Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Meni to zvuci kao da si ubacivao reci osude u moj komentar koju ja niti osecam niti bih o tome pisala.Cak nisam ni rekla da je olako usao u mec. Sto se samouverenja tice i treba da bude , kako drugacije No1 treba da nastupa u svojim mecevima?
    Similis simili gaudet

    Comment


    • Originally posted by Maxx-a View Post
      Meni to zvuci kao da si ubacivao reci osude u moj komentar koju ja niti osecam niti bih o tome pisala.Cak nisam ni rekla da je olako usao u mec. Sto se samouverenja tice i treba da bude , kako drugacije No1 treba da nastupa u svojim mecevima?
      Izvini.

      Broj jedan treba da ulazi samouvjereno u svoje meceve. ALi isto tako treba da bude potpuno fokusiran na mec i da je spreman na sve komplikacije koje mogu da se pojave.

      Mislim da Novak nije bio potpuno fokusiran. Trosio je dio energije da se svidi publici. I pogotov nije bio spreman za komplikacije koje su iskrsle. Bas sam dobar general poslije bitke.
      Last edited by NI; 08-08-16, 08:10.

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        1.
        Znam da je svim Novakovim navijacima tesko, ali glavu gore to je sport. Treba malo srece da bi se uspjelo, Novak je na ovoj Olimpijadi ama bas ni malo nije imao.

        2.
        Poraz ce strasno da ga boli ali se nadam da ce ga uciniti jacim. U osnovi nema sto sebi da prigovori. Del Potro je odigrao jedan od svojih meceva zivota.

        3.
        Bio je to izuzetno tezak zrijeb. Ni u snu se nisam nadao da Del Potro moze ovako odigrati. Forhand je bio apsolutno fantastican. Ni Novak ni Beker se nisu nadali ovakvom Argenticevom izdanju. Niti je bilo realno nadati se tome. Ne vjerujem da Delpo moze ponoviti ovakvu partiju, ali ako zadrzi ovaj nivo, sigurno osvaja zlato.

        4.
        Sto je zapravo poslo naopako? Osnovno je da je Delpo naucio lekciju od Vavrinke. Usao je u mec sa logikom: "Imam servis i imam FH, mogu uzeti Novaku reket iz ruke. Mogu neutralisati njegovu defanzivu. Mogu ga dobiti u dva seta, prije nego Novak uspije da iskoristi svoje superiorno kretanje."

        Delpo je ima jasan i perfektan plan i lavovsko srce. Kao pravi sampion, kad je vidio da stvari idu njemu u korist, nije se uplasio nego je dobijao na samouvjerenosti.

        5.
        Novak je do sada izgubio 3 puta od Delpa, ali ni jednom nije bio nadigran. U Beogradu je bio povrijedjen. Na Olipijadi je bio razaocaran porazom od Marija, propustio je mnogo prilika i na kraju izgubio mecu koji je trebao da dobije. U IW mi se cinilo da zeli da izbjegne finale sa Nadalom. Ali veceras je totalno nadigran. Pitanje je zasto.

        Postoje 4 razloga.

        6.
        Prvi razlog je da je Delpo igrao fantasticno. To nije ocekivao. Novak je usao u mec sa planom da mu solidna igra mora donijeti pobjedu, da ce Delpov nivo pasti. U osnovi taj plan nije ni u jednom trenutku promijenio tokom meca - ja trebam da drzim servis, a ostalo ce doci samo od sebe. Ostalo nije doslo samo od sebe.

        Drugi razlog je sto ga je iznenadio Delpov super hrabri plan. Doduse, lako je biti hrabar kad nemas sto da izgubis. A plan je bio jednostavan, i najmanju priliku da napadne FH Delpotro je koristio. Islo ga je i taj uspjeh mu je davao vjetar u jedra tj. pomogao mu je da i ostatak igre digne. U jednom trenutku tokom odlucujuceg prvog seta je ima 71% prvog unutra. Na zalast, na pocetku mu je Novak pomogao. Pokusavao je da nadjaca Delpa u FH na FH razmjenama. Nesto slicno je napravio u Parizu 2011.

