Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nole ide po desetu titulu na AO.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

      Brojni porazi na tom terenu i tom turniru. Isto kao i AO 2019. Nadalu se odsekle noge.
      Prvi put da su mu se tako odsekle noge, a nije prvi put da je došao tamo posle brojnih poraza.

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Nole ide po desetu titulu na AO.
        Zašto ti do sada niko nije zabranio da praviš ta predviđanja, baksuze jedan?!

        Comment


        • Koji baksuz, bar jedno 10 GS sam uspešno predvideo da će uzeti!?
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Gde su oni shmizla, shminka i slični da se oglase povodom odlaska fake GOAT-a???
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by Kule View Post

              Prvi put da su mu se tako odsekle noge, a nije prvi put da je došao tamo posle brojnih poraza.
              Nije identičan slučaj ali Nadal nije uzeo Novaku set poslednjih 10 mečeva na betonu. Određena vrsta paranoje svakako jeste.

              Comment


              • Zar i ti, Sergiju Eduardoviču?

                Ukrajinski teniser Sergij Stahovski prozvao je Novaka Đokovića jer nije javno izneo svoj stav o vojnoj intervenciji Rusije u Ukrajini.

                Comment


                • Originally posted by Kule View Post
                  Zar i ti, Sergiju Eduardoviču?
                  Lik je imbecil...

                  Comment


                  • Originally posted by Kule View Post
                    Zar i ti, Sergiju Eduardoviču?
                    Iskrivljavanje stvarnosti je takođe psihički poremećaj.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

                      Zato što me nervira da gubi od tog balvana koji veze nema van te podloge.
                      Vala i mene, potpisujem za AO23 i RG23, a USO mu je neverovatno baskuzan tako da tamo ništa ne očekujem ali bi naravno bio šlag na tortu. A evo, menjam W za RG, pa da na istom dobro nafiluje Rafu; nema on realno više šansi osim na RG naravno, pa da se lepo poslažu kako treba, čisto da se zna za svagda ko je ko: Noak 23, Rafa 22 a Role već definitivno ostaje na 20 GS, e, onda posle ćao-zdravo mogu svi u penziju, nek lepo otvaraju teniske škole po svetu, nek uče decu (posebno devojčice, nećemo više insluenserke) Pravda za ženski tenis
                      Daće bog

                      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                      Comment


                      • Ma kakvi, Wimbl(e)don je sveti Gral tenisa, najvažniji turnir koji postoji.
                        Neka Nole ne prođe ni prvo kolo RG do kraja karijere, a da osvoji još 3 W i ja presrećan.
                        Last edited by dekkard; 20-09-22, 20:33.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Ma kakvi, Wimbl(e)don je sveti Gral tenisa, najvažniji turnir koji postoji.
                          Neka Nole ne prođe ni prvo kolo RG do kraja karijere, a da osvoji još 3 W i ja presrećan.
                          Razmišljao sam o tome. Realno jeste tako. Wimbledon je bukvalno Sveti Gral. Šljaka je nekako pacerska podloga. Bukvalno je pravljena za radnike, za Nadala. Ko ore teren, taj je tu dobar. I Rafa je taj, on trči, on proklizava, spinuje. Prosto specifičan igrač. Plus im je trofej reaaalno krš. Kompleks ceo terena im je sranje.

                          A trava, graciozna. Trofej prelep. Kompleks brutalno sređen. Baš ima mnogo stila. Tradicija se ozbiljno poštuje. Šampion poput Đokovića, ma koliko bio iz Srbije, i nevakcinisan, SE POŠTUJE!!! Dolazi kraljevska porodica, trte mrte. Preozbiljno.

                          I ja bih pristao da Novak ne osvoji više nijedan RG a da nastavi da uzima Wimbledon (i još po neki beton).

                          Comment


                          • Ahahahaha, braćo, al ga preteraste, Vimbldon sveti gral a RG turnir za sirotinju, hhaahhahaha.

                            Ako gledaš npr. prošlogodišnji RG i W, vidiš koliko Đokovuću ,mnogo više varijacija treba u igri da bi osvojio poen. Drop šotovi , visoki spinovi "baloni", slajsevi, proklizavanja. A na W samo servis servis i servis. Ofanziva na mreži tek nakon dobrog servisa ili napada. Pa kako je Džon Izner dolazio do SF a svojevremeno Rodik dolazio do finala? Samo servis bato. To što je Nadal specifična mašina ne znači da je podloga sranje. Na šljaci ne uspevaju samo takvi igrači, "counterpunchers" već i oni koji imaju odličnu ofanzivu (Tim, Vavrinka, pa i Federer, ma šta vi mislili o njemu, igrao je super i na RG-u, nije šljaka bila problem već Nadal).

