Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poprilicno se slazem sa tobom Ni. Samo bih jos dosao da kladionice trenutno daju Karlosu oko 65% protiv Novaka. Mislim da su ljudi malo poneseni emocijama nakon meca. Ocekujem da na kraju bude oko 61-62% za Karlitosa.

    Zavisice dosta i od toga kada budu igrali mec. Da li prvi ili drugi? Mozda bude Kise. Postavlja se pitanje kome bi to vise odgovaralo. Mislim da igraju pod zatvorenim krovom. Svakako se ocekujem toplo vreme. Nadajmo se da to Novaku nece predstabljati problem.

    Comment


    • Uvek sam tu da ulijem optimizam. Naravno RG nije mesto gde može da se širi optimizam. Emotivno najslabiji Slem za Novaka. Ili bolje reći najteži.

      NI, možda si nas malo otreznio ali najbolji Novak može da pobedi Alkaraza. Novak iz SF 2021, takav može to da uradi. Nadamo se da kocke mogu da se sklope. Meč će biti jako sličan onom u Madridu. Novak ne može da probije Alkaraza sa osnovne linije ali zato mu je igra napredovala na mreži. Biće baš tesno.

      147, igraće prvi jer imaju dan duže odmor.
      Last edited by Ljubitelj tenisa; 06-06-23, 23:21.

      Comment


      • Pitanje za NIja,koliko bi sansi Novak(ovaj sad Novak) u petak imao protiv prajm Nadala ako protiv Alkaraza mu dajes 35%(ako toliko dajes)

        Mislim da je Novak bolji igracki u topu,ali da nema snage i koncentracije da drzi top level jako dugo u ovim godinama,ali i pored toga dovoljno da bude blizu ravnopravnog Alkrazu,uz to racunam da ce pod pritiskom u kljucnim poenima popustiti spanac

        Sve u svemu Novak je za mene blagi favorit jako blagi zbog te glave i iskustva

        Alkraza nije Nadal
        Last edited by Srkisa; 07-06-23, 00:03.

        Comment


        • Originally posted by 147 View Post
          Poprilicno se slazem sa tobom Ni. Samo bih jos dosao da kladionice trenutno daju Karlosu oko 65% protiv Novaka. Mislim da su ljudi malo poneseni emocijama nakon meca. Ocekujem da na kraju bude oko 61-62% za Karlitosa.

          Zavisice dosta i od toga kada budu igrali mec. Da li prvi ili drugi? Mozda bude Kise. Postavlja se pitanje kome bi to vise odgovaralo. Mislim da igraju pod zatvorenim krovom. Svakako se ocekujem toplo vreme. Nadajmo se da to Novaku nece predstabljati problem.
          Slazem se da su kaldionice emotivne u ovom trenutku. sanse su izmedju 60 i 65% za Alkaraza. Puno zavisi od vremena, ali isto tako od I Novakovog i Alkarazovog stava. Za Novaka je dobro da Alkaraz udje u mec uvjeren da ce da pobijedi. S druge strane, Za Novaka je dobro da ima stav: "Propisno cu namuciti ovog malog."

          Originally posted by Srkisa View Post
          Pitanje za NIja,koliko bi sansi Novak(ovaj sad Novak) u petak imao protiv prajm Nadala ako protiv Alkaraza mu dajes 35%(ako toliko dajes)
          Protiv Nadala iz 2022. (proslogodisnje finale), dao bih Novaku 65%, ali protiv Vavrinke iz 2015, bih mu dao samo 40%.
          Last edited by NI; 07-06-23, 00:42.

          Comment


          • Moram da priznam da me pomalo čude vaše prognoze i pesimizam
            Karlitos jeste (mnogo) dobar ali smatram da malo preteruju sa hajpom. Još je veoma mlad i neiskusan, zna da krene od sjaja do očaja čisto zato što zna da se izduva; nije lako održati pod kontrolom idealan takmičarski i emotivni naboj, to ti daje jedino dugogodišnje iskustvo i unutrašnja borba sa samim sobom. Još će on da se čeliči, ima vremena.

