Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

    Čačanin, koji je član ovog foruma, kaže da je bio na RG i kaže da je to najgore organizovan Slem. Da su aljkavi, prljavi itd. Lično preferiram trofeje srednje veličine i naravno različitog oblika. Ne volim ni male ni velike. Australija i RG su vrlo slični, kao i Wimbledon i US Open. Prva dva ne volim, druga dva volim (kako izgledaju). Bersi ima prelep trofej, Madrid ima lep, Majami nije loš, Rim nikako.
    Ako Čačanin kaže, to može biti i njegovo subjektivno mišljenje a i istina. Verujem da je istina po svemu što sam čuo, ali to ima efekte na igrače i posetioce, ali ne i gledaoce preko TV-a. To što su francuzi aljkavi meni ne smeta dok gledam meč. Dakle što se trofeja tiče, lepota je u očima posmatrača. Zar ne? A ne u tome trofej x je sranje jer igrač za koga navijam ih ima nema puno. hahahahah

    U pravu si ovo za Rafu i šljaku. Nije šljaka loša podloga ali jednostavno svi turniri oko toga, iako su u 3 najlepša evropska grada, nekako nemaju klasu. Madrid mi je tu najomiljeniji nekako. Rim i RG 17 godina pobeđuju dva igrača, Đoković i Nadal.

    Đoković je do svog prajma, 2016.god imao igru za osvajanje RG. Posle toga, jako slabo i vrlo je prijatno iznenadio 2021. To je bila prosto dobitna kombinacija. Imao je samopouzdanja, imao je kondicije, mentalno je bio na vrhu karijere u tom trenutku. I jedva je dobio. Slažem se da je problem Rafa. Novak jeste u stanju idalje da ima mnogo kondicije ali gubi eksplozivnost. Stil igre mu je takav da ne može da parira Rafi. Novakova najbolja partija sigurno dobija najboljeg Nadala. Ali najbolje partije iskaču retko. A Novakov prosek na šljaci je nenormalno visok ali ipak nedovoljan da dobije Nadala.

    Ali je imao i pomoć nekih udaraca, servis je bio dobar(da se razumemo, 200 na liniju je teško vratiti) drop šot mislim nikada bolji i obilato ga je koristio. Jedino mislim da Novakov max na šljaci nije veći od Nadalovog na šljaci, inače svakako jeste.

    Trava nije prespora. Ona je najbrža podloga. Nije brža od AO sigurno, po court pace indexu. Naravno, ne utiče samo to na brzinu već i lopte, vazduh, itd. Nižeg odskoka je svakako. ''Samo kretanje''? Pa zato si majstor, ako znaš kretanje. Teško da se može reći da je bilo ko u skorije vreme dobio W samo zbog superiornijeg kretanja. Mislio sam na to da je nemogućnost nagle promene smera tokom kretanja ta koja pravi razliku, najviše. Mislim da je skoo svaki cat 4 medium fast teren trenutno brži od W. Najteža stvar u tenisu, koja se najduže uči. Istina, servis donosi veliku prednost ali bar možemo da uživamo u nešto drugačijem tenisu. Jeste, ali malo je to drugačije. Bio je veći kontrast 90tih, iako mi je tadašnji travnati tenis bio manje zanimljiv.

    Tenis će se kretati u pravcu komercijalizovanja. Mora da se malo formatira. Globalni sport a sirotinjski. 100 igrača igra a ostali nemaju za patike. U fudbalu, Notingem Forest uđe u premijer ligu, ne zna koliko para ima, dovedu 25 igrača za jedan prelazni rok. Ne mogu mečevi da traju u nedogled, mora da se zna kad se počinje i kad se završava. Bar okvirno. Tiebreak mora da formatira sve turnire. Mora da se reši Deuce nekako.

    Da se vratim na RG. Čobanski turnir koji je na glavni teren stavio krov pretprošle godine, a reflektore par godina pre toga. Jeste, mislim 2020. i reflektori i krov po prvi put. Pa šta? Isti loši uslovi za sve.

    Najveći majstori tenisa uvek su imali puno trofeja na Wimbledonu. Jeste, između ostalog i zato što su se 3/4 slema do 1977. valjda a 2/4 do 1988. igrala na travi, plus isti stil igre je pogodovao i bržim betonskim terenima i tepihu, isti tenis se igrao svuda sem na šljaci. Em su bili svi mega motivisani za W em su imali dovoljno turnira da se uigravaju, jer kao što rekoh, isti stil se igrao svuda sem na šljaci. S & V. I da se razumemo, ako imaš 14 RG, ti si onda specijalista za tu podlogu. Nisi GOAT. Novak ima jedno izgubljeno finale Wimbledona i 7 titula. Ima 4 finala RG i 2 titule. Ima 6 finala US Opena i 3 titule. I 9 AO. + Masters 1000. Novak je all around najbolji igrač u istoriji igre.

    Nadal ima 8 izgubljenih finala na ostalim turnirima a Novak 11. Sa dve zabrane igranja.

    Novak 11 polufinala, Nadal 8 polufinala. Sa dve zabrane igranja.
    Ovako mi je bilo lakše da ti replike kucam. Sve u svemu, ne dirajte mi RG samo zato što je za Novaka bio baksuzan, što zbog Nadala što zbog peha sa uslovima (vrućina, odlaganja zbog kiše i sl.).
    Last edited by Kule; 21-09-22, 20:35.

