Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ledeni 80 View Post
    petra ima li komsinice u blizini jel smetao ko za vreme tekme
    Tako,lepo sam rucala,sad mogu da kuckam
    @ledeni-nema komsinke ni na vidiku,nacula sam da je uzela produzeni vikend zbog AO
    Jok,niko nije smetao-upozoreni sual su im majice pocepane,cisto zbog tradicije a i uroka,jel Nole nije pocepao majicu
    ps.posle cu samu sebe da citiram,sinoc sam nesto napisala,al izgleda niko nije ukapirao da sam prognozirala
    Sto napadate zexa,ne znam koji mu je sad novi nick,i ja sam danas pisala svasta tokom mecaalo ljudi svako moze da pise sta zeli ili oseca,a ja sam cerez uroka

    Mislim da je mac mac u pola sest
    Last edited by Pertla; 27-01-13, 15:50.
    sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

    ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

    Comment


    • Jeste Mats u 17.30h.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Ceronja rece u 17 30.
        Inace Nole ide iz Australije jos danas, a se ppriprema za DC.
        Similis simili gaudet

        Comment


        • Originally posted by Zile90 View Post
          E sada da vas pitam,da li je bolje da napravim klip za Novakov het trik samo ili za sva 4 AO sto je osvojio?Kome nije tesko neka napise misljenje
          zile 90@napravi klip za sva 4 AO slema
          Ma sta te briga sto te kao prozivaju,pisala i ja svasta,ljutila se,bila pesimista,sve zbog uroka,pisi bre sta ti je na srcu,svacije pravo da pise sta hoce,jos cu zbog tog da se jedim,malo morgen
          Bravo za Noleta,idemo dalje,prvo Dubay pa redom
          sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

          ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

          Comment


          • Za razliku od vecine "nasih" ovde , rekao bih da Novak uopste nije tako lose usao u mec. Prvi gem i djene, djene, do kraja prvog seta, Andy je video jedno izjednacenje, koje je bilo posledica Novakovog glupiranja. Sa druge strane, on je morao da brani dosta brejk lopti, 1 ili 2 je odbranio servisom, jednu dobro igrom, a 2 je Novak ispustio. Do kraja seta se drzao, kao i Novak. Novak je dozvolio da ga poremeti dupla greska na pocetku TB-a. Zabrinuo sam se kad sam video koliko se iznervirao oko takve sitnice, a vec sledeci poen mi je bio znak da ce najverovatnije izgubiti TB... Sto se na kraju i dogodilo.

            Andy je dobio prvi set na foru, Novak je po svim kriterijumima treba da ga osvoji, ali dosta gresaka koje je pravio su ga kostale. Kao i ona dupla. Sad, zasto ga je dupla iznervirala? Mislim da nije mislio da moze da vrati taj mini brejk nazad, s obzirom na to da nije uspevao da naprai brejk u toku seta... Mozda ce shvatiti, a mozda cu i ja uvideti da gresim, je da nije Andy toliko odbranio te brejk lopte koliko ih je on propustao... Previse neizbudjenih gresaka definitivno... Medjutim, za razliku od dragog nam ES komentatora, ne mislim da su te greske bile pokazatelj Novakove nervoze. Mozda one u prva 3 gema, dok se udje u mec, uhvati ritam... Ne, mislim da je sasvim suprotno.

            Ceo prvi set sam video jednog opustenog, vedrog Novaka, koji je mozda malo i preopusten i kontrolise mec, ali dozvoljava sebi greske... Moze mu se. Nesumnjivo da je Andy igrao pristojno, ali je pratio, nije kontrolisao mec ili vracao loptice kako obicno ume, ne - on je plesao kako Novak svira i koristio sanse koje su mu se ukazivale. Slicno kao sto je Zeka njemu uradio u petak. Da je znao i bio svestan nadmoci, pokazuje i kraj meca - za njegove standarde prilicno mlaka reakcija. I onda ta dupla... Ostace mi misterija zasto ga je toliko omela. Ako sam propustio neki detalj, nadam se da ce neko ukazati na to. Do tad, ostacu uveren da se Novak bez razloga predao nakon nje, jer mnogo toga je u tom setu od njega zavislio. Opet.