            Novak nema više mnogo vremena, a iskustvo u ovakvim situacijama je suvo zlato; nema teorije da izgubi od malog u tri dobijena (ja bi se ubila) Ni pod razno…

            Forma je ok, zdrav je (pu-pu) takodje smatram da Novak još nije prikazao svoje naj-naj izdanje; štedi se do polu ili do samog finala, po potrebi, to se zna, ovo je, što bi se reklo, finale pre finala; ubacivao je on “šestu” tu i tamo, kad je baš morao, svež je i GLADAN za večitim, GOAT-om, daće sve od sebe, dobro je što ga kladionice potcenjuju i nabijaju pritisak protivniku. Samo polako i hladne glave, i da mu vremenske prilike
            budu blagonaklonjene.

            Idemooo rode
            "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

            Comment


            • Zapravo im kladionice daju podjednake šanse
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Ne znam gde gledate kvote ali ja sam našao 60-40 za Alkaraza.

                Ne treba komplikovati stvari. Novak ne može da ide na varijantu 0-4 razmene. To neće proći. Gledam sada statistiku meča protiv Kačanova. Novak je promenio malo taktiku, odigrano je 78 poena u reliju 5-8 udaraca. To je dosta više odigranih poena ovog relija nego u prvoj nedelji. Idalje ubedljivo vodi reli 1-4 udarca. Tačno 150 odigranih poena i 78-72 za Novaka. Dakle, ako Novak može se drži u ovim okvirima razmena, ne više od 8 razmena on ima šanse za pobedu. U reliju 5-8 udaraca bilo je 51-27 za Novaka. To su segmenti igre gde Novak može da traži pobedu. Mislim da je Novak dovoljno kvalitetan igrač da može da izbegne duže relije od toga, tj. Alkaraz ne može njemu da diktira toliko tempo.

                Ono što mi možda pada na pamet je i da Alkaraz to i neće raditi. On je napadač. Dalje, Novak je ubacivao oko 65% prvog servisa ali poeni osvojeni na prvi servis su u svakom setu bili preko 70%. Dakle to su konstantne stvari. Sa druge strane Alkaraz je mnogo bolje servirao. Kako je odmicao meč Novakov snaga prvog servisa se uvećavala a procenat je za nijansu padao, sa 65% na 60%. A Alkaraz nema nikakvu promenu u snazi servisa. I procenti ubijaju. Nije mu pao procenat ubačenog servisa ispod 75% ali ni prosečna brzina ispod 185 km/h. A to Novaku potpuno odgovara. Novaku je taj kick poznat još od Dominika Thiema.

                Biće odličan meč. Novak ima baš ono što je za ovaj meč potrebno, ima kvalitet, iskustvo i neverovatan je strateg i taktičar. Može da pobedi Alkaraza.

                Comment


                • Neuporedivo je Novak bolji server od Alkaraza, a i nije se dosad Alkaraz susreo sa takvim reternerom kao što je Novak (jer ne postoje dva takva), ono što je moguće mala prednost Alkaraza je jačina samih udaraca i njihova preciznost, mada je i to diskutabilno.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Originally posted by dekkard View Post
                    Neuporedivo je Novak bolji server od Alkaraza, a i nije se dosad Alkaraz susreo sa takvim reternerom kao što je Novak (jer ne postoje dva takva), ono što je moguće mala prednost Alkaraza je jačina samih udaraca i njihova preciznost, mada je i to diskutabilno.
                    Ovo je šljaka. Na drugoj podlozi servis mnogo više znači. Ovde Alkaraz sve to pokriva. Mada Nole ima izuzetan slajs servis. Da Nole ima još i vrhunski drop shot sa oba krila ne bih se toliko brinuo. Ovako, baš će biti tesno.

                    Alkaraz nije hteo da preuzme ulogu favorita.

                    Moram da kažem da je stvarno do jaja što ćemo gledati taj meč. I u Madridu je bio dobar meč. voleo bi do kraja Novakove karijere da pogledam još koji put njih dvojicu, po jednom na betonu i na travi.

                    EDIT:

                    Sad gledam skraćeno duel iz Madrid i pregledao sam statistiku. Novak je u tom meču osvojio 131/265 poena, a od toga je imao 21 viner iz igre. To je samo 16%. To nikako nije dobro. Sve ostalo su Alkarazove greške UE i FE. Alkaraz je više napadao. Novak je iznudio mnogo Alkarazovih grešaka. Na snimku vidim da je Alkaraz tu nepotrebno napadao priličan broj teških lopti. To se sad neće dogoditi. On će sigurno ići na to da produži poen. I istina, kick servis pravi ogromne probleme Novaku. Skoro da je nerešivo. Novak će svesno ići na balone i to ako je moguće centralno da bi povećao šansu Alkaraza za grešku i smanjio ugao da lakše stigne da se vrati.