        Novak nije imao nikavi plan B. Iznad svega nije znao kako da koristi prednost koju ima na BH strani. Precesto bi Delpo uspijevao da se izvuce na FH stranu a onda bi bio kraj.

        7.
        Treci razlog je sto je mec dosao u 1. kolu. Novak je specijalista za dizanje forme kako turnir odmice. I treba tako da bude. Medjutim, to danas nije bilo dovoljno. On je trebao top formu da bi dobio Delpa. A nije imao, niti je mogao imati top formu. To je dovelo da je prosipao u najkriticnijim trenutcima. U situaciji kad Delpo odlicno servira i jos i bolje lupa FH, malo je prilika. Te prilike treba iskoristiti, Novak ih nije koristio nego je nasuprot prosipao. Najkarakteristicniji je TB prvog seta. Delpo je promasio dosta prvih servisa, ali Novak je napravio tri bazicne nezinudjene greske. Najvecu u prvom poenu. To je bio poena kakav mu je trebao. Izvozao je Delpotra u dugoj razmjeni i kad je stekao prednost, promasio je dosta laki FH. Slicno je bilo i kad je poveo jednom 30:15 na Delpov servis u 2. setu. I imao je izglednu razmjenu. Napravio je bazicnu neiznudjenu BH-dom. Doduse samo par milimetara. Delpo je dobio poen nakon provjere.

        8.
        Cetvri razlog, ujedno i najvazniji, je vaznost meca. To ga je paralisalo. Kad nista drugo nije islo, Novak je trebao da pokaze inspiraciju, mastu, da preuzme rizik. To je napravio puno puta u slicnim situacijama. Briljantnim potezima bi zaustavio momentum protivnika, poremetio njegov ritam. Danas je znao da isto treba da napravi. Ali nije imao hrabrosti, bio je previse vazan mec. Mogao je podnijeti poraz ako igra sve bazicno dobro, ali ne i poraz zbog toga sto je preuzeo preveliki rizik.

        U TB 2. seta je pokusao nesto tako. 2. i 3. poen, oba na svoj servis, je izasao na mrezu. Nesto slicno je napravio protiv Vavrinke u finalu 2015, u 4. setu.

        U 2. poenu danasnjeg 2. TB, Novak je odigrao jako los prilazni udarac. To bi bilo dosta za nekoga ko se boji pobjede ali ne i za sampiona Delpovog kalibra. Huan Martin je odigrao gotovo rutinski pas. U narednom poenu prilazni udarac je vrlo dobar, tom prilikom je Delpo odigrao odlican pas.

        S druge strane u predzadnjem poenu TB-a je napravio sto je trebalo. Agresivno je napao DP-ov 2. servis. Bilo je prekasno.

        Bez toga ekstra sa Novakove strane, sve je islo relativno rutinski za Del Potra.

        9.
        U proslosti je Novak uspijevao da izadje jaci iz ovakvih poraza. Nadam se da ce tako biti i ovoga puta ikao je ovo po mom misljenju najtezi poraz u njegovoj karijeri.

        10.
        Sad treba da se koncerise na dublove. Mala je sansa da osvoji zlato ali nikad se ne zna. Njegova opsesija sa Olipijadom je nemalim dijelom posljedica zelje da bude prvi koji je osvojio zlato za Srbiju. Zlatom u dublu bi to postigao.

        PS

        Vladan je u pravu. Pravo je cudo da je Novak dogurao do dva TB. Doduse, mozda bi laki gubitak 1. seta pomogao Novaku.

        Teren nije poesbno brz. Da je brz, Novak bi lakse probijao DP-a FH-dom.
        1. Slazem se. Treba sve ovo gledati u olimpijskom duhu.

        2.9 Bolece ga ali nece to trajati predugo. Nije ovo najtezi poraz. Kao prvo ovo je bilo prvo kolo a ne borba za medalju, kao drugo Delpo je odigrao na najvisem mogucem nivou koji ce tesko ponoviti. Nema za cim da zali. Protivnik je bio bolji, idemo dalje.

