Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Nije slucajno da je bas Kolsrajber 2 puta iskoristi Novakov los dan.
    Dosta je igraca dobijalo Novaka kada ovaj ima los dan. Ne znam zasto tu posebno izdvajas Kolija. Odigrao je mec na visokom nivou, nije poklanjao. Novak jeste.

    Comment


    • Kohlschreiber igra sa dosta varijacija slično T. Haasu . Od obojice je izgubio na slemovima npr , od Haasa još par puta ,Miami, Halle .. . To je igra koja ne daje Novaku potrebni ritam , očekuje od njega da generiše snagu u udarcima...Ako nije u dobroj formi teže je.. Obojica su čuveni čokeri treba i to reći...
      Similis simili gaudet

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        Cinjenica da nije imao motivaciju u smislu "ovo nije sada bitno toliko da osvojim, da vidim trenutne mogucnisti, ako prodjem prodjem", jer su neki juce govorilu kako ne zeli da igra. U mecu protiv Fratandjela je bio bas dobar primer dizanja forme i ulaska u ritam, takav mu je mec trebao, naravno Koli je visa klasa, nije Amer, plus je ocigledno imao dan, e onda se Novak posle tolike pauze, van top forme i kondicije nadje u problemu. Koli nije popustao, jako malo je gresio, cak i onda kada bi Novak imao savrsen ritern, a bilo ih je, uopste nije dolazio u prednost, mislim da je tu bas mali broj poena osvojio. Na kraju imao je nekoliko bl koje nije iskoristio.

        Tako da igralo mu se, naravno, samo eto ovoga puta nije imao srece, kao na nekim ranijim turnirima kada bi uspeo da se izvuce u losem i teskom mecu, a sa svakom sledecim dizao formu, pogotovu kada napravi ovako pauzu.

        Treba dodati i vrucinu, Sunce, na momente je bio kao bulka u licu, uz tesko disanje, sto naravno pre svega ima veze sa losom kondicijom, ali kako je kisa mnogo padala prethodno, pa upeklo, sigurno je i vlaga bila visoka, no eto ide u Majami

        I na pocetku dubl meca je izgledao lose, izmuceno, medjutim kako je on odmicao sve je bolji bio i servirao mnooooogo bolje, reternirao i sve ostalo.
        Sto se tice Majamija, ako mu se otvori zreb, ne bas raspolozeni protivnici, mozda se i iscima, u suprotnom ne ocekujem tamo nesto, osim naravno da ne ispadne odmah u drugom mecu.

        Drago mi je sto je juce bio Nemac, jer ne znam, ne kako bi Novak, vec kako bih ja podnela Australijanca, koji je opet imao neke komentare na racun Novaka nicim izazvan, sinoc posle njegovog poraza.

        Jos uvek smo u prvoj 1/3 sezone i ima mnogo do kraja i predikcija o prvom mestu, ne znaci da drugi nece kiksirati ili ih Novak u direktnom suceljavanju nece pobediti.
        Fer je reci da vremenski uslovi nemaju veze jer su bili isti za oba igrača.

        Pored volje potrebno je da ima i ambiciju što on nije imao čim je rešio da igra dubl.

        Nadal je glavni konkurent i covek ako igra on ne kiksira. Ako je zdrav.

        Zatim ne vidim razlog da se broju 1 otvara žreb. Njemu to ne treba. Ili si spreman ili ne. Sada nije bio. A i njemu se i ovde otvorio zreb pa je evo ispao od Kolsrajbera.

        Po mom misljenju poceo je da kalkulise. To je donekle ok. Ja sam malo razocaran jer sam. se uzeleo da. gledam a on ispao sa pola snage jer ga zabole. Ali nema veze.

        Comment


        • Kad nekog zabole, ne lomi reket.

          Kakve veze ima fer i nefer, ako njemu smetaju oni uslovi, a drugom ne? Nisam ja umanjila Filipovu pobedu nijednog trenutka, naprotiv. Pricala sam zasto je Novak lose izgledao, takav je on, valjda smo naucili do sada.
          To sto igra dubl, naravno ne znaci da mu nije stalo ili da ga boli bas ili nema ambicija, vec naprotiv, to pre svega znaci da nema dovoljno meceva u nogama ili kada menja podlogu, nije prvi put.

          I uvek je vazno da je ok zreb, bez obzira sto si najbolji, a pogotovu kada dizes formu koja je losa, no Majami je trenutno nebitan.
          Uistalom treba nesto da ostavi i za sledecu godinu.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Šta da ostavi za sledeću godinu? To što bi hipotetički osvojio ovaj turnir ne znači da sledeće godine nema pravo na njega.

            Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

            Comment


            • Naravno da nije imao 0% motivacije,ali i sa 70% je jako malo na ovakvom nivou gde su svi skoro na 100%,pogledajte Rafinja,kakva je to legenda,on bi i na challengeru bio na 100%

              Jako slicno je bilo i u Dohi pocetkom godine,pa je sa vremenom sve bilo bolje,i onda kad je bilo najbitnije,u zavrsnici slema,i forma i motivacija su bile na vrhuncu

              Jedino eto jedino,taj oreol nepobedivosti,no on se mora zrtvovati nazalost u ovoj fazi karijere,kao i jurnjava za svakim bodom i turnirom,a Kolsrajber kao igrac je nebitan,ima 35 godina covek

              A NI kao NI,secam se posle poraza od Aguta kakav pesimizam je sirio,govorio kako najmanje 15 igraca mogu isto tako da pobede Novaka, mogu i njih 30 kada Novak nije u top formi i motivisan kao juce,ali ako verujemo u njegov plan i da ce dostici formu i motivaciju tamo gde treba razloga za brigu je manje

              Mec protiv Aguta je meni teze pao nego ovaj,juce nije dao mozda 50% maksimuma,u sf Dohe je recimo bio na 80-90% ali je Agut odigrao mec zivota

              Ocekujem napredak u Majamiju,ali ne i top formu,slemovi za to sluze

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                Kad nekog zabole, ne lomi reket.

                Kakve veze ima fer i nefer, ako njemu smetaju oni uslovi, a drugom ne? Nisam ja umanjila Filipovu pobedu nijednog trenutka, naprotiv. Pricala sam zasto je Novak lose izgledao, takav je on, valjda smo naucili do sada.
                To sto igra dubl, naravno ne znaci da mu nije stalo ili da ga boli bas ili nema ambicija, vec naprotiv, to pre svega znaci da nema dovoljno meceva u nogama ili kada menja podlogu, nije prvi put.

                I uvek je vazno da je ok zreb, bez obzira sto si najbolji, a pogotovu kada dizes formu koja je losa, no Majami je trenutno nebitan.
                Uistalom treba nesto da ostavi i za sledecu godinu.

                Realno Filipova pobeda ovde nikoga ne zanima, tako da slobodno je i umanji ako zelis. Naucili smo da Novak ume da bude los ali ja nisam jos naucio da ispada u prvim kolima svojih omiljenih i najuspesnijih turnira.

                Po mom misljenju cinjenica je da je poceo da kalkulise. Kakav god da mu je raspored u glavi, to je njegova stvar. Samo ume neprijatno da iznenadi. Sto je izgubio ni po jada. Nego sto je dosao nespreman.
                Smatrao je i u finalu Pariza da ne mora da izvlaci mec protiv toliko teskog protivnika, pa u Londonu isto, pa u Dohi jos jednom i evo sada cetvrti put. Dakle ako mu to nije prioritet a posao je malo zahtevniji da se obavi onda mozemo ocekivati ubuduce da to malo cesce radi. To je korektno obzirom i da ima porodicu i kao deo strategije da mu karijera potraje. Samo ajde da se na to naviknemo.

                Sto se tice vremenskih uslova, ti pretpostavljas da njemu nije prijalo ali nisi pretpostavila da li je i protivniku isto . Samo je protivnik video svoju sansu i iskoristio je, nije mislio o vremenskim uslovima. Zato treba postaviti stvari da su uslovi isti za sve. Vlaga je ista svima, temperatura je ista svima sunce bije isto svima, pa ko vise zeli pobedu i bude bolji.

                I lepo je rekao na konferenciji za stampu da ga poraz uopste ne boli. Da nema razloga da se tako oseca. Znaci da nije imao previsoke ambicije. Zato se i nije spremao. Ocigledno da je osvajanjem AO ispunio neki deo ciljeva. Sada je cilj sezona na sljaci.

                I poslednje i ne tako bitno, barem za mene je sto su vec sada ljudi naucili, tj. publika, da ako dodje da igra dubl nemaju razloga da daju ili spremaju novac da ga vide jer ce ispasti sa turnira u singlu vrlo brzo.

                Comment


                • Naravno da su uslovi isti za sve, samo na te iste uslove ljudi ne reaguju podjednako. Ljudi su razliciti, individue svaka za sebe. Posto licno imam problema sa vlagom u vazduhu, znam o cemu pricam, dok sa suvom vrucincinom nemam, kao da je napolju 20C.
                  Ne znam kako drugacije da kazem stvarno. A pritom mu ne trazim nikakve alibije, niti opravdanja. Ako je mislio da je u redu da pauzira 40 dana, ok njegovo pravo i izbor, moze da mi se to svidja ili ne ali nista nece promeniti.

