Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma hajde, završavajte ovo maltretiranje, sramota

    Ebg
    "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

    Comment


    • Novaka može da ovako dobije samo ovako dobar igrač i to nema nikakve veze sa Novakovom lošom partijom.

      Comment


      • Novak je mogao mozda malo bolje. Ne previse, obzirom na godine. Alkaraz bi svakako pobedio, 3 1, 3 2. Jednostavno je bolji. Šampion je Roland Garosa. Ima samopouzdanje i igru. Danas je bio predobar. Nijedno polufinale ili finale nije igrao ovako dobro. Veliko bravo za Novaka, da se vratis iz povrede ovako...

        Comment


        • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
          Ovaj rezultat je 80% zbog Karlosovog nivoa 20% zbog lose Novakove igre.
          70:30

          Comment


          • Ne zaboravite da je Novak prije 37 dana bio na operacionom stolu. Nije mogao imati formu potrebnu za Alkaraza. Razlika su Muzeti i Alkaraz. nije mogao imati formu jer i prije povrede nije bio u nekoj formi. Treba tome dodati sledece. U svim prethodnim mecevima je Alkaraz imao periode lose igre, pogotovo na pocetku. Danas nije. Igra0 je sigurno najbolje na ovom turniru.

            To je bio kumulativni efekt. Novak losiji od svog sdasnjeg maksimuma, Alkaraz najbiolji sto biti moze plus ekstra faktori. Uzmite prvi gem koji je trajao 14 minuta. Alkaraz je poakzaivao odrdjenu nervozu. Milsim da je gem presudila ona prasica. jednom kad je uzeo taj gem ALkaraz je znao - nemam vise cega da se bojim. Danas sam jaci.

            Onda taktika. Da bi pobijedio Alkaraza, Novak mora igrati puno na mrezi, ali NE ISKLJUCIVO na mrezi. Spanci su znali da se on sprem da izlazi. I oni su se spremili. Alkaraz je vjezbao pasing returne prije meca. U to sam uvjeren, Dalje, Alkaraz je precesto znao gdje ce ici Novakov prvi udrac poslije servisa i cekao je. Otuda onakva efikasnost u psaig udarcima. Ipak najvise mu je pomoglo Novakovo kretanje. Ono nije bilo sto moze bili ili sto je znalo biti u proslosti. Za nijansu prekasno na mrezi, za nijansu prekasnu u razmjenama sa osnovne. Alkaraz je brzi od Novaka, ali danas je bio mnogo brzi.

            Ako bi opet igrao sa Alkarazom na travi, Novak bi morao da popravi drop volej. Voleji su mu danas bili dosta dobri, ali to nije dovoljno, trebaju da budu izvanredni.

            Konacno, ja mislim da je trava najbolja Alkarazova podloga. nije to tako cudno kad se zna koliko je brzi.


            Comment


            • Originally posted by NI View Post

              70:30
              Razmisljao sam se da napisem 70:30 ali u tom trenutku stanje na terenu jeste bilo 80:20.

              Više ne znam ni šta sam pisao sve ali napisaću sada pa ako sam ponovio, ne zamerite. Novak nije mogao puno bolje. Mogao je malo bolje ali ni to ne bi bilo dovoljno za pobedu. Možda za 3:1. Karlos je mlatio Noleta kad je ovaj imao prenizak nivo. Kad je Novak podigao malo, i Karlos bi podigao i na kraju pobedio. Novak je tako rutinski dobijao Federera 2015.god. jednostavno samo ubaci u brzinu, dve više i ode. Mnogo je teško igrati sa Karlosom kad ima samopouzdanja, kada je u naletu. Neverovatan igrač.

              Comment


              • Dečko je već šampion. Kad je najvažnije igra najbolje.
                Ubošće Nole 25-i kad tad. Samo nek je zdravlja.

                Comment


                • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

                  Razmisljao sam se da napisem 70:30 ali u tom trenutku stanje na terenu jeste bilo 80:20.