        3.4.5.6 Zreb nije bio pretezak ali sve se svodi na to da niko nije ocekivao ovakav nivo Delpovog tenisa, cak ni Novak. Delpo zna ovako da odigra ali na mahove. Ovde je vise od dva sata igrao u kontinuitetu na najvisem nivou bez pada u igri. Igrao je kao u transu.

        7. Slazem se. Novak po pravilu uvek ima vise problema u prvim kolima nego u zavrsnicama. Ove godine je izgubio samo jedno finale i to ono u Rimu u skoro neregularnim uslovima.

        8. Hmm... mislim da je Novak usao u mec malo po sistemu "lako cemo". Cak je u nekim trenucima izgledao kao da igra egzibiciju. Titula u Torontu mu je mozda i odmogla jer je konkurencija tamo bila prilicno slaba. Definitivno nije ocekivao ovakvog Delpa.

        10. Tesko da ce nesto napraviti u dublu. Trebace mu malo vise vremena da se oporavi od ovog soka.

        Da podvucem crtu. Tezak poraz ali ni govora da je najtezi bez obzira na sve. Takticki je odigrao totalno pogresno dok je Delpo odigrao na najvisem mogucem nivou. Ono sto treba da zabrine Novaka sto je protiv Kverija izgubio 2 TB, i sad ponovo 2 TB. Znaci glava nije tu kada se resava mec.

        Takodje mislim da fizicki nije dosao najspremniji na OI. Opustio se previse na odmoru za razliku od Mareja kojem je Lendl zadao brutalne treninge. Covek je u Majorci trenirao brutalno od jutra do sutra. To na kraju uvek daje rezultate mada sada realno i nema nekog koji moze da ga ugrozi.
        http://www.dailymail.co.uk/sport/ten...mpic-gold.html

        Comment


        • U sustini jedna stvar je bitna a to je sama Novakova igra. Del Potru svaka cast, ali dobijao je bas dosta plitkih lopti i onda je imao idealne uslove da raznosi fh-om. Kod Novaka neke preterane snage nije bilo, ali za njegovu igru snaga je daleko od najbitnijeg faktora. Tri stvari su najbitnije sto se Djokovica tice:
          1. Nije imao dubinu - previse plitkih loptica, koje je protivnik odlicno eksploatisao. Pogledajte reprizu pa cete videti koliko ih je islo tu onko T linije. A da jeste, ne bi bilo ovoliko Argentincevih vinera budite uvereni.
          2. Nije imao konstantnost ili konzistentnost kao sto neki vole da kazu. Taman sveze dva dobra poena i onda napravi bazicnu gresku ili jos gore takticku gresku (odigra poena bas onako kako prtiv Delpa ne bi trebalo da ga igra). 4 dobra poena cak ni na sopstveni servis nije mogao da sastavi. Mozda je jedan gem u citavom mecu na svoju servu dobio sa nulom i onda dobijamo situaciju da umesto da on pritiska Delpov servis a on mirno jezdi kroz svoje servis gemove i ceka priliku desava se potpuno obrnuto. Samo celicni zivci i neljudska volja su ga sprecili da bude brejknut. A bilo ko drugi bi sa ovakvom igrom kakvu je Novak prezentovao sinoc (jutros) sigurno bio brejknut.
          3. Nije imao nista od servisa - nikakvu prednost. Poneki as, poneki viner i to je to, cak i posle prvih servisa Delpo bi ostajao ravnopravan u poenu. Znaci mrva laganih kratkih free poena.
          Kada se na sve to doda da je izvukao ubedljivo najtezeg protivnika za prvo kolo ovakvog takmicenja, sve je jasno. Jer preko puta nije bio covek kome ce ruka zadrhtati u bitnim trenutcima, nije bio covek koji ce se uplasiti, coknuti. Preko puta mreze je bio pravi, jedan od najvecih sampiona svoje generacije. Delpo je mogao samo fizicki pasti (da je na best of 5 verovatno i bi) ali na dva dobijena seta sanse za to su bile znatno umanjene.

