Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Po meni je bitna razlika u fh i bh Alkaraza, kada igrač optrčava lopticu da se izvuče na fh kao što to čini Alkaraz znak je da ne veruje u svoj bh, što bi trebalo maksimalno eksploatisati.
    Drugo, njegov servis je pre svega siguran, ali ne toliko jak i prednost u poenu pravi udarcima nakon servisa tako da procenat osvojenih poena nakon prvog servisa nije pravi pokazatelj tog servisa.
    Ko nametne tempo u poenu biće bliži pobedi.
    Evo jednog udžbeničkog koji si preskočila, slučajno ili namerno 😝
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Onda o šansama za pobedu, reći će ti Ljubitelj, ima toga koliki hoćeš, ko želi da čita, ima šta da pročita 😋
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
        Evo nekih mojih zapažanja dok sam gledao jedno set i po:

        1. Nole je po potrebi, kad god je mogao, dizao Alkarazu u vis na bekhend. Alkaraz je jako loše napadao.
        2. Kad god je Alkaraz isao forhend u forhend sa Novakom, Novak je gledao da to centralno vraća jer je Alkarazov bekhend sa nedovoljno spina i često je to letelo u aut.
        3. Novak nije ceo set najbolje servirao ali je izuzetno mixovao servis, i po širini po intenzitetu.
        4. Kick servis na đus, u bekhend isto je bila dobra opcija.
        5. Novak je znao da ne može lako da osvoji direktan poen iz igre ali uradio je još bolju stvar. Naterao je Alkaraza da gresi. A to je mladom neiskusnom a ambicioznom igraču mnogo teško palo. Gubio je poverenje u svoje udarce.

        I Novak je u dva gema drugog seta, sredinom, imao priliku da ga prelomi. I gresio je.

        Ovo sve ostalo, dalje nisam pratio kraj drugog seta. Ali set i po taktički, kako je oduzeo ritam Alkarazu, fenomenalno. Pa je miksovao kick ritern Novak, malo dizao u vis, malo napadao ritern. Sve vreme sam imao osećaj da Novak može mnogo bolje. I čekam da još digne nivo.
        Sve stoji, i još da dodam da je Nole dosta profitirao šaljući mu lopte po sredini terena, tad je gotovo uzeo svaki poen, dok je po krilima bilo atomskih poena. Slično kao sa Nadalom ne dati mu da se razmaše i udara iz trka🙂
        Last edited by Dekson; 10-06-23, 05:38.
        Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

        Comment


        • Natrčao se on poprilično, bilo je dosta dugih relija kada bez obzira da li dobije ili izgubi poen dugoročno gledano najvažnije je bilo da ga iscrpi, i ta taktika je donela meč Novaku.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Perfekcija igre. Doktorska disertacija. Novak je bio sjajan ali se posle Alkaraz malo sabrao i u nekim poenima se vidi da će biti brutalan igrač. Mora bekhend da popravi. Igra sa dosta top spina na forhendu ali mora da nađe bolje putanje, da meša visoko preko mreže i nisko itd. Znao sam da će lik igrati totalni tenis, on nema sposobnost da igra taktički.

            Protiv Ruuda i u Rimu je bilo tesnih setova ali Novak kad doda gas. To je to. Naravno bez potcenjivanja, gotivan mi je Ruud.

            Comment


            • https://sportklub.n1info.rs/tenis/gr...zrok-je-novak/
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                Perfekcija igre. Doktorska disertacija. Novak je bio sjajan ali se posle Alkaraz malo sabrao i u nekim poenima se vidi da će biti brutalan igrač. Mora bekhend da popravi. Igra sa dosta top spina na forhendu ali mora da nađe bolje putanje, da meša visoko preko mreže i nisko itd. Znao sam da će lik igrati totalni tenis, on nema sposobnost da igra taktički.

                Protiv Ruuda i u Rimu je bilo tesnih setova ali Novak kad doda gas. To je to. Naravno bez potcenjivanja, gotivan mi je Ruud.
                Kakva crna taktika, teško je obuzdati toliku Hulk hemiju, tu je samo raspali iz sve snage pa sta bude​​
                Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                Comment


                • Ljudino svaka čast! Kakva doktorska disertacija! Odbranjena sa ocenom 10!
                  Sutra je veliki dan za istoriju sporta.. Idmeo po 23 GS..

