Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ako je Novak zdrav po meni je to losa odluka. Bolje da je igrao Majami a da preskoci Monte Karlo, pa da posle igra Beograd i Rim pre RGa. Ipak je on dosta bolji na betonu. Slazem se da on treba da igra manje turnira nego prethodnih godina, ali to ne znaci da bas sve karte baca na slemove. Preveliki je to pritisak. Imao je pauzu od oko 2 meseca pre AOa i turnira tamo. Sada posle AOa opet pravi pauzu od skoro dva meseca. Po meni malo previse, ali verujem da on zna sta radi. Iskreno nisam optimista za prvih par turnira posle pauze. Doduse prvi sledeci bitan turnir je Wimbledon, tako da ovo nije toliko bitno. Jedino sto ce prvo mesto tesko da sacuva, a mogao je to da uradi dosta lakse nego u dosadasnjem toku karijere.


    Inace poredite koliko je Rodzer igrao turnira 2015. kada je imao isto godina kao i Novak sada. I Rafa je prosle godine planirao da igra puno turnira. Mislim da 12-13 turnira godisnje nije previse za Novaka. To znaci 4 slema, 6 mastersa, OI,zavrsni i jos neki pripremni turnir. Tesko je odrzavati samo formu za slemove. Takodje njegova aura je mnogo veca ako je prvi na svetu.
    Last edited by 147; 19-03-21, 21:28.

    Comment


    • Originally posted by Larisa View Post
      Ma hvala bogu što ne igra, nije valjda lud

      Odmaraj, uživaj

      .........napiši koju ovde [emoji3]
      Haha [emoji1]

      A stvarno bi mogao da se javi, krv, suze i znoj dajemo ovde godinama [emoji173]
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Vala baš hehe duša naša
        "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

        Comment


        • Originally posted by talicni View Post
          nakon obaranja rekorda sve vise nezavisnih teniskih "analiticara" smatra novaka GOATom, ovo su neki primjeri. ali mahom je to tako iako ih vecina navodi feda kao omiljenog igraca. ovi sto su placeni da kreiraju misljenja po medijima (kao lekip sto sam vec postavljao) naravno da to nikada nece priznati. ali neka samo nastavi ovim putem i sve ce se to vec samo kasti.




          https://www.youtube.com/watch?v=ASnT6C5toVU
          Vidim pronasao si Inter Interija, KRALJA teniske analize.
          Moj omiljenj, niti jedan njegov video ne prooustam!!!
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Originally posted by 147 View Post
            Ako je Novak zdrav po meni je to losa odluka. Bolje da je igrao Majami a da preskoci Monte Karlo, pa da posle igra Beograd i Rim pre RGa. Ipak je on dosta bolji na betonu. Slazem se da on treba da igra manje turnira nego prethodnih godina, ali to ne znaci da bas sve karte baca na slemove. Preveliki je to pritisak. Imao je pauzu od oko 2 meseca pre AOa i turnira tamo. Sada posle AOa opet pravi pauzu od skoro dva meseca. Po meni malo previse, ali verujem da on zna sta radi. Iskreno nisam optimista za prvih par turnira posle pauze. Doduse prvi sledeci bitan turnir je Wimbledon, tako da ovo nije toliko bitno. Jedino sto ce prvo mesto tesko da sacuva, a mogao je to da uradi dosta lakse nego u dosadasnjem toku karijere.
            Ako su colj bodovi i 1. mjesto na listi, onda je ovo losa odluka. Ako je cilj RG, onda je ovo logicna odluka.

            Comment


            • Originally posted by 147 View Post
              Ako je Novak zdrav po meni je to losa odluka. Bolje da je igrao Majami a da preskoci Monte Karlo, pa da posle igra Beograd i Rim pre RGa. Ipak je on dosta bolji na betonu. Slazem se da on treba da igra manje turnira nego prethodnih godina, ali to ne znaci da bas sve karte baca na slemove. Preveliki je to pritisak. Imao je pauzu od oko 2 meseca pre AOa i turnira tamo. Sada posle AOa opet pravi pauzu od skoro dva meseca. Po meni malo previse, ali verujem da on zna sta radi. Iskreno nisam optimista za prvih par turnira posle pauze. Doduse prvi sledeci bitan turnir je Wimbledon, tako da ovo nije toliko bitno. Jedino sto ce prvo mesto tesko da sacuva, a mogao je to da uradi dosta lakse nego u dosadasnjem toku karijere.