          Nista strasno. Jedino je bitno da on (Novak) neke stvari rascisti sam sa sobom i jasno odredi prioritete za nastavak sezone - pa i karijere. Verujem u njega.
          Last edited by Sandugp; 08-08-16, 09:25.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • A)
            Usao je lako cemo, usao je kao da je revijalni mec, uzivao je u tome sto zabavlja publiku... Nista od toga ne bi presudilo da Delpo nije igrao kako je igrao. Titula u Torontu je odmogla jer je povecala opustenost.

            B)
            Malo sto govori Novakovoj igri kao TB-ci. Ove godine je igrao 22. Dobio je 16. Izgubio je jedan od Simona na AO, jedan od Kukushkina u DC-u, 2 od Kuerija i 2 od Delpa. Kad Novak ima kontrolu u mecu, onda dobija TB-kove. Kad je nema onda ih gubi. Uvijek je tako bilo. Ni protiv Kuerija ni protiv Delpotra nije bio nasao nacin kako da dobija poene. Samim tim nije imao ni nacin da dobija vazne poene.

            C)
            Svi su naucili da postoje samo dva nacina da se ugrozi Novak. Jedan je da da igras kao Simon. Namucices ga ali ces rijetko pobijediti. Drugi je nacin da igras super agresivno. Kao Vavrinka ili Federer... Ako te ide, imas pristojnu sansu da pobijedis.

            D)
            2 od 5 ovogisnjih poraza su dosla u prvom kolu. I jedan je dosao u prvoj nedjelji GS-a. To je druga lekcija. Novak dize formu kako turnir odmice. Prilagodjava se uslovima i postaje sve precizniji i efikasniji. Dobiti Veselog u 1. kolu ili Kuerija u 3. na GS-u je nesto sto se moze ocekivati. Dobiti onakvog Delpa u prvom kolu je PEH!

            ---------------

            Sandu,

            Nedostatak konstantnosti je bio evidentan. Procjenjujem da je imao mentalni odnos koji ima u prvim kolima - na kraju to moram da dobijem.

            Bilo je sigurno plitkih loptica, ali puno je vinera Delpo pogodio i poslije dubokih loptica, stojeci metar ili dva iza linije. Znao je da nema druge.

            Novak nije igrao dobro BH. Previse je forsiaro slajz, vecina plitkih loptica su dolazili poslije slajza ili kako odgovor na Delpovu prethodnu bombu. Niti je uspijevao da rasiri teren BH-dom, CC par puta pa parlalela.

            Snaga je kljucni Novakov problem u mecevima kao sinoc. Na brdo Delpovih FH vinera, trebalo je odgovoriti svojim FH vinerima. Umjesto toga, Argentinac bi ih precesto pokupio FH iz trka.
            Last edited by NI; 08-08-16, 09:35.

            Comment


            • NI, kako tumacis ovu izjavu, posebno ovo boldovano: "Ove Igre su bile tako željno iščekivane, nisam mogao da pružim svoj maksimum i prikažem svoj tenis".

              Comment


              • skeptik,

                Izjava bode oci. Ne znam o cemu se radi. Nagadjam da je u pitanju neki fizicki problem.
                Last edited by NI; 08-08-16, 09:41.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  skeptik,

                  Izjava bode oci. Na znam o cemu se radi. Nagadjam da je u pitanju neki fizicki problem.
                  Pa i jeste, nije on bio 100% fit to se videlo. Videlo se po bh, videlo se po brzini prvog servisa, videlo se po tome sta je gadjao najcesce kada je servirao prvi, videlo se nekoliko puta po grimasama nakon poena.

                  NI nije puno vinera Delpo pogodio stojeci metar ili dva iza terena, problem je sto su u tim trenutcima kada je to pogadjao bili izuzetno vazni poeni. Od tih trideset i kusur vinera fh-om 90% ma kakvi 95% je bilo sa osnovne linije ili iz terena.
                  Last edited by Sandugp; 08-08-16, 09:45.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Ako ima problem sa rukom najbolje da odmori do US Open-a. Mada je pitanje u kakvoj bi formi nakon te pauze bio.

