Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nole je toliko podigao samopouzdanje i lestvicu da će prvorazredno iznenađenje ako ne bude najbolji na čuvenom Vimbldonu.

    U životu i sportu ništa nije 100% sigurno ali je Srbin toliko dominantan da bukvalno zavisi sve od njega.

    Protivnici se definitivno ništa ne pitaju.

    Comment


    • Sjajan video, vec kao i uvek od IndiaFansa! ❤

      The Grand Slam victory that changed Novak Djokovic's career forever

      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Comment


        • Pre nedelju dana ❤

          Comment


          • sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Mislim da sam postavljala u nekom od onih nestalih postova posle RG, pa da ponovim...analiza RG Viska i Govedarice


                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Ne znam sta se Visko zajebava sa ovim fudbalom. Novak i on prosto idu zajedno.

                  Comment


                  • Trazio sam vise puta da pogledam neki duzi snimak ali neki malo obimniji. Nasao sam konacno neki od 33 minuta, polufinale sa Nadalom.

                    Dakle Novakov drop shot je u najmanju ruku idalje skandalozan. Takav je bio prva dva seta. Sve je to Nadal lagano stizao. Ali je i Novak lagano stizao njegove dropove koji nisu uopste bili dobri zbog Novakovog odlicnog forhenda. Tako da je to olaksavajuca okolnost.

                    Zatim smeč. Isto potpuni debakl. Prva dva gema je mogao da uzme komotno ali mu se uvukla velika nervoza. Ajde što je Novakov smeč loš, nego je i Nadala izdao u bitnim trenucima.

                    Karakteristično je što je Novak dokle god su fizički bili egal uvek imao problem da potvrdi brejk. Nadala je izdala snaga tačno na polovini 3.seta. Dobio je boost kad je Novak na 30 - 0 napravio dve glupe greške. Onda je Novak opet potonuo ali vratio se u TB kad je trebalo. Posle je meč očigledno bio gotov. U 4.setu Nadal je krenuo još jednom jako, Novak je mislio da ga je slomio i da ne mora puno da uloži ali prevario se. Morao je sve vreme da drži najviši nivo. Zato je od 0 2 došao do 6 - 2. Ali u principu meč je bio gotov na kraju trećeg seta. Rafu je izdala snaga. Novak jeste u prva 2 i po seta bio bolji igrač, izuzev loša 3 gema gde je nestrpljivo udarao, od 0 2 do 0 5. Ali u prva dva gema je bio bolji igrač.

                    Baš je ekslopatisao Rafin BH. Rafa je pokušao ali fulao je baš mnogo jer su Novakovi forhendi izuzetno agresivni i nemaju šablon, te leti visoko preko mreže te malo iznad, te pada duboko te pada plitko. Videh da je Moja izjavio da imaju puno toga da nauče iz ovog poraza ali čini mi se da ako se fizički ne dovedu u red, opet će proći isto.

                    Lično smatram da je onaj ko je izgubio, u narednom meču malo u prednosti jer zna šta treba da promeni a ovaj što je pobedio drži se uglavnom onoga što pije vodu.

                    Novakovi baloni iz bekhenda u Rafinu bekhend stranu nisu bili naročito učinkoviti. Treba istaći da je Rafa polako ali sigurno kako je meč odmicao malo po malo gubio snagu. To se vidi po servisu. Kada nije servirao vrhunski, imao je velike probleme. Servis mu potiče od samopouzdanja i umora. Oba su mu bila narušena posle prvog seta jer se na kraju krajeva jedva izvukao jer je Novak opet glupo pogrešio neki forhend u mrežu na 40 40 i 5 - 3 za Nadala.

                    Generalno nijedan neki novi recept što se tiče Novakove igre nije doneo neke prednosti. Tu mislim na drop shot i na balone iz BH u BH. Novak ga je dobio starim receptom iz 2011.godine, borbom sa osnovne linije i fizičkom spremnošću.

                    Voleo bih da se sretnu na betonu još koji put a ne samo na šljaci, ali to će se teško desiti.

                    Comment


                    • Drop sot je i dalje Novakovo bitno oruzje, zato sto ga odlicno igra, dobro finalizuje kasniji dvoboj na mrezi, i sto je najbitnije istrcava i trosi suparnika u pocetnim fazama meca, od cega koristi ima kasnije kada protivnika izda snaga.

                      Comment


                      • Ne treba zaboraviti ni fh dijagonale sa puno spina., bukvalno je izbacivao Rafu sa terena i otvarao mu fh stranu koja je kako je vreme prolazilo postajala ranjivija.

