Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by miloolja View Post
    Izgleda da ce ovu plavu kombinaciju (sa plakata) imati na USO, nju na kraju nije ni nosio do sada.
    ružna-dakle ima šanse
    Wizard

    Comment


    • I ovaj Torimin post iskopah...Olja ti si kriva što sam se rasplakala vraćajući se dve godine u nazad i čitajući šta smo/ste pisali po osvajanju RG...

      P.S.Četka treba da stoji u naslovu teme

      Spoiler
      Originally posted by Torima View Post
      Roland Garros 2016, Final

      Kako početi bilo kakvu analizu koja bi isključila emociju posle ovog događaja… Nikako, za sve nas njegove navijače - NIKAKO

      Pokušaću, da prenesem nake moje utiske, bez preterane upotrebe statistike, ona je dostupna svugde.

      Nakon velikog mučenja sa vremenskim uslovima koji su vladali tokom turnira, ipak se nije desio presedan da se finale igra u ponedeljak, tako da smo svi nestrpljivo, sa manje ili više uspeha ubijali vreme do početka.

      1. SET

      Novak fantastično otvara, ja pesimistično komentarišem “ne volim kad ovako počne…” dal zbog mene ili zbog uroka, Marej je fantastično uzvratio, bez pardona koristeći Novakovu početnu nervozu.
      Detalj, koji je nagovestio I Muratoglu je bio servis na Noletov FH a’la finale Rima, I taj detalj je Marej fenomenalno iskoristio, terrajući Novaka na UE iz FH. Mnogi veruju da je BH down-the-line zaštitni Novakov udarac, ali kad zapne FH, nema tog igrača koji može da se vadi iz toga.
      Procenat uspešnosti 1-og servisa Mareja protiv Novaka je bila 75%, što se odavno nije desilo. To uz kombinaciju Marejeve vrlo agresivne igre, je rezultiralo da je on dobio Novaka na tzv srednje dugim razmenama, u kojima je Novak uvek protiv njega izvlačio u svoju korist, čak 54% posto toga je uzeo Marej. Fantastičan učinak na drugi servis je I mene iznenenadio, jer iako se video napredak ove godine u tom segment,ipak je Marej imao fantastičan učinak u svom, do sada najslabijem segment igre.
      Sledeći detalj je dubina kojom je Marej reternirao, čak 83% od dubokih reterna je išlo na FH stranu Novaka, što je još jedan dokaz, da je Marejev tim odlično analizirao Novakove slabosti.
      Sa druge strane imamo Novakov, ne baš najbolji prvi servis, kao posledicu celog tog iščekujućeg pritiska, svaljenog na njegova solo pleća. FH Novaka katastrofalan, 9 grešaka uz samo 2 vinera. BH ga prati 7 / 1 jer samopouzdanje potrebno za BH je ruinirano lošim FH iznuđenim taktikom Mareja
      Ilustracija toga je da je katastrofalan učinak Novak napravio sa napadom na drugi servis Mareja. Jednostavno rečeno, jedan od najgorih setova odigranih u finalima Novaka Đokovića, a jedan od najbolje odigranih – taktički, njegovog protivnika danas -Mareja
      Tada se dešava jedna, po meni odlučujuća, glupost glavnog sudije, koji umesto ponovljenog servisa, Mareju daje poen, uz fantastiču činjenicu da je ceo stadion stao na Novakovu stranu!

      Za nekoga glupost, ali za Novakovu ličnost, fantastična bomba pozitivne energije. Mislim da Marej tada toga nije bio svestan.

      Sitnica koja odlučuje, kao I uvek u mentalnom ratu kakav je tenis, je momentum psihološke vrednosti direktno degažirala na stranu Novaka.
      Tog trenutka sam znao da može da dobije ovaj meč, rekoh “može da dobije” što ne znači da ga je dobio unapred

      Detalj, taođe vrlo bitan, je da je tokom pauze nakon prvog seta, I peglanja terena, šljaka postala bledunjava, što znači I suvlja, pa samim tim I pogodnija za Novakov stil igre.

      2. SET

      Moram odmah na početku da kažem da verujem da je Marej “pao” u drugom jer je izabrao verziju meča u kome je dovoljno da čuva set prednosti računajući da je Novak mentalno pokleknuo

      Čuveni 1-vi set je uzeo Marej I računa da je u boljem položaju da lagano diktirajući može dovesti meč do pobede

      Ja drugog logičnog objašnjenje za pad u igri, fizički vrlo spremnog Mareja, ne mogu da se setim.
      Novak preuzima stvar u svoje ruke, servis je proradio, povećavajući samopouzdanje potrebno za čuveni preokret u Novakovom stilu, na koji je malo ko sposoban. Preuzima u svoje ruke nekadašnju taktiku Mareja “smaranje” u razmenama I tako tera Mareja na greške, uzrokujući pad samopouzdanja u servama, vinerima… Brojke u razmenama sve govore, Novak u dužim razmenama uzima veći procenat poena, diže samopouzdanje, vineri podjednako uspešni I iz FH I iz BH.
      Novakovo kretanje je bilo skoro savršeno, šljaka prosušena, dozvoljava proklizavanje… sve mu se poklapa
      Mareja hvata panika, govor tela koji demonstrira je karakterističan za njega u fazama pada. Novak ga dovoljno dugo poznaje da ne popusti, I uz nekoliko fantastičnih gemova privodi ekspresno 2-gi set I vraća meč na početnu poziciju, publika je osetila njegov momentum, konačno mu dajući krila sa čestim Nole, Nole…

      Da mi je nako pričao da će ikad na PC da se ori Nole, Nole otvoreno bih mu rekao: “ALA LAŽEŠ!!!”

