Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MarkoNFL View Post
    Svi objektivni stručnjaci se slažu da je Nole bio pre pasivan.

    Jednostavno trofej, finale, moraš da OSVOJIŠ. Neće ti ga niko pokloniti.
    Samo je prebacivao lopticu.
    Kada je tom igrom dobio 1. set, tačno sam znao da do kraja neće ništa menjati i da će ostati u tom modu.
    Nije ništa ni probao.

    Sten je delovao moćno, zato što mu je to "dopušteno". Čovek je udarač, ber plana B u svojoj igri.
    Da je se malo miksovalo, kao što jeste u nekim situacijama lopte su već počele da mu idu u mrežu ili aut.

    Kao u svakom sportu, titulu treba da osvoji onaj koji se više borio, bio agresivniji, više pokazao.
    Od Novaka se i ne ocekuje da u mecu sa Stenom bude agresivniji od njega,juce je bio bas pasivan,ali nije ni mogao puno agresivnije,ili mu bar Wawrinka nije dozvoljavao,jedostavno Novak je igrao defanzivno,pa sta, i Marej igra defanzivno protiv Novaka,pa ga dobija u finalima Gs,ne zavisi od njega mnogo sto sta kad Stan ima dan,na betonu moze servisom da ga smiri,ovde ni to ne moze,razumem ja vas,da je izgubio od Rafe niko se ne bi nervirao,to bi se ocekivalo,ali niko ovde ne shvata da je Stanov maksimum veci od maksimuma Novaka i Rafe zajedno,samo sto on to moze da odigra samo dva,tri puta godisnje,a protiv Novaka ce mnogo lakse uci u Bogovski mod(6.brzinu) nego protiv Rafe

    Comment


    • Originally posted by Srkisa View Post
      Ovde je na nekog bas jako uticalo sto je Novak izgubio cetvrti put finale RG,opčinjeni su previse RGom,mislili su da je Novak toliko dobar da ne moze da izgubi jos jednom trofej(i ja sam medju njima),a kad je izgubio sve na njega svaljuju i kazu da bi izgubio od svakog iole dobrog igraca,Grešimo!Sta mislite da li je Federer osvojio 2009 RG samo zato sto je bio u brutalnoj formi ili su se morale poklopiti kockice,poenta je da za osvajanje nekog tako bitnog turnira nije dovoljno samo biti najbolji,nego biti u pravo vreme na pravom mestu,Pariz, Phillipe Chatrier 7.jun 2015 15.00,vs Wawrinka,nije bilo to mesto,niti vreme,medjutim meni deluje nemoguce da se tako dobrom teniseru kao Novaku bar jednom te kockice ne sklope u naredne 3 godine

      Tezak poraz,ali zivot ide dalje,i Novaku i nama,ovaj poraz moze imati mnogo losih posledica,ali ja gledam sa vedrije strane,mislim da ce na Novaka bar dugorocno ovo pozitivno uticati zbog:

      Osvajanjem RG bojao sam se da se ne izduva,ne izgubi motivaciju,sad kad je sve osvojio,ovim porazom ce sigurno jos vise da grize

      Novaku je sad krivo,ali mora da se izdigne i da pokaze celom svetu da je ovaj poraz bio samo SLUČAJNOST,odnosno da je splet okolnosti i nestvarni Wawrinka uticao na poraz i da se ovo nece u buducnosti dogadjati
      AMIN!

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Jasno, ne mozes podnijeti poraz. Mislis da mene ne boli. Nisam mogao spavati. Ali mi nisu oni na PC-u gamad, kolektivno. Ma daj...

        I ti i ja znamo da Novak nije izgubio zbog publike. Ja znam i kazem da je 70% za njegov poraz kriv odlicni Vavrinka, 15% teski zrijeb i konacno 15% razumljivi pritisak. Moze da se ne slazes u postocima ali to je otprilike to. Ti ocigledno jos ne mozes da provaris poraz i trazis druge razloge.

        -----------

        noto,

        I poored poraza, ja smatram da je Novak 4. igrac u istoriji na sljaci. Iza Nadala, Borga i Lendla. To sam ti napisao u pp-u. Dalje, smatram da je ove godine dostigao nivo koji je mjerljiv sa ovom trojcom ispred. Znam sto ces da me pitas. Kako onda gubi od jednog Vavrinke?