                  Više ne znam ni šta sam pisao sve ali napisaću sada pa ako sam ponovio, ne zamerite. Novak nije mogao puno bolje. Mogao je malo bolje ali ni to ne bi bilo dovoljno za pobedu. Možda za 3:1. Karlos je mlatio Noleta kad je ovaj imao prenizak nivo. Kad je Novak podigao malo, i Karlos bi podigao i na kraju pobedio. Novak je tako rutinski dobijao Federera 2015.god. jednostavno samo ubaci u brzinu, dve više i ode. Mnogo je teško igrati sa Karlosom kad ima samopouzdanja, kada je u naletu. Neverovatan igrač.
                  Skoro svi problemi koje je danas Novak imako su ili DIREKTNA ili indirektna posljedica kretanja. Kasnio je na mrezi, kasnio je u defanzivi... To pripisujem povredi i operciji. Ako Novak ne moze da povrati brzinu, onda nema sto vise da trazi.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post

                    Skoro svi problemi koje je danas Novak imako su ili DIREKTNA ili indirektna posljedica kretanja. Kasnio je na mrezi, kasnio je u defanzivi... To pripisujem povredi i operciji. Ako Novak ne moze da povrati brzinu, onda nema sto vise da trazi.
                    Prema mom mišljenju Novak je odigrao svoj nivo sa turnira, sa ostatka mečeva. Nimalo više od toga mu Alkaraz nije dao. I vrhunski su skautirali Novaka. Alkaraz nikad nije ovako dobro servirao u zavrsnici Slema. Bekhend mu je mnogo napredovao. Slajs mu je isto napredovao. Dečko igra kao svi pravi šampioni, najbolje kad je najvažnije.

                    Što se tiče Novakove povrede, mislim da će on biti limitiran za kretanje sigurno. Njegovo je mozda da nadje nacin da igra drugačije. On i sa ovom povredom i na ovom turniru, pokazao je da i ovakav ide u finale Slema, sa slabim pripremama. Dakle, on ovakav je realno skoro uvek u polufinalu

                    Comment


                    • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

                      Prema mom mišljenju Novak je odigrao svoj nivo sa turnira, sa ostatka mečeva. Nimalo više od toga mu Alkaraz nije dao. I vrhunski su skautirali Novaka. Alkaraz nikad nije ovako dobro servirao u zavrsnici Slema. Bekhend mu je mnogo napredovao. Slajs mu je isto napredovao. Dečko igra kao svi pravi šampioni, najbolje kad je najvažnije.

                      Što se tiče Novakove povrede, mislim da će on biti limitiran za kretanje sigurno. Njegovo je mozda da nadje nacin da igra drugačije. On i sa ovom povredom i na ovom turniru, pokazao je da i ovakav ide u finale Slema, sa slabim pripremama. Dakle, on ovakav je realno skoro uvek u polufinalu
                      To je tacno. Ono sto je Novak odigrao protiv Popirina, Runea i Muzetija nije dovoljno za top Alkaraza. Isto je tako tacno da su Spanci jeko dobro snimili sto Novak izbjegava da igra i napravili taktiku u skladu sa time.

                      Nazalost, ako ne moze da popravi kretanje, to je kraj slemova. Njegovo kretanje je ionako bilo losije od Alkarazovog. Ako je poslije povrede otislo dvije nijense dolje, onda tesko da moze pobijediti Alkaraza.

                      Comment


                      • 6. brzina je penzionisana

                        Comment


                        • Originally posted by Nesic View Post
                          6. brzina je penzionisana
                          Videćemo, ne bih bio baš tako siguran.
                          Odličan turnir za Novaka, bilo ko drugi u njegovoj poziciji, uključujući tu i Sinera i Alkaraza, ne bi ni pomislio da igra turnir posle operacije kolena a
                          on je stigao do finala.
                          Uspeh vredan divljenja.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • dekkard

                            Uspeh je svakako vredan divljenja

                            @NI

                            Kraj Slemova je u smislu prilike za osvajanje titule ali to verovatno za njega nije razlog da prestane da se bavi tenisom. Uvek može da se otvori žreb i tu je prilika za Novaka. Eto kao sada. Da je bio bilo ko drugi osim Alkaraza i to na ovom nivou, Novak bi verovatno imao mnogo veće šanse i pobedio bi.

