Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mislim ne mora kao Sampras 14 od 18 ali jos dva finala i stici ce Samprasa po broju finala ali postotak dobijenih ce biti daleko losiji. Da je barem 70% ovako 50% je vrlo skromno barem za Novakove standarde. A sto je najgore moze da se desi da ide i ispod 50% pa da bude kao Lendl
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • @skeptik

      1.
      Na momente ne mogu shvatiti oko cega se sporimo kao kad kazes:

      Exactly. A sta ti govori? Da nije u pitanju Vavrinku nego Novak koji zbog Nadala i Mareja jednostavo ostao bez gasa u finalu
      S tim sto Novak nije mogao da bira zrijeb i sto ti ne vidis Vavrinkin doprinos.


      2.
      A na momete odlutas u bozju mater kao kad kazes:

      Originally posted by skeptik View Post
      Kakav je H2H izmedju Novaka i Vavrinke? On ti sve govori. Vavrinka je tezak protivnik ukoliko nemas snage da mu se odupres a to se upravo desilo u finalu. Pa Lajovic je pruzio jaci otpor Vavrinki, o cemu dalje da pricamo?
      A)
      Da li je Vavrinka igrao jednak dobro sa Lajovicem i Novakom?

      B)
      Vavrinka je napravio strasan napredak kao igrac. Moze li to shvatiti? Prije jucerasnjeg mecasu njih dvojica igarli 5 puna na GS-ovima. svih 5 puta u zadnje 3.5 godine.

      Novak je vodio 4:1. Ali su tri meca koja je Novak dobio otisli u 5. set a jedan je Stan predao. U svakom od tih meceva je Novak bio odmorniji nego jucer i uslovi su mu odgovarali vise nego jucer.

      Ako poslije ovoga ne mozes shvatiti ili prihvatiti o cemu se radi onda dizem ruke.

      -----------------

      Niki,

      Novak je spasio dosta BL. To je znak borbenosti. Cetvrti set je bio uzbudljiv i zanimljiv, samo zahvaljujuci borbenosti koju je Novak pokazao.
      Last edited by NI; 08-06-15, 11:53.

      Comment


      • Originally posted by Sandugp View Post
        Da je Djokovic bio fizicki i mentalno odmorniji. Bolje reci fizicki odmorniji a mentalno fokusiraniji dobio bi on ovo bez obzira na to kakav ga Stanojko spopao u finalu. Ali preveliki pritisaki fizicki umor su presudili. I to je to.
        Mene iskreno najvise boli 8 od 16 u finalima slemova.
        Iskljucivo pritisak. Da se nije toliko uplasio ne bi on osecao posledice meca sa Skotom. Pa i Stan je igrao skoro cetiri sata sa Congom, kako on nije bio umoran? Zato sto je u glavi, sem prvog seta, bio skroz ok.
        Novak dodje u priliku da osvoji slem koji toliko zeli i zaboravi servis u svlacionici. Pa ne moze tako.

        U Australiji je Novak sa daleko slabijom formom dosao do titule ali tu nije bilo pritiska, nije bilo tog istorijskog trenutka. Novak prosto kolabira u glavi kad dodje u sansu da napravi nesto veliko. Nema neophodan mentalni kapacitet da iznese teret i pretoci igru u konkretan rezultat. A najbolji je ove godine bez ikakve sumnje ali dzaba.

        Kad se podvuce crta i ovih 8 od 16 je skroz dobro, moglo je biti i gore.
        Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          -------------

          @skeptik

          1.
          Na momente ne mogu shvatiti oko cega se sporimo kao kad kazes:



          S tim sto Novak nije mogao da bira zrijeb i sto ti ne vidis Vavrinkin doprinos.


          2.
          A na momete odlutas u bozju mater kao kad kazes:



          A)
          Da li je Vavrinka igrao jednak dobro sa Lajovicem i Novakom?

          B)
          Vavrinka je napravio strasan napredak kao igrac. Moze li to shvatiti? Prije jucerasnjeg mecasu njih dvojica igarli 5 puna na GS-ovima. svih 5 puta u zadnje 3.5 godine.