        Odgovaram:
        Izgubio je od fantasticnog Vavrinke koji bi bio najbolji u istoriji da moze onako da igra svaki dan.
        Ali isto tako imaj u vidu da je veliki Borga dva puta izgubio na RG-u. Oba puta od Adriana Panate. Jednom je mogao biti slucaj, dva puta nije. Svako ima nekog ko mu ne odgovara tj. sa kim se vise muci nego bi trebao.
        Izvinjavam se ako sam upotrijebio preblagu riječ. Vjerovatno ne postoji riječ koja može izmjeriti tu gamad sa PC-a. Ne kažem da su svi, ali se većina odlično uklopi u orkestar. Uopšte ne pričam o tome da je publika uticala na poraz, nemaju krivicu u tome. Ne moraju nikad navijati za Novaka i ne trebaju, koji će mu da takva govna za njega navijaju. Razlog su aplauzi nakon meča. Šta oni govore? Dobar si ti Nole, nagradićemo te kad gubiš i više nego što očekuješ, a evo kako te nagrađujemo kad pobijediš (ovdje ubaciš meč protiv Nadala i Murraya, samu završnicu, jedva aplauz i to ne od svih). Zato sam rekao, trebao je uzvratiti aplauzima, sa stokom se drugačije ne može. Kakvo crno zahvaljivanje, kome? To mu je velika greška. Na đon moraš ići đonom.

        Tu je negdje, možda 5, Kuertenu još uvijek prednost. Igrački mislim da je odmah iza Nadala i Borga. Hoće li doći do RG, što se mene tiče i ne mora, publika više zaslužuje šampiona kao što je Wawrinka, a on je pravi istinski šampion. Čovjek izađe i za jedno fudbalsko poluvrijeme ispuca sve van terena protiv karikature Dimitrova, pojavi se dvaput godišnje i jednom u životu po turniru, e takvi šampioni njima trebaju.

        Comment


        • zasto li nam nema sefice Olje

          Comment


          • Originally posted by notorious View Post
            Izvinjavam se ako sam upotrijebio preblagu riječ. Vjerovatno ne postoji riječ koja može izmjeriti tu gamad sa PC-a. Ne kažem da su svi, ali se većina odlično uklopi u orkestar. Uopšte ne pričam o tome da je publika uticala na poraz, nemaju krivicu u tome. Ne moraju nikad navijati za Novaka i ne trebaju, koji će mu da takva govna za njega navijaju. Razlog su aplauzi nakon meča. Šta oni govore? Dobar si ti Nole, nagradićemo te kad gubiš i više nego što očekuješ, a evo kako te nagrađujemo kad pobijediš (ovdje ubaciš meč protiv Nadala i Murraya, samu završnicu, jedva aplauz i to ne od svih). Zato sam rekao, trebao je uzvratiti aplauzima, sa stokom se drugačije ne može. Kakvo crno zahvaljivanje, kome? To mu je velika greška. Na đon moraš ići đonom.

            Tu je negdje, možda 5, Kuertenu još uvijek prednost. Igrački mislim da je odmah iza Nadala i Borga. Hoće li doći do RG, što se mene tiče i ne mora, publika više zaslužuje šampiona kao što je Wawrinka, a on je pravi istinski šampion. Čovjek izađe i za jedno fudbalsko poluvrijeme ispuca sve van terena protiv karikature Dimitrova, pojavi se dvaput godišnje i jednom u životu po turniru, e takvi šampioni njima trebaju.
            1.
            Imam osjecaj da je rijec koju si upotriebio dobra za tvoje zdravlje. Smanjuje rizik za tvoje srce. Zato nastavi da je upotrebljavas.

            2.
            Je li sad 4. ili 5? Velika razlika! U svakom slucaju neko ko bez dileme zasluzuje RG.

            Comment


            • Nakon skoro neprospavane noći, i sleganja svih utisaka i emocija, moram reći da ja i dalje ne mogu da verujem da je Novak odigrao finale na način na koji je odigrao.

              Posle svih mečeva u preliminarnim i tako briljantno odigranog QF, pa i nakon briljantnog 5-og seta sa Daviteljom, verovao sam da je dovoljno zreo i odlučan, da njegov Šampionski karakter neće doći u pitanje, i da je samo pitanje da li dobija u 3, 4 ili 5 setova, zavisno od otpora Stanimala.

              Prvi set je prošao solidno, više je Vavrinka prosuo, nego je Nole realizovao, ali da ne gledamo sitničavo. I drugi set je do 7 gema išao nekim svojim tokom, bez brejka. Novak je malo teže čuvao servis, Stanimal je sve bolje pogađao, sve do tog poena na mreži i neshvatljivog puštanja passinga na, kome je bio, od strane Noleta.

              Šta se tada desilo, zašto je Novak ispustio kontrolu, nikada nećemo saznati, osim ako nekim čudom objavi u autobiografiji za nekih 20tak godina!?

              Nastavak meča je bio Deja Vu iz prethodnih finala sa Rafom, potpuna pasivnost, bezidejnost, forsiranje dropa nakon dijagonale, gde ga je Stan većinom čitao, ako uopšte pređe lopta sajlu, lobovi umesto passinga, pristajanje na besomučno prebacivanje i čekanje na FH ili BH egzekuciju Stanimala....