                  Jos od one povrede on je drugaciji. Gleda na tenis drugacije, ima malo razlicite prioritete u odnosu na ranije, kalkulise da naravno, verovatno ima veze sa njegovim trosenjem sto fizickim, sto umnim, ne reaguju svi isto, opet kao i na vremenske uslove. No, druge ne pratim sa tolikom paznjom da pricam o njihovim kalkulacjama. A dosao je i u godine kada mora o tome da razmislja vise nego pre, i svi zaboravljaju cinjenicu da je kod Novaka sa povredom doslo i do zamora materijala, najvise psihickog... zato stvarno ne mogu da ulazim u njegov um, niti zelim, niti imam prava na kraju, ono sto vidim komentarisem, a dokle god moze iz sebe da izvuce recimo jedan onakav AO, super, u suprotnom opet super. tako je.

                  Meni to sve ne smeta, najprostije receno.
                  Niti vidim da su ga u karijeri ometali povremeno izleti u dublu.


                  Originally posted by Weltschmerz View Post
                  Šta da ostavi za sledeću godinu? To što bi hipotetički osvojio ovaj turnir ne znači da sledeće godine nema pravo na njega.

                  Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
                  ? Nisam mislila na osvajanje turnira, vec na bodove, sledece ima da brani malo, 45, 90?
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Bodovi se ne brane, bodovi se osvajaju. Ako tako gledaš šta je prošle godine uradio ipadanjem u prvom kolu? kakve je koristi od tog ranog ispadanja imao ove?
                    Da je prošle godine odigrao dobro IW i Majami ranije bi osigurao prvo mesto na kraju godine.

                    Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

                    Comment


                    • Da, da, osvajaju se naravno, retorikom necemo promenito nista, ispao i kraj, prosle, ove, mozda i sledece.


                      A porediti proslu godinu do W sa ovom... mislim stvarnoo
                      Da li je realno da si ocekivao da prosle odigra dobro IW i Mi...???
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by Maxx-a View Post

                        @Chiwiwi

                        Nakon prvog slema(osvojen) i mastersa sa kog je eliminisan da može biti izvesno da će do kraja godine biti prvi je optimistična tvrdnja ..
                        Nema ko da ga obori.

                        Nadal je najbliži ali on od dana današnjeg pa do Pariza(indor) tamo u novembru brani 7180 poena a Nole 7140.

                        Zverev nema šanse sa ovako očajnom igrom na slemovima. Jedino da se Federer povampiri..

                        Zato i kažem sledeća godina će biti krucijalna za Noletov pohod na 310 nedelja ili tačnije period od AO do Wimbledona tako da je ovo odličan ishod dogadjaja.
                        Last edited by Chiwwi; 13-03-19, 19:07.

                        Comment


                        • Originally posted by Weltschmerz View Post
                          Bodovi se ne brane, bodovi se osvajaju. Ako tako gledaš šta je prošle godine uradio ipadanjem u prvom kolu? kakve je koristi od tog ranog ispadanja imao ove?
                          Da je prošle godine odigrao dobro IW i Majami ranije bi osigurao prvo mesto na kraju godine.

                          Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
                          To je psihološki samo, da li se osvajaju ili brane. Naravno da nije imao nikakve koristi kad je opet ispao. Ali mogao je da ima. Kao sto ce je imati Nadal.

                          Lako je pričati o tome sada kad je sve prošlo. Da se Rafa nije povredio na USO bilo bi gusto do kraja.

                          Comment


                          • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                            Fer je reci da vremenski uslovi nemaju veze jer su bili isti za oba igrača.

                            Pored volje potrebno je da ima i ambiciju što on nije imao čim je rešio da igra dubl.

                            Nadal je glavni konkurent i covek ako igra on ne kiksira. Ako je zdrav.

                            Zatim ne vidim razlog da se broju 1 otvara žreb. Njemu to ne treba. Ili si spreman ili ne. Sada nije bio. A i njemu se i ovde otvorio zreb pa je evo ispao od Kolsrajbera.

                            Po mom misljenju poceo je da kalkulise. To je donekle ok. Ja sam malo razocaran jer sam. se uzeleo da. gledam a on ispao sa pola snage jer ga zabole. Ali nema veze.
                            Ajmo redom. Sve je iz mog ugla kontra od onoga što si napisao...

                            1. Da nije imao volju i ambiciju ne bi igrao dubl. Igrao ga je baš da bi ušao u ritam jer je pauza bila preduga i bez takmičarskih mečeva.