          Novak je vodio 4:1. Ali su tri meca koja je Novak dobio otisli u 5. set a jedan je Stan predao. U svakom od tih meceva je Novak bio odmorniji nego jucer i uslovi su mu odgovarali vise nego jucer.

          Ako poslije ovoga ne mozes shvatiti ili prihvatiti o cemu se radi onda dizem ruke.
          NI, ako ne mozes da shvatis poentu ja ti tu stvarno ne mogu pomoci. Odgovori sam na ova pitanja jer prostije od ovog ne moze:
          1. Kakav je H2H izmedju Novaka i Vavrinke? Tacno igrali su nekoliko meceva u 5 setova na GS i koliki je skor? Vavrinka ga je dobio samo jednom u tim mecevima pre finala RG. Sta ti govori?
          2. Da li se gledao mec Vavrinka-Lajovic? Ako nisi onda je bespredmetno da pricamo nego ga pogledaj i videces o cemu pricam.
          3. Koji to igrac moze da napravi igracki napredak u 30-toj?!

          Bottom line: Novak je izgubio zbog preteskog zreba koji mu je uzeo dosta snage sto je Vavarinka pre svega inteligentom igrom iskoristio i uzeo titulu. Novak je bio u tolikom kanalu da bi ga pobedio i Federer da ne pominjem Nisikorija. Ako to ne vidis onda zaista i ja dizem ruke od dalje diskusije. Vladan je sve objasnio u svom postu tako da se ponavljamo.
          Last edited by skeptik; 08-06-15, 11:59.

          Comment


          • Navras,

            Veoma konstruktivan post. Samo jos dodaj dvije stvari. Uslovi u Australiji su vise odgovarali Novaku nego Vavrinki. Ovdje je bilo obrnuto. Tamo se Vavrinka raspao, ovdje nije.

            ----------------

            skeptik,

            Imam osjecaj da se ne bi slozili do sutra. Vise nego se vec slazemo, a slazemo se 70%. Ko zna, ako Novak kojim slucajem osvoji Uimbldon, mozda se se slozimo svih 100%

            PS
            Napisao sam da sam duboko razocaran Vladanovim postom.
            Last edited by NI; 08-06-15, 12:02.

            Comment


            • NI, slazemo se vise nego sto mislis ali gledamo iz ralicitih uglova. Slazemo se kad kazes da je Vavrinka imao put do finala kao Novak, a Novak kao Vavrinka da rezultat ne bi bio isti ali iz toga izvlacimo razlite zakljucke. Ti i dalje potenciras Vavrinkinu formu i atomski tenis dok ja glavni problem vidim u Novaku koji jednostavno zbog fizickog i mentalnog umora nije mogao da mu parira na terenu. Pogledaj moje komentare na live temi RG gde sam posle prvog seta pricao da brejk visi u 2.setu i da Novak nece izdrzati. On je bio nadjjacan. i videlo se da ne moze do pobede ukoliko Vavrinka ne padne ali na njegovu zalost nije imao cime da ga pritisne jer je izgubio eksplozivnost i brzinu na FH i kod servisa.
              Last edited by skeptik; 08-06-15, 12:14.

              Comment


              • skeptik,

                Moze ovako. Da se slozimo da se slazemo 85% i zakljcimo ovu diskusiju.

                Comment


                • Ja ipak mislim da bi bilo bolje da se slazete 83,29% nekako mi se taj procenat cini najrealnijim.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Originally posted by Sandugp View Post
                    Ja ipak mislim da bi bilo bolje da se slazete 83,29% nekako mi se taj procenat cini najrealnijim.
                    Sandu,

                    Ako ides da dobijes procenat kao posrednik, nece ici.

