Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Te 2015 Nadal je bio u formi kao Novak u M i IW tj. tek se vracao posle povrede tako zaboravi na to. Pobedio ga je i u MC te godine. Nadal je bio totalni van forme, Novak u svom drugom piku.

    Comment


    • Originally posted by skeptik View Post
      Ne mnogo od 2011 kada pocinje Novakova era. Nije problem Nadal koji je veliki sampion nego Marej i Vavrinka kao i dve zadnje bacene godine.
      Da ne opterecujem Rafinu temu.

      Rafa ima sve elemente igre jako dobrim ali samo je u jednom fenomenalan. To je FH. Novak svojim BH moze da se nosi sa Rafinim FH a ima vise oruzja nego Nadal. Samim tim, Rafa nije ozbiljna opasnost za njega. Odnosno ne bi trebala da bude. Ali jeste jer je Rafa najveci sampion u istoriji.

      Mari ima strasnu odbranu kojom ne daje Novaku snagu. Samim tim mora da je generise sam. I kad je to Novak to naucio negdje 2013, Mari je prestao da bude problem.

      Vavrinka ima nesto protiv cega Novak nema prirodnog oruzja. Kad ga ide, probija Novaka sa obadva krila. Time je igracki, kad ga ide, opasniji od Nadala.

      Nishikori je bolji i u BH na BH CC razmjenama i u FH na FH CC razmjenama. Novak je nasao protiv otrov. Konstanta dubina, bolji servis itd.

      Kirjos servira tako dobro da return, jedno od gavnih Novakovih oruzja, postaje bezvrijedno.

      Nijedan od pomenutih nema Nadalove sampinske kvalitetete. Nijedan od pomenutih ne moze da pravi ozbiljne probleme Nadalu.

      Svejedno svaki od pomeutih je igracki opsaniji od Nadala jer ima nesto ekstra za sto Novak nije imao ili nema prirodno protiv oruzje. Izuzetak je suva sljaka kada Novakov BH ne moze da se nosi sa Nadalovim FH.

      To je match-up. Usudicu se reci da svi pomenuti, osim Kirjosa, imaju losiji H2H sa Novakom nego zasluzuju. A Nadal ima daleko bolji nego zasluzuje.

      Od svih njih je Novak veci sampion a od Nadala je manji.

      Znam da se ti sa malo cime od ovoga sto sam napisao slazes, ali to je neka lista razlika u misljenju izmedju tebe i mene.

      Comment


      • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
        2015 RG po danu, sunce. Sve u prilog Rafi. Razneo ga Nole. U Rimu mnogo puta.

        Ne slazem se da je to presudilo svaki put. To za 1000 stepeni je drugo. Ja sam mislio na sitnice nadmorska visina uvece u podne, krov, nije krov. To je preterivanje.
        Ne presudi svaki put, niko to i ne kaže. Taj Rafaelo 2015 ni pola današnjeg, pogledaj kako gura BH u tom meču, bez kontinuiteta. Uzmi meč iz 2013 gdje su obojica bili na maksimumu. Zašto je 2012 Rafaelo pobjegao u svlačionicu, zato što bi izgubio u vlažnim uslovima. Sutradan je rutinski priveo kraju. Mnogo je toga bilo, nabrojao sam u prethodnoj poruci.

        Comment


        • Kakav peti set! Kakav tenis! To je ono što sam očekivala od početka, od četvrtog i nadala se da će uspeti baš kao što je i posle ove rorovske i teške, na momente brilijantne bitke došao do cilja. Uvek težim putem. I niko ništa mu nije dao, sve je osvojio i zaslužio, baš kao i danas.

          Meni je četvrti bio strašno mučenje, verovatno na kraju kao i većini ovde, kada je onaj fh volej zavalio u mrežu i dao Rafi set loptu, došlo mi je da puknem od muke, očaja, morla sam da izađem, nisam mogla da gledam više, istu ili sličnu priču, daleko od ikakvog plana, inteziteta, ko na streljani... ali peti nema veze sa 4tim apsolutno ništa zajedničko, osim što je Rafa bio na istom nivou, ako ne računam sam kraj.

          Sve što su mogli da spasavaju servisom... spasili, gde god je viner mogao da se zabode.. udelili ga...
          Osvojeni poeni na prvi servis N 85% 34/40, R 75% 30/40, na drugi servis N 94% 17/18,
          R 85% 11/13; u poenima 60:51, w 20:22, ue 8:13... i sve to u petom setu... pa ovo su strašne brojke dva maga ovog sporta.