              Inace poredite koliko je Rodzer igrao turnira 2015. kada je imao isto godina kao i Novak sada. I Rafa je prosle godine planirao da igra puno turnira. Mislim da 12-13 turnira godisnje nije previse za Novaka. To znaci 4 slema, 6 mastersa, OI,zavrsni i jos neki pripremni turnir. Tesko je odrzavati samo formu za slemove. Takodje njegova aura je mnogo veca ako je prvi na svetu.
              Sinak,mora neko da pobedi Rafaela na Rg,a posto na sljaci nema nikog onda je sve na Novaku,Timotije je u kanalu trenutno nekom,ali cekamo sljaku

              Dzaba mu 10yeno1 ako nema bar isto slemova ko Rafa a sa -3 je ponovo u losoj poziciji,ako ga nekim cudom osvoji rekao bih sah mat

              Ne sme da dozvoli da bude na -3 ponovo

              Moje misljenje je da mu je Rg najvazniji slem ove godine,Rafa nije vise u stanju da se nosi sa nextgenom van sljake,sve ce bacati na Rg,Novak mora to da prati sto vise moze,pa i uz zrtvovanje prvog mesta,slemovi ne smeju vise da trpe radi bodova
              Last edited by Srkisa; 20-03-21, 00:21.

              Comment


              • Originally posted by Srkisa View Post
                Sinak,mora neko da pobedi Rafaela na Rg,a posto na sljaci nema nikog onda je sve na Novaku,Timotije je u kanalu trenutno nekom,ali cekamo sljaku

                Dzaba mu 10yeno1 ako nema bar isto slemova ko Rafa a sa -3 je ponovo u losoj poziciji,ako ga nekim cudom osvoji rekao bih sah mat

                Ne sme da dozvoli da bude na -3 ponovo
                Biti YENO1 uz određene rezultate na Slemovima je itekako veće dostignuće nego 18 RG. Ako Nadal do kraja karijere bude uzimao samo RG i na kraju bude imao više Slemova od Novaka a sva ostala dostignuća slabije od Novaka, to će biti malo smešno za poređenje.

                Pored RG postoje i drugi Slemovi. Ne treba da se ubije ako ne osvoji RG.

                Comment


                • A ko je rekao da treba da se ubije ako ne osvoji RG?

                  Mislim da treba da zagrize na sljaci Novak, a i siguran sam da je dobro popizdio zbog proslogodisnjeg fijaska. Poradio je na servisu, sto ce mu i te kako koristiti ovog puta. A i na riternu mora da bude zmija, kao sto on to vec zna i umije, a ne kao prosle sezone...

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Ako su colj bodovi i 1. mjesto na listi, onda je ovo losa odluka. Ako je cilj RG, onda je ovo logicna odluka.
                    Rizik je veliki, kao i 2019. Tada se rizik nije isplatio. Novak nije osojio RG, ali je kasnije izgubio prvo mesto. Novak nije favorit na RGu, i cak i da je u top formi bice potrebno malo srece.

                    Comment


                    • Nema rizika. Ubedljivo je prvi po broju nedelja na prvom mestu, nema šanse za naših života da neko obori taj rekord.
                      Ostalo je samo da se fokusira na grenslemove.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Biće zanimljivo do RG. Da vidimo kako će izgledati žreb. A može da bude tu i raznih iznenađenja usput. Formu će Novak da uhvati nego bi valjalo sresti se sa Rafom do RG.

                        Comment


                        • Svu snagu usresrediti na RG, OI i W.. Nedelje i broj 1 su sada manje važni.. Oni će doći sami po sebi dobrim rezultatima na pomenutim turnirima..

                          Comment


                          • Mislio sam da će da putuje u Majami jer je imao mjesec dana pauze, zbog forme i podloge, rankinga a ima neke nekretnine u Majamiju.
                            Moguće da su mu ova skorašnja odustajanja pomogla u odluci. Mislim da je bolje da je igrao ali eto.