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Sandu,

                      Ako ides da dobijes procenat kao posrednik, nece ici.
                      Ma jok, samo mi se jednostavno ta mera cinila najrealnijom u vasoj diskusiji
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Ovde je na nekog bas jako uticalo sto je Novak izgubio cetvrti put finale RG,opčinjeni su previse RGom,mislili su da je Novak toliko dobar da ne moze da izgubi jos jednom trofej(i ja sam medju njima),a kad je izgubio sve na njega svaljuju i kazu da bi izgubio od svakog iole dobrog igraca,Grešimo!Sta mislite da li je Federer osvojio 2009 RG samo zato sto je bio u brutalnoj formi ili su se morale poklopiti kockice,poenta je da za osvajanje nekog tako bitnog turnira nije dovoljno samo biti najbolji,nego biti u pravo vreme na pravom mestu,Pariz, Phillipe Chatrier 7.jun 2015 15.00,vs Wawrinka,nije bilo to mesto,niti vreme,medjutim meni deluje nemoguce da se tako dobrom teniseru kao Novaku bar jednom te kockice ne sklope u naredne 3 godine

                        Tezak poraz,ali zivot ide dalje,i Novaku i nama,ovaj poraz moze imati mnogo losih posledica,ali ja gledam sa vedrije strane,mislim da ce na Novaka bar dugorocno ovo pozitivno uticati zbog:

                        Osvajanjem RG bojao sam se da se ne izduva,ne izgubi motivaciju,sad kad je sve osvojio,ali posto nije,ovim porazom ce sigurno jos vise da grize

                        Novaku je sad krivo,ali mora da se izdigne i da pokaze celom svetu da je ovaj poraz bio samo SLUČAJNOST,odnosno da je splet okolnosti i nestvarni Wawrinka uticao na poraz i da se ovo nece u buducnosti dogadjati
                        Last edited by Srkisa; 08-06-15, 14:07.

                        Comment


                        • Za Obradovica glavni uzrok poraza je Beker koji salje "losu energiju" kao i da je sedeo odvojeno od Vajde.
                          http://www.novosti.rs/vesti/sport.29...a-tokom-finala
                          Last edited by skeptik; 08-06-15, 13:43.

                          Comment


                          • Svi objektivni stručnjaci se slažu da je Nole bio pre pasivan.

                            Jednostavno trofej, finale, moraš da OSVOJIŠ. Neće ti ga niko pokloniti.
                            Samo je prebacivao lopticu.
                            Kada je tom igrom dobio 1. set, tačno sam znao da do kraja neće ništa menjati i da će ostati u tom modu.
                            Nije ništa ni probao.

                            Sten je delovao moćno, zato što mu je to "dopušteno". Čovek je udarač, ber plana B u svojoj igri.
                            Da je se malo miksovalo, kao što jeste u nekim situacijama lopte su već počele da mu idu u mrežu ili aut.

                            Kao u svakom sportu, titulu treba da osvoji onaj koji se više borio, bio agresivniji, više pokazao.

                            Comment


                            • Otvoreno pismo Novaku Djokovicu, Tvoj verni navijac, Beograd 08.06.2015

                              Dragi moj Zemo, imao sam potrebu da napisem ovo pismo, iako ga neces nikada ni videti ni procitati, ali nema veze. I pisacu ga starim dobrim srpskim jezikom, tako da ga svi mogu razumeti (ni dvosmisleno ni trosmisleno).

                              Godinama Te pratim i Tvoj sam verni navijac i kada ide i kada ne ide. Kada pobedis zena me zajebava i pita a ko koliko si zaradio para i koliko mi saljes post expresom! Usrecio si me mnogo puta u zivotu, a naravno i razljutio. Posle Tvojih bitnih meceva stoji krpa pored TV da ga ispoliram. Napusavam Tvoje igrace a bogami i Tebe, da se ne lazemo. Volim da opsujem u tim trenucima samo tako. Toliko si mi radosti, osmeha na licu i pozitivne energije doneo u ovih nekoliko godina, da sutra prestanes da igras, bio bi vise nego zadovoljan i nadmasio si moja ocekivanja. Pita me juce zena pa nisi se mnogo iznervirao, ja joj kazem nisam kao sto znam, ali mi je vise krivo zbog Tebe jer znam koliko Ti je znacio pehar.

                              Nisi ga osvojio ove godine, nadam se pre svega za Tvoje dobro da ces ga osvojiti u buducnosti jer Ti mnogooo znaci.