            Drugi set je bila logicna posledica prvog. Murray ubacuje u kontrol modus, Novak i dalje razmislja kako je izgubio dobijeni set, nervira se zbog toga, te nastavlja sa greskama... A Smurray vraca li? Vraca... Bio je u zaostatku sve vreme Novak, ne samo rezultatskom, vec je upao u tu kolotecinu koju Andy prosto obozava i nije mogao da se iscupa bez ciste glave. Mislim da to samo Rafa moze, iskljucivo zbog fizicke snage. Igrao je solidno Novak taj deo, i pored obilatih (kao grudi komfrcaste rumunjske konobarice... Eh, tuto.) gresaka. Isao je jasno - agresivno, probijam se kako znam i umem, cim mi se pruzi prilika. E, sad, ta bi ga situacija jako lako trgla da je Andy imao zelju da ulozi vise energije da osvaja neke poene. Vise energije, jaci udarci, jaci Novakovi udarci jer koristi snagu protivnika, pumpa se adrenalin i onda erupcija posle nekoliko dobrih poena. Bilo je nekoliko malih ispljuvaka, razudjenih i slabih, Andy nije dozvolio erupciju. Mislim da je to svesno uradio, to je jedini naicn da drzi Novaka i Zeku na svojoj teritoriji.

            Medjutim, sudbina nije bez osecaja za ironiju. Kako je Novaka iznervirala dupla greska, tako je Andya iznerviralo nesto drugo, pa je napravio duplu gresku. Tesko mi je da poverujem, ali nikako nemoguce, da je to izazvalo ono perce... Kako je on dobio prvi set na foru, tako je izgubio drugi... Kosmicki balans, nista vise.

            Nakon toga, ostavljam prostora da je bio umoran od meca sa Zekom i da su zuljevi odradili dobar deo posla. Medjutim, dzao se do polovine treceg seta. Nije da nije... I od tada do kraja meca je bio samo posmatrac. Ponovo se vratio onaj stari Andy, kog je jako lako zastrasiti sa nekoliko dobrih poteza, koji u svlacionici gubi finala... Nekako, nakon USO, tesko mi je da poverujem da je to samo glava. Zato mislim da je bilo nekog fizickog nedostatka. Medjutim, da je glava na Sampionskom nivou, presao bi on preko cega god da ga je mucilo bar do polovine cetvrtog seta...

            Iz tog i jos nekoliko razloga je ovaj AO bio znacajan. Mislim da je bio znacajniji nego proslogodisnji. Prvo, osim osecaja uspeha na GS-u, Novak je uspeo u necemu sto niko nije bar 40 godina - 3 AO za redom. Istina je da se nekad AO igrao na kraju godine i da mnogo vrsnih tenisera tad nije imalo ni snage ni volje da ga igra kako treba, ali uspeh je uspeh, istorija je istorija. Drugo, izborio se, pristojno uspesno rekao bih, sa epitetom favorita sa kojim je imao problema neko vreme. Tu se pokazuje koliko je Shanghai bio vazan, od tad je dobio 4 meca u kojima nije sve islo kako treba i optimalno. Ipak, ovo je GS, finale stavise i prosli put - on je u toj situaciji izgubio. Trece, sto se odnosi na buduce rivalstvo, Andy ponovo ima o cemu da razmislja. Imao je kontrolu situacije u tom drugom setu - labilnu, ali kontrolu. Koliko se Novak izvukao, toliko ju je on i ispustio, mozda i vise. Ipak, on je prvo morao da pruzi Novaku sansu da se izvuce, da je nije pruzio sve bi bilo durgacije. Da je bio svestan toga, pokazuje povecana agresivnost igre u 3 setu - Lendlov uticaj, bez sumnje. Medjutim, ta agresivnost, u kojoj se ne snalazi idealno, uz crva u glavi koji mu busi mozak recima "Kako si uspeo da izgubis dobijen set?" nije izasla na dobro, abr ne onako dobro kako je bilo prosle godine...