                    Comment


                    • Originally posted by Sandugp View Post
                      Pa i jeste, nije on bio 100% fit to se videlo. Videlo se po bh, videlo se po brzini prvog servisa, videlo se po tome sta je gadjao najcesce kada je servirao prvi, videlo se nekoliko puta po grimasama nakon poena.

                      NI nije puno vinera Delpo pogodio stojeci meta ili dva iza erena, problem je sto su u tim trenutcima kada je to pogadjao bili izuzetno vazni poeni. Od tih trideset i kusur vinera fh-om 90% ma kakvi 95% je bilo sa osnovne linije ili iz terena.
                      Ti vazni se vise broje. U svakom slucaju ja ih vise pamtim.

                      Treba da preskoci Sinsinati ako je povrijedjen.

                      Comment


                      • Originally posted by Sandugp View Post
                        NI nije puno vinera Delpo pogodio stojeci metar ili dva iza terena, problem je sto su u tim trenutcima kada je to pogadjao bili izuzetno vazni poeni. Od tih trideset i kusur vinera fh-om 90% ma kakvi 95% je bilo sa osnovne linije ili iz terena.
                        Vineri nisu bili problem. Bilo je ocekivano da Delpo na kraju meca ima vise vinera ali da Novak ima vise UE od Delpa to je bilo iznenadjenje za mene.

                        Originally posted by NI View Post
                        skeptik,

                        Izjava bode oci. Ne znam o cemu se radi. Nagadjam da je u pitanju neki fizicki problem.
                        Ne znam, mislim da nije u pitanju samo povreda. Muci njega jos nesto ali nece da prica o tome.

                        Comment


                        • A vise i ta nagadjanja oko povrede. Jel je ima i ako je ima kakve je prirode, sta je to sto ga muci i o cemu se toliko prica mesecima? I ako je ima zasto i kako u par nedelja recimo pred W ili posle njega ne uspeva da je sanira? Ili ako je potrebno vise vremena da se ona sanira, izleci, zasto toliko rizikuje vazne turnire, a pogotovu dalju sezonu, da ne kazem karijeru?

                          Mnogo je lose igrao nocas. Ne bih se slozila da je ona, losa igra, bila plod njegove preterane samouverenosti. To mi ne lici na njega. On pristo nije ocekivao onakvog Argentinca, kao ni ceo svet sto nije, a vise je nego ocigledno da nije imao ni snage, a ni mogucnosti, vremena da nesto menja. Cinjenice su da je svaki skoro njegov gem bio uzasno velika i teska borba, iscrpljujuca pre svega mentalno, da je slao previse, previse kratkih lopti, da je slao mlake neke fh, polubalone, na reket protivniku, da je uporan bio na bh slajsu, da nije imao prednost svog servisa, da je prosto bio glineni golub.
                          Ni prvi ni poslednji vrhunski sportista koji je doziveo fijasko na OI, a sve bi imalo manju tezinu da je pre 8 godina znao bar priblizno da smecuje kao sada.

                          Surovi, surovi svet sporta.
                          Last edited by miloolja; 08-08-16, 10:22.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Olja,

                            I ja sam ponovo sanjao onaj smesh iz Pekinga. Ali gledaj na pozitivnu stranu. Novak sada ima strasan motiv da nastavi jos 4 godine.

                            Comment


                            • Ma ne brinem se ja zbog sebe, niti mi je ovoliko krivo zbog mene kao navijaca, vec iskljucivo zbog njega. Znamo svi kolilko mu je ovo vazno bilo. No, svako cudo za tri dana, sto se tice sveta, a on ce prevazici, samo da vidimo kako i kada.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Znam da se brines zbog njega. Mislim da ce on to prevazici. Samo da u potpunosti rijesi problem koji ima. Vjerovatno povreda. Ipak se previse mucio na svoj servis, ne returnira Delpo tako dobro.

                                ------------

                                Jedna zanimljivost. U onoj anketi na pocetku godine nismo imali opciju da Novak ostane bez medalje na OI. Jednostano nam je bilo nezamislivo, previse bolno da to kontepliramo.
                                Last edited by NI; 08-08-16, 11:00.

                                Comment

                                Working...
                                X