Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bar jedno od ovo dvoje...

    Comment


    • Originally posted by zdragutin View Post
      Prvo da zahvalim na dobrodošlici.

      Drugo, moram priznati da mi nije bija cilj da ovaj članak završi među Đokovićevim obožavateljima, jer u principu, nije njima namjenjen, već onima drugima. Što pokazuje i činjenica da si ti jedini reagira na ovaj članak.
      Dopis (zapravo - članak) bi bija korisniji da su ga mogli čitati oni koji, da i ja iskoristim taj izraz "ne gotove" Novaka, a i izazva bi više (atraktivnih) reakcija!
      Ovakvo - hvaliti Novaka među onima koji ga hvale, nije baš neki izazov, kao što to bilo koja polemika sa istomišljenicima nema nekog smisla.

      No, uvjerem sam da su namjere moderatora ok, pa kako god..
      Pozdrav druze! Veoma autentican ulazak na forum...Nego,sta raditi kad neistomisljenike pridobijes,tj pretvoris ih u istomisljenike,sta onda raditi,obrisati nalog ili sta?


      Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Duka View Post
        Pozdrav druze! Veoma autentican ulazak na forum...Nego,sta raditi kad neistomisljenike pridobijes,tj pretvoris ih u istomisljenike,sta onda raditi,obrisati nalog ili sta?
        Odgovor br.1. (Uzvišena ver)
        Recimo da tu nastupan kao liječnik. Dakle, kad ih eh.. opravim, dovedem u red, na pravi put, prepuštam ih vašem ili nekom drugom odgovarajućem jatu, a ja tražim druge.. To je, da tako velim, "poslanje".

        Odgovor br.2. (Prizemna ver)
        Razgovor sa istomišljenicima mi paše ukoliko mi nude neka nova i interesantna viđenja (posebno - duhovita).
        Ukoliko diskusija nije interesantna, pa čak i ako se generalno slažem sa njom, ne motivira me za sudjelovanjem.
        U ovom slučaju, "Bravo Nole", "Nole najbolji si.." i slične teze mi živa dosada.
        "Nole Srbine" (vrijedi i za "Marine - Hrvatino" (a kako tek ovo zvuči!?!)) i slični dijapazon poruka mi čak ide na živce, bilo u realnom, bilo u virtualnom prostoru, pa napuštam, ne diskusiju, nego teren.
        Opet ću reći - domoljublje, rodoljublje i nacionalizam su tako nemaštoviti, neduhoviti.., da je to pravi jad.
        Elem, ako me Novakovci uspiju nasmijati, nešto nova pokazati, dokazati, onda ok.
        U suprotnom, živa dosada..
        Pozz..

        p.s.
        Samo ovo finjak pitanjce pokazuje da se ima duha..

        Comment


        • http://abcnews.go.com/Sports/novak-d...ry?id=35263398

          Comment


          • http://www.novosti.rs/vesti/sport.29...ljen-nepobediv
            Last edited by jovan; 29-11-15, 08:27.
            * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

            Comment


            • Novak cetvrti put u zadnjih 5 godina dobio nagradu"zlatni krompir"

              http://www.b92.net/sport/vesti.php?y...nav_id=1069076
              * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

              Comment


              • Novak u Njujorku

                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Off: Na sta lici ovo, ponekad mi je tako drago sto zivim u Beogradu
                  It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                  Comment


                  • Viljasova analiza Novakove dominacije na ATP turu.

                    Novak je imao još jednu sjajnu sezonu i to pokazuje da uspeh koji ima nije slučajan. Poslednjih godina je usavršio igru i u 2015. godini je eksplodirao. Kako bi to ostvario on je primenio veoma specifičan sistem – on zna kada da napada i kada da se brani u zavisnosti od problema sa kojima se suočava u svakom mecu. On zna šta treba da radi i preokrene situaciju kada se meč zakomplikuje.

                    Nešto što je veoma važno je da se on kreće veoma dobro na terenu. To je nešto što sam ja konstantno koristio i što mi je bilo teško da naučim. Ja sam usporavao igru kako bih pronašao neku alternativu kada nije išlo dobro. Zbog toga igrač ne mora da daje sve što može, već da dozira."

                    "Đoković ponekad slomi reket jer je nezadovoljan svojom igrom, ali se kasnije brzo vraća u meč. On ima sve u svojoj glavi, može da zadrži mirnoću. On je osoba koja primenjuje nezavisan metod na ljudima koji su oko njega, on kontroliše sve. On veoma jasno zna kada da rizikuje, kada da igra dugačke, a kada kratke lopte. On čak može i da komunicira sa publikom, a da uopšte ne izgubi koncentraciju. To je divna osobina koju poseduje, kao da ima posebnu moć. To me impresionira.

