Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Larisa View Post

    Ma otvaraj!!!
    Nemam loš učinak.Nole osvojio Wimbl(e)don,Nadal nije US i još Nole dobija pravo da igra u Australiji.

    Comment


    • Biće jako zanimljiva završnica sezone. Novak mora da popravi mesto listi zbog žrebova. Ne želimo da igra u ranoj fazi sa Kirjosom, sa Medvedevim, pa da mu put do finala bude Kirjos, Medvedev, Alkaraz.

      Comment


      • Iskreno, zabrinjava me to što je zvanično rekao da će igrati samo još Tel Aviv i Pariz. Ne vidim zašto se ne bi išlo u, npr., Kazahstan po 500 poena ako mu je daleko već da se cima do Tokija i menja gomilu vremenskih zona. Misli da će mu ta 2 turnira biti dovoljna za učešće u Torinu? Što ne bi skupio još poena za bolji žreb na AO?

        Comment


        • Originally posted by Kule View Post
          Iskreno, zabrinjava me to što je zvanično rekao da će igrati samo još Tel Aviv i Pariz. Ne vidim zašto se ne bi išlo u, npr., Kazahstan po 500 poena ako mu je daleko već da se cima do Tokija i menja gomilu vremenskih zona. Misli da će mu ta 2 turnira biti dovoljna za učešće u Torinu? Što ne bi skupio još poena za bolji žreb na AO?
          Prema mom mišljenju, vrlo je moguće da pravi raspored za narednih 5 godina. Kao Nadal što radi. Izabere turnire gde je sigurno dobar, uzme 5k poena i drži se u top10. Tu je žreb čista lutrija jer je on idalje bolji od 95% njih. Problematika je ako se zalomi žreb kao prošle godine na USO. Beretini, Zverev, Medvedev. Zato nije osvojio. Pritisak + nedovoljna forma + ekstremno težak žreb.

          Koncentrisaće se na Slemove još više. Druge turnire će da igra za razvoj igre koju planira u narednih 5 godina, to je servisx servis volej, itd.

          Comment


          • Jeste, i njega isto sve to jako brine
            "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

            Comment


            • Čovek privodi karijeru polako kraju. Pikaće još malo za Slemove. Uzeće još par komada. Voleo bih par puta da odigra u punoj snazi, još sledeće, najkasnije one tamo sezone, protiv Alkaraza na Slemu, da odmere snage. Mada se već u Madridu videlo da Novaku ne odgovara taj match up i da će biti problema. Ali bar da odigraju, svuda osim na šljaci. Tu mislim da Novak ne može da se nosi sa fizikalijama Carlosa.

              Mada najbolji Novak ne može da izgubi od Alkaraza. Ali najbolje partije retko izlaze na površinu.
              Last edited by Ljubitelj tenisa; 14-09-22, 12:55.

              Comment


              • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

                Prema mom mišljenju, vrlo je moguće da pravi raspored za narednih 5 godina. Kao Nadal što radi. Izabere turnire gde je sigurno dobar, uzme 5k poena i drži se u top10. Tu je žreb čista lutrija jer je on idalje bolji od 95% njih. Problematika je ako se zalomi žreb kao prošle godine na USO. Beretini, Zverev, Medvedev. Zato nije osvojio. Pritisak + nedovoljna forma + ekstremno težak žreb.

                Koncentrisaće se na Slemove još više. Druge turnire će da igra za razvoj igre koju planira u narednih 5 godina, to je servisx servis volej, itd.
                Ma daj, kakvih crnih 5 godina. Neće on da igra preko 2025., pogotovo ako do tada bude imao najviše GS-ova. Problem je što nema on taj nivo dominacije na nekim turnirima kao što ima Nadal na šljaci pa da možeš da kažeš da može da drži top 8(ili čak top 4) poziciju sa 3 mastersa + RG.

                Comment



                • "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                  Comment


                  • Originally posted by Kule View Post

                    Ma daj, kakvih crnih 5 godina. Neće on da igra preko 2025., pogotovo ako do tada bude imao najviše GS-ova. Problem je što nema on taj nivo dominacije na nekim turnirima kao što ima Nadal na šljaci pa da možeš da kažeš da može da drži top 8(ili čak top 4) poziciju sa 3 mastersa + RG.
                    Nadal nijedan više GS neće osvojiti, čak ni RG. A Novak je i dalje izraziti favorit na svakom GS turniru osim RG.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Nadal nijedan više GS neće osvojiti, čak ni RG. A Novak je i dalje izraziti favorit na svakom GS turniru osim RG.
                      Na papiru, Novak će još koju godinu biti uvek favorit. Ali mislim da ne više od dve godine. Igrački gledano, ono što je realno je da ako se Zverev vrati u formu koju je imao od Olimpijskih igara do povrede, zajedno sa nadolazećim Alkarazom i Danilom Medvedevim, biće jako teško uzeti Slem na betonu. Iz pozadine tu su još Kirjos i Beretini koji mogu da mu proliju krv u QF.