            Larisa je bila u pravu u potpunosti, Novaku je trebao Andyev skalp. Tim bolje sto ga je dobio bas ovako - mucio se, istrgao Andyu kontrolu cim je mogao i zavrsio posao kao da igra sa Ferrerom. Da je palo jedno pranje, Andy bi rekao sebi - nije mi bio dan, idemo dalje. Sto bi moralo da bude tako, bez sumnje. Da je bila velika borba, bilo bi kao prosle godine - ispratio sam ga, bio je malo bolji, idemo dalje. Ovako - imao sam ga i ispustio. Tesko da iko nakon prve ovakve situacije u finalu GS-a kaze sebi - idemo dalje...

            Comment


            • Originally posted by Zile90 View Post
              E sada da vas pitam,da li je bolje da napravim klip za Novakov het trik samo ili za sva 4 AO sto je osvojio?Kome nije tesko neka napise misljenje
              evo i ja se slazem sa Petrom da napravis 1 klip za sva 4 AO

              Comment


              • Cestitke na novoj GS tituli i novom rekordu ;)
                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • Vanja, i sam kažeš da "Novak je po svim kriterijumima treba da ga osvoji prvi"... znači da se slažeš sa nama. PET brejk lopti od koji su tri bile njegove neiznuđene greške... za finale jednog GS nedopustivo, možda za prvo kolo.
                  Da ne pričam o onim silnim greškama, mlakim loptama i NEagresivnoj igri. To nije Novak, tu se on ne oseća konforno i ne pruža svoj maksimum. Naravno, pita se nešto i protivnik, ali ne može protiv Endija svaki put isto da dozvoli... da ovaj diktira.
                  Naravno da se to promenilo posle, zbog njegove ekstremne snage i volje, agresivnije igre, ali i lošeg Endija. Lendl je rekao da je protiv Feda igrao 60% i tačno je da nije bio na vrhuncu, ali daleko je od njega i danas bio.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Ne slazem se za razlog zbog kog je lose odigrao. Ne slazem se da je lose usao u mec. Naprotiv, mislim da je otisao u drugu stranu. Mislim, i to je lose, ali bolje da si opusten nego zapusten.

                    Ono sto se dogadjalo nakon dekine smrti u 2012. sve do Shanghai-a video sam u drugom setu. A razloge za to ne vidim u pocetku meca, vec u kraju prvog seta... Rekoh, ostace mi misterija zasto ga je dupla toliko poremetila...

                    Comment


                    • Ne naravno da ovo i ono od prošle godine nema veze, čak i u toj ...pa ajd što ti kažeš opuštenosti, iako ja smatram da on to sebi ne da ne bi smeo da dozvoli, već da ne sme ni da zna više za tu reč...opuštenost....
                      Jednosatavno, njemu ne leži Endijeva igra, njegovo usporavanje i menjanje ritma...ali majkoviću nek nađe više taj ključ. Agresivna i precizna igra, pa i milimitarski precizna, jer onaj sve vraća... jednostavno to nije imao u prvom nikako, pa ni u dobrom delu delu drugog, ali kad aje počeo da pogađa, ipak su se stvari malo izmenile.
                      Šta reći tek o riternu... kroz dobar deo meča nije funkcionaisao... Marejev drugi servis je smešan....

                      Volela bih sledeći put i molila bih Novaka, da uđe makar jednom drugačije u meč i da igra najfokusiranije i agresivnije koliko može. Samo za promenu.
                      Last edited by miloolja; 27-01-13, 17:10.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment





                      • http://espn.go.com/tennis/aus13/stor...ustralian-open






                        http://sportsillustrated.cnn.com/ten...1_a6&eref=sihp
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Na celom turniru, ritern nije bio kako treba. Mislim da je malo do novog reketa, kao i one greske od 2-10cm napolju... Malo, ne sasvim.