                            Ne vjerujem u njegove neke šanse na šljaci, iskreno. Bez obzira na želju i motivaciju.
                            Last edited by DinoFC; 20-03-21, 10:09.

                            Comment


                            • Originally posted by 147 View Post
                              Rizik je veliki, kao i 2019. Tada se rizik nije isplatio. Novak nije osojio RG, ali je kasnije izgubio prvo mesto. Novak nije favorit na RGu, i cak i da je u top formi bice potrebno malo srece.
                              Originally posted by DinoFC View Post
                              Mislio sam da će da putuje u Majami jer je imao mjesec dana pauze, zbog forme i podloge, rankinga a ima neke nekretnine u Majamiju.
                              Moguće da su mu ova skorašnja odustajanja pomogla u odluci. Mislim da je bolje da je igrao ali eto.

                              Ne vjerujem u njegove neke šanse na šljaci, iskreno. Bez obzira na želju i motivaciju.
                              Pripadam manjini koja misli da Novak ima dobre sanse da osvoji RG. Kladionice mu daju 20% a ja mislim da je to prije 30%. Naravno Nadal je favorit. Kladionice mu daju 55% a ja bih mu dao najvise 50%. Ineresantno da kladionice daju Timu 14% tj. manje nego Novaku.

                              1.
                              Vas pesimizam vezan za Novakove sanse na RG-u je razumljiv. Bazirate ga na porazu od Tima 2019. i na uvjerljivom porazu od Rafe 2020. Oba rezultata su indikativna ali ne toliko koliko se misli.

                              2.
                              Protiv Tima je igrao po jako vjetrovitom dana. Pritom je to bio jako izjedacen mec. Valja uzeti u obzir da je Tim, po ocekivanju, upao u odredjenu krizu poslije USO pobjede. Nije neuobicajeno da prodje cijela godina prije nego se igrac provari prvi GS. Neki se nikad ne saberu. Iakao smatram Tima najopasnijim Novakovim protivnikom, pogotovo prije finala, u slucaju da Novak postigne ocekivanu formu na RG-u, imao bi barem 50% sansi.

                              3.
                              Nadal je pomeo Novaka na RG 2020. No valja uzeti vise faktora. Prvo, Novaka je jako uzdrmala diskvalifikacija na USO. U medjuvremenu se Novak stabilizovao. Drugo, Nadal se brizljivo pripremao za to taj turnir, a pogotovo finale protiv Novaka, dosao je sa super agresivnom taktikom koja je iznenadila Novaka. Sljedeci put ce Novak biti spreman za tako nesto. Mislim da su iznenadjenje i razocaranje skupa ucinili da se Novak ni u jednom trenutku nije pravo trgao. Trece, igralo se u super sporim uslovima koji se gotovo sigurno nece ponoviti ove godine. Osim toga, Novak zna da nesto mora da doda. Dropovi nisu dovoljni za sporu slajku. Svi drugi protivnici su dosli na RG umorni, a Nadal je bio odmoran. To je i te kako pomoglo da sve djeluje onako uvjerljivo. Konacno, Nadal tek terba da pokaze da je potpuno OK ove godine.

                              4.
                              Jasno, stari problem ostaje. Nadal se uglavnom proseta do finala, a Novak se obicno namuci. Ocekujem da se Novak sa punim baterijama manje muci nego obicno.


                              Kad se sve to uzme u obzir, prirodno je da Novak jos jednom da prioritet RG-u. Ova sezona u mnogo cemu pogoduje tome. Sigurno da postoji rizik. Ali ne vidim da bi gubitak prvog mjesta usred sezone bio posbno znacaj. Za mene je razocaranje najveci rizik. Ako bi tijesno izgubio na RG-u, to bi se moglo prenijeti na Uimbldon i Olimpijadu koji moraju biti glavni prioriteti ove godine.

                              Comment


                              • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                                Formu će Novak da uhvati nego bi valjalo sresti se sa Rafom do RG.
                                Tu treba sprijeciti peglanje h2h. Tacno je dva razlike, jel tako? Taman da ga Rafa pocisti na nekom mastersu, pa posle na RG.. i cao!

                                Ali.. svjestan je Novak svega toga.. nesto mislim da ce ove sezone krv na sljaci da lipti sa obje strane...

                                Comment

                                Working...
                                X