igre Delpotra,i Novaka na pogresnoj nozi, takticki lose odradjen mec.
                  Similis simili gaudet

                  Comment


                  • Prvi set je morao bolje, tu je bilo sansi i birao je nesto losija rjesenja, u drugom je stvarno cudo kako je dosao do TBa i svaka mu cast kako se borio protiv onakvog tenisa
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by p4p1 View Post
                      Mislim da oseća drugačiju vrstu tuge-bola u ovim okolnostima, nego na GSovima, pa i tim bolnim na RGu, zato rekoh da nisam siguran da je bio ovde, ne mogu ga porediti ni sa OI 2012 i 2008, jer mu se ovde navodno sve crtalo da on osvoji.. navodno

                      Ovo za OI i njihovo mesto u tenisu bolje da ostavimo za neku drugu priliku, a uostalom tu se sve i svodi na ličnu percepciju

                      No da se nadamo da će biti kako vas dve đevojke predviđate.. pozitivnost je bar uvek dobrodošla
                      Znala sam da rizikujem sa svojim stavom, ali ja sam to i ranije konstatovala kao licno gledanje na stvari.
                      Nije mu se zrebom nacrtalo nikako. I da je prosao dalje mozda bi ga podgrejani Nadal sacekao u SF sto je po meni jos gora opcija, pa tek onda Andy ohrabren Wim a koji se tu nada da ce postici legendarni status jos jednim zlatom....
                      Similis simili gaudet

                      Comment


                      • Nema sanse da bi ga Nadal dobio, samo je Del Potro bio mina, ostalo mu je bilo lagano do finala, kao krojeno. Ali Del Potro mislio sam jer Novak sporije igra prve runde, nisam vjerovao da Argentinac moze biti na ovom nivou. Ovo je bas bio nivo s kojim je osvojio USO i koji mu je donio top 5.
                        sigpic

                        Comment


                        • Rekoh ovaj odskok loptica mi se nije svideo, ne znam kako je igrao Nadal ali postoji taj mentalni oziljak od onog meca u SF08, i on bi dao celog sebe uverena sam, jer mu ovo sada izgleda kao jedna od poslednjih sansi da se povrati u pribliznu razvnotezu u match up-u. Tu bi relativno imao vecu sansu jer se igra na dva dobijena, jer koliko vidimo on vise nema formu ni fizicku spremu za BO5.
                          Svakako sada povratka nema.
                          Odlcnu stvar je ucinio sa Torontom, malo se odlepio od Andy-a. Sada ce imati vremena da se spremi za Cincinati i USO.
                          Last edited by Maxx-a; 08-08-16, 04:07.
                          Similis simili gaudet

                          Comment


                          • A uopste nisam ocekivala ovakav mec mozda podcenjivacki, souvereno, ok...ali sa ne samo toliko iskustva iz proslosti i teskih meceva sa Delpom, gde ovaj besomucno udara, a Novak se po pravilu brani,vec i zbog cinjenice da ni Argentinac, ni Novkl nisu isti tada, pre Huanove povrede, ni sada. Druga prica, dimenzija, Novak Nesalomivi ide ka svom najvaznijem cilju. Oo u kakvoj sam zabludi bila.
                            Last edited by miloolja; 08-08-16, 04:08.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by Maxx-a View Post
                              Znala sam da rizikujem sa svojim stavom, ali ja sam to i ranije konstatovala kao licno gledanje na stvari.
                              Nije mu se zrebom nacrtalo nikako. I da je prosao dalje mozda bi ga podgrejani Nadal sacekao u SF sto je po meni jos gora opcija, pa tek onda Andy ohrabren Wim a koji se tu nada da ce postici legendarni status jos jednim zlatom....
                              Ma kakav rizik, pa mislim da se većina ovde slaže s tobom. A i da to nije slučaj, šta ima veze

                              Da, voleo bih da nađem kad je zadnji put imao protivnika ovakvog renomea u prvom kolu.. a ovako raspoloženog verovatno nikada. Nije se dalo. Đokoviću barem nije stran utisak da je univerzum protiv njega, što je i danas sigurno osećao, videlo se po nekoliko njegovih reakcija

                              Comment


                              • 1.
                                Znam da je svim Novakovim navijacima tesko, ali glavu gore to je sport. Treba malo srece da bi se uspjelo, Novak je na ovoj Olimpijadi ama bas ni malo nije imao.

                                2.
                                Poraz ce strasno da ga boli ali se nadam da ce ga uciniti jacim. U osnovi nema sto sebi da prigovori. Del Potro je odigrao jedan od svojih meceva zivota.

                                3.
                                Bio je to izuzetno tezak zrijeb. Ni u snu se nisam nadao da Del Potro moze ovako odigrati. Forhand je bio apsolutno fantastican. Ni Novak ni Beker se nisu nadali ovakvom Argenticevom izdanju. Niti je bilo realno nadati se tome. Ne vjerujem da Delpo moze ponoviti ovakvu partiju, ali ako zadrzi ovaj nivo, sigurno osvaja zlato.

                                4.
                                Sto je zapravo poslo naopako? Osnovno je da je Delpo naucio lekciju od Vavrinke. Usao je u mec sa logikom: "Imam servis i imam FH, mogu uzeti Novaku reket iz ruke. Mogu neutralisati njegovu defanzivu. Mogu ga dobiti u dva seta, prije nego Novak uspije da iskoristi svoje superiorno kretanje."