    Comment


    • Originally posted by Kule View Post

      Ovako mi je bilo lakše da ti replike kucam. Sve u svemu, ne dirajte mi RG samo zato što je za Novaka bio baksuzan, što zbog Nadala što zbog peha sa uslovima (vrućina, odlaganja zbog kiše i sl.).
      Realno je loše organizovan Slem. Trofej je ružan, realno. Ali ružan je i onaj iz Australije. Tako da, nije mi ružan jer ih Novak ima malo.

      Šljaka ima svoju romantiku ali ne može biti ispred travnatih terena. Na šljaci se odrasta i uči se tenis. A ko se snađe na travi i uzme 7,8 Wimbledona, taj je mag igre.

      Što se tiče tvog komentara na reflektore i krov. Nije poenta na igračima nego na lošim uslovima.

      Jednostavno se ne zviždi takvom šampionu kao što je Đoković. I ima se infrastruktura na nivou Slema a ne na nivou Masters 1000.

      Ali, svako ima svoje mišljenje.

      Comment


      • Nole igra u Kazakstanu,

        Svi top igrači će biti tamo. Karlos Alkaras, Danil Medvedev, Stefanos Cicipas, Endi Mari, Feliks Ože-Aljasim, Andrej Rubljov, Janik Siner, Hubert Hurkač…

        Comment


        • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
          Nole igra u Kazakstanu,

          Svi top igrači će biti tamo. Karlos Alkaras, Danil Medvedev, Stefanos Cicipas, Endi Mari, Feliks Ože-Aljasim, Andrej Rubljov, Janik Siner, Hubert Hurkač…
          to mačoru!

          Comment


          • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
            Nole igra u Kazakstanu,

            Svi top igrači će biti tamo. Karlos Alkaras, Danil Medvedev, Stefanos Cicipas, Endi Mari, Feliks Ože-Aljasim, Andrej Rubljov, Janik Siner, Hubert Hurkač…
            Biće jači turnir nego USO.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment



            • "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

              Comment


              • Originally posted by Larisa View Post

                Novak, veličina.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • 🤣🤣🤣🤣🤣
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Teska glupost sa Novakove strane sto je danas pristao da igra ovaj mec.

                    Comment


                    • A naredne dve nedelje Tel Aviv i Nur Sultan. Napalio se da im odma j*** majku i pokaže ko je gazda...bez takmičarskog ritma odma max intenzivno. Samo da se ne povredi .

                      Comment


                      • Originally posted by Kule View Post
                        A naredne dve nedelje Tel Aviv i Nur Sultan. Napalio se da im odma j*** majku i pokaže ko je gazda...bez takmičarskog ritma odma max intenzivno. Samo da se ne povredi .
                        Totalno suludo da igra 3 meca za 20h protiv realno prejakih protivnika posle pauze od oko 70 dana. Sa druge strane Nadal lagano otisao sa turnira, jer nije hteo da gubi kada nije skroz fit.

                        Comment


                        • Nemoj tako za Rafu , žena mu je trudna.

                          A Novak, pa, šta reći? Bojim se da je neka mini povreda tipa istegnuće ili preforsiranje tetive pa da propusti Tel Aviv. A taman imna lagan žreb za uigravanje i eksperimentisanje. Potencijalno bezveze prosuti poeni. Koju mu trebaju.

                          Comment


                          • Originally posted by 147 View Post

                            Totalno suludo da igra 3 meca za 20h protiv realno prejakih protivnika posle pauze od oko 70 dana. Sa druge strane Nadal lagano otisao sa turnira, jer nije hteo da gubi kada nije skroz fit.
                            Nadal nije otišao jer nije fit a mogao je da bude. Čovek je otišao zbog trudne žene koja vodi trudnoću u bolnici.

                            Ovo je malo specijalan događaj. Novak je juče igrao dobro, danas ne. Ali dosta tu ima svega, druženja, emocija itd. Sedi se sigurno do kasno itd. Nije ovo merodavno. Izgradiće on solidnu formu do Torina.

                            Comment


                            • Originally posted by Kule View Post
                              Nemoj tako za Rafu , žena mu je trudna.

                              A Novak, pa, šta reći? Bojim se da je neka mini povreda tipa istegnuće ili preforsiranje tetive pa da propusti Tel Aviv. A taman imna lagan žreb za uigravanje i eksperimentisanje. Potencijalno bezveze prosuti poeni. Koju mu trebaju.
                              Ti već plačeš zbog prosutih poena zbog povrede koja se nije desila.
                              Ovo je egzibicija i vidljivo je bilo da nije zapinjao, nego je igrao u trećoj brzini pa ako pobedi pobedi.
                              Ovo su prvi mečevi nakon W i bila je fina priprema za takmičarske mečeve.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by dekkard View Post
                                Ti već plačeš zbog prosutih poena zbog povrede koja se nije desila.
                                Ovo je egzibicija i vidljivo je bilo da nije zapinjao, nego je igrao u trećoj brzini pa ako pobedi pobedi.
                                Ovo su prvi mečevi nakon W i bila je fina priprema za takmičarske mečeve.
                                Ako je ono sinoć bila treća brzina, plašim se kakva je tek šesta.

                                Comment

                                Working...
                                X