Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daj sta das

    Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
    Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
    30 consecutive match wins - Stands alone
    3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
    Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

    Comment


    • Čim je prijavio dubl znao sam da nije dovoljno spreman.
      Pokušao je po sistemu ako prođe, prođe sa idejom da kroz mečeve traži formu ali eto nije prošlo.
      Dobar doprinos u ovom porazu ima i ovaj spori hard koji mu je sve manje omiljena podloga. Njegovom tenisu sada više odgovaraju brži uslovi.
      Zarad trke oko prvog mesta ne bi bilo loše da je uzeo nešto više poena ali biće šansa za popravni već na Floridi.
      Sve u svemu poraz bez posledica.
      sigpic

      Comment


      • Naravno da je bilo bolje da je izgubio kasnije, ali prosto naisao na raspolozenog Kolija i to je to. Bila bih zabrinuta da je sada u nekoj boljoj formi, mada posle ovolike pauze tome je stvarno bilo nemoguce cak i nadati se, a zna se za kada ona mora da se tempira.
        Sve ce to jos malo da dodje na svoje mesto.

        Ladno prosli dvojac Roze-Tekau
        Svidja mi se njihova energija

        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Zavisno od toga kako Rafa prođe tako će igrati u Majamiju. Očigledno je da će igrati i Monte Karlo.

          Comment


          • 1.
            Djokovic je izgubio u prvom redu zato sto nije dosao spreman. Ocekivao sam da ce biti rastimovan ali on je imao problema i sa kondicijom. Kad je bio top, u slicnim sitacijama, on bi defanzivom i grizenjem izvukao ovakav mec, a potom dizao formu i osvojio turnir. Bez kondicije i bez prave motivacije to nije bilo moguce.

            Pokusao je ofanzivnijom igrom u 2. setu i napravio je puno promasaja, cesto velikih.

            2.
            Naravno, za poraz je kriv i Kolsrajber koji je igrao dobor iako ne spektakularno dobro. Kljucno je da Filip nije poklanjao, pogotovo ne u kriticnim trenutcima. A Novaku su upravo takvi pokloni bili potrebni.

            Jednostavno, protivnici vise ne gube u svlacioncici. Svi znaju da je Novak ranjiviji nego je bio prije koju godinu. I ako se ukaze prilika, svi ce dodatno napregnuti da je iskoriste. To je bila prva pobjeda Kolsrajbera protiv prvog na listi. Jedan znacajni uspjeh u karijeri.

            3.
            Da li ce biti posljedica od ovog poraza? Bice. Kao prvo, uvjerenje da je Novak ranjiv ce da se ucvrsti. Povremeno ce biti teze slomiti protivnika nego je bilo nekada. Nadajmo se da ce to biti manje izrazeno na slemovima.

            Mogao je Novak lako do 600 ili 1000 dodatnih bodova. Ako bude gusta bitka za prvo mjesto, ti bodovi mogu biti presudni.

            Ipak, sve su to manji problemi. Oni mogu biti jos i umanjeni ako osvoji Maimi.

            4.
            Ove godine je stvarno vazno da dodjee na RG u top formi a potom da je manje vise odzava tu formu do USO. To je plan. I to je ispravan plan u ovoj fazi karijere.

            Comment


            • Sa svim se slazem sem sa tackom 3. Da je izgubio od Nika umesto Kolija to bi moglo na neke duze staze da ima eventualne posledice, ovako ne verujem. Najvazniji turnir ove godine je RG, treba tempirati formu da tamo bude top. Mora da radi vise na kondiciji definitivno.

              Comment


              • Ja uopšte nisam smoren ovim porazom baš naprotiv izuzetno sam zadovoljan time što Novak ne mari za "dupli letnji"

                Jako je bitno baciti pogled na širu sliku.