                                Delpo je ima jasan i perfektan plan i lavovsko srce. Kao pravi sampion, kad je vidio da stvari idu njemu u korist, nije se uplasio nego je dobijao na samouvjerenosti.

                                5.
                                Novak je do sada izgubio 3 puta od Delpa, ali ni jednom nije bio nadigran. U Beogradu je bio povrijedjen. Na Olipijadi je bio razaocaran porazom od Marija, propustio je mnogo prilika i na kraju izgubio mecu koji je trebao da dobije. U IW mi se cinilo da zeli da izbjegne finale sa Nadalom. Ali veceras je totalno nadigran. Pitanje je zasto.

                                Postoje 4 razloga.

                                6.
                                Prvi razlog je da je Delpo igrao fantasticno. To nije ocekivao. Novak je usao u mec sa planom da mu solidna igra mora donijeti pobjedu, da ce Delpov nivo pasti. U osnovi taj plan nije ni u jednom trenutku promijenio tokom meca - ja trebam da drzim servis, a ostalo ce doci samo od sebe. Ostalo nije doslo samo od sebe.

                                Drugi razlog je sto ga je iznenadio Delpov super hrabri plan. Doduse, lako je biti hrabar kad nemas sto da izgubis. A plan je bio jednostavan, i najmanju priliku da napadne FH Delpotro je koristio. Islo ga je i taj uspjeh mu je davao vjetar u jedra tj. pomogao mu je da i ostatak igre digne. U jednom trenutku tokom odlucujuceg prvog seta je ima 71% prvog unutra. Na zalast, na pocetku mu je Novak pomogao. Pokusavao je da nadjaca Delpa u FH na FH razmjenama. Nesto slicno je napravio u Parizu 2011.

                                Novak nije imao nikavi plan B. Iznad svega nije znao kako da koristi prednost koju ima na BH strani. Precesto bi Delpo uspijevao da se izvuce na FH stranu a onda bi bio kraj.

                                7.
                                Treci razlog je sto je mec dosao u 1. kolu. Novak je specijalista za dizanje forme kako turnir odmice. I treba tako da bude. Medjutim, to danas nije bilo dovoljno. On je trebao top formu da bi dobio Delpa. A nije imao, niti je mogao imati top formu. To je dovelo da je prosipao u najkriticnijim trenutcima. U situaciji kad Delpo odlicno servira i jos i bolje lupa FH, malo je prilika. Te prilike treba iskoristiti, Novak ih nije koristio nego je nasuprot prosipao. Najkarakteristicniji je TB prvog seta. Delpo je promasio dosta prvih servisa, ali Novak je napravio tri bazicne nezinudjene greske. Najvecu u prvom poenu. To je bio poena kakav mu je trebao. Izvozao je Delpotra u dugoj razmjeni i kad je stekao prednost, promasio je dosta laki FH. Slicno je bilo i kad je poveo jednom 30:15 na Delpov servis u 2. setu. I imao je izglednu razmjenu. Napravio je bazicnu neiznudjenu BH-dom. Doduse samo par milimetara. Delpo je dobio poen nakon provjere.

                                8.
                                Cetvri razlog, ujedno i najvazniji, je vaznost meca. To ga je paralisalo. Kad nista drugo nije islo, Novak je trebao da pokaze inspiraciju, mastu, da preuzme rizik. To je napravio puno puta u slicnim situacijama. Briljantnim potezima bi zaustavio momentum protivnika, poremetio njegov ritam. Danas je znao da isto treba da napravi. Ali nije imao hrabrosti, bio je previse vazan mec. Mogao je podnijeti poraz ako igra sve bazicno dobro, ali ne i poraz zbog toga sto je preuzeo preveliki rizik.

                                U TB 2. seta je pokusao nesto tako. 2. i 3. poen, oba na svoj servis, je izasao na mrezu. Nesto slicno je napravio protiv Vavrinke u finalu 2015, u 4. setu.

                                U 2. poenu danasnjeg 2. TB, Novak je odigrao jako los prilazni udarac. To bi bilo dosta za nekoga ko se boji pobjede ali ne i za sampiona Delpovog kalibra. Huan Martin je odigrao gotovo rutinski pas. U narednom poenu prilazni udarac je vrlo dobar, tom prilikom je Delpo odigrao odlican pas.

                                S druge strane u predzadnjem poenu TB-a je napravio sto je trebalo. Agresivno je napao DP-ov 2. servis. Bilo je prekasno.

                                Bez toga ekstra sa Novakove strane, sve je islo relativno rutinski za Del Potra.

                                9.
                                U proslosti je Novak uspijevao da izadje jaci iz ovakvih poraza. Nadam se da ce tako biti i ovoga puta ikao je ovo po mom misljenju najtezi poraz u njegovoj karijeri.

                                10.
                                Sad treba da se koncerise na dublove. Mala je sansa da osvoji zlato ali nikad se ne zna. Njegova opsesija sa Olipijadom je nemalim dijelom posljedica zelje da bude prvi koji je osvojio zlato za Srbiju. Zlatom u dublu bi to postigao.

                                PS

                                Vladan je u pravu. Pravo je cudo da je Novak dogurao do dva TB. Doduse, mozda bi laki gubitak 1. seta pomogao Novaku.

                                Teren nije poesbno brz. Da je brz, Novak bi lakse probijao DP-a FH-dom.
                                Last edited by NI; 08-08-16, 04:34.

                                Comment

                                Working...
                                X