              Sramota me bilo kad sam video da ima samo 6 FH vinera nakon dva seta! Eeeeeeej čoveče, on je po meču imao 40-50% samo FH vinera, od ukupno 40+ vinera prosečno po svakom meču.

              Ruku na srce, nije Stan bio toliko bolji, koliko je Nole bio van događaja. Time ne želim niti jednog trenutka umanjiti uspeh i trud koji je Vav uložio da dobije svoj drugi Slam.... opet preko Novaka.

              Meč nije od onih koji bi mogli ostati za pamćenje, i to bih isto rekao i da je Novak pobedio. Nijednog momenta niko sa strane nije uticao na meč, sve sudijske odluke su bile OK, publika je bila kao i uvek, ništa ekstremno protiv Novaka (aplauz nakon dodele pehara to samo potvrđuje).....

              Sam pao sam se ubio

              Nisam razočaran, samo sam potpuno zapanjen nivoom mentalne odsutnosti u finalu jednog Slama, nekoga ko bi trebalo da piše stranice teniske istorije.

              Ja i dalje verujem da će Novak ispuniti mnoge stranice štampe svojim rekordima, ali... šta bi tek bilo kad bi konkurencija bila malo jača nego što je sada?
              Last edited by Torima; 08-06-15, 14:35.

              Comment


              • Dobro je ako ti je moje zdravlje argument odbrane te sjajne atmosfere

                Pa i nije baš, na kraju neće biti dileme. Svakako da zaslužuje, trebao je imati 2 dosad a ima 0. Trebao je imati 3 USO a ima 1.

                Comment


                • Originally posted by notorious View Post
                  Pa i nije baš, na kraju neće biti dileme. Svakako da zaslužuje, trebao je imati 2 dosad a ima 0. Trebao je imati 3 USO a ima 1.
                  Trebao je imati 3 RG-a, opet se oko jednog ne slozismo. I 3 USO-a. Tu se slazemo.

                  Comment


                  • Originally posted by ledeni 80 View Post
                    zasto li nam nema sefice Olje
                    Da dodje malo sebi, mora da joj je jaaako teško! Oljuška cmooooook draga
                    "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                    Comment


                    • Originally posted by ledeni 80 View Post
                      zasto li nam nema sefice Olje
                      Lakse ce mozda van foruma da svari Novakov jucerasnji debakl /ako nisu naravno privatne obaveze u pitanju /, treba svasta i da procita na svim temama
                      Similis simili gaudet

                      Comment


                      • Originally posted by notorious View Post
                        Dobro je ako ti je moje zdravlje argument odbrane te sjajne atmosfere

                        Pa i nije baš, na kraju neće biti dileme. Svakako da zaslužuje, trebao je imati 2 dosad a ima 0. Trebao je imati 3 USO a ima 1.
                        a zlato sa OI da dodam na te GS pogotovu 2008

                        Comment


                        • Originally posted by notorious View Post
                          Izvinjavam se ako sam upotrijebio preblagu riječ. Vjerovatno ne postoji riječ koja može izmjeriti tu gamad sa PC-a. Ne kažem da su svi, ali se većina odlično uklopi u orkestar. Uopšte ne pričam o tome da je publika uticala na poraz, nemaju krivicu u tome. Ne moraju nikad navijati za Novaka i ne trebaju, koji će mu da takva govna za njega navijaju. Razlog su aplauzi nakon meča. Šta oni govore? Dobar si ti Nole, nagradićemo te kad gubiš i više nego što očekuješ, a evo kako te nagrađujemo kad pobijediš (ovdje ubaciš meč protiv Nadala i Murraya, samu završnicu, jedva aplauz i to ne od svih). Zato sam rekao, trebao je uzvratiti aplauzima, sa stokom se drugačije ne može. Kakvo crno zahvaljivanje, kome? To mu je velika greška. Na đon moraš ići đonom.

                          Tu je negdje, možda 5, Kuertenu još uvijek prednost. Igrački mislim da je odmah iza Nadala i Borga. Hoće li doći do RG, što se mene tiče i ne mora, publika više zaslužuje šampiona kao što je Wawrinka, a on je pravi istinski šampion. Čovjek izađe i za jedno fudbalsko poluvrijeme ispuca sve van terena protiv karikature Dimitrova, pojavi se dvaput godišnje i jednom u životu po turniru, e takvi šampioni njima trebaju.
                          Da kazem Noto, uze mi reci iz usta Sve sam ovo hteo da napisem, ali ti si i bolje uradio

                          Za ghovna ne treba Nole da brine, nego neko treba da pusti vodu i da Francuska ghovna odu
                          Last edited by salinjo90; 08-06-15, 15:18.