                          Eh, Olja, da je tako lako naci kljuc...

                          Comment


                          • Ja sam pronašla, a on nek vidi šta će... spremno čekam novo finale
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Beker: Bolji igrač je pobedio
                              Iako je pre meča prognozirao pobedu Endija Marija, Boris Beker je posle finala Australijan opena odao priznnje Novaku Đokoviću.

                              “Bolji igrač je pobedio. Onog momenta kada je osvojio drugi set, Đoković je počeo da pronalazi novi nivo, postao je agresivniji i više je rizikovao. To je lekcija koju smo danas naučili – Đoković je jednostavno na nekom drugom nivou, podigrao je igru kada je bilo potrebno i igrao je sve bolje”, smatra Nemac.

                              “Mari mora da razmišlja u stilu: ‘Kako da zaustavim ovo? Kako mogu da se poboljšam?’ Već je mnogo napredovao u poslednjih 18 meseci. Spreman je fizički, samo mora da poboljša neke taktičke sitnice jer detalji odlučuju pobednika. Mari je bolji, ali je i Đoković. U četvrtom setu Mari nije bio više tako brz, ali Đoković ga je teniski nadigrao”, dodao je Beker.

                              Bivši vimbldonski šampion Pet Keš smatra da će Mari sigurno biti broj jedan u budućnosti.

                              “Gotovo je nemoguće zaustaviti Đokovića kada uđe u ritam. Na Marijevu žalost, to se desilo na kraju drugog seta – Đoković je odigrao dobar taj brejk, zatim se smirio i nije pravio greške. Ovo samo pokazuje koliko je teško dobiti dvojicu igrača iz vrha u nizu. Mari je trenutno verovatno drugi teniser na svetu, sve vreme napreduje i mislim da on može do prve pozicije na listi i da će osvojiti još Gren slem titula”.

                              Svoje viđenje meča za BBC je ponudio i bivši finalista Australijan opena Džon Lojd.

                              “Bio je to neverovatan meč. Đoković je neke loptice vraćao iz neverovatnih pozicija. Podigao je nivo igre u jednom trenutku, ubrzao je, a Mari nije mogao da isprati taj ritam. Meni je delovalo kao da Đoković može da igra još pet sati, on je apsolutno čaroban. Mari kao da se mučio na kraju meča, verujem da su mu stopala bila rovita, ali nema izgovora. Posle Federera i Nadala, sada i Đoković pomera granice. Mari mora ranije da udara lopticu, da više ide po vinere jer je Đoković to činio u trećem i četvrtom setu”.


                              Oglasio se i g.Beker
                              G. Beker,kanda vam malo teze ide ucenje lekcija

                              @miloolja-nek Nole ulazi u meceve kako hoce,kljuc je njegov samo nek pobedjuje
                              Last edited by Pertla; 27-01-13, 17:27.
                              sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                              ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                              Comment


                              • Novakov fizicki modus ne trpi snazan i nagao ulazak u mec. Duge razmene i fizicki vrlo zahtevan prvi set rezultovali su fizickom krizom koju i sam Novak priznaje. Neiskoriscene brejk lopte i dupla greska u tb uzimaju danak u vidu prvog seta. Koncentracija nije bila na visini, a odraz nekih `buba u glavi` jesu neiskoriscene brejk prilike u vidu neiznudjenih gresaka.
                                Fizicka kriza je prolazna, a Novak kao i mnogo puta ranije iz nje izlazi ojacan. Pri kraju drugog seta svi motori se pale, Endi tu vise nema sta da trazi.
                                Do kraja meca cista rutina kojom Novak samo dokazuje da za sad i ubuduce premca nema.

                                Nadal je dobrano naudio karijeri Federera, Djokovic karijeri Nadala, Dokovicevu karijeru za sada nema ko da ugrozi.
                                Last edited by pecaros; 28-01-13, 07:45.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X