                              Mislio sam da si bar donekle sredio neke stvari u Tvojoj glavi ali sam juce shvatio da nisi ni blizu. Pritisak koji si stvorio Te je zavezao da ne mozes da pokazes 100% svojih mogucnosti. OK bio je veliki pritisak da dobijes Mareja u petak 3:0 da bih odmarao subotu, zbog debila koji prave satnicu turnira, kao sto je i oluja odlozila za subotu Tvoj mec sa Fererom u 1/2 USO, ali Ti moras da shvatis da tu nista ne mozes da promenis i da prestanes da obracas paznju na to.

                              Izvalio sam se juce na dvosed, da Te gledam kako ostvarujes jedan od Tvojih snova i poceo da gledam najavu meca na Eurosport-u. Vidim Wawrinka trenirao na PC i izgleda opusten, pomislih auuu bice jebeno, kao i poslednjih nekoliko vasih GS meceva, ali i dalje s verom da dobijas, po mojoj prognozi 3:1, a onda prikazuju Tebe i ja neverujem sta vidim. Ti si Zemo trenirao na terenu br. 2, kaze komentator da smanjis pritisak.... auuuu krv ti jebem pomislih pa koji kurac se Ti krijes na tom terenu, od koga se Ti to plasis, gde Ti to hoces da pobegnes. Pa ako do sada nisi naucio sa 28 godina da se problemi resavaju kada se sa njima suocis a ne ako besis kao neka picka, onda nema pomoci. I od koga se Ti to plasis upitah sebe, vracajuci film sta si sve osvojio poslednjih nekoliko meseci i koliko DOMINIRAS. Pomislih e moj Zemo nema ni danas radovanja. A treba si da budes na PC i da vizuelizujes podizanje pehara, kako Te je Tvoja Jelena naucila. Znaci totalno pogresan pristup. Nadam se da bar sada to shvatas.

                              Voleo bih da pronadjes nekoga da Ti pomogne da sredis to u glavi i jos jednu stvar, a to su navijaci. MORAS da shvatis ili da Ti neko objasni, ako to vec ne mozes sam, da nikada neces imati podrsku publike na RG, W i USO kakvu ocekujes kao veliki sampion, ni kada se penzionisu Federer i Nadal. Na AO donekle i to je to. SHVATI NIKADA!!!!

                              Pitas se logicno zasto, pa zato sto si razjebao idealnu kombinaciju Federer-Nadal i to ne samo sto si ih poceo, pre nekoliko godina, pobedjivati nego osvajajuci preko njih velike titule. Marketing je napravio od njih u glavama navijaca sirom sveta da postoje samo oni i posle njih potop i nista drugo, a onda si dosao Ti, bar da si iz neke bitnije i bolje rangirane drzave, nego iz Srbije sto je jos povecalo u glavama mnogih tu mrznju (to sto oni +- pojma nemaju sta se na ovim prostorima stvarno desavalo to nema veze). I sta Ti radis, places kao picka zbog njihovih aplauza, umesto da samo kulturno kazes hvala (ako vec neces da ih na finjaka napusis kurcem). Pa Ti si zbog tih smradova plakao, ajde da si plakao zbog armije Tvojih navijaca pocevsi od na pr. ovog foruma pa na dalje sirom planete koji Ti stvarno salju i poslednji atom svoje pozitivne energije kada Ti ne ide da pobedis. Tu si me bas razocarao i shvatio sam da imas totalno poglesno poimanje tog dela realnosti. Pa Kinezi te ne gotive zato sto znas 5 reci na njihovom jeziku nego zato sto si takav kakav si. Pa cak i da si kupio "ruske" mistrale za 3 milijarde evra a ne 2 koliko vrede, opet bih Ti zvizdali. Prestani kao Boga Te molim da se trosis vise na te govnare.

                              Voleo bih da nadjes neko strucno lice da Ti pomogne da shvatis gore navedene 2 stvari i da zauzmes drugaciji stav.... bice Ti mnogo lakse i neces vise trositi svoju dragocenu energiju na budale.

                              Postigao si i vise nego sto sam ja ocekivao. Cak mi se ispunila i zelja da pobedis Federera u finalu W, a da dobijes Nadala u finalu RG nije (ali si ga dobio na RG - sto nije mala stvar).

                              Zelim Ti samo 2 stvari: Zdravlje i Pamet da shvatis kako da se nosis sa stvarima koje ne mozes da promenis i da nastavis da dominiras svetskim tenisom jos barem 3 godine i da naravno osvojis sve titule koje mozes.