                        Nadal ce biti opasan na USO, zna kako da ga osvoji, ima tamo i vise titula od Novaka kojem je to najbaksuzniji turnir.
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • На предходном форуму кад је Новак имао 12 ГС написао сам пост да сам уверен да ће Новак стићи до 18ГС(РФ тада био на 17).Многи су ме уверавали да је то амбициозна и самоуверена прогноза!?Али, не да је стигао до 18, већ је дошао и до 19ГС,верујем да се ни ту неће зауставити.Поготово што је освајањем РГ убио "2муве" смањио разлику и спречио причу о Рафи као ГОАТ-у са 21ГС.Време које долази искључиво зависи од Новака,све је у његовим рукама и срећи да га заобиђу повреде.Ништа му друго не треба да у наредне 2 године освоји још бар 4ГС,чиме би постао недостижан за ФЕДАЛ двојац.РФ више не може освојити ни један ГС,Рафа може бар још један или два РГ и то је крај.Ево да не будем преамбициозан,верујем да Новак не може преко 25ГС,али нисам уверен!?

                          Comment


                          • Još davno k'o dete,
                            Ja naš'o sam put... ❤️
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • [QUOTE=Ljubitelj tenisa;n2867503]
                              Generalno nijedan neki novi recept što se tiče Novakove igre nije doneo neke prednosti. Tu mislim na drop shot i na balone iz BH u BH. Novak ga je dobio starim receptom iz 2011.godine, borbom sa osnovne linije i fizičkom spremnošću.[QUOTE]

                              Mislim da je Novak ipak nasao recept.

                              Originalno postavljeno od Joker Pogledati poruku
                              Ali ako treba izdvojiti jedan udarac kao oruzje koje je nanijelo najvise stete Nadalu sinoc, to je bez sumnje ccfh u Rafin bh. Reklo bi se da je Rafa stradao od sopstvene taktike kojom maltretira tour 15+ godina. Kraci fh sa teskim spinom, koji tjera lopticu na visok odskok i bijeg u tribinu.. Rafa tako spinovanu lopticu prosto nije mogao britko da usmjeri po paraleli, vec ili predvidljiv pokusaj napada po cc ili pak vrlo pazljivo po paraleli, sto bi Novak stigao da zakrpi i odmah usmjeri novi napad skroz u Nadalovu fh stranu.. ali daleeeko od njega... i Rafa na konopcima. Ludnica. Mislim da je taj udarac bio najzasluzniji i za fizicko slamanje Nadala.


                              Dugo sam se pitao kako Novakov tim ne smisli nesto protiv Nadalove igre, kako se ne bi ponovilo proslogodisnje finale.Pritom nisam mislio na gomilu drop shotova.A onda sam procitao ovo sto je napisao #Joker, odlicno zapazanje, verovatno je to bilo resenje koje je Novakov tim pronasao.
                              Last edited by djkov; 22-06-21, 01:35.

                              Comment


                              • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

                                Generalno nijedan neki novi recept što se tiče Novakove igre nije doneo neke prednosti. Tu mislim na drop shot i na balone iz BH u BH. Novak ga je dobio starim receptom iz 2011.godine, borbom sa osnovne linije i fizičkom spremnošću.

                                Voleo bih da se sretnu na betonu još koji put a ne samo na šljaci, ali to će se teško desiti.

                                Mislim da je Novak ipak nasao recept.


                                Originalno postavljeno od Joker Pogledati poruku
                                Ali ako treba izdvojiti jedan udarac kao oruzje koje je nanijelo najvise stete Nadalu sinoc, to je bez sumnje ccfh u Rafin bh. Reklo bi se da je Rafa stradao od sopstvene taktike kojom maltretira tour 15+ godina. Kraci fh sa teskim spinom, koji tjera lopticu na visok odskok i bijeg u tribinu.. Rafa tako spinovanu lopticu prosto nije mogao britko da usmjeri po paraleli, vec ili predvidljiv pokusaj napada po cc ili pak vrlo pazljivo po paraleli, sto bi Novak stigao da zakrpi i odmah usmjeri novi napad skroz u Nadalovu fh stranu.. ali daleeeko od njega... i Rafa na konopcima. Ludnica. Mislim da je taj udarac bio najzasluzniji i za fizicko slamanje Nadala.


                                Dugo sam se pitao kako Novakov tim ne smisli nesto protiv Nadalove igre, kako se ne bi ponovilo proslogodisnje finale.Pritom nisam mislio na gomilu drop shotova.A onda sam procitao ovo sto je napisao #Joker, odlicno zapazanje, verovatno je to bilo resenje koje je Novakov tim pronasao.

                                Comment

                                Working...
                                X