                1. Slemovi

                Novak tempira vrh forme za slemove i to se vidi još od Toronta i to mu za sada ide odlično.
                Ukoliko je trenutni cilj tempirati formu za RG onda je ovo odličan rezultat.
                Pritom sam Novak je odmah nakon finala izjavio da odmah kreće sa pripremama za šljaku..

                2. Broj nedelja na prvom mestu

                Već je sada izvesno da će Novak do kraja godine biti prvi na ATP-u
                Ključni period za oboriti Federerov rekord biće period od AO 2020 do Wimbledona 2020 i ukoliko Novak kiksne na AO imaće pregršt poena za korekciju Dubai, IW, MC..

                To je odlična strategija jer Novak će tada imati bezmalo 33 godine i ko zna šta sve može da se desi(možda je i zadnja šansa)

                Pritom kad je sve pobedjivao dosadio je bio celom teniskom svetu a i sam sebe je psihički doveo do pucanja..

                Kad bi još zijanio i Majami to bi po meni bilo top..
                Jeste da treba da čekamo do Madrida ali viši cilj je viši cilj i mislim da je Nole na pravom putu strateški gledano.
                Last edited by Chiwwi; 13-03-19, 09:13.

                Comment


                • Originally posted by skeptik View Post
                  Sa svim se slazem sem sa tackom 3. Da je izgubio od Nika umesto Kolija to bi moglo na neke duze staze da ima eventualne posledice, ovako ne verujem. Najvazniji turnir ove godine je RG, treba tempirati formu da tamo bude top. Mora da radi vise na kondiciji definitivno.
                  Poraz od Kirjosa bi bio daleko tezi. Doduse, u tom mecu bi Nole bio daleko motivisaniji.

                  Medjutim, varas se ako mislis da je poraz potunoi bez znacaja. Nije slucajno da je bas Kolsrajber 2 puta iskoristi Novakov los dan. Donekle on ne odgovara Djokovicu. I ako je Novak ispod svog maksimuma, javljaju se problemi. Ima jos takvih igraca i najbolje je ako gube u svlacionici ako vjeruju da Novak nije ranjiv. Ovakav Novakov poraz ih uvjerava u suprotno.

                  Comment


                  • Kao i uvek NI realan i odmeren ostvrt .

                    Samo bih još naglasila očajnu Novakovu igru u svakom segmentu servis, return, FH, BH, tajming.. Filip je bio solidan,ne mnogo više od toga. Njegov servis je prosečan , primetila sam i da mu procenat % servisa u poslednje vreme slabi, imao je pre IW niz od 5 poraza u prvim kolima , koji ne ukazuju na neku dobru formu.. Tako da ovde je zavisilo od Novaka i on se pokazao veoma loše

                    Porazu dodajem dešavanja u ATP politici , raspored igranja koji je dobio -produžena ruka organizatora (naravno slučajnost, kada se prilika ukaže zašto je ne iskoristiti).
                    Doživeo je nezapamćeni (barem meni) medijski linč za jednog sportistu.
                    Koliko na njega lično se to odražava ne znam..
                    I jesam i nisam očekivala komentar NI?

                    @Chiwiwi

                    Nakon prvog slema(osvojen) i mastersa sa kog je eliminisan da može biti izvesno da će do kraja godine biti prvi je optimistična tvrdnja ..
                    Similis simili gaudet

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      1.
                      Djokovic je izgubio u prvom redu zato sto nije dosao spreman. Ocekivao sam da ce biti rastimovan ali on je imao problema i sa kondicijom. Kad je bio top, u slicnim sitacijama, on bi defanzivom i grizenjem izvukao ovakav mec, a potom dizao formu i osvojio turnir. Bez kondicije i bez prave motivacije to nije bilo moguce.

                      Pokusao je ofanzivnijom igrom u 2. setu i napravio je puno promasaja, cesto velikih.

                      2.
                      Naravno, za poraz je kriv i Kolsrajber koji je igrao dobor iako ne spektakularno dobro. Kljucno je da Filip nije poklanjao, pogotovo ne u kriticnim trenutcima. A Novaku su upravo takvi pokloni bili potrebni.