          Kada je Rafa spasio prvu meč loptu na 8:7, Višković je dao jedan savet: Ljudi šta da vam kažem, neke pilule za smirenje, ponavaljajte sebi... ovo je samo sport.
          Da mi je taj savet dao pre meča... No, jedna stvar je mnogo, mnogo važna, nema veze ni sa fantastičnim Rafom kome trava nije omiljena , a koji je odigrao maestralno ceo turnir, nije ni krov, već Novakov povratak. Onog istog vegana, koji grli drveće, šuruje sa guruom, i koji i dalje voli, gle, istu ženu, e isti taj Novak podcenjen, omalovažavan, vređan, maliciozno napadan na sve moguće načine i od mnogih... došao svojim radom i isa istim tim "manama" do finala GS i ne samo došao, već osvojio pravo da bude u tom finalu. Svojim radom, tanušnim telom, voljom i željom, da obrne igricu još jednom.

          Srećno majstore!


          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Iskreno ne kapiram poentu ovog posta NI. Nadal jeste veliki sampion da li je najveci ikada to cemo da vidimo kada se svedu racuni na kraju. Tu imamo kvaku 22, kako moze da bude najveci sampion ako ga Novak poseduje tj. ima bolji H2H narocito ubedljiv posle 2011, sa druge strane on ne gubi GS finala poput Novaka od autsajdera na papiru. Ima 7 poraza u finalima GS i to sve od Novaka i Federera i onaj od Vavrinke kada je bio povredjen.
            Trenutno jeste najveci sampion i ostace sem ako Novak ne umesa svoje prste. Ono sto Nadal jeste bez ikakve sumnje je da je NAJVECI BORAC ikada na teneskim terenima i to je zacementirano.

            Comment


            • Ono što je jasno, ima premalo US Opena. Kiksevi protiv Nishikoria i Wawrinke su vjerovatno najveći u karijeri. Te turnire je morao osvojiti.

              Comment


              • Noto , ima i primer MC 2013. Tu je Nadal ako se ne varam nakon 8 titula izgubio od Novaka. Noc pre finala je padala kisa, jutro je bilo delimicno oblacno. Novak je gotovo imao u dzepu set sa 0 kada je pocelo da se razvedrava . Nacin na koji je Djokovic izasao na teren je govorio MC je moj, sigurno delom i svestan da uslovi barem malo otupljuju spin alfa i omegu Nadalovog stila igre
                Similis simili gaudet

                Comment


                • Novak sutra mora da uzme titulu.Već ih je previše "poklonio" ,poput ovih koje Noto pominje...
                  Očekujem da Novak bude umorniji.
                  Znam imao je Anderson meč od 6+ sati,ali (to je ono što sam juče i Bojani napisala) neuporedivo manje se umorio od Novaka koji je igrao protiv Rafe preko 5 sati u dva dana,samo zbog stila igre...
                  Sutra je bitna taktika i ritern,da rade dropovi...Novak mora da igra kraće poene.
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • Mora ući u meč kao prvi dan protiv Rafaela. Prvi set se mora dobiti, u Wimbledonu ima 56-1 kad dobije prvi.

                    Comment


                    • sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Vrv sam jedini slucaj koji je TB treceg seta dok je trajao podneo teze nego danasnji nastavak meca, tacno sam pomislila ovo je nesto najblize srcanom udaru sto mogu zamisliti. Motali su mi se po glavi TB protiv Quereeya, Chunga , Ceccinata, Cilica Dobijeni set nakon otvaranja TB duplom i losih returna na servis u telo, odnosno onaj Ds na SP Nadala je za mene bio katarza .


                        Sutra ce biti jako tesko i fizicki (sam je pominjao reporterima na srpskom u stilu bolje da ne vidite moje noge) ali i psiholoski.
                        Similis simili gaudet

                        Comment


                        • sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Toliko o tome, ne pamtim da je neko dobio ovakvu čestitku od njih


                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • Originally posted by skeptik View Post
                              Iskreno ne kapiram poentu ovog posta NI.
                              Uvjeren sam da si iskren. Probao sam ali razlicito pristupamo analizi nekih stvari.

                              ------------
                              Tignor:

                              Once again, Nadal and Djokovic brought out the best in each other, and reminded us that, when you put them on the same court, they’re still the greatest show in tennis. But part of what makes them such a compelling show for longtime tennis watchers is that Rafa and Nole also bring out the anxiety in each other like no other opponents can.
                              Last edited by NI; 15-07-18, 06:56.

                              Comment


                              • To sam napisao zato sto ti vec svodis racune. Da danas ili koliko sutra Novak i Nadal zavrse svoje karijere sve sto si rekao stoji ali duboko se nadam da Novak jos ima u sebi snage i volje da napravi jos nesto vise nego sto je do sada uradio. Racuni se svode na kraju ali hajde prvo da vidimo kako ce Novak proci protiv Andersona danas. Nadal ga je pobedio u finalu US Opena 2017 i kao sto rekoh Nadal je tu mnogo bolji od Novaka. Tesko neko preko njega sem Novaka i Federera moze do titule, Vavrinka je izuzetak jer se povredio u tom finalu.

                                Comment

                                Working...
                                X