                  Alkaraz će biti veliki šampion.. Potrebno je par godina da "provali" kao i šta treba da radi u skladu sa svojim telom..

                  Comment


                  • Originally posted by Dekson View Post

                    Kakva crna taktika, teško je obuzdati toliku Hulk hemiju, tu je samo raspali iz sve snage pa sta bude​​
                    Nije ovo njegova fan tema ali postavlja se pitanje. Ako ne nauči lekciju, sutra će stasati Sinner i Rune, i još neki igrači koji su odlični baselineri. A mladi su i mogu da se rokaju u razmenama sa osnovne linije, jer imaju kvalitet.

                    Mnogo mi je drago zbog ove Novakove pobede. Jedna od važnijih. Cela ova godina je za sada epska. On je mentalno spreman da uzme sva 4 ove godine. Mislim da je to rezultat onoga što je podneo u Australiji 2022.god. Ali trebaće i sreće, u žrebu, i da bude zdrav. Raspored je zgusnut.

                    Mislim da je 2025.god realno da bude kraj karijere.

                    Comment


                    • Ako ga posluži, zdravlje, a znamo da vodi računa o svom organizmu kao nijedan sportista na svetu, onda je samo pitanje motivacije koliko će još dugo biti aktivan učesnik toura.
                      Mislim da želi da se odvoji po broju slemova u odnosu na Nadala, kao što je to učinio da Federerom, a za to ima priliku već do kraja ove godine.
                      Mislim da može da vozi do 40-te bez ikakvih problema.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Ako ga posluži, zdravlje, a znamo da vodi računa o svom organizmu kao nijedan sportista na svetu, onda je samo pitanje motivacije koliko će još dugo biti aktivan učesnik toura.
                        Mislim da želi da se odvoji po broju slemova u odnosu na Nadala, kao što je to učinio da Federerom, a za to ima priliku već do kraja ove godine.
                        Mislim da može da vozi do 40-te bez ikakvih problema.
                        Moguće. Kad se smanji intenzitet napora, motivacija skače. Dakle ako ne forsira svaki turnir, za one prave zaista će biti motivisan.

                        Comment


                        • Ajde Nole sutra po broj 23.
                          Mirno, staloženo.Nama ovde da uljepšaš dan, a zapadnjaci nek pate.Uzmi im sve.
                          P S. Otvaraću Nole sve teme za turnire na kojima igraš.😂😂😂Učini mi pa sutra da slušamo himnu.

                          Comment


                          • Ustvari, mene 'vata nervoza zbog toga kako će Novak da uđe u meč. Prvo, da li će biti umoran mentalno i fizički, kao protiv Cicipasa pre 2 godine, to smo i rekli na forumu. Drugo, kad je bilo nešto istorijsko ili jako važno, on je često podbacio. Polufinale RG 2011 (pri dolazak na ATP #1) , Fianala RG 2014 i 2015, Olimpijske igre, USO 2021, W 2021 (igrao je nervozno finale, ali Beretini nije bio (pre)velik zalogaj).
                            Last edited by Kule; 11-06-23, 08:39.

                            Comment


                            • Rud jednostavno nema oruzja da naudi Novaku danas,svaki udarac koji izvodi,izvodi solidno,ali Novak bolje od njega

                              Ukoliko ne bude bilo nepredvidjenih okolnosti,najrealnije je da bude 3 0 danas

                              Po prognozi moglo bi da bude kise,to bi pravilo problem protiv nekih igraca(igranje pod krovom) ali protiv Ruda tesko

                              Bilo bi dobro da se resi mec u 3 sata max,jer treba akumulirati snagu za jos 2 slema ove godine

                              Comment


                              • Najsparniji dan danas u Parizu plus kisa. Bice cupavo, vas tesko.

                                Jedino se nadam da su sredili klimatizaciju ako zatvore krov. U normalnim okolnkstima Ruud bi imao oko 20% sansi. Sada je, po meni, ta brojka narasla na 30%.

                                Comment

                                Working...
                                X