                              Verno cu Te pratiti i u dobru i u zlu kao i dosada.

                              Pozdrav Zemo

                              Comment


                              • Sto dalje?

                                1.
                                Jucer je Novak dozivio tezak poraz, u to sumnje. Postoji rizik da kad se njegova karijera zavrsi, ovo bude smatran najtezim porazom, ali postoji i sansa da se bude smatrao samo manje bitnim detaljom. Ja sam blizi ovoj drugoj varijanti. Sve zavisi kako ce se Novak odnositi prema njemu. Da li ce se poraz od Vavrinke preliti na ostatak sezone?

                                Poraz od Federera 2011. se nije prelio. Novak ga nije smatrao previse bitnim. Poraz od Nadala 2012. je manje vise upropsatio ljetni dio sezone. (Dva slema i Olimpijadu.) Onaj 2013. je imao jos i gori efekt. Nadal ga je prestigao na betonu. Ali poraz iz 2014. nije imao ni priblizno isti uticaj, iako je on najtezi od sva cetiri jer je sve bilo u Novakovim rukama.Tu vidim pozitivni uticaj Bekera.

                                Niko ne zna kako ce se stvari odvijati ove godine, ali ja ocekujem reakciju slicniju onoj 2014. nego ranijih godina. Ipak je Novak previse inteligentan da ne bi znao koliko je nadmocan, sto ne znaci i nepobjediv.

                                2.
                                Navras vec neko vrijeme tvrdio da Novak treba da smatra RG samo kao jedan od slemova. Mislim da je doslo vrijeme da se Novak tako postavi. Ako moze naravo.

                                Svi znaju koliko on zeli RG i svi koriste to. Nadal 2012. i 2014. Sad i Vavrinka. Po svakom rezonu, Vavrinka koji je jucer bio u 1. RG finalu i koji ima 30 godina je trebao da bude pod vecim opterecenjem od Novaka. A nije bio. Pod vecim opterecenjem je bio Novak. I sto je najgore, Noraman i Vavrinka su znali da je Novak pod vecim opterecenjem. To je puno olaksalo njihov posao. Kad je Vavrinka vidio Novaka da posustaje u 2. setu, zanao je zasto i to mu je dalo krila.

                                Naredne godine Novak treba da promijeni pricu u: “RG je samo jedan slem. Volio bih da ga imam ali bi ipak vise volio dva druga slema nego jedna RG.” Ako to ne smije tako direktno da prica onda treba tako da se postavi i tako da se ponasa.

                                3.
                                Moze li Novak ikada da osvoji RG?

                                Moze! Ja mu dajem vece sanse nego iza proslogodisnjeg finala. Prosle godine je kolapsirao, ove nije. Osim toga, iako nije preskocio zadnju prepreku, sada ima na nesto sto nikada ranije nije imao - pobjedu nad Nadalom u RG-u. Nema vise price o specijelnim uslovima na PC-u. Cak sto vise ima pobjedu po suncanom vremenu i sto je najvaznije ima dvije metode kako da savlada Rafu. Njemu sada odgovara da Rafa bude u prva 4 i skine koji skalp igracima kao sto su Vavrinka, Mari, Nishikori itd.

                                Dalje, Novak je pokazao da ima metodu na sljaci za Marija, Ferera, Federera pa i Nishikorija. Kad imas metodu onda ne moras da igras najbolje sto mozes da bi pobijedio. Ne vjerujem da Vavrinka moze da ponovi partiju kao jucer, ali, za svaki slucaj, Novak treba da poradi na trazenju bolje taktike.

                                Da li ima drugih igraca koji su ozbiljna opasnost? Za sada se ne vide. Ali mogu da se pojave. Ipak mislim da nema nekog novog Nadala na vidiku.

                                Koliko jos ima vremena?

                                Ocekujem da jos dvije godine bude jasan favororit. I da dvije godine iza ima pristojne sanse. Nema vremena za gubljenje, ali ga ima dovoljno. Samo da bude zdravlja, da ne bude povreda.
                                Last edited by NI; 08-06-15, 13:54.

                                Comment

                                Working...
                                X