      Novak dobija lagano drugi set, govor tela pozitivan, stav potpune rešenosti da ovo dobije se može opipati koliko je izražen.
      Marej je potpuno izgubio koncepciju I taktički prepustio meč na upravljanje Novaku u ruke, a pad u broju vinera je pokazatelj koliko je pao u agresiji, taktici sa kojom jedino može parirati Novaku. Waw 2015 je to brutalno demonstrirao

      3. SET

      Još izraženija dominacija Novaka, skoro potpuno preslikan drugi set, uz još boju statistiku Novaka: 11 vinera naspram samo 3 vinera Andija,je dovoljan pokazatelj potpune kontrole meča od strane Novaka.
      2 brejka su dovoljna za dobijanje I ovog seta.


      4. SET

      Ovaj set je bio potpuna repriza dominacije Novaka iz trećeg, I sve je bilo u redu do momenta kada Novak servira za meč.

      Ja sam bio mentalno spreman na to da će Novak da izgubi,da će sebi zakomplikovati život, po ko zna koji put…. I to se I dešava, gubi svoju servu za meč na 5:2, diže Mareja iz mrtvih…

      Marej kreće da ispaljuje udarce u stilu Wawa, dobija svoj servis gem, momentum se seli na njegovu stranu,publika staje uz njega, jer bi da još malo gleda tenis, za pare koje je dala…
      Siguran sam da je većina nas navijača Novaka, već videla produžetak meča u 5-ti set, ja jesam,priznajem, I čak sam počeo da se nerviram, nakon tačno godinu dana. Uhhhhh

      Srećom, Novak se spustio na zemlju, servirao zrelo, odigrao taktički se oslanjajući na mentalnu snagu u razmenama I dobija….

      D O B I J AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.

      Emocije su toliko bile jake na tom stadionu taj dan, da ne verujem da će se to skoro ponoviti. Marej pokazuje veličinu I prevazilazi svoje demone čestitajući Novaku ukazujući mu ujedno počast… ja sam bio ganut njegovim rečima I himnom. Da ne bi jedne domaće ljute da me preseče….

      Novak je šampion RG, istorija ga uzima pod svoje, a sve ostalo smo već zajedno premotali I preživeli.


      Ne bih da zvučim preskromno, i ovo sve je bonus za mene. Meni je život ispunila pobeda protiv Rogera na Wimbledonu, tako da je ovo sve extra bonus, kao extra vožnja na automobilčićima u Zabavnom parku, koju dobiješ nakon 5-6 plaćenih vožnji, besplatna vožnja-da ali ipak moraš da platiš tih nekoliko vožnji dok ne dobiješ jednu mufte.
      Uveren sam da je menadžer Rogera Federera bio u pravu,I onda I sada, I da je Novak jedini koji bi mogao srušiti istorijske rekorde, ne samo Rogerove, već I udžbeničke, ali … neka je Novak nama živ I zdrav, a sve što napravi unapred mu se zahvaljujem I klanjam kao velikanu vremena u kome živim.
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • Originally posted by Joker View Post
        Sa Wawrinkom?? Do vraga..
        Pusti vise Vavrinku, prepadas me
        Nego, jedva cekam zreb veceras, ko li ce Noletu dopasti

        Ajd' da sacekamo, pa u analize
        Ne shvataj zivot preozbiljno ionako se ziv neces izvuci!

        Comment


        • Neka pusti on mene!!

          Comment


          • Evo i sa Sašom trenira

            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

            Comment


            • Super, nek trenira sa Sasom, bice opasan sad sa Lendlom

              Malo sale,ali mislim da ce lendl uspeti da nesto"poradi" na Sasinoj igri
              Last edited by Zoje; 23-08-18, 18:02.
              Ne shvataj zivot preozbiljno ionako se ziv neces izvuci!

              Comment


              • Nole krenuo kontra-taktikom, da ih isprepada na treninzima i vide da je full spreman. Prije su mu nalazili slabosti, jer ih nije krio, a sad demonstrira supersilu i hoce da ih ukenja prije meča

                Comment


                • Idealna prilika za anketu je propala:
                  U cijoj cetvrtini bi najvise voleli da vidite Novaka? Nadalovoj, Federerovoj, Delpovoj ili Sasinoj?
                  A posto ce zreb uskoro, nema vremena za anketu tog tipa.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Pa gde si bio sa predlogom do sada?
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • U Banovicima...
                      Pisao sam o tome ranije. Idealne su kratkorocne ankete, posto se konstantno nova pitanja postavljaju, nove dileme javljaju, novi ciljevi iznose.
                      Tako da nesto tipa sta ce biti do kraja sledece ili cak ove sezone treba izbegavati.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Isto sam za te kratkoročne, ali niko se ovoga nije setio, eto, a nisi ni ti jer si izašao sinoć i bio si samo 24h pre toga.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Pa palo mi je to na pamet ranije, ali nisam stalno ovde i onda kada se pojavim, zaboravim...
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Dakle:
                            @DjokerNole's 2018 #USOpen draw:
                            R1: Fucsovics
                            R2: Troicki/Sandgren
                            R3: Gasquet
                            R4: Carreno Busta/Pouille
                            QF: Federer
                            SF: Zverev/Cilic
                            Final: Nadal/Del Potro
                            Srecno legeNDo.
                            -To define is to limit.

                            Comment


                            • Dobro je izbegao Raonića, Kyrgios u trećem kolu. Isnera u četvrtom

                              Comment


                              • Prvo kolo mina, setih se AO kako je igrao. Mora Nole preko svih, niko da se ocisti medjusobno.

                                Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                                Comment

                                Working...
                                X