                    E sad, generalni utisak je da Novak tada nije bio dovoljno dobar sa osnovne linije. On to može dosta bolje a to će malo spustiti nivo Alkaraza. Najbolji Novak na šljaci definitivno može da pobedi ovog Alkaraza. Ako Novak uhvati nivo igre kao recimo protiv Fucovica dva seta, protiv Kačanova kraj drugog seta i ceo treći. To je ozbiljan nivo. To je jedno 15%, možda i 20% bolje od Madrida 2022.
                    Last edited by Ljubitelj tenisa; 07-06-23, 08:59.

                    Comment


                    • Novak nema vrhunski drop šot? Ako je nešto Novakov trademark svih ovih godina onda je to pored svega pomenutog i savršeni bh drop šot.
                      Niko taj udarac ne koristi tako efikasno kao Novak.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Eh da je Novak imao hajp te 2007 godine kao što sada "svecka javnost" ima prema Alkarazu.. Ali avaj nije ni bitno.. Dovoljno je pogledati nivo Novakove igre iz Kanade te iste godine.. I tu u vreme mladih Nadala i Federera.. Zato i jeste GOAT..
                        Sutra će biti jako teško.. Alkaraz igra mnogo ozbiljnije nego godine koje nosi.. Optimista sam.. Ukoliko Novak bude na svom nivou, očekujem tešku pobedu.. U suporotnom, čestitke Alakarazu na drugom GS.. Pošto druga strana žreba nema šanse protiv njega..
                        A onda čekamo Wimbledon koji je kruna za Novaka ove sezone.. On je prelomna tačka..

                        Comment


                        • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                          Sad gledam skraćeno duel iz Madrid i pregledao sam statistiku. Novak je u tom meču osvojio 131/265 poena, a od toga je imao 21 viner iz igre. To je samo 16%. To nikako nije dobro. Sve ostalo su Alkarazove greške UE i FE. Alkaraz je više napadao. Novak je iznudio mnogo Alkarazovih grešaka. Na snimku vidim da je Alkaraz tu nepotrebno napadao priličan broj teških lopti. To se sad neće dogoditi. On će sigurno ići na to da produži poen. I istina, kick servis pravi ogromne probleme Novaku. Skoro da je nerešivo. Novak će svesno ići na balone i to ako je moguće centralno da bi povećao šansu Alkaraza za grešku i smanjio ugao da lakše stigne da se vrati.

                          E sad, generalni utisak je da Novak tada nije bio dovoljno dobar sa osnovne linije. On to može dosta bolje a to će malo spustiti nivo Alkaraza. Najbolji Novak na šljaci definitivno može da pobedi ovog Alkaraza. Ako Novak uhvati nivo igre kao recimo protiv Fucovica dva seta, protiv Kačanova kraj drugog seta i ceo treći. To je ozbiljan nivo. To je jedno 15%, možda i 20% bolje od Madrida 2022.
                          Taj mec nije bitan za polufinale iz 3 razloga.

                          1.
                          Novak je u Madridu bio jos pod sokom prisilne deportacije iz Australije. Nije samo trazio formu i samopouzdanje, nego se oporavljao od traume. Ono ridanje u Austriliji poslije pobjede nad Cicipasom je bio zadnji dio prevazilazenja te trame. Da je Novak bio blizu svoje prave forme, on bi taj mec dobio.

                          Novak je danas u bitno boljoj formi nego je bio u Madridu. Katarina Vitaker, koja nije bas navijacica Novaka Djokovica, je rekla da je Novak bio impresivniji u 3. setu protiv Hacanova nego Alkaraz u prava dva seta protiv Cicipasa. U tom setu je Novak ima 19:1 omjer vinera i neiznudjenih. S tom razlikom sto je Hacanov igaro odlincno, a Cicipas se raspao poslije 20 minuta.

                          2.
                          Alkaraz je puno napredovao od tog vremena. Prvo, on je samouvjereniji. Osvojio je slem i postao broj 1. Drugo, promijenio je igru. On vise ne napada svaku lopticu. Zna da strpljivo gradi poen a onda da napadne. Meni je on 10% bolji nego prosle godine.