                          Comment


                          • Nažalost, Novak je jedini krivac što Murray i Wawrinka imaju po dva GS. Treba da mu budu večno zahvalni.

                            Comment


                            • Originally posted by Torima View Post
                              Nakon skoro neprospavane noći, i sleganja svih utisaka i emocija, moram reći da ja i dalje ne mogu da verujem da je Novak odigrao finale na način na koji je odigrao.

                              Posle svih mečeva u preliminarnim i tako briljantno odigranog QF, pa i nakon briljantnog 5-og seta sa Daviteljom, verovao sam da je dovoljno zreo i odlučan, da njegov Šampionski karakter neće doći u pitanje, i da je samo pitanje da li dobija u 3, 4 ili 5 setova, zavisno od otpora Stanimala.

                              Prvi set je prošao solidno, više je Vavrinka prosuo, nego je Nole realizovao, ali da ne gledamo sitničavo. I drugi set je do 7 gema išao nekim svojim tokom, bez brejka. Novak je malo teže čuvao servis, Stanimal je sve bolje pogađao, sve do tog poena na mreži i neshvatljivog puštanja passinga na, kome je bio, od strane Noleta.

                              Šta se tada desilo, zašto je Novak ispustio kontrolu, nikada nećemo saznati, osim ako nekim čudom objavi u autobiografiji za nekih 20tak godina!?

                              Nastavak meča je bio Deja Vu iz prethodnih finala sa Rafom, potpuna pasivnost, bezidejnost, forsiranje dropa nakon dijagonale, gde ga je Stan većinom čitao, ako uopšte pređe lopta sajlu, lobovi umesto passinga, pristajanje na besomučno prebacivanje i čekanje na FH ili BH egzekuciju Stanimala....

                              Sramota me bilo kad sam video da ima samo 6 FH vinera nakon dva seta! Eeeeeeej čoveče, on je po meču imao 40-50% samo FH vinera, od ukupno 40+ vinera prosečno po svakom meču.

                              Ruku na srce, nije Stan bio toliko bolji, koliko je Nole bio van događaja. Time ne želim niti jednog trenutka umanjiti uspeh i trud koji je Vav uložio da dobije svoj drugi Slam.... opet preko Novaka.

                              Meč nije od onih koji bi mogli ostati za pamćenje, i to bih isto rekao i da je Novak pobedio. Nijednog momenta niko sa strane nije uticao na meč, sve sudijske odluke su bile OK, publika je bila kao i uvek, ništa ekstremno protiv Novaka (aplauz nakon dodele pehara to samo potvrđuje).....

                              Sam pao sam se ubio

                              Nisam razočaran, samo sam potpuno zapanjen nivoom mentalne odsutnosti u finalu jednog Slama, nekoga ko bi trebalo da piše stranice teniske istorije.

                              Ja i dalje verujem da će Novak ispuniti mnoge stranice štampe svojim rekordima, ali... šta bi tek bilo kad bi konkurencija bila malo jača nego što je sada?
                              Delimo isto misljenje,on je toliko mocan igrac iako je juce debelo psihicki podbacio nije bio u mecu i sa takvim pristupom malo je falilo da mec ode u 5 set.Fali mu sportska drskost da sve proba nebi li preokreno mec e to kad bude imo onda ce dobijati ovake meceve...

                              Comment


                              • Originally posted by skeptik View Post
                                Za Obradovica glavni uzrok poraza je Beker koji salje "losu energiju" kao i da je sedeo odvojeno od Vajde.
                                http://www.novosti.rs/vesti/sport.29...a-tokom-finala
                                Pa to sam ja reko odma covek nema nikakvih emocija to se videlo u 5 setu protiv Mareja Djokovic zivi od energije svog tima kad ga bodre sa stisnutom pesnicom u bitnim trenutcima ako se secate finala sa Nadalom 2013 na US Openu kad je galamio na Vajdu da mu daje podosku.Vajda je celo vreme skako vristo stisko pesnicu a Beker kao slepac sedeo bez ikakvih emocija ni da pogleda u Novaka.Novak je veliki emotivac to nije dobro zato ga i pogadja reakcija publike kad navijaju protiv njega.Dje bi njemu kraj bio da ima podorsku kao Fed i Nadal ne smem ni zamisliti....Zato i ima toliko uspeha sa Vajdom jer ga smatra kao drugog oca nebitno je znanje tenisko bitna je emocija i podrska u pravom trenutku od toga se Djokovic hrani.Definitivno ovaj poraz mogu pripisati njegovom timu jer nisu probudili adrenalin u njemu osto je letargican Boca je samo potvrdio moje sumnje sa ovim tekstom.
                                Last edited by Bokimajsta; 08-06-15, 17:21.

                                Comment

                                Working...
                                X