                      Jednostavno, protivnici vise ne gube u svlacioncici. Svi znaju da je Novak ranjiviji nego je bio prije koju godinu. I ako se ukaze prilika, svi ce dodatno napregnuti da je iskoriste. To je bila prva pobjeda Kolsrajbera protiv prvog na listi. Jedan znacajni uspjeh u karijeri.

                      3.
                      Da li ce biti posljedica od ovog poraza? Bice. Kao prvo, uvjerenje da je Novak ranjiv ce da se ucvrsti. Povremeno ce biti teze slomiti protivnika nego je bilo nekada. Nadajmo se da ce to biti manje izrazeno na slemovima..
                      Zar nije svako ranjiv kad nije spreman? Da je dosao spreman i izgubio onda bi ovo imalo smisla, zar ne? Zar ovo nije bila priča i posle Pariza i Londona a na kraju niko nije imao sanse u Australiji?

                      Mislim da on njima samo daje lažnu nadu.

                      Realno ovde su poeni najveći problem. Nije problem ni što je raštimovan, nerealno je da dođeš kondiciono nespreman. Ako se pogleda šira slika, ok.

                      On ima veliki problem u prvim kolima. Izuzetno ga smara da igra to.

                      Comment


                      • Cinjenica da nije imao motivaciju u smislu "ovo nije sada bitno toliko da osvojim, da vidim trenutne mogucnisti, ako prodjem prodjem", jer su neki juce govorilu kako ne zeli da igra. U mecu protiv Fratandjela je bio bas dobar primer dizanja forme i ulaska u ritam, takav mu je mec trebao, naravno Koli je visa klasa, nije Amer, plus je ocigledno imao dan, e onda se Novak posle tolike pauze, van top forme i kondicije nadje u problemu. Koli nije popustao, jako malo je gresio, cak i onda kada bi Novak imao savrsen ritern, a bilo ih je, uopste nije dolazio u prednost, mislim da je tu bas mali broj poena osvojio. Na kraju imao je nekoliko bl koje nije iskoristio.

                        Tako da igralo mu se, naravno, samo eto ovoga puta nije imao srece, kao na nekim ranijim turnirima kada bi uspeo da se izvuce u losem i teskom mecu, a sa svakom sledecim dizao formu, pogotovu kada napravi ovako pauzu.

                        Treba dodati i vrucinu, Sunce, na momente je bio kao bulka u licu, uz tesko disanje, sto naravno pre svega ima veze sa losom kondicijom, ali kako je kisa mnogo padala prethodno, pa upeklo, sigurno je i vlaga bila visoka, no eto ide u Majami

                        I na pocetku dubl meca je izgledao lose, izmuceno, medjutim kako je on odmicao sve je bolji bio i servirao mnooooogo bolje, reternirao i sve ostalo.
                        Sto se tice Majamija, ako mu se otvori zreb, ne bas raspolozeni protivnici, mozda se i iscima, u suprotnom ne ocekujem tamo nesto, osim naravno da ne ispadne odmah u drugom mecu.

                        Drago mi je sto je juce bio Nemac, jer ne znam, ne kako bi Novak, vec kako bih ja podnela Australijanca, koji je opet imao neke komentare na racun Novaka nicim izazvan, sinoc posle njegovog poraza.

                        Jos uvek smo u prvoj 1/3 sezone i ima mnogo do kraja i predikcija o prvom mestu, ne znaci da drugi nece kiksirati ili ih Novak u direktnom suceljavanju nece pobediti.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Dajte ljudi, demolirao AO pre par dana, čemu bojazan. Došao ovde da se igra, ništa drugo.

                          Comment


                          • Pre par dana?
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Auuuuu... Al vreme leti [emoji3]

                              Comment


                              • [emoji3][emoji3] eee da leti...evo sace i W


                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X