                            Ima Novak druge probleme, ima tu povredu, nema kalendar, nema trenera itd. Smatram da se to neće promeniti.

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              Videćemo, ne bih bio baš tako siguran.
                              Odličan turnir za Novaka, bilo ko drugi u njegovoj poziciji, uključujući tu i Sinera i Alkaraza, ne bi ni pomislio da igra turnir posle operacije kolena a
                              on je stigao do finala.
                              Uspeh vredan divljenja.
                              Slažem se

                              Smatram da ga poraz, ko poraz u bilo kom finalu, ne bi toliko štrecnuo da nije bio ovakav poraz, mislim, Karlitos je obrisao patos sa njime u prva dva seta, ajde i da je bilo 3:0 ali ne na ovakav način. Nole je bio totalno nedorastao zadatku, iz ovog ili onog razloga, ne znam, istina je verovatno tu negde izmedju naših raznoraznih zapažanja.

                              Elem, smatram da ga je to pecnulo (kao što je pecnulo mene ) ne poraz sam po sebi, nego to odsustvo borbe, brzine, taktike… tenisa, da bar pruži neki otpor, spektakl… Bio je skroz izgubljen, ravan… Mene boli (način na koji je izgubio) a njega samo mogu da zamislim….

                              Baš zbog toga sam optimista; zalečiće 100% to koleno i dati sve od sebe da se dovede u red za revanš sa Karlitosom koji mu je sad najveći rival, eh, pretalentovano dete od 20 godinica! Noletu od 37, operacija, van forme itd

                              Moja prognoza: ćeraće se oni još

                              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                              Comment


                              • Novak je na Slemu izgubio 3:0, bez da mnogo tražim statistiku, 2013.god od Endi Marej na Wimbledonu, i od Nadala na Roland Garosu 2020.god. Pričam od 2010.god na ovamo. Pre toga je gubio od Nadala 2008.god i 2007.god na RG.

                                Samo ga je Nadal 2020.god ovako razbio. Da biste nadigrali Novaka morate da budete takav igrač, kao najbolji Nadal na RG ili ovako kao Karlos.

                                I meni je bilo neprijatno da gledam. Samo 2020.god Novak je bio mentalno nespreman zbog diskvalifikacije, iako je osvojio Rim pre tog oktobarskog RG.

                                Ovaj put Novak nije fizički bio spreman ali mentalno jeste.

                                Nemojte da se zavarate da će biti neki spektakularan povratak Novaka. Ove sezone dominiraju dva igrača a to su Sinner i Karlos. Pored njih ekstremno dobro igra Saša Zverev i Danil Medvedev. I ove godine neće biti mesta za neke rezultate.

                                U Novakovu odbranu i čisto radi objektivnog gledanja, za one koji to možda nisu videli, Karlos je igrao savršeno. I protiv drugih igrača Novak je imao ovakva izdanja gde je slabiji ali drugi ne mogu to da iskoriste. Alkaraz je iskoristio, sve je bilo perfektno. Nastupio je sa samopouzdanjem, kao šampion, svaki udarac je imao jako visok kvalitet i to će se u narednim danima videti po twitteru razne statistike. Sa takvim igračem u tom izdanju, ne može da se igra.

                                Zašto kažem da neće biti Novakovog povratka. Iz samo jednog prostog razloga. On nema kalendar. Nema mečeve, ovo mu je treći top10 meč ove godine, drugi na Slemu. Igraće OI, posle toga neće igrati Sinsinati i opet će nespreman doći na US Open. Opet će imati blokove igra - ne igra.

                                Comment

                                Working...
                                X