                    On je izuzetno pametan Može da pravi dugačke ili kratke kretnje, može da se pretvara, da gestikulira... Radi stvari koje nisu normalne jer je on taj koji kontroliše situaciju. U neku ruku, ja sam bio kao on, jer iako ja nisam razgovarao sa ljudima oko sebe tokom meča, znao sam savršeno šta se dešava. To vam osigurava da zadržite kontrolu i da vas događaj ne nadvlada.

                    U jednom meču kada sam ga gledao jedan gledalac je viknuo nešto. Novak je samo pokazao na njega prstom kao da hoće da kaže ’vidim te’ i onda je osvojio spektakularan poen. Meč se završio, Novak je dobio i pogledao tog čoveka kako bi mu pokazao da ga vrisak uopšte nije poremetio. Ista stvar se dešavala sa Džonom Mekinroom."

                    "Kada teniser dominira ATP turom, ostali igrači pokušavaju da shvate kako to radi. Možete da udarate i udarate i udarate... I u jednom trenutku zastanete i zapitate se zbog čega to radite. Koliko dugo ćete to raditi? Kada bi trebalo da pokušam nešto drugo? Ja sam to imao sa Jonom Cirijakom. 1977. godine nisam se plašio poraza, već toga što sam trebao da odbranim. Đoković je u ovim trenutku na vrhuncu svojih moći. Ako mu je potrebno da promeni ritam meča, promeniće reket ili razgovarati sa nekim. Konstantno se igra glavom protivnika.

                    Fizički je fleksibilan, savršeno se kreće na svim podlogama, posebno na tvrdoj, što je izuzetno teško. To je zadivljujuća snaga. Koristi uglove, spinove i sve vreme koristi svoje telo. Ja se identifikujem sa time, jer da bih udario ili stizao svce loptice, morao sam da budem fleksibilan. Đoković je međutim to preneo na viši nivo, u stanju je da trči veoma brzo i da se zaustavi tačno gde želi. Ili da iznenadi servera sa neverovatnim riternom. Ta rastegljivost je sprečila mnoge povrede u njegovoj karijeri, što je izuzetno bitan aspekt za tenisera.

                    I nešto što je ključno – on poseduje mnogo dobrih osobina i tačno zna kada da izabere najbolju za sebe, to je nešto što ne može svako.“

                    Wiljas izdominirao sa analizom

                    Izvor: B92, www.Thetennisbase.com
                    * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                    Comment


                    • Nesto sam razmisljao ovih dana, o tome kako za samo jednu sezonu situacija u svretskom tenisu moze drasticno da se promeni. Imamo dosta dobrih primera, od ovih skorijih i 2004 i uspona RF pa kasnije 2008 kada ga je Nadal konacno svrgnuo sa trona, pa 2011 gde Novak dominira i s pravom cementira svoje mesto u samom svetskom vrhu. I sada imamo ovu 2015 godinu. Sta se zapravo tu desilo? Rekao bi neko nista specijalno, Novak je samo potvrdio svoju klasu i napokon posle nekoliko godina "posta" svoju odlicnu igru krunisao i trofejima (jer iskreno za Novaka je jedan slem godisnje post - budimo realni).
                      Ali nije bas tako, da se nista specijalno nije dogodilo. Mnogi rekordi su poobarani, i neki novi postavljeni, citav ATP tur je dobio po turu. Opet, ja se nisam toliko (naravno da jesam ali nisam dozvolio da me euforiuja bas toliko ponese) pomamio, vise sam se bavio nekim "sitnijim" za mnoge nebitnijim detaljima.

                      Evo na primer sta sam danas resio da podelim sa svima vama ovde. Kao sto rekoh nesto ranije, za jednu tenisku sezonu se svasta moze izdesavati (i mnogo toga a i skoro nista, zavisi kako se gleda na nju). Poredjenje Novaka i Nadala rezultatski i trofejno pred ovu 2015 i nakon njenog zavrsetka. To je ono o cemu bi ja danas malo da piskaram.

                      Prevashodno rezultatski, ne toliko po dostignucima vec da pravim komparaciju njih dvojice.
                      Na pocektu 2015 Raf je imao duplo vise slemova od Novaka: 14-7
                      Imao je 7 mastersa vise: 27-20
                      Imao je 14 nedelja vise kao N1 od Novaka: 141-127
                      Imao je 4 pobede vise u medjusobnim susretima: 23-19

                      Sta je Novak uradio u 2015? Pa nekoliko "stvarcica"
                      Uzeo 3 slema i sada je 14-10 za Rafu (priznacete mnogo lepse zvuci nego onih 14-7 kada ga je spanac sio za duplo)
                      Uzeo 6 mastersa i sada Rafael vodi samo za 1, tj trenutno je 27-26 za Nadala
                      Cele godine bio prvi na svetu i (sto bi rekao jedan moj komsija) "presisao ga ocas posla" po broju nedelja provedenih kao N1 i sada je 141-175
                      Dobio ga u sva cetiri medjusobna duela ove godine i izjednacio H2H: 23-23