                      Srećom, dešavaće se ono što se španskom paćeničkom cigi često dešava, a to je da se otvori žreb. I tu ja zapravo vidim priliku za još nekoliko Slemova i po neki Masters.

                      E sad, druga olakšavajuća okolnost je što sa glavom Zvereva, on će se teško vratiti u top formu. Tj. Vratiće se ali to će potrajati. Danil je opasan samo ako jako uhvati ritam u više turnira. Sad su ga isprekakali sa sankcijama i odmah se raspao.

                      Biće tu još dosta prilika za Slemove.

                      Comment


                      • Za početak da on igra slemove, sećam se dobro kako smo svi odmahivali glavama i govorili "ma šta vam je, igraće USO" pa vidi šta se desilo. Potom da prođe nezadovoljstvo Australijanaca, ja očekujem zviždanje u Melburnu ako bude tamo igrao. " Travnati i jedan betonski slem za Novaka plus još jedan za Rafu ukupno trenutno deluje kao najrealniji scenario. Barem meni.
                        Last edited by Kule; 15-09-22, 11:00.

                        Comment


                        • Originally posted by Kule View Post
                          Za početak da on igra slemove, sećam se dobro kako smo svi odmahivali glavama i govorili "ma šta vam je, igraće USO" pa vidi šta se desilo. Potom da prođe nezadovoljstvo Australijanaca, ja očekujem zviždanje u Melburnu ako bude tamo igrao. " Travnati i jedan betonski slem za Novaka plus još jedan za Rafu ukupno trenutno deluje kao najrealniji scenario. Barem meni.
                          Za Ameriku sam se samo nadao, nisam očekivao. Viško je bio ubeđen za Ameriku da će igrati. Takođe je ubeđen da će mu zviždati. U to nisam siguran. Zviždali su mu i francuzi protiv Švarcmana na SL. Ali na na FŠ nisu. Zna se šta je centralni teren. Wimbledon pokazao poštovanje. Ameri mu ne bi zviždali. Neće ni Australijanci krajem turnira. Ova sitna stoka u prvoj nedelji, verovatno hoće.

                          Ali izuzetno sam neprijatno iznenađen Novakovim rasporedom. Mislim da je potrebno više tenisa. Očekujem nastup i pre Australije. Atp Cup. Pratite Wish and Go.

                          Comment


                          • Odkako sam više čuo Srkija na Prvoj TV kako se žali nakon SF Torina 2021. kako Viško zove jednoga Đoković a drugom "tepa" sa Saša, ne verujem u njegovu objektivnost. Doduše SK je valjda SBB-ov a vlasnici su opozicija, tako da...šta znam.
                            Mislim da nisi u pravu povodom ovoga da mu nisu zviždali na FŠ, ali moram da proverim.

                            Comment


                            • Originally posted by Kule View Post
                              Odkako sam više čuo Srkija na Prvoj TV kako se žali nakon SF Torina 2021. kako Viško zove jednoga Đoković a drugom "tepa" sa Saša, ne verujem u njegovu objektivnost. Doduše SK je valjda SBB-ov a vlasnici su opozicija, tako da...šta znam.
                              Mislim da nisi u pravu povodom ovoga da mu nisu zviždali na FŠ, ali moram da proverim.
                              Govori Viško u prenosu "Novak", kao i "Saša". Ko će stalno da govori Aleksandar. Korektan je Viško.

                              Comment


                              • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

                                Govori Viško u prenosu "Novak", kao i "Saša". Ko će stalno da govori Aleksandar. Korektan je Viško.
                                Nisi me razumeo, jasno je to meni. Ali, deder ti to pojasni Srkiju!

                                Kako će čovek koga pritiska Srki posle toliko godina nakon onog pičvajza da bude objektivan? Teško.
                                Last edited by Kule; 15-09-22, 15:51.

                                Comment

                                Working...
                                X