                            Meni je zato šljaka možda i omiljena podloga, baš zato što je teško dobiti poen pa ili budeš životinja ili nalaziš kreativna rešanja. Na travi npr. mnogo je lakše ako imaš jak servis, solidno kretanje i ritern. Malo tenisa što sam igrao sa likovima koji su ga ozbiljno trenirali, uvek isti recept. Na betonu ne mogu da im vratim servis, a na šljaci se "pogube" od varijacija, dropovi, lobovi, slajsevi, baloni. Dobro izgubim ja svakako, ali bude barem tesno.

                            A ove nove generacije , zabole ih za tradiciju, poeni i novac su poeni i novac. Ustvari, ako igraju možda 18-20 turnira godinje a 2-3 su na travi, to je smešno. Ja mislim da oni često razmišljaju u pravcu kako im se "ne isplati" da se cimaju na travi. Makar podsvesno ako ne svesno.

                            Usput, Kup musketara je sigurno iza Vimbldonskog trofeja, ali je daleko od krša. Meni je krš trofej sa USO. Jedino taj.

                            A gracioznosti na travi i nema, prespora je. Kao neki teren nižeg odskoka i srednje brzine, takva kombinacija se ne sreće često, možda Majami od ranije, ne znam...Samo kretanje pravi razliku. Voleo bih da je trava brža , i čini mi se da je u Nemačkoj upravo takva, Hale, a i Štutgart , dok mislim da je Kvins kao i Vimbldon sporiji.

                            A kad vidim kojom snagom udara Alkaraz i kojom silinom serviraju Medvedev i Zverev, deluje mi kao da će reakcija biti dobro staro dodatno usporavanje terena. Jebane poliesterske žice i materijali u reketima. Uništili su tenis! Negde sam pročitao, ali nisam obratio pažnju (ne pratim) da je stoni tenis postao takav. Da nema ludih razmena kao nekad nego par silovitih udaraca i gotov poen.
                            Last edited by Kule; 21-09-22, 09:56.

                            Comment


                            • Originally posted by Kule View Post
                              Ahahahaha, braćo, al ga preteraste, Vimbldon sveti gral a RG turnir za sirotinju, hhaahhahaha.

                              Ako gledaš npr. prošlogodišnji RG i W, vidiš koliko Đokovuću ,mnogo više varijacija treba u igri da bi osvojio poen. Drop šotovi , visoki spinovi "baloni", slajsevi, proklizavanja. A na W samo servis servis i servis. Ofanziva na mreži tek nakon dobrog servisa ili napada. Pa kako je Džon Izner dolazio do SF a svojevremeno Rodik dolazio do finala? Samo servis bato. To što je Nadal specifična mašina ne znači da je podloga sranje. Na šljaci ne uspevaju samo takvi igrači, "counterpunchers" već i oni koji imaju odličnu ofanzivu (Tim, Vavrinka, pa i Federer, ma šta vi mislili o njemu, igrao je super i na RG-u, nije šljaka bila problem već Nadal).

                              Meni je zato šljaka možda i omiljena podloga, baš zato što je teško dobiti poen pa ili budeš životinja ili nalaziš kreativna rešanja. Na travi npr. mnogo je lakše ako imaš jak servis, solidno kretanje i ritern. Malo tenisa što sam igrao sa likovima koji su ga ozbiljno trenirali, uvek isti recept. Na betonu ne mogu da im vratim servis, a na šljaci se "pogube" od varijacija, dropovi, lobovi, slajsevi, baloni. Dobro izgubim ja svakako, ali bude barem tesno.

                              A ove nove generacije , zabole ih za tradiciju, poeni i novac su poeni i novac. Ustvari, ako igraju možda 18-20 turnira godinje a 2-3 su na travi, to je smešno. Ja mislim da oni često razmišljaju u pravcu kako im se "ne isplati" da se cimaju na travi. Makar podsvesno ako ne svesno.

                              Usput, Kup musketara je sigurno iza Vimbldonskog trofeja, ali je daleko od krša. Meni je krš trofej sa USO. Jedino taj.