                      I sve to za samo jednu jedinu tenisku sezonu. Malo li je. A sto je najjace njihov rivalitet ide u tom pravcu (kuc kuc) da sve vise preteze na Novakovu stranu, tj ako se ovakvim trendom nastavi a ne vidim razlog zasto ne bi (kuc kuc) Trebalo bi u narednim godinama da po svim ovim parametrima ode ispred Rafaela.
                      Ovo "kuc kuc" je samo za brata Brajkulu i njegovu teoriju o sujevernim ljudima

                      Ako neko zeli da se nadoveze na ovaj post neka to i uradi, jer mnogo nam je ucmala tema a i sam pdf, verujem svi se odmaramo od bericetne sezone, tako da bi mogli malo da se razmrdamo i krenemo da "piskaramo". A ja obecavam da cu se cim budem imao vremena jos malo pozabaviti ovom 2015 godinom kroz neke druge rekorde, dostignuca, bitne i manje bitne stvari, a ko zna mozda i iz prizme nekih drugih igraca...
                      Last edited by Sandugp; 05-12-15, 10:38.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • zaboravio si ti par veoma znacajnih "detalja" u odnosu na rafu i noleta iako si napisao poduzi text.

                        recimo... po meni najvece i najteze (pojedinacno, znaci jedna titula a ne 2 ili 3 slema itd) dostignuce u godini u tenisu - YE#1!!!

                        bilo je 3-3 a sada je 3-4 (u noletovu korist naravno). broj godina sa 3 slema, bilo 1-1 sada je 1-2. nole trenutno ima 2 godine u 3 najprestiznije u ATP eri.

                        imat ce 5 ITF sampionskih nagrada naspram 2 rafe. 5 WTF titula naspram 0 (bilo 4-0 prije). priblizio se i po ukupnim titulama ali ako gledamo samo one velike 1000+ titule tu je sada 41-41 (10+5+26 vs 14+0+27, ne racunajuci OI koje su 2012. donosile mislim 800p a iduce se mislim nece bodovati, a nole je na -1 ako i njih racunamo, ipak bio je na -9 odnosno 10 pred sezonu). nole sada ima i najplaceniju sezonu po lovi od nagrada (imao je rafa sa nekih 14,6 M$) sa nekih 21,6 M$. i tu uveliko bjezi rafi u sveobuhvatnoj sumi sada a vec je jako blizu fedu. ako dobije titulu naj sportiste svijeta (a bit ce kandidat za to sigurno) to ce mu biti 3. naspram rafine 1.

                        1. Switzerland Roger Federer $97,303,556
                        2. Serbia Novak Djokovic $94,050,053
                        3. Spain Rafael Nadal $75,888,125

                        ko ce prvi do stotke?
                        Last edited by talicni; 05-12-15, 13:59.

                        Comment


                        • Zarada je totalno nebitan parametar, em se nagrade povecavaju svake godine em ne znam da li se tu racuna inflacija. Ostalo je sve na mestu.
                          "But Pascal what are you saying?"

                          Comment


                          • Sve u cemu je Novak i pre 2015 bio u prednosti u odnosu na Rafaela (ili su bili izjednaceni) namerno nisam stavljao. Dostignuca tipa: 3 slema u godini, osvojeni zavrsni mastersi, ITF nagrade, pa cak i zaradu, koja ne moze biti relevantna jer se fond nagrada povecava iz godine u godinu. Jer je tu i pre pocetka 2015 "vodio", ili su bili u egalu, samo sam stavljao ono u cemu je bio u zaostatku. Jer je poenta posta bila da se prevashodno pokaze kako Novak Rafaela rapidno sustize (u necmu i prestize) po dostignucima u kojima je bio u deficitu.
                            Broj velikih titula je jednostavno objedinjavanje slemova i mastersa sa dodatim zavrsnim (i OI) u koliko cemo i njih da racunamo, tako da je suvisno jer je obuhvaceno pod prvom i drugom tezom.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Evo još nečega. Rafa je prvi po procentu pobeda svih vremena, a Novak treći. Borg je između njih. Ako se ovaj trend nastavi treba očekivati da će njih dvojica zameniti mesta, a Borg ostati drugi.

                              Comment


                              • Slabo mi to nesto navodite:

                                Pretekao ga je po broju pobeda na GS 207-198
                                Procentu dobijenih ATP finala 69.05% - 68.37%
                                Procentu dobijenih meceva vsTOP10 66.39% - 65.70%(ovo valja proveriti kako je stajalo pre par godina, secam se da nadal imao bolesnu prednost)
                                Procentu dobijenih meceva u 5 setova 75.76% - 73.91%

                                Ostale novotarije vrlo dobro znamo - bili su izjednaceni u dosta rekorda vezanih za jednu masters sezonu sad je Nole sve to porusio kao i broj top 10 pobeda u jednoj sezoni.

                                Sada obojica imaju 2 sezone u kojima su osvojili 10+ titula
                                It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                                Comment

                                Working...
                                X