                          3.
                          Uslovi u Madridu su bili razliciti u odnosu na one koji ce biti u petak. Tek terbamo da vidimo:

                          *Kako ce se Alkaraz nositi sa Novakovim servisom.
                          *Kako ce Novak vracati kik servis.
                          *Koliko ce Alkaraz uspjeti da odgura Novaka od osnovne linije i koristiti ubitacne drop udarce.
                          *Hoce li Novak svesti, u prvom redu dubinom, omjer Alkarazovih vinera i neiznudjenih na ispod 1. Protiv Cicipasa je Alkarac imao 1,8. (Na 9 vinera, 5 neiznudjenih.)
                          *Ko moze da drzi visoki nivo duze.
                          *Konacno, najvaznije, da li ce Novakova ofanziva biti efikasna.

                          Prosle godine je Alkaraz bio bolji na brzim terenima. Kako ce biti ove? Do sad je igrao samo na sporim.

                          Comment


                          • Originally posted by Panchev9 View Post
                            Eh da je Novak imao hajp te 2007 godine kao što sada "svecka javnost" ima prema Alkarazu.. Ali avaj nije ni bitno.. Dovoljno je pogledati nivo Novakove igre iz Kanade te iste godine.. I tu u vreme mladih Nadala i Federera.. Zato i jeste GOAT..
                            Sutra će biti jako teško.. Alkaraz igra mnogo ozbiljnije nego godine koje nosi.. Optimista sam.. Ukoliko Novak bude na svom nivou, očekujem tešku pobedu.. U suporotnom, čestitke Alakarazu na drugom GS.. Pošto druga strana žreba nema šanse protiv njega..
                            A onda čekamo Wimbledon koji je kruna za Novaka ove sezone.. On je prelomna tačka..
                            Sabrao sam i ja misli. Stvarno su Novakove šanse male. Ali jeste moguće. Mislim da nije realno da igrač koji jeste GOAT, slažem se, ali koji tempira formu za Slem, pobedi igrača kao što je Alkaraz. Kakva god da je forma bila, Alkaraz je prošle godine dobio, Nadala, Đokovića i Zvereva, sve za redom. To pokazuje da je on generalno igrač klase Big3. Jedino da Novak izađe i odigra meč života na šljaci, da premaši svoje mogućnosti. Ali to je najmanja verovatnoća.

                            Pogledajte samo ovaj podatak. Alkaraz je na RG svaki prvi set dobio redom, 6:0, 6:1, 6:1, 6:3, 6:2. A Novak sporo ulazi u meč. Plus teško vreme. Dalje, Alkaraz ima samo jedan kiks ove sezone a to je Rim. Da je neko drugi, pa i da kažeš. odvaliće ga Nole.

                            I pravu šansu treba tražiti na Wimbledonu a možda nekim dobrim žrebom i na USO.

                            @NI

                            Sve si lepo napisao. To su neki uslovi koji moraju biti ispunjeni ali koje je jako teško ispuniti. Moje ukupno mišljenje je, ovo je šljaka i forma ne laže. Ona pokazuje da će pobediti Alkaraz.

                            U Boga se uzdam da pobedi Novak.
                            Last edited by Ljubitelj tenisa; 07-06-23, 11:33.

                            Comment


                            • Ako krenu stvari drugačije po Alkaraza, sumnjam da on ima sposobnost da se prilagodi stanju na terenu. Uveren sam da on nema širinu koju sagledava Novak, što je i normalno kad se pogledaju godine staža. Ukoliko mu pođe nešto van zacrtane staze, moguće da padne i da se ne vrati u meč. Svakako Novak ima dve opasne mine pred sobom. Ako jednu uspešno izbegne, da li će biti u stanju da i drugu deaktivira. Zverev bi trebalo da dođe do finala, mada se i kod njega nikad ne zna šta se može očekivati.

                              Comment


                              • Po meni je bitna razlika u fh i bh Alkaraza, kada igrač optrčava lopticu da se izvuče na fh kao što to čini Alkaraz znak je da ne veruje u svoj bh, što bi trebalo maksimalno eksploatisati.
                                Drugo, njegov servis je pre svega siguran, ali ne toliko jak i prednost u poenu pravi udarcima nakon servisa tako da procenat osvojenih poena nakon prvog servisa nije pravi pokazatelj tog servisa.
                                Ko nametne tempo u poenu biće bliži pobedi.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X