                              A gracioznosti na travi i nema, prespora je. Kao neki teren nižeg odskoka i srednje brzine, takva kombinacija se ne sreće često, možda Majami od ranije, ne znam...Samo kretanje pravi razliku. Voleo bih da je trava brža , i čini mi se da je u Nemačkoj upravo takva, Hale, a i Štutgart , dok mislim da je Kvins kao i Vimbldon sporiji.

                              A kad vidim kojom snagom udara Alkaraz i kojom silinom serviraju Medvedev i Zverev, deluje mi kao da će reakcija biti dobro staro dodatno usporavanje terena. Jebane poliesterske žice i materijali u reketima. Uništili su tenis! Negde sam pročitao, ali nisam obratio pažnju (ne pratim) da je stoni tenis postao takav. Da nema ludih razmena kao nekad nego par silovitih udaraca i gotov poen.
                              Čačanin, koji je član ovog foruma, kaže da je bio na RG i kaže da je to najgore organizovan Slem. Da su aljkavi, prljavi itd. Lično preferiram trofeje srednje veličine i naravno različitog oblika. Ne volim ni male ni velike. Australija i RG su vrlo slični, kao i Wimbledon i US Open. Prva dva ne volim, druga dva volim (kako izgledaju). Bersi ima prelep trofej, Madrid ima lep, Majami nije loš, Rim nikako.

                              U pravu si ovo za Rafu i šljaku. Nije šljaka loša podloga ali jednostavno svi turniri oko toga, iako su u 3 najlepša evropska grada, nekako nemaju klasu. Madrid mi je tu najomiljeniji nekako. Rim i RG 17 godina pobeđuju dva igrača, Đoković i Nadal.

                              Đoković je do svog prajma, 2016.god imao igru za osvajanje RG. Posle toga, jako slabo i vrlo je prijatno iznenadio 2021. To je bila prosto dobitna kombinacija. Imao je samopouzdanja, imao je kondicije, mentalno je bio na vrhu karijere u tom trenutku. I jedva je dobio. Slažem se da je problem Rafa. Novak jeste u stanju idalje da ima mnogo kondicije ali gubi eksplozivnost. Stil igre mu je takav da ne može da parira Rafi. Novakova najbolja partija sigurno dobija najboljeg Nadala. Ali najbolje partije iskaču retko. A Novakov prosek na šljaci je nenormalno visok ali ipak nedovoljan da dobije Nadala.

                              Trava nije prespora. Ona je najbrža podloga. Nižeg odskoka je svakako. ''Samo kretanje''? Pa zato si majstor, ako znaš kretanje. Najteža stvar u tenisu, koja se najduže uči. Istina, servis donosi veliku prednost ali bar možemo da uživamo u nešto drugačijem tenisu.

                              Tenis će se kretati u pravcu komercijalizovanja. Mora da se malo formatira. Globalni sport a sirotinjski. 100 igrača igra a ostali nemaju za patike. U fudbalu, Notingem Forest uđe u premijer ligu, ne zna koliko para ima, dovedu 25 igrača za jedan prelazni rok. Ne mogu mečevi da traju u nedogled, mora da se zna kad se počinje i kad se završava. Bar okvirno. Tiebreak mora da formatira sve turnire. Mora da se reši Deuce nekako.

                              Da se vratim na RG. Čobanski turnir koji je na glavni teren stavio krov pretprošle godine, a reflektore par godina pre toga.

                              Najveći majstori tenisa uvek su imali puno trofeja na Wimbledonu. I da se razumemo, ako imaš 14 RG, ti si onda specijalista za tu podlogu. Nisi GOAT. Novak ima jedno izgubljeno finale Wimbledona i 7 titula. Ima 4 finala RG i 2 titule. Ima 6 finala US Opena i 3 titule. I 9 AO. + Masters 1000. Novak je all around najbolji igrač u istoriji igre.

                              Nadal ima 8 izgubljenih finala na ostalim turnirima a Novak 11. Sa dve zabrane igranja.

                              Novak 11 polufinala, Nadal 8 polufinala. Sa dve zabrane igranja.

                              Comment


                              • Reći da je trava prespora može samo neko ko nema pojma o tenisu.
                                Izvinjavam se ostalima što sam mislio da s takvim može da se vodi ozbiljna rasprava.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X