                            2. Nadal glavni konkurent ? A gde je tu Rodžer ? Hoćeš da kažeš da ga demotiviše Nadalovo prisustvo ? Naprotiv. Novak više voli da se ganja sa njim i Federerom nego sa ovim klincima ili nižerangiranim igračima...uvek je imao manje motiva kada igra sa ,"sitnim ribama" i nekako je umeo da ih baš potceni.

                            3. Zašto se broju 1 ne bi otvarao žreb? Samo zaboravlja se jako bitna stvar kada je Novak u pitanju, a meni je zapala za oko jer pratim ga od 2005e i onog AO...a to je da što je lakši žreb njemu je teže,a što je teži žreb on ima više motiva i stiže do završnice, ili osvoji turnir...

                            4. Novak nije čovek koji kalkuliše niti je ikada to radio. Uvek je , kada je zdrav , igrao maksimalno i borio se do zadnjeg atoma snage i poena...Jeste u mladosti predavao mečeve ali nikada nije bio čoker...da jeste ne bi one 2015-2016- došao do 16000 (okvirno) poena što niko nikada pre njega nije uradio. Bio je svestan da se to mora braniti... A ovo što kažeš da ga "zabole" ...da je tako ne bi ni išao u USA niti igrao turnir.

                            Porazi su sastavni deo sporta. To što smo mi navikli da on "dere" redom je druga priča... i ja uopšte nisam razočarana u njega kako neki navijači (ako se tako mogu nazvati) pišu. Krivo mi je zbog poraza, ali opet ga ne doživljavam tragično.

                            Ovo o vremenskim uslovima i kako se ko prilagodio smo milion puta apsolvirali ovde,ali eto nije zgoreg pomenuti ponovo za one koji nisu pratili na času.

                            1. Novaku sunce smeta ( ima nizak pritisak a toplota širi krvne sudove i dodatno ga snižava) i uvek kada je jako sunce on se muči - setite se onog RG 2014e i onog mučenja na terenu.
                            2. Ne voli ni vetar
                            3. Novak nije tip ranoranioca, zato i ne voli dnevne mečeve i u kombinaciji sa suncem neretko se muči u dnevnim terminima.
                            4. Novak je igrač ritma, a kada protivnik uspe da umrtvi igru Novak je u problemu.
                            5. Novak je na specifičnoj ishrani, te mora imati i dobar tajming za pripremu pred početak meča...odlaganja, pomeranja, kašnjenja je sve ono što ga nervira.
                            6. A kada je iznerviran ne razmišlja čisto , sporo ulazi u meč i geši...a spreman protivnik to vešto iskoristi.

                            Juče je bilo svega po malo...
                            Ne videh da ste iskomentarisali kondiciju. Da li do kondicije kao takve ili pak do vrućine ali u par navrata je baš teško disao i mislila sam da će da se sruši na terenu.

                            Ako je već morao da izgubi pa bolje i od Kolšrajbera nego Kirjosa.

                            EDIT: I manite se više te priče oko bodova i No1... Cilj su ( i treba da budu) Slemovi , a sve ostalo ako samo po sebi dođe super...ne treba da ganja svaki bod po svaku cenu. Bar ne u ovim godinama.
                            Last edited by Marija81; 13-03-19, 19:48.
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment






                            • sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by Chiwwi View Post
                                Zato i kažem sledeća godina će biti krucijalna za Noletov pohod na 310 nedelja ili tačnije period od AO do Wimbledona tako da je ovo odličan ishod dogadjaja.
                                Ako pretpostavimo da ce ovu godinu citavu provesti kao broj 1 i da sledece napada Federerov rekord, krucijalno je kako ce odigrati od Vimbldona pa do kraja ove godine, a uspesi pocetkom naredne godine bi mu samo dodatno pomogli. Ako i zavrsi prvi ovu godinu, a recimo ne bude najbolji u drugom delu sezone (npr. neki scenario kao 2016, samo da ipak zavrsi godinu kao broj 1), morace dobro da zapne pocetkom sledece godine da bi odrzao broj 1. Moj utisak je da Novaku trenutno to nije toliko vazno, mislim samo 1. mesto (Federerov rekord je suvise daleko da se o njemu ozbiljno razmislja), ako dodje dodje, videli smo i prethodne godine da ga nije jurio po svaku cenu. Moguce je da mu rival za to mesto bude neko motivisan kao sto je bio Mari pre 3 godine, pa krene da igra sve zivo, sumnjam da bi Novak tu nesto zapinjao i jurio da igra npr. Dubaji ako nije planirao.
                                Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                                Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                                30 consecutive match wins - Stands alone
                                3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                                Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                